•  

  Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego PiS chce zakazać sklepom marek własnych? Co to ma do gospodarki? Jaki jest tego sens, zamysł? #pis #polityka #bekazpisu

  •  

   @absoladoo: nie ma sensu. Po prostu są popierdoleni.

  •  

   @absoladoo oni w ten sposób rozumieją pojęcie patriotyzmu gospodarczego

  •  

   @absoladoo: - Czego, wydawało się, nikt nie zauważył - powiedział mój kolega, filolog. - Była rosnąca po 1933 roku przepaść pomiędzy rządem i ludźmi. Pomyśleć tylko jak wielka była ta przepaść już wcześniej w Niemczech. Z czasem stawała się ona już tylko większa. Mówienie, że „rząd jest wybrany przez ludzi”, „to prawdziwa demokracja”, zaangażowanie w obronę cywilną czy nawet udział w wyborach wcale nie sprawiają, że ludzie stają się swojemu rządowi bliscy. Wszystko to tak naprawdę ma niewiele lub nie ma nic wspólnego z poczuciem, że ma się władzę.

   Co się tu stało to to, że stopniowo ludzie przyzwyczaili się do bycia rządzonym z zaskoczenia; do otrzymywania decyzji opracowanych w sekrecie; wierzenia w to, że sytuacja była tak skomplikowana, że rząd musiał działać w oparciu o informacje, których ludzie by i tak nie zrozumieli, lub tak niebezpiecznych, że nawet jeżeli by zrozumieli to i tak nie mogły zostać ujawnione ze względu na bezpieczeństwo narodowe. Poczucie identyfikacji z Hitlerem, zaufanie jakim go darzono, pomagało powiększać tą przepaść i zarazem uspakajało tych, którzy w innych okolicznościach zaczęliby się denerwować.

   To oddzielenie się rządu od ludzi, ta rozszerzająca się przepaść rosła stopniowo i zupełnie niewyczuwalnie, każdy krok był zamaskowany (możliwie, że nawet nie celowo) jako tymczasowa nagła konieczność związana z prawdziwie patriotycznym hołdem lub prawdziwie społecznym celem. A wszystkie te kryzysy i reformy tak pochłonęły ludzi, że przestali zauważać powolny ruch za tą fasadą, ten cały proces oddalania się rządu coraz dalej i dalej.

  •  

   @absoladoo bo są populistycznymi durniami. Idźcie do biedronki czy Lidla i zobaczcie kto produkuje nabiał czy wędliny. Polskie zakłady. Pilos to mlekovita lub Bakoma. Pikok to tarczyński, soki melly z biedronki robi Hortex.