•  

  Korwin startuje oddzielnie: źle, bo prawica powinna iść razem
  Korwin łączy się z innymi: źle, bo korwin brata się z socjalistami i oszołomami

  pic rel

  Weźcie się już ogarnijcie. Każdy powoli dostrzega, że lepiej się łączyć niż dzielić. Tym bardziej, że system podziału mandatów jest głupi: Nowoczesna z wynikiem 7,6% głosów wprowadziła do Sejmu 28 posłów, a Kukiz zdobył 8,81% głosów i wprowadził już 42 posłów.

  Konfederacja ma pieniądze na kampanię, ma speców od wizerunku, wykorzystują to np. z mapą, z bilardem i to procentuje.
  Poza tym Korwin oświadczył, że w kampanii do parlamentu polskiego go nie będzie, więc jest szansa na dobry wynik.

  #korwin #liroy #braun #ruchnarodowy #konfederacja #wybory #4konserwy #polityka

  źródło: i.imgur.com

  •  

   @Radeg90:

   speców od wizerunku

   Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

  •  

   @Radeg90: Niektórzy chyba za bardzo kibicują Korwinowi i jego ludziom, a za mało wspierają idee. Mi nadal najbliżej do Konfederacji, głównie z powodu bezobjawowego liberalizmu Gwiazdowskiego i braku alternatywy, ale poczucie niesmaku rośnie. Wilk, Mentzen czy Kulesza to są świetni ludzie, ale towarzystwo Bekowiczów, antyszczepionkowców lub jakichś skrajnych świrów pokroju Brauna zaczyna mnie powoli zniechęcać.

  •  

   @HumbugPL: Dlaczego Braun jest świrem?

   I co masz do antyszczepionkowców?

  •  

   @HumbugPL: Jestem w stanie zrozumieć awersję do niektórych ludzi. Pytanie tylko, co jest ważniejsze, utrzymywać niechęć do części ludzi i przez to nie zagłosować na nich, czy dać im szansę, aby mieli wpływ na prawo i wprowadzili razem z "oszołomami" jakieś choć minimalne wolnorynkowe reformy?

  •  

   @Radeg90: Konfederacja to skok na kasę. Dla bosaków, bekowiczów to prawdopodobnie ostania szansa by dorobić się dobrej kasy i wejść do dużej polityki. Wybory do europarlamentu mają najniższą frekwencję, a polexit stał się popularny u radykałów więc poszli na ten śmieszny sojusz. Nie ma się co dziwić, pensja europosła to nie przelewki.

  •  

   @Kapitan_Neuropa:

   źródło: generator.memy.pl

   +: Jah00
  •  

   @Radeg90:
   Korwin mówił że narodowcy mają "wbity gwóźdź w mózg", winnicki nazwał korwina błaznem a teraz wielki sojusz? xd Nie bądź naiwny, zwietrzyli szansę na ciepłe posadki w brukseli stąd nagła amnezja.

   +: JV44
  •  

   @Kapitan_Neuropa: O tym gwoździu wbitym to tylko wy ciągle przypominacie, nikogo już (poza wrogimi środowiskami) nie obchodzą dawne waśnie, bo liczy się wspólny start i szansa na wpływ na prawo. To, że ktoś się kiedyś kłócił nie oznacza, że jest i będzie dożywotnim wrogiem. Osobiście nie wierzę, że jesteś tak naiwny, że wierzysz w te głupoty o ciepłych posadkach i podejrzewam, że piszesz tak, bo masz tak pisać.

  •  

   @Jah00: Ty tak poważnie? xD

   +: JV44
  •  

   @Radeg90:

   Osobiście nie wierzę, że jesteś tak naiwny, że wierzysz w te głupoty o ciepłych posadkach i podejrzewam, że piszesz tak, bo masz tak pisać.
   Naiwność to zakładanie że kasa nie jest pierwszorzędna. Jak chcesz głosić idee będąc gołodupcem? europarlament to niezłe pieniądze. Takiej szansy dla ludzi typu bosaka, winnickiego, godek może już nie być.

  •  

   Naiwność to zakładanie że kasa nie jest pierwszorzędna. Jak chcesz głosić idee będąc gołodupcem? europarlament to niezłe pieniądze

   @Kapitan_Neuropa: Ależ tu się z Tobą zgadzam. Skuteczną politykę można prowadzić mając pieniądze. Dlatego idą po nie do europarlamentu. Gołodupcami nie są, bo mają kilka milionów z subwencji.

  •  

   @Azaajaszz: Chciałem poznać opinię typowego wyborcy wykopka.

  •  

   @Jah00: Braun: Pic rel
   Antyszczepionkowcy: szkodą społeczeństwu przez sianie jakichś pojebanych teorii. Tfu na nich

   źródło: wykop.pl

  •  

   To nie sa zle dzialania ze strony Konfederacji. Narzekają i atakują przede wszystkim przeciwnicy i nie warto ich sluchac. Szukaja tylko powodow do ataku i wykorzystaja kazdy, nawet jak beda ze soba sprzeczne.

  •  

   istna kopalnia beki z Grzesia

   @HumbugPL: Mówi bardzo rozsądnie. Niestety nie jestem historykiem i nie chce mi się oglądać całości, ale rozumiem, że Grzegorz Braun jest skrajnym świrem ponieważ nie zgadzasz się z jego opinią na temat powstania listopadowego. OK, ale co to ma do jego poglądów politycznych?
   @Azaajaszz: Rozumiem, że Braun jest świrem bo jest katolikiem i nie wstydzi się tego. OK. A czy księża i Winnicki widoczny na obrazku też są świrami?

   Antyszczepionkowcy: szkodą społeczeństwu przez sianie jakichś pojebanych teorii. Tfu na nich

   @Azaajaszz: Myślę, że o wiele bardziej szkodzą społeczeństwu proszczepionkowcy, którzy traktują człowieka jak bydło hodowlane, bo obecnie o wiele bardziej zagraża nam zły ustrój niż epidemia czegokolwiek. Poza tym jestem za wolnością słowa, natomiast jestem przeciw wymuszaniu czegokolwiek siłą, dlatego bronię antyszczepionkowców i zwalczam faszystów, którzy chcą ludzi hodować poprzez przymusowe szczepienia. I wy także powinniście.

  •  

   @Jah00 "hodować" lol.

   A Winnicki i reszta to też świry. Cała ta konfederacja to pojeby, mniejsze lub większe

  •  

   @Jah00 a co do wolności. Zwykle jestem liberałem ale są sprawy które jednak wymagają przymuszenia kilku osób w celu ochrony całego społeczeństwa.

  •  

   @Azaajaszz: Szkoda, że nie umiesz swoich uprzedzeń uzasadnić. A jeżeli jesteś za wprowadzeniem bezwarunkowych, przymusowych szczepień dla każdego, gdzie szczepionki dobiera państwo to obawiam się, że nie jesteś liberałem i nie powinieneś na Konfederację głosować, a już na pewno nie na Korwina.

  •  

   @Jah00: To nie są poglądy, to jest głupota.

  •  

   @Jah00 już prędzej zagłosuje na razem niż na ten śmieszny zbiór nacjololo, antyszczepow i oszołomów. A do komuchów mi daleko.

   A co do szczepień, jestem za utrzymaniem obecnego porządku prawnego. Obowiązkowe szczepienia mają ochronić dzieci, które ze względów zdrowotnych nie mogą przyjmować szczepień. A ten odsetek 0.001% NOP jestem w stanie zaakceptować jako konsekwencje zabezpieczenia przed odrą, polio i innym chłamem

  •  

   @Jah00 a co do argumentowania uprzedzeń. KAŻDA skrajność jest zła. Teksty Korwina "zawsze się trochę gwałci", "globalne ocieplenie to ściema"itp. Teksty Brauna o kondominium jakimś tam pod czyimś tam zarządem powierniczym, teksty Godek o czymkolwiek. Ci ludzie nie mają pojęcia co robią. Po prostu

  •  

   To nie są poglądy, to jest głupota.

   @HumbugPL: Wolność osobista i gospodarcza to jest głupota?

  •  

   a co do argumentowania uprzedzeń. KAŻDA skrajność jest zła. Teksty Korwina "zawsze się trochę gwałci", "globalne ocieplenie to ściema"itp. Teksty Brauna o kondominium jakimś tam pod czyimś tam zarządem powierniczym, teksty Godek o czymkolwiek. Ci ludzie nie mają pojęcia co robią. Po prostu

   @Azaajaszz: Nie widzę tu skrajności, raczej normalność. Dla mnie skrajny jest PIS. Widzę, że skupiasz się na formie przekazu, a nie na faktach czy postulatach.

  •  

   @Jah00: Mówię o tamtym filmiku, jeśli ktoś ma takie podejście do rzeczywistości i nauki, to jest idiotą i nie powinien piastować żadnych poważnych stanowisk, czyli w sumie do PE pasuje, ale nigdzie indziej xd

  •  

   @Jah00 ktoś kto mówi takie rzeczy (a to co napisałem to tylko niewielka część ich durnot) eliminuje w moich oczach każdego polityka

  •  

   @Azaajaszz: To ciężko ci będzie znaleźć kogokolwiek na kogo mógłbyś zagłosować.

  •  

   @Jah00 i to jest największy problem

  •  

   @Jah00 w ogóle tej. Jaki z kurwina wolnościowiec jak związki jednopłciowe nah, aborcja nah, wszystko nah xD

  •  

   kurwina

   @Azaajaszz: Ech, kolejny "obrażony" na Korwina, bo coś brzydko powiedział.

   związki jednopłciowe

   @Azaajaszz: Przywileje małżeńskie dla każdego rodzaju związku to nie jest wolność. To jest walka o przywileje dla mniejszości.

   aborcja

   @Azaajaszz: Aborcja to odebranie wolności komuś kto został poczęty, ale się jeszcze nie narodził.

   Bądźmy uczciwi i nazywajmy rzeczy po imieniu i nie wycierajmy sobie gęby słowem wolność.

  •  

   Zwykle jestem liberałem

   już prędzej zagłosuje na razem niż na ten śmieszny zbiór nacjololo, antyszczepow i oszołomów

   @Azaajaszz: Wybacz, ale to co napisałeś łamie jakiekolwiek elementarne zasady logiki i zdrowego rozsądku.

  •  

   @Radeg90 no nie. Jeżeli Korwin jest dla ciebie ostoją liberalizmu - to łamie wszelkie zasady logiki

  •  

   @Azaajaszz: Mnie doktryny nie interesują zbytnio. Chcę kogoś, kto mi zwiększy wolność gospodarczą. Nawet jeśli ktoś tam uważa narodowców za bliżej centrum, to wciąż są oni bardziej na prawo od tego, co jest. Wszyscy w konfederacji są na prawo od tego, co mamy obecnie, więc nie rozumiem, w czym problem.

  •  

   @Radeg90 od roku 89` nie było bardziej liberalnego ekonomicznie rządu niż sojusz lewicy demokratycznej. Co jest paradoksem jak chuj

  •  

   @Azaajaszz: Sporo w tym prawdy. Jak widać, ludziom trzeba sprzedawać bajki, a robić swoje.

  •  

   @Azaajaszz: wolnościowiec gospodarczy... bynajmniej

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #programowanie

  O chuj wam chodzi z tym "rozpoczynaniem przygody"? Wszystkie nooby chcą "rozpocząć przygodę z programowaniem" xD Co wam się wydaje, że jak ktoś was jakimś cudem zatrudni, to jakieś magiczne questy będziecie robić? Jedyny quest jaki będzie to klepanie kolejnego CRUDa dla wąsatego janusza, który chce nową stronkę janusz-polu xD

  odpowiedzi (83)

 • avatar

  Próbowałam to dodać z #anonimowemirkowyznania ale coś nie wyszło.

  Dla niecierpliwych: nie wyżyłabym z gołej wypłaty nauczyciela - trzymają mnie nadgodziny - chcę płatnego systemu czterdziestogodzinowego, w którym 8 godzin dziennie przebywam w szkole i mam w tym zebrania, rady pedagogiczne, wycieczki, dokumentację, tworzenie materiałów dla uczniów.

  Jestem oligofrenopedagogiem, nauczycielem kontraktowym, tytuł licencjata (wkrótce będę miała magistra). Moja podstawowa wypłata jest niższa o pensję magistra o około 300 zł. Podaję do wglądu moje zarobki.

  Obowiązuje mnie 40-godzinny zakres pracy, ale pensum (przy tablicy) wynosi 20 godzin tygodniowo. Oprócz tego mam 9 nadgodzin tygodniowo.

  Pola zaznaczone na czerwono to: "trzynastka" i dodatek socjalny

  Średnia miesięczna pensja za okres wrzesień-kwiecień (bez trzynastki i dodatku): 2526,25 zł

  W przypadku rozłożenia średniej pensji na 12 miesięcy z uwzględnieniem "trzynastki" i dodatku socjalnego, wychodzi wynik: 2720,16 zł - jest to wypłata z nadgodzinami - bez nadgodzin, z uwzględnieniem "trzynastki" wyniosłaby około 1900 zł miesięcznie.
  W tym jest "wiejski", dodatek motywacyjny (70 zł) i dodatek za wychowawstwo (70 zł).

  Oprócz tego dostaję dodatek wakacyjny, który wyrównuje mi brak nadgodzin w wakacje (screen o nazwie "dodatek wakacyjny") - wysokość wypłaty w wakacje przedstawiłam na screenie "wyplata wakacje". Dodatku nie dodaję tak jak trzynastki, bo on jest wyrównaniem lipca-sierpnia, aby uprościć obliczenia, lipiec i sierpień potraktowałam tak, jakbym miała wtedy nadgodziny.

  Wspominałam już o moim płatnym pensum: 20 + 9 godzin. Oprócz tego mamy jedną Radę Pedagogiczną miesięcznie (średnio 3 godziny, czasem dłużej) i zebranie rodziców raz na 2 miesiące (2 godziny, czasem dłużej).
  Rady są też w wakacje, więc liczę: 3x12=36 godzin.
  Zebrania: 2x6=12godzin (od września do czerwca).
  Dni szkoły w sobotę: 10 godzin + przygotowania do dni szkoły (próby, dekoracje, przygotowanie fantów na sprzedaż) około 25 godzin = 35godzin
  Imprezy okolicznościowe (za które ja byłam odpowiedzialna, było ich więcej) np. Dni Autyzmu, Święto Wiosny, Jasełka = 30 godzin dodatkowej pracy (próby, tworzenie materiałów itd.)

  Zielone szkoły:
  - opieka na pięciodniowej - wyjazd 7.00 poniedziałek, powrót 18.00 piątek = 102-20(pensum) = 82 bezpłatne godziny
  - trzydniowa wycieczka z moją klasą - wyjazd 6:00 w poniedziałek, powrót 20:00 środa = 57-20(pensum) = 37 bezpłatnych godzin
  Razem: 119 niepłatnych.
  Dlaczego odejmuję 20 godzin pensum, a nie 29? Na wycieczce tracę nadgodziny.
  Inna wycieczki w czasie pracy (około jedna na miesiąc) to jakieś dodatkowe 40 bezpłatnych godzin w skali roku szkolnego.

  W tygodniu mam 2 bezpłatne godziny w szkole: dyżur dla rodziców oraz kółko zainteresowań. W skali miesiąca to 8 godzin, w skali roku szkolnego (odejmuję 5 tygodni ferii i świąt) = 70 godzin bezpłatnych.

  Z uwagi na charakter mojej pracy dużo czasu poświęcam na dostosowywanie materiału dla moich uczniów objętych kształceniem specjalnym (w klasie integracyjnej), zajmuje to około 7 godzin tygodniowo (robienie im wklejek do zeszytów, dostosowywanie sprawdzianów, dostosowywanie ćwiczeń, skracanie tekstów z podręczników, przepisywanie niektórych tekstów, by powiększyć im czcionki, tworzenie zadań matematycznych na konkretach itd.). (w domu)

  Kontakt przez dziennik, rozmowy telefoniczne z rodzicami, uzupełnianie dokumentacji wychowawcy - 1,5 godziny tygodniowo (w domu).

  Tworzenie IPETów i WOPFU oraz spotkania zespołów ds. nauczania specjalnego w skali roku szkolnego rozłożyłabym na 0,5 godziny tygodniowo (w skali roku szkolnego około 20 godzin). (dokumenty w domu, spotkania w szkole)

  Dochodzą do tego inne bzdury, ale nie będę się już rozdrabniać, zabieram się za obliczenia:
  Zaokrąglona ilość godzin w miesiącu, który ma 4 tygodnie:
  116 (płatne) + 3,5 (rada ped. i 0,5h zebrania) + 8 (dyżury i kółko) + 2 (IPETY) + 6 (dziennik i telefony) + 28 (materiały do lekcji) + 16 (godziny niepłatne spędzone na wycieczkach (razem w skali roku jest ich 159) = 44,8 godzin tygodniowo.

  Podsumowując: zarabiam 2720 zł za realnie przepracowany czas 44 godzin tygodniowo, co daje na rękę: 15,45 zł na godzinę. W tym jest dodatek wiejski 10% od podstawowej wypłaty, dodatek za wychowawstwo 70 zł i dodatek motywacyjny 70 zł.

  Nie uskarżam się - po prostu daję do wglądu moje zarobki. Przepracowane godziny uwzględniałam w okresie: wrzesień-czerwiec bez wakacji, natomiast nie jestem w stanie zrobić teraz takiej idealnej analizy z wyjęciem świąt i ferii.

  Jeśli chodzi o Wielkie Czwartki, Wielkie Piątki itd. - są to dni dyrektorskie - zwykle mamy wtedy rady pedagogiczne itp. + pełnimy dyżury w szkole (opieka nad dziećmi), więc nie jest to do końca tak, że mamy wtedy wolne, ale faktem jest, że pracujemy inaczej lub mamy któryś z tych dni niepracujący.

  Dlaczego szkoła zatrudniła kogoś z licencjatem a nie magistrem? W szkole nie ma podstawowych nauczycieli, braki kadrowe są ogromne, dlatego mam nadgodziny - bez nich rzuciłabym tę pracę, ponieważ podstawowa wypłata byłaby dla mnie niewystarczająca. Wyrabiam mityczne 40 godzin, nie uważam się za nieroba.

  W naszej szkole brakuje: fizyka, chemika, nauczyciela angielskiego, 2 pedagogów specjalnych, nauczyciela wosu, nauczyciela od edb. Fizyki i chemii uczy emerytka, która przy każdej okazji straszy dyrekcję, że odejdzie. Wosu uczy nauczycielka geografii, która ukończyła kierunek "geografia z wiedzą o społeczeństwie", edb uczy nauczyciel bez uprawnień, który jest w trakcie robienia podyplomówki.
  Teraz dyrekcja będzie nas wysyłać na podyplomówki z chemii i fizyki - wyobrażacie sobie takich "nauczycieli"? Polonista albo pedagog specjalny będą uczyć ścisłych, ważnych przedmiotów, bo ludzie po studiach kierunkowych nie chcą łatać etatów w 5 szkołach. W okolicznych podstawówkach jest zapotrzebowanie na 2-4 godzin fizyki oraz chemii tygodniowo, by uzbierać pensum 18 godzin, nauczyciel musi być zatrudniony w kilku szkołach, brać udział w kilku radach pedagogicznych miesięcznie, mieć x razy więcej dni otwartych itd. - nikt o zdrowych zmysłach nie będzie tak pracował, więc specjalistów zastąpią ludzie z marnym przygotowaniem.
  Reforma oraz niskie wynagrodzenia sprawiają, że mało kto sensowny chce zdecydować się na pracę w szkole, mimo że jest ona fascynująca i dająca mnóstwo satysfakcji. Jest wiele nauczycieli mających "gołe" pensum bez nadgodzin - stażyści i kontraktowi zarabiają naprawdę nędzne pieniądze.

  W okresie wrzesień-kwiecień z własnej kieszeni sfinansowałam szkolenie za 550 zł oraz płaciłam za studia podyplomowe dające mi kwalifikacje do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu - 1700 zł (liczę raty za jeden semestr, poprzedni opłaciłam w roku szkolnym 17/18). Daje to sumę 2250 zł, które wydałam na rozwój własny, by lepiej uczyć.

  Magisterki nie wliczam, bo to powinnam mieć.

  Jeśli gdzieś się machnęłam w obliczeniach, to dajcie znać, robiłam to o 3 w nocy, bo cierpię na bezsenność.

  Szanuję nauczycieli dyplomowanych, którzy mimo dużo wyższych stawek, postanowili dołączyć się do strajku. Młodzi nauczyciele, którzy zazwyczaj nie mają nadgodzin, dostają na wstępie wypłatę poniżej 2000 zł - w szkołach zaczyna brakować ludzi, mających wykształcenie ścisłe, wpływa to negatywnie na jakość kształcenia.

  Jeszcze jeden istotny fakt: w szkołach branżowych i technikach wykruszają się nauczyciele zawodu - w sąsiadującym technikum mechaniki, elektromechaniki itd. uczą 60-70-letnie dziadki - nie ma nikogo na ich miejsce. Dyrektorzy szukają już nawet osób bez wyższego wykształcenia, ale nikt kto ma fach w ręku nie chce się podjąć pracy w szkole. Co z tego wyniknie? Chyba każdy jest w stanie to wydedukować.

  #strajknauczycieli #strajk #szkolnictwo #szkola #nauczyciele
  pokaż całość

  odpowiedzi (199)

 • avatar

  Ile dostanę plusów na urodziny? :D

  Morda jak ziemniaczek, a efekt potęguje spuchnięta prawa strona, bo byłam dziś na usunięciu zęba mądrości (jeszcze jeden mi został!)

  pokaż spoiler plus jestem po chorobie i widać ślad po opryszczce.


  pokaż spoiler Ja to jakaś nienormalna jestem, żeby we własne urodziny iść o 9:00 do dentysty, z własnej, nieprzymuszonej woli. To chyba właśnie efekt usuwania kolejnych zębów mądrości- głupieję. xD


  Jak ktoś nie wie, to może strzelać, który rocznik jestem, chętnie się dowiem, na ile teraz wyglądam. :)

  #pokazmorde #atencyjnyrozowypasek #urodziny #dentysta
  pokaż całość

  odpowiedzi (274)