Wpis z mikrobloga

Mirki,
Widziałem ostatnio Audi A6 a w środku dwóch policjantów z symbolem literki R w takim powiedzmy rombie na mundurze.
Proszę o informację, czy ta literka oznacza policjanta drogówki ?
Audi A6 było na blachach GDA, dużo jeżdżę samochodem i obawiam się, że jest to nowy nabytek w postaci nieoznakowanego radiowozu.
Proszę o informację czy moje domysły są zasadne, nie mogę znaleźć informacji czy takie Audi posiada drogówka w Polsce.
#trojmiasto #policja #polskiedrogi
  • 12
@Gaaaalazek Podzielam twoje zdziwienie bo polska Policja według mojej najlepszej wiedzy nie posiada żadnego audi. Jesteś w stanie sprecyzować, która to była generacja (c6, c7) ? Jeśli c6 to mogli dostać po SOP-ie bo na okazję polskiej prezydencji w ue zakupiono sporo c6. Mimo wszystko trójmiejska drogówka już niczym mnie nie zdziwi po tym, jak dowiedziałem się, że mają na stanie nieoznakowane białe bmw e61.
@trevorphilip no nie mam 100% pewności czy C7, stąd też dwa usunięte post powyżej :), ale chyba tak. No ciekawi mnie to bardzo, a E61 widziałem, bielutka. Dziwna sprawa, że na żadnym z for, nawet tych facebookowych nie ma o takim czymś nawet wzmianki.. no a interesuje się tematem, bo jak mówię, trochę kilometrów po Trójmieście robię. Czekam na info.