Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie w kółko moduja gothica 1 i 2 a w ogóle 3?
O ile dwie pierwsze części uważam za gry skończone i nie trzeba się bawić w mody żeby się przyjemnie grało tak w trójkę z chęcią bym popykal na jakichś ciekawych modach.
Oczywiście pomijając quest packi bo to oczywiste.
#gothic #gothic3
  • 9
@korporacion Trójka zwyczajnie nie jest niestety tak kultową grą jak poprzedniczki, większość fanów nie czuje do niej dużego sentymentu.
Ponadto myślę, że gdyby silnik był łatwiejszy do modyfikowania, to jednak byłoby tych modów więcej. Szczególnie biorąc pod uwagę, że G3 też ma swoich sympatyków.
@Jerry664: Sorry, ale

#!$%@? o sentymencie do gothica zaczyna mdlić. Sentyment zazwyczaj kończy się na próbie powrócenia do źródła, po czym następuje rozczarowanie i koniec.

Pisanie że gothic3 też ma swoich sympatyków to takie zapobiegawcze mówienie. Można powiedzieć o 99% rzeczach, że ma swoich sympatyków. Prawda taka, gothic3 to gra robiona pod presją wydawcy z fabuła pisaną na kolanie podczas prac nad światem.
@Titsuman

#!$%@? o sentymencie do gothica zaczyna mdlić. Sentyment zazwyczaj kończy się na próbie powrócenia do źródła, po czym następuje rozczarowanie i koniec.


Nie do końca rozumiem. Chodzi o to, że stare Gotyki są dla ciebie zbyt archaiczne? Jeśli tak, to nigdy nie miałem z tym problemu, tym bardziej że w Gothica pierwszy raz zagrałem dopiero w 2007 roku. Myślę, że twórcom modów i graczom też nie sprawia to problemu, bo w
@Jerry664:

"Nie do końca rozumiem. Chodzi o to, że stare Gotyki są dla ciebie zbyt archaiczne? Jeśli tak, to nigdy nie miałem z tym problemu, tym bardziej że w Gothica pierwszy raz zagrałem dopiero w 2007 roku. Myślę, że twórcom modów i graczom też nie sprawia to problemu, bo w innym wypadku po co ktoś miałby się przejmować jakąś starą grą? Przy serii G1i G2 zostały tylko osoby, którym to nie
@Titsuman Dla ścisłości, nie pisałem że ludzie grają w Gothiki tylko z powodu sentymentu, lecz że trójka nie jest tak doceniona i lubianą przez fanów jak poprzednie części.

QP i CP to i tak dużo, jak na tak niedopracowaną i niespójną grę.


Ale za to chociaż muzyka wymiata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@korporacion: Jest tak dlatego, że Gothic 3 jest oparty na kompletnie #!$%@?łym silniku. Ten silnik jest dla modderów praktycznie niemodowalny. Ba, nawet profesjonalne studio miało problem z produkcją dodatku do gry na tym samym silniku, nie mówiąc już o jakichś garażowych amatorach.

Poza tym PB nie wydało modkitów do G3, przez co ludzie robili jakieś ulepki na własną rękę, przez co modowanie trójki nie jest takie łatwe jak w przypadku jedynki