•  

  To będzie wbrew świętej wypokowej zasadzie, że nic co nie jest pastą i ma więcej niż 50 słów nie wzbudzi zainteresowania, ale zaryzykuję. Łopatologiczne wytłumaczenie dlaczego na 4chan wytworzyła się subkultura, z której w świat pójdzie więcej terrorystów:

  Dzisiaj przerażający dzień, w którym internetowa kultura "to tylko komentarze jakichś frustratów, nie ma się co nimi przejmować" wybuchła ludzkości w twarz i zabrała życie prawie pięćdziesięciu osób. Bo atak na meczet w Nowej Zelandii jest właśnie wykwitem całej tej chanowej, wolnościowo-śmieszkowej drogi otwierającej całe pokłady ludzkiego szamba. Ten człowiek przeprowadził masakrę tak, jakby prowadził chanowy happening. Kamerka na głowie, jako tło na przejazd "ironiczna" muzyczka chorwackich faszystów, potem włączenie marszu brytyjskiej armii. A w międzyczasie przerwa na kolejny "śmieszek" i apel do subskrybowania PewDiePie na Youtubie. A cała transmisja trafia na 8chana, gdzie oglądana jest z ogólnym aplauzem i przekazywana dalej w świat.

  To nie jest przypadkowy maniak działający sam, bo coś w nim pękło. To jest przykład człowieka wychowanego w pewnej internetowej bańce, która dała mu przeświadczenie o tym, że biała rasa jest wybijana, więc czas temu przeciwdziałać. I on wiedział, że będzie miał poparcie swoich ziomków. Tak mocne, że przygotował im to jak kolejny mem nadający się na przeróbki. I ja doskonale rozumiem, że nie każdy wchodzący na chany i śmiejący się z żaby Pepe połączonej z Hitlerem i dowcipami o ludobójcach sam ruszy z karabinem, aby zabijać ludzi. Ale wciąż działa w społeczności, na której właśnie taki ktoś się wyhodował. Czas, aby zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak "to tylko komentarz" lub "to tylko żarcik, śmiać się można publicznie ze wszystkiego". Słowa trafiają do ludzi, zmieniają ich. A kiedy ktoś spędza lata w miejscach, gdzie takie rzeczy są normą, zaczyna mu to zmieniać sposób patrzenia na świat. I tak, nieusuwane komentarze pod wielkimi polskimi portalami, gdzie pełno jest tekstów typu "ja bym ich wszystkich wyjebał" też przyczyniają się do budowania takiej mentalności, wyszukiwania sobie podobnych i pozwolenia na pielęgnowanie w sobie takich zachowań. Bo nie wiemy, czy ktoś obserwujący przyklask takich zachowań nie stwierdzi, że on musi się stać bohaterem, który rzeczywiście chwyci za broń i według siebie zrobi porządek.

  Internet to jest prawdziwy zbiór ludzi, to są prawdziwe przekazy, więc konsekwencje dla takich wypowiedzi też powinny być prawdziwe. Bo takich tragedii będzie więcej.

  źródło: fanpage Kusi na Kulturę

  #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #takaprawda #socjologia #neuropa #4konserwy #terroryzm #zamach #nowazelandia

  •  

   "to tylko komentarze jakichś frustratów, nie ma się co nimi przejmować"

   @adam2a: dokładnie tak. Robienie nagonki na memy czy internetowe heheszki przez jednego oszołoma to jakieś nieporozumienie

  •  

   @adam2a: I znowu się robi kurwe z logiki. Na wszystkich chanach jest specyficzna 'subkultura' ale poza takimi boardami jak /pol/ ludzie na serio nie rozmawiają o white power czy 'jak zrobić zamach'. No ale zaraz zrobi się ogólnoświatową walkę z 4chanem, 8chanem i innymi gdzie po dupie dostaną WSZYSCY. Mhmmm uwielbiam jak ludzie dają sobie zabrać wolność bez pierdnięcia. Rządy będą napierdalać coraz większą inwigilację i coraz bardziej przykręcać śrubę a większość ludzi ma już tak wyprany łeb, że nie widzi w tym nic złego.

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   Na wszystkich chanach jest specyficzna 'subkultura'

   @itterasshai: ba, nawet na wykopie ktoś niezorientowany będzie miał trudności z odgadnięciem wielu memów oraz wpisów, traktujących np o polskich witaminkach, j00rze z Kononem czy paście o zbożu

  •  

   @itterasshai: @Poro6niec: no ale chyba nie zaprzeczycie, że na takim wykopie też utworzono atmosferę zagłady. Gdybym czerpał informacje tylko z głównej, to bym kuźwa ocipiał chyba.

   Ta nagonka nie ma w ogóle pokrycia w statystykach czy liczbach. Jest to typowe januszowe pitolenie i po dzisiejszym dniu doskonale widać że działa - ludzie serio serio wierzą w jakiś upadek czy ludobójstwo białych. I to jest dla mnie dramat. Jakiś kuźwa White replacement, spisek Żydów, feministek i LGBT - przecież to się kwalifikuje do psychiatry

  •  

   @adam2a:

   To jest przykład człowieka wychowanego w pewnej internetowej bańce, która dała mu przeświadczenie o tym, że biała rasa jest wybijana, więc czas temu przeciwdziałać.

   Przepraszam za głupie pytanie, a w jakiej "bańce" zostali wychowali talibowie, mudżahedini razem z wszelkiej maści szahidami i wojownikami Alaacha mordujące niewinne osoby po całej Europie?

  •  

   no ale chyba nie zaprzeczycie, że na takim wykopie też utworzono atmosferę zagłady.

   @Nieprzyjazny_Ziemniak: Moderacja wstała trochę później ale widzę po panelu, ze wszystkie komcie zachwalające mord zostały usunięte. A ich autorzy i tak byli z zdecydowanej mniejszości, zbierając falę krytyki od obu stron politycznej dyskusji. Moim zdaniem przesadzasz.

  •  

   Przepraszam za głupie pytanie, a w jakiej "bańce" zostali wychowali talibowie, mudżahedini razem z wszelkiej maści szahidami i wojownikami Alaacha mordujące niewinne osoby po całej Europie?

   @RFpNeFeFiFcL: W bańce politycznego i religijnego radykalizmu, szowinizmu i przeświadczeniu o konieczności zniszczenia wroga w imię chorej ideologii. Do usług.

  •  

   w jakiej "bańce" zostali wychowali talibowie, mudżahedini razem z wszelkiej maści szahidami i wojownikami Alaacha mordujące niewinne osoby po całej Europie?

   @RFpNeFeFiFcL: Najczęściej ta bańka dotyczy rozczarowania zachodem i zderzenie swoich oczekiwań z realiami. Taki los spotkał np dużą liczbę imigrantów z byłych kolonii francuskich w latach 90tych gdy nad Sekwaną wybuchł kryzys i takie osoby zostały bez pracy, bez perspektyw, skazani na wegetację z osiedlach socjalnych co było doskonałą okazją dla headhunterów werbujących młodych gniewnych do siatek terrorystycznych

  •  

   @adam2a: faktycznie odkrywcze - debile są w każdej grupie społecznej, w każdej społeczności. Tak samo jak osoby majace predyspozycje do chorób psychicznych czy podatne na manipulacje. Dobrze, że Breivik czy inni zamachowcy nie korzystali z 4chana czy innych. Różnica między tymi zamachami jest taka, że dziś (wczoraj) był dodany do niego aspekt humorystyczny, żarty wywodzące się z pewnej grupy społecznej. Czy to dyskredytuje całą społeczność? Nie. Czy pokazuje, że nie wiemy kto siedzi po drugiej stronie i czy na pewno ma wszystko po kolei w głowie? Tak. Czy gdyby nie korzystał z 4chana, tylko grup na fejsie albo w kółku bibliotecznym, to czy coś by się zmieniło? Najprawdopodobniej nie - facet był po prostu niezrównoważony psychicznie i tyle. Wariat. Ale oczywiście ludzie muszą dorobić do tego 1000ideologii, a potem politycy coś podchwycą i będzie kolejne kontrolowanie społeczeństwa.

  •  

   @Paayor: Nie, nie rozumiesz wywodu. Nie chodzi o robienie sobie jaj z zamachu, tylko tworzenie bańki informacyjnej wypełnionej hate speech na muzułmanów/Żydów/gejów/jakąkolwiek grupę społeczną. Facet nasiąkał tym przez lata i uwierzył, że zabijając przypadkowych cywilów ratuje cywilizację białego człowieka.

  •  

   @adam2a: zamknięcie chanów to byłoby święto lewicy na długie tygodnie. Opłaca im się teraz cisnąć, zyskaliby bardzo dużo bardzo małym kosztem. Oni uwielbiają cenzurę.

  •  

   @Waspin: chany nie mają być zamknięte. Jest problem z hate speech i radykalizacją prawicowych ekstremistów. Problem realny i problem śmiertelny.

  •  

   @adam2a: Przecież napisałem, że facet był niezrównoważony psychicznie. Uroił sobie coś i w sposób wybiórczy przyswajał informacje pasujące do jego urojeń, przekonań. Myślę, że gdyby nie "bańka informacyjna" sam by tworzył swoje bzdury i siał herezje, a na końcu pewnie skończyłoby się tak samo.
   ps. podobną "indoktrynację" mamy w szkole, gdzie ciągle wpajany jest patriotyzm, motywy tyrtejskie, walka o ojczyznę itd. Myślisz, że skąd bierze się większość początków przekonań "polska dla polaków" czy "bóg honor ojczyzna"? Zaczyna się w szkole, gdzie walka o kraj = honor. Chrześcijaństwo > muzułmaństwo. Tylko tutaj nikt nie widzi problemu.

  •  

   @adam2a: który próbuje się maskować cenzurą zamiast zająć się jego źródłem

  •  

   @Paayor: W szkole jednak się nie dowiesz, że istnieje lewacki plan depopulacji Europy i zastąpienia ludności muzułmanami, a uchodźcy z Syrii mają właśnie być tymi nachodźcami demograficznymi.

   W czasach przed socjamediami trudniej było wpaść w ekstremistyczną studnię, bo ciężej było o dostęp do tego typu contentu. Na 4chan czy innym wykopie możesz mieć tego nową dostawę codziennie i niczego innego spoza tej banki. To jest taśmowa produkcja ekstremy ze skłonnościami do mordowania.

  •  

   @adam2a: Ze szkoły nie, ale wystarczy odpowiednie filtrowanie wiadomości telewizyjnych. Ostatnio zarzuciłem babci (wyznawcy TVPiS), że telewizja kłamie i nie powinna w to wierzyć. Ona powiedziała, że wie o tym, dlatego wybiera sobie prawdę. Czyli przyswaja to, co pasuje do jej ideologii.
   Może ja nie rozumiem jak można wpaść w taką manipulację i brać na poważnie większość contentu wytwarzanego przez politycznych i ideologicznych trolli, dlatego lekceważę poruszany przez Ciebie "problem". Od kilku tygodni kusi mnie dodanie neuropy, prawaków i polityki na czarną, ale tracę wtedy dużo śmiechu za dnia. A jak wiadomo śmiech to zdrowie.

  •  

   @adam2a: ludobójstwo białych to kolejna "teoria spiskowa" która kiedyś okaże się faktem. A cały tekścik ładnie napisany pod tezę "no fajnie było, ale od teraz na pisanie w internecie potrzebujecie licencji, dla waszego dobra oczywiście" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Paayor: Czyli dostrzegasz problem w najbliższej rodzinie, ale sam jesteś niepodatny (bo i podatnych na taką radykalizację jest pewnie 1/10 populacji)... i odmawiasz przyjęcia do wiadomości, że jednak podatni istnieją? Przyjmuję to jako zabieg retoryczny.

   +: JV44, dulek
  •  

   ludobójstwo białych to kolejna "teoria spiskowa" która kiedyś okaże się faktem.

   @FLAC: Obok rządów reptylian. Tak będzie, trzeba tylko mocno wierzyć. A skoro tak będzie to trzeba jakoś zapobiec, żeby nie było. Ten tego... w jakimś manifeście to dzisiaj czytałem.

  •  

   @adam2a: Przecież nigdzie nie mówię, że wypieram podatność na manipulację. Mówię tylko, że jak ktoś nie znajdzie sobie źródła, to sam zacznie nim być. Moja babcia jest do tego rasistką od dekady albo więcej, a ideologii "czarny - gorszy" się raczej nie dowiedziała z telewizji. Podatność wynika z ograniczenia intelektualnego i pewnych zaburzeń psychicznych.

  •  

   @adam2a: hmm no tak, przecież nigdy żadna teoria spiskowa nie okazała się prawdą co nie? Trzeba tylko mocno w to wierzyć tak jak mówią media hmmm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @FLAC: to jest typowy zamordystyczny plan odbierania wolności obywatelom pod płaszczykiem dbania o bezpieczeństwo - jeden oszołom coś sobie uroił i co, cała reszta ma ponosić konsekwencje? idiotyzm

  •  

   @Poro6niec: Nie ma w ty tekście ani słowa o cenzurze. Jest tylko wskazanie problemu. Nie wiem czy intensywna moderacja 4chana jest dobry jego rozwiązanie, ale nie wypada negować istnienia problemów dlatego, że są niewygodne.

  •  

   @adam2a: jestem zdania, że jeśli nigdzie nie pozwolisz ludziom pisać tego co naprawdę myślą to nie zmienią nagle poglądów tylko staną się jeszcze bardziej sfrustrowani. Zamiast napisać komentarz będą robić gorsze rzeczy. Tak sobie napisze, złość wyładuje i spokój. Powinno być miejsce gdzie możesz się podzielić publicznie tym co myślisz bez strachu o obrazę uczuć religijnych, gejów, wegan i konserw.

  •  

   @adam2a: dzisiaj zakopują moje znaleziska, jutro będą strzelać do ludzi. Z tego powodu powstało moje dzisiejsze znalezisko. TO JEST POWAŻNY PROBLEM I JA JAKO BORDO, JESTEM ZOBLIGOWANY DO WALKI O ZWYCIĘSTWO DOBRA

  •  

   Przepraszam za głupie pytanie, a w jakiej "bańce" zostali wychowali talibowie, mudżahedini razem z wszelkiej maści szahidami i wojownikami Alaacha mordujące niewinne osoby po całej Europie?

   @RFpNeFeFiFcL: Znacznie bardziej mordują niewinne osoby po całym Bliskim Wschodzie, o czym byś wiedział, gdybyś nie siedział w swojej banieczce. A w jakiej bańce zostali wychowani? Takiej, gdzie wszystkiemu są winni "cruscaders", biali chrześcijanie i "zdrajcy wiary", ci "inni" muzułmanie. Lustrzane odbicie bańki 4chana czy głównej wykopu.

  •  

   Nie wiem czy intensywna moderacja 4chana jest dobry jego rozwiązanie

   @adam2a: od tego się zaczyna, powolutku będą zagarniać coraz więcej aż w końcu nie zalogujesz się do sieci bez wcześniejszego zeskanowania swojego dowodu

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @adam2a: pora zamknąć Internet, tylko cenzura może nas uratować

  •  

   trzeba wszystkich wrzucić do "jednego gara".

   @hced_z_ramu: Gdzie ja wrzucam wszystkich do jednego wora? Może napisałem, że wszyscy użytkownicy 4chana to ekstremiści albo potencjalni mordercy? Sprowadzanie problemu do absurdu poprzez wymyślanie dyskutantowi czegoś czego nie stwierdził to jest bardzo nieładny zabieg retoryczny.

   pora zamknąć Internet, tylko cenzura może nas uratować

   @elo490500: Nie, nie pora zamykać internetu. Pora przyjąć istnienie problemu do wiadomości. Przyznanie, że szybka jazda po drogach publicznych powoduje wypadki z ofiarami śmiertelnymi nie jest nawoływaniem do zakazania samochodów.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @hced_z_ramu: Możesz napisać, że się nie zgadzasz z przesłaniem wpisu. Nie możesz napisać, że wrzucam wszystkich użytkowników 4chan do jednego worka, bo to jest nieprawda.

  •  

   Przyznanie, że szybka jazda po drogach publicznych powoduje wypadki z ofiarami śmiertelnymi nie jest nawoływaniem do zakazania samochodów.

   @adam2a: samochody powstały aby szybko się przemieszczać, proponuje przesiąść się na furmankę - ryzyko wypadku znacznie się zmniejszy

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @adam2a: Mam nadzieję, że w końcu przejdzie ta ustawa i pisać w internecie będzie można tylko z licencją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Robienie nagonki na memy czy internetowe heheszki przez jednego oszołoma to jakieś nieporozumienie

   @Poro6niec: chyba nie do końca zrozumiałeś. Weź nawet popatrz nawet na społeczność wykopowych przegrywów - to wykracza poza memy&heheszki i przenosi sie na działania w 'prawdziwym życiu'.

   +: Tarec, dulek
  •  

   @Nieprzyjazny_Ziemniak to nie jest mordowanie białych, to zwyczajna powolna wymiana białych.

  •  

   @adam2a: w podobnej bańce żyją feministki którym się wydaje że są wielce dyskryminowane i potrzebują równości - tj. dostać dodatkowe przywileje bez odbierania starych.

  •  

   @adam2a: Ciekawe jakie żarty i memy wysyłają sobie radykalni Muzułmanie, że z czasem niektórzy dokonują zamachów.

  •  

   @PilariousD:
   a) 4chan wytworzył środowisko sprzyjające radykalizacji politycznej, które sprzyja popadaniu w ekstremizm. I nie chodzi o śmieszne obrazki, ale budowanie banki informacyjnej z wizją świata, że muzułmanie chcą zniszczyć cywilizację białego człowieka. Śmieszne obrazki z takim przekazem pełnią taką funkcję, że banalizują i trywializują istotę tego przekazu. To, co dla jednych jest śmieszkowanie i trollingiem, dla innych okazuje się prawdą objawioną.
   b) 4chan to nie jest tylko wylęgarnia ekstremistów. To gigantyczny serwis i jego większa część nie tego dotyczy. Jednak problem istnieje, w ciemnych jego zakamarkach. I to niestety wcale nie ukrytych, bo to się dzieje jak najbardziej publicznie i z ogólnym dostępem.
   c) 4chan nie jest jedyną na świecie wylęgarnią ekstremistów. Islamiści mają swoje. Też przez internet. Też na podobnych zasadach, że Ahmed tworzy sobie bańkę informacyjną o krucjacie krzyżowców, którzy chcą zniszczyć Islam.

  •  

   To nie jest przypadkowy maniak działający sam, bo coś w nim pękło. To jest przykład człowieka wychowanego w pewnej internetowej bańce, która dała mu przeświadczenie o tym, że biała rasa jest wybijana, więc czas temu przeciwdziałać.

   @adam2a: co za pierdolenie. Był we Francji w czasie zamachów, w swoim manifeście poświęca temu bardzo wiele miejsca. Idź uskuteczniać tą neuropową propagandę gdzie indziej.

  •  

   @adam2a: Jak ktoś ma łeb sprany ideologią to prędzej czy później coś odwali. A 4chany i inne badziewia pozwalają takim osobnikom na kontakt. Czy to źle? No trochę tak ale czy to samo nie tyczy się noży?

   +: dulek
  •  

   @adam2a: Lewactwo doskonale sobie zdaje z tego sprawę że to nie tylko słowa, dlatego tak ostro uprawia swoją propagandę na wielu frontach.

  •  

   @adam2a:
   Strzelania na kampusie Isla Vista - 7 ofiar
   Atak z urzyciem busa w Toronto - 10 ofiar
   Strzelanina w szkole w Santa Fe - 10 ofiar
   Strzelanina w szkole w Stoneman Douglas - 17 ofiar
   Strzelanina w kościele w Sutherland Springs - 17 ofiar
   Strzelaniny w Nowej Zelandii - 49 ofiar

   Co łączy te wszystkie zdarzenia? Wszystkie zostały dokonane przez młodcych, samotnych inceli. To powinno niektórym dać do myślenia że coś z tą grupą jest nie tak.

  •  

   @adam2a: kwiiii, nie mozna demonizować całej grupy ludzi przez jedna osobę, kwiii

   A nie, sorry to wtedy jak sa kolejne ataki muzułmańskie.
   Podle, jak kazda tragedie lewica chce wykorzystać do zamykania ludziom ust.
   Jak zamachów dokona „biedy poszkodowany uchodźca” to nie mozna mowić, bo jeszcze by sie jakieś kolega w wierze obraził, jak dokona „prawicowy incel nazista kolega trumpa” to tez trzeba cenzury, bo przecież wszyscy co korzystają z chanów sa odpowiedzialni.

   Jak ja gardzę wasza komusza mentalnością...

  •  

   @adam2a: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_terrorist_incidents_in_January_2019 tutaj masz listę zamachów terrorystycznych w styczniu tego roku. To, ze ktoś ich nie nagrał to nie znaczy, ze ich nie było. Nie żyjmy w bajce, zamachy ciagle są na świecie, ale nie słyszy się o nich bo media wybierają te, które dobrze się sprzedają.

  •  

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: a wiec co powiesz światu na podstawie takiej listy https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Islamist_terrorist_attacks
   ? Tez wrzucisz wszystkich do jednego wora?

  •  

   @edgar_k: W którym miejscu wrzuciłem wszystkich do jednego wora? Czy gdziekolwiek napisałem, że każdy incel to terrorysta?

  •  

   @adam2a: co ty pierdolisz przecież 4chan miał szczyt swojej popularności nim ktokolwiek słyszał o facebooku

  •  

   Co łączy te wszystkie zdarzenia Wszystkie zostały dokonane przez młodcych, samotnych inceli. To powinno niektórym dać do myślenia że coś z tą grupą jest nie tak.

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: o dokładnie tutaj

  •  

   @adam2a: Kto sieje wiatr ten zbiera burze

  •  

   @adam2a: Ten zamachowiec był 4chanowcem?

  •  

   @adam2a: Czyli tradycyjnie, kolejna okazja do głoszenia pomysłów dotyczących cenzury, blokowania poglądów, stron, oraz zapewne także zniesienia anonimowości w necie, bo na zamkniętych forach ludzie sobie wypisują co chcą, dzielą się tym co chcą i mają swoje własne poglądy. Ten gość był owocem nie tylko tych złych nieocenzurowanych i niekontrolowanych chanów, ale i obecnego świata i tego co się z nim dzieje.

  •  

   @adam2a: innymi słowy proponujesz cenzurę i karanie za wpisy w necie ?

  •  

   @adam2a: @Nieprzyjazny_Ziemniak: no dobra, a co z niewystarczającym przyrostem naturalnym, starzeniem się i pomniejszaniem populacji rdzennej w Europie? To też jest bajka?

  •  

   @edgar_k: Ale o jaki wspólny wór ci chodzi? To, że takie poglądy to spierdolenie i nie ma pokrycia w rzeczywistości to fakt. To, że to produkuje morderców to też fakt. Ktoś zaprzecza, że taki sam mechanizm jest wśród radykalizujących się muzułmanów? Ale ty chcesz to pewnie przerzucić na wszystkich muzułmanów. To tak jakby po drugiej stronie przerzucać to na wszystkich grających w gry komputerowe, albo piszących komentarze w internecie.

  •  

   @szybki_zuk: przy zamachach muzułmańskich cała narracja skierowana jest wlasnie na to, by nie mieszać normalnych ludzi z radykałami. Tutaj wręcz odwrotnie, ba, NZ ogranicza dostęp do liveleak xD bo tam ktos zamieścił filmik.

  •  

   @adam2a czy ty właśnie skamlesz o cenzurę? XD

   Lewaki reagują dokładnie tak jak pan zamachowiec chciał. W manifeście pisał, że jego intencją jest przyspieszenie cenzury internetu i uchylenie 2giej poprawki do amerykańskiej konstytucji, co (w jego mniemaniu) doprowadzi do wojny domowej w USA, która rozleje się na Europę.

   Oczywiście to wszystko prawackie urojenia. Wasze leasingi, kredyty i wakacje w Tajlandii są bezpieczne xD

  •  

   @KobyleCaco: dzietnosc koreluje z bogactwem - im biedniej tym więcej dzieci.

   Kiedy imigranci zaczną wchodzić do klasy średniej, zacznie spadać im dzietność - nie możemy na sucho porównać ilości dzieci rocznie w Afryce z Europą i pisać o jakieś wymianie ras, bo to skrajnie różne środowiska.

   Zresztą jak już o imigrantach mowa, to czy wielu z nich nie zdecyduje się wrócić do swojej ojczyzny, kiedy konflikt wygaśnie?

  •  

   @Nieprzyjazny_Ziemniak: Nie wrócą kolego. Żyją nie pracując, z socjalu, w Europie i mieliby wrócić do swoich lepianek? Wszyscy prezesowie film jakich znam, mają dzieci 2 lub 3, dyrektorzy i managerowie też po dwójce zazwyczaj. Nie wiem gdzie są te bezdzietne klasy zamożne, chyba żyjesz w jakimś świecie korposzczurów.

   dzietnosc koreluje z bogactwem - im biedniej tym więcej dzieci.
   To jest moim zdaniem wymysł, manipulacja która wpłynęła na niektóre osoby aby nie zakładać rodzin.

  •  

   To jest moim zdaniem wymysł, manipulacja która wpłynęła na niektóre osoby aby nie zakładać rodzin.

   Nie wiem gdzie są te bezdzietne klasy zamożne, chyba żyjesz w jakimś świecie korposzczurów.

   @KobyleCaco: no, potwierdzona badaniami korelacja to wymysł i manipulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4255510/

   Developed countries tend to have a lower fertility rate due to lifestyle choices associated with economic affluence where mortality rates are low, birth control is easily accessible and children often can become an economic drain caused by housing, education cost and other cost involved in bringing up children.

  •  

   @Nieprzyjazny_Ziemniak: Ktoś ostatnio pisał, że jakby ludzie w jego miejscu pracy dowiedzieliby się, że zamach w jakiś sposób mu się podobał to od razu zostałby zwolniony z korporacji, straciłby wszystko co mu dawała i zostałby z niczym. To współczesne niewolnictwo i wmówiono Wam że tak powinno być, że nie możesz mówić co myślisz, że powinieneś całe życie poświęcić korporacji. Masz myśleć jak korporacja.

   no, potwierdzona badaniami korelacja to wymysł i manipulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ja badań nie prowadzę i widzę coś zupełnie innego. Nie można czytać wprost słupków.

  •  

   @Nieprzyjazny_Ziemniak: Ty spójrz, stworzono wielką UE, aby wzmocnić gospodarki, aby był szerszy przepływ towarów i usług, powinniśmy się bogacić, a okazuje się, że biedniejemy i już nawet nie stać nas na posiadanie dzieci. I to mimo tego, że pracujemy, zarabiamy za pracę coraz mniej. I co się dzieje? Przyjmuje się imigrantów z inną kulturą i daje im się pieniądze na życie za darmo. Czy nie widzisz tu jakiegoś błędu?

  •  

   @wyindywidualizowanyentuzjasta: nie kompromituj się, sprawca wczorajszego zamachu miał dziewczynę więc nie jest incelem no chyba że nie wiesz co to znaczy

  •  

   Ktoś ostatnio pisał, że jakby ludzie w jego miejscu pracy dowiedzieliby się, że zamach w jakiś sposób mu się podobał to od razu zostałby zwolniony z korporacji, straciłby wszystko co mu dawała i zostałby z niczym. To współczesne niewolnictwo i wmówiono Wam że tak powinno być, że nie możesz mówić co myślisz, że powinieneś całe życie poświęcić korporacji. Masz myśleć jak korporacja.

   @KobyleCaco: i w jaki sposób to jest wina lewactwa? Przepraszam bardzo, ale to co opisałeś wynika tylko i wyłącznie z samego systemu kapitalizmu. Polityka nie ma tu nic do rzeczy.

   Nie można czytać wprost słupków.

   @KobyleCaco: no i nie czytam. Badanie które załączyłem, widzisz, ma nawet analizę otrzymanych wyników, przyczyny skutki opisane w tekście. Jest to opinia profesjonalistów, którzy poświęcają swoje życie na studiowanie tego typu rzeczy. To nie są "tylko słupki".

   okazuje się, że biedniejemy i już nawet nie stać nas na posiadanie dzieci

   @KobyleCaco: ale to cena życia w rozwiniętym kraju - płacisz za wszystko podatki, żeby w miarę utrzymać aktualny stan rzeczy i wygodę życia. Jest wzmianka o podobnej tematyce w linkowanym badaniu.

   Przyjmuje się imigrantów z inną kulturą i daje im się pieniądze na życie za darmo. Czy nie widzisz tu jakiegoś błędu?

   @KobyleCaco: wiesz, też istnieją badania, które udowadniają że imigracja koniec końców się opłaca, ale nie wiem czy jest sens to linkować, jak ty w badania za bardzo nie wierzysz ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   przy zamachach muzułmańskich cała narracja skierowana jest wlasnie na to, by nie mieszać normalnych ludzi z radykałami. Tutaj wręcz odwrotnie, ba, NZ ogranicza dostęp do liveleak xD bo tam ktos zamieścił filmik.

   @edgar_k: NIie zrozumiałeś mojego posta. Porównujesz nieprzystające rzeczy. Mógłbyś mówić o hipokryzji gdyby przekładano ten zamach na np. wszystkich graczy. Natomiast zwrócenie uwagi na to, że czany tworzą bańkę i wiele osób nie traktuje tego jako śmieszkowania i się radykalizuje jest potrzebne. Tak samo jak zwracanie uwagi na to dlaczego niektórzy muzułmanie się radykalizują.

  •  

   @szybki_zuk: o to wlasnie chodzi, ze te rzeczy nie przystają.
   W przypadku radykałów islamskich przedstawia sie sprawców jako ofiary, i wielokrotnie podkreśla, ze nie wolno przekładać tego na szersza populacje, co jest oczywiscie prawda.

   W tym przypadku masz bardzo szybkie ferowanie wyroków i oskarżanie wszystkich na prawo o współudział.

  •  

   @edgar_k: co kurwa? xD Sprawców jako ofiary? xD A mówienie o nie przekłądaniu na szerszą populację dotyczy muzułmanów ogolnie, a nie radykałów i czynników, które ich radykalizują. Np. nikt normalny ci nie wytknie, że robisz cośzłego jak zwrócisz uwagę na jakiś meczet gdzie głosi sięradykalne treści. Tak samo nikt nie powinien oczerniać graczy, ale trzeba zwrócić uwagę na problem baniek radykalizujących słabe umysły. Na wykopie widać doskonale jak propaganda robi ludziom sieczkę z mózgu.

  •  

   @szybki_zuk: ofiary radykalizacji i braku akceptacji społeczeństwa.

   Pełna zgoda, ze trzeba mowić o radykalizacji, ale to co sie dzieje obecnie to demonizowanie wlasnie całej grupy ludzi którzy nic nie maja wspolnego z tym zamachem - powodujac jeszcze większy ostracyzm.
   Zreszta strasznie ciezko dokładnie streścić co zamachowiec miał na mysli w tym pojebanym manifeście.

  •  

   @adam2a: pojebane. Nie slyszalem o motywie z 8chanem

  •  

   @edgar_k: Tzn której grupy? I jak wygląda ten ostracyzm?