Wpis z mikrobloga

Mamy lekki spór z różową i nie wiem w sumie kto ma rację - więc pytanie do wykopu, no bo gdzie indziej dostanę tak merytoryczną odpowiedź.

Mieszkamy w bloku na niskiej kondygnacji, wokół w miarę zielono, zarośla, krzaki, drzewa, trawka. Zbliża się lato i w każdym pomieszczeniu w mniejsze uchylne okno chciałem wstawić moskitierę ramkową (co by osy, pszczoły, szerszenie, ćmy, komary, muchy, żuki i inne badziewie nie wlatywało do środka + uważam że to by ograniczyło dość sporą populację pająków).

Niestety zamiast różowej radości - było różowe odrzucenie tego pomysłu. Dlaczego?
- bo będzie ciemno
- bo nie mamy firanek i będę to widziała (siatki w sensie)
- bo nie będzie się dało patrzeć za ono

No i pytanie, jak macie u siebie? Macie moskitiery w oknach bez firanek? Uważanie że plusy przewyższają minusy czy jednak nie warto zakładać tego badziewia i różowa ma rację?

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dom #pytanie #mieszkanie #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 12
@Kapitan_Wie_Wszystko: macie okno dzielone? Jesli tak to jedną połówkę "zasłonic" moskitierą (tą, którą najczęściej uchyla się, drugą zostawić. Jeśli nie to... no cóż albo wybierzcie, które okna mają być bez, które z, albo wybierzcie praktyczność :) Moskitiery wcale tak dużo nie zasłaniają, nie trzeba kupować czarnej siatki, można jasną, a wygoda z nimi związana jest nie do opisania. Mówię Ci to ja, użytkowniczka moskitier ;)
@Kapitan_Wie_Wszystko: Nie ma racji, brak komarów, much w lecie i możliwość siedzenia w lecie przy otwartym oknie daje dużo więcej korzyści, niż nieco ciemniejszy widok przez okno, czy drobnej siatki którą przestaje się dostrzegać po kilku dniach. Moskitiery w oknach to jedna z najfajniejszych rzeczy która umożliwia wieczorem w lecie siedzenie przy otwartym oknie i nie bicie komarów przez następne pół nocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kapitan_Wie_Wszystko: używam moskitiery w jednym z kilku okien. Jest to elastyczna biała siatka, do kupienia w hipermarketach. Powiem tak - jeśli taką siatkę dobrze się napnie, to prawie jej nie widać. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy słońce podświetla taką siatkę z boku - wtedy trochę jest efekt "białego prześcieradła". Zaciemnienie jest naprawdę pomijalne.

Taka moskitierka to koszt rzędu 20-30 zł, do zamontowania w 10 minut, demontuje się ją w kilkadziesiąt sekund. Spróbujcie,