Wpis z mikrobloga

@iniacz a to moze istotny problem tylko dla nieielkiej liczby osob. Ale sa jeszcze inne rzeczy z zycia codziennego. No. Jak bedziesz miala wyoadek to męza nie wpuszczą bo formalnie jest dla ciebie nikim. Nke wiem tez jak to jest po urodzeniu dziecka i np. W szkole na wywiadowkach raz orzychodzi rodzic z jednym nazwiskiem a raz z drugim. Jakie w ogole nazwisko ma nosić dziecko?
@RobaUrs jedna osoba, a dwie osoby nie będące małżeństwem mogą? Ostatnio o tym czytałam i zrozumiałam, że nie. Ale to jeszcze daleko przede mną więc nie jestem specem. :)
@lastro jak masz dziecko z kimś i jest wpisany jako ojciec to luzik. Co tam nazwisko... A jak się bierze ślub i każdy zostaje przy swoim nazwisku to z tego co czytałam deklaruje się jakie nazwisko ma dziecko, bo może mieć podwójne. Ja
@iniacz: @lastro: dzieciom że związku dwóch osób wybiera się nazwisko przy narodzinach pierwszego dziecka, potem to nazwisko mają kolejne dzieci, tak tbw. W szkole nie ma z tym problemu, mój ojczym przychodził na wywiadówki a nie był nigdzie wpisany, więc tym bardziej rodzic dziecka (że związku poza małżeńskiego) nie będzie mieć problemu. Co do wypadków... Nieprawda. Ja wylądowałam w szpitalu i mój niebieski (nie mąż) bez problemu był do mnie