Wpis z mikrobloga

Ilu z was jest uzbrojonych i dałoby radę obronić siebie oraz swoich bliskich w tym momencie?
Taka sytuacja jak dziś, może nieść za sobą poważne konsekwencje. Pomyślcie o sobie i bliskich Mireczki, bądźcie silni.
#zamach #bezpieczenstwo #bron #bronpalna

Rozwinięcie opcji (bardzo głupi limit słów nałożony na ankiety)
1. (TAK) Tak, jestem uzbrojony i wyćwiczony.
2. (RACZEJ TAK) Myślę, że tak. Mam w zapasie broń palną (np czarnoprochowca)
3. (NIE) Nie, w obecnej chwili jestem bezbronny, oraz zdany tylko na innych (głownie władzę)

Czy jesteś w stanie obronić swoją rodzinę?

  • TAK 21.4% (30)
  • RACZEJ TAK 14.3% (20)
  • NIE 64.3% (90)

Oddanych głosów: 140

  • 24
@Urzad_Celny: Oczywiście że nie jestem ani wyćwiczony ani uzbrojony, problem jest taki czy wystarczy broń krótka do powstrzymania takiego napastnika? czy nosisz ją zawsze załadowaną? Jasne pistolet lepszy niż pięść i w tej sytuacji jeden typ z pistoletem mógłby zniwelować zagrożenie przy 4-5 ofierze. Sam moment jak broń jest wyciągnięta na światło dzienne jest już startem z przegranej pozycji dla drugiej strony.
Prawidłowe pytanie powinno brzmieć tak:
"Ilu z Was ma możliwość podjęcia JAKIEJKOLWIEK obrony?" Bo czy bym zdołał? Skąd mam wiedzieć?
I jeszcze gdzie? W domu? Na mieście?
Prawda jest taka, że choć sporo ludzi posiada broń palną to mało kto nosi ją na co dzień poza domem.

A moja odpowiedź to: TAK, jestem uzbrojony, ćwiczę regularnie ALE nie noszę broni do kościoła. W ogóle do kościoła nie chodzę.
Pobierz Zdupystrzelec - Prawidłowe pytanie powinno brzmieć tak: 
"Ilu z Was ma możliwość pod...
źródło: comment_qGeGqFWtLhUQXvn3Pp7CrAc1jNeN47iC.jpg
@hihi_jery: @AloneShooter:

Czytając wasze komentarze przypomniał mi się pewien cytat :)

Gdy dusza opuszcza twoją cielesną powłokę, uświadamiasz sobie, że śmierć i obsrane spodnie rzeczywiście idą w parze.
@JudzinStouner: to w takim razie dziś w tv #!$%@? głupoty, mój błąd

edit: Tak na szybko wyszukałem w internetach, m.in. -

Choc docelowo interesuje mnie kraj gdzie posiadac bron mozna bez wiekszego problemu (i nie sa to Stany, lecz Nowa Zelandia).Moj znajomy ktory tam mieszka ma 9 sztuk broni, zas sa osoby co maja kolo 100 sztuk, lacznie z mozdziezami i RKM.


W australii ciężko o broń natomiast w NZ można