Wpis z mikrobloga

@saakaszi: Mnie w ogóle szokuje to, że można być tak tępym, by uwierzyć w to, że będzie się 4-latki uczyć masturbacji.
Zastanawiam się, jak tacy ludzie sobie radzą z wyzwaniami życia codziennego, skoro ten poziom intelektu wskazuje, że są w stanie śmiertelnie pociąć się selerem naciowym.
Cywilizacja ma jednak swoje wady. Dawniej takiego głupiego członka stada zeżarłyby tygrysy, a dziś osiąga bez problemu dojrzałość płciową.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Walther00: mi kiedyś starał się udowodnić, że wybitne osiągnięcia naukowe i wiara w boga biblijnego oraz przynależność do kościoła idą w parze - co w zasadzie łatwo zrobić, jeśli oczywiście zignoruje się kontekst epoki i rozwoju puli wiedzy oraz poglądów społeczeństwa (ulubiona forma ignorancji u #naukowcywiary ); ale nawet to go przerosło i podał mi przykłady Kanta i kogoś jeszcze (już nie pamiętam niestety), gdzie ich poglądy na religię i interpretacje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Mnie w ogóle szokuje to, że można być tak tępym, by uwierzyć w to, że będzie się 4-latki uczyć masturbacji.


@Mr_Hand_of_Fate: To w sumie nie jest kwestia intelektu (przynajmniej nie bezpośrednio), tylko życia w bańce informacyjnej - dosłownie cała wiedza konserw na temat dzisiejszych poglądów lewicy i liberałów, pochodzi z materiałów i newsów produkowanych przez prawicową propagandę - ich świat w rej bańce po prostu wygląda zupełnie inaczej, więc taka wiadomość
@tymeek: W ogóle on i kilku jemu podobnych to całkiem inteligentni goście, powiedziałbym, że nawet powyżej przeciętnej. Tylko nagle kiedy wchodzi się w tematy religijne to wszystkie zdolności umiejętności poszukiwania, selekcji, porządkowania informacji oraz krytycznej oceny ich przydatności się wyłączają. Znam też taki przypadek osobiście = gość jest mega inteligentny, a gdy przyjdzie rozmyślać o religii to łyka dosłownie wszystko xD tak też próbował mi wmówić, że DNA "tkanki sercowej"* jest
dosłownie cała wiedza konserw na temat dzisiejszych poglądów lewicy i liberałów, pochodzi z materiałów i newsów produkowanych przez prawicową propagandę


@tymeek: Jak byłem prawakiem regularnie stykałem się z twierdzeniami, że lewactwo sądzi, że istnieją 52 - 73 płcie. Nawet któryś artykuł podrzucił grafikę z 73 oznaczeniami dla wszystkich płci na drzwi toalet(!!!!) Odkąd przerzuciłem się na prasę lewicową to ani razu nie spotkałem się z tezą, że istnieją więcej niż dwie
@tymeek: Są jeszcze takie rzeczy, jak umiejętność krytycznego analizowania docierających informacji, a to już funkcja intelektu.
Gdyby rozpowszechniano informację, że Angela Merkel zatrudniła klan ninja w celu porwania z Wawelu zwłok Lecha Kaczyńskiego, bo chce je sobie powiesić na żyrandolu, to chyba byś tego nie przyjął za prawdę, niezależnie od tego, skąd ta informacja pochodzi. Więc nie wszystko da się wytłumaczyć zamknięciem w bańce informacyjnej.