Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam straszne kompleksy przez stan swojego uzębienia. Rodzice nigdy nie dbali o to żebym myła zęby i nawet się nie starali się wyrobić u mnie tego nawyku mycia ich rano i wieczorem. Do dentysty też nie chodziłam, bo przecież to mi niepotrzebne... Sama zaczęłam się interesować tematem dopiero w 4 klasie podstawówki, kiedy to moja szkoła zorganizowała akcję promocyjną na temat prawidłowego dbania o zęby. Dało mi to dużo do myślenia i kupiłam sobie szczoteczkę i z dnia na dzień zaczęłam je szczotkować. Oczywiście za swoją kasę, bo rodzice mnie zignorowali. Co jakiś czas próbowałam namówić rodziców na pójście ze mną do dentysty, ale skutku. Nie jestem z biednej rodziny więc zupełnie nie rozumiem ich podejścia. Aktualnie mam 18 lat i dwa małe ubytki, których wprawdzie nie widać (są na niewidocznej stronie zębów), ale boję się, że to się może zmienić. Teraz mam białe i proste ząbki, ale co będzie w przyszłości? Po prostu musiałam to wyrzucić z siebie. Mam żal o to do rodziców i ostatnio im o tym powiedziałam podczas kłótni o tego dentystę. Nie chcę mieć po prostu tak brzydkich zębów jak oni. Czy ja wymagam za wiele?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania

Mam straszne kompleksy przez stan swojego uzębienia.

Aktualnie mam 18 lat i dwa małe ubytki, których wprawdzie nie widać (są na niewidocznej stronie zębów), ale boję się, że to się może zmienić. Teraz mam białe i proste ząbki, ale co będzie w przyszłości?

Skoro masz białe i proste ząbki to gdzie tu jest problem? Bo nie rozumiem.
To jakie będą w przyszłości zależy wyłącznie od ciebie.
Zębacz: @AnonimoweMirkoWyznania:
Ja mam gorzej, 20 lat i już jeden ząb do wyrwania, paradontoza, trochę próchnicy, kamień nazębny i szkliwo w kiepskim stanie. Nawet mi jest #!$%@? wstyd iść do dentysty, 20 lat i uzębienie w takim stanie.
Wiem, że muszę zacząć coś z tym robić, ale tak cholernie się wstydzę, że ja #!$%@?ę.
@Aedemkun: @lukaslm:
Za komuny o zęby nie dbało tak wielu ludzi jak w dzisiejszych