Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (31)

 • avatar

  Trochę nie rozumiem ludzi, którzy zakładają rodzinę nie mając do tego żadnych warunków. Życie od pierwszego do pierwszego jest ciężkie nawet jak jest się samemu, a co dopiero z dziećmi. Wiem co mówię, bo sam się w takiej rodzinie wychowałem. Kawalerka, ścisk, rodzice pracujący za grosze, ojciec w pracy 6 dni w tygodniu po 12 godzin, a i tak chuj z tego było. Ciuchy po starszym bracie albo z bazaru, na wakacjach z rodzicami nigdy nie byłem, tylko ze dwa razy na jakichś bieda koloniach. I tak przypominając sobie swoje dzieciństwo, dochodzę do wniosku, że jeżeli w życiu nie uda mi się osiągnąć jakiejś stabilizacji i ludzkich zarobków (na ten czas powiedzmy 5k netto, za jakieś 7-8 lat jak będę po 30-tce i znajdę sobie jakąś kobietę i zdecyduję się na dzieci, to odpowiednio większa pensja), to nigdy nie założę rodziny. I oczywiście różowa zarabiająca podobnie. Może dla niektórych to wygodnictwo, a ja po prostu nie chcę drugi raz żyć tak jak w wieku 10-15 lat (gdy już masz jakieś potrzeby i świadomość, widzisz, że inni mają lepiej i za chuj nie rozumiesz czemu akurat ty tak żyjesz). A poza tym nie chciałbym żeby moje dziecko nie miało gdzie odrabiać lekcji albo wstydzić się swojego małego brzydkiego mieszkania i nigdy nie zaprosić nikogo do siebie.
  Oczywiście są ludzie, którzy mają ciężką sytuację i dzieciaka z wpadki, i starają mu się zapewnić jak najlepsze warunki w miarę swoich możliwości. I nic mi do tego. Ale jak mamy parę w wynajętym mieszkaniu, pracującą, on za 2500, a ona za 2000 i oni świadomie zostają rodzicami powiedzmy dwójki dzieci, to serio dla mnie to trochę dziwne. Dopóki dzieciaki są małe, to tylko rodzice odczuwają, że sytuacja finansowa jest kiepska, ale za 10 lat dzieciaki podrosną i im też będzie ciężko. A może przesadzam i trzeba robić dzieci nawet jak się nie ma hajsu? Ludzie w biedzie zaraz po wojnie mieli dużo dzieci. Co o tym myślicie?
  #rodzina #dzieci #antynatalizm #pieniadze #rozkminy #zwiazki
  pokaż całość

  odpowiedzi (110)

 • avatar

  Chyba nastała pora na #rozdajo moich produktów, nie sądzicie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie będę się ograniczać, tym bardziej że to WY mnie stworzyliście więc:

  Pierwsza wylosowana osoba wśród plusujących wybiera jaką jedną rzecz ze zdjęcia chce i w jakiej formie - czy brelok czy wisiorek na rzemieniu.
  Druga to samo - ale w drugiej kolejności, wybiera spośród rzeczy które zostały. Jednocześnie zielonki płaczą bo nie uczestniczą.

  Mam też dla 2 osób POTĘŻNĄ zniżkę -30% na wszystkie produkty w moim sklepie www.bido.com.pl Nieważne ile kupicie, będzie -30% od całej kwoty. Wystarczy użyć kodu "DEJ MNIE ZNIŻKĘ CZŁOWIEKU" przy zakupie :]

  Dla 10 Mireczków i Mirabelek - 10% na cały koszyk. Wpiszcie "Ale mało - Mirka pojebało" Oba kupony ważne do 10.06.2019r chyba że ktoś zdąży przed Wami ¯\_(ツ)_/¯

  Jeśli znajdzie się jakiś Miras, który zrobi zakupy bez żadnych rabatów ale w wiadomości dla sprzedawcy wyśle jakikolwiek tekst dzięki któremu skojarze go z wykopem - będę mieć dla niego gratisową małą świecącą buteleczkę 0.5ml wypełniony świecącym pigmentem której jeszcze nie ma na stronie, albo fiolkę jeśli buteleczki mi się skończą (choć mam ich duży zapas, więc bez przesady.) Tak czy tak coś świecącego dla każdego :D

  Ogólnie świętuję małe zwycięstwo nad prokrastynacją - zwlekałem się już jakiś czas, żeby wziąć się za swoją stronę z rękodziełem i powrzucać wszystkie przedmioty które narobiłem w przeciągu miesiąca. A trochę tego wyszło, jeśli Was to interesuje to są nowe sekcje, między innymi MINIMALISTYCZNIE DENTROLOGICZNIE czy GENERYCZNIE gdzie łącznie wpadło ponad 50 pozycji w przeróżnych wariantach. Doszły też kolczyki, doszły nieświecące wisiory - ogólnie myślę, że niektórzy mogą znaleźć coś fajnego dla siebie :)

  Nigdy nie chciałem ograniczać czym dany produkt ma być - wolałem zostawić tą decyzje dla klienta, dlatego wszystko co robię przerabiam na bazy, z których do wyboru zawsze jest brelok, wisiorek czy kolczyki. Czasem też piny, ale to w przyszłości, teraz są oddzielnie tak czy inaczej to Wy wybieracie, co chcecie dostać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Rozpisywać się więcej nie będę, bo nie oszukujmy się - to #rozdajo tego się nie czyta xD

  #rozkminkrzaka #rekodzielo #chwalesie

  Przy okazji wołam mojego najwierniejszego klienta @Tamerlan bo obiecałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  pokaż spoiler osoba która napisze najbardziej zaplusowany komentarz, ma ode mnie świecącą fiolkę w gratisie, wysyłka na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  pokaż całość

  odpowiedzi (33)