•  

  Hej mirki z #islam i #terroryzm - szukam info na temat wyroków w sprawach gwałtów i ataków z nożem, których dokonali obywatele wyznania muzułmańskiego, potrzebuję tego do pewnej pracy. Czy macie może gdzieś takie materiały? Szukałem informacji w google, ale szczerze mówiąc ciężko znaleźć coś sensownego.

  •  

   @theqkash: Polecam strony hinduskie. Oni mają tam z islamem problem od... prawie zawsze, bo to było jedno państwo z obecnym Pakistanem XD. W latach 80 i wcześniej hinduskie dziewczynki w Brytanii przechodziły to samo. Efekt jest taki, że hinduskie strony wykorzystują to, co się dzieje w Europie do ostrzegania własnych ludzi przed muzułmanami. Tu masz zbiór tytułów z papierowych i nie, gazet brytyjskich, poruszających kwestię głównie pakistańskich tzw. grooming gangs. A pod spodem od groma odnośników sięgających do artykułów po 2005 r, więc trzeba szukać kopii po archiwach.
   http://www.sikhanswers.com/modern-youth-issues/what-is-the-reality-of-muslim-men-sexually-grooming-non-muslim-young-girls/
   Tutaj o wymuszaniu konwersji hindusek na islam (W UK oczywiście, 2007)
   https://www.dailymail.co.uk/news/article-437871/Police-protect-girls-forced-convert-Islam.html
   Kiedyś jedna osoba w komentarzach w daily mail pisała, że pakistańczycy/brytyjscy pakistańczycy zaprzągają do pomocy swoich synów, w wieku ofiary. Długo potem wpadłam na artykuł:
   http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/7092401.stm
   Mocny film, warto posłuchać co muzułmanie mówią o tych nastolatkach:
   https://www.youtube.com/watch?v=y1cFoPFF-as
   I komentarz pod nim i polecam 29:40. Wszyscy i wszystko jest winne, tylko nie jego synowie. Najbardziej winny jest fakt, że w cywilizowanych państwach dziewczyny chodzą wieczorami po ulicy (synów to ograniczenie nie obowiazuje najwyraźniej):

   WOW , WOW , WOW --- , at 29, 40 ,,, a pakistani father , whos TWO SONS were convicted of peadophilia ,, BLAMES the 13 year old girl for looking older then her age !! then he goes on to blame the parents , the police , the social services , the country , BRITISH SOCIETY . but he IGNORES THE FACT , THE GIRL WAS 13 years old !! AND CONTINUES TO PLEAD THAT HIS TWO BOYS WER NOT TO BLAME !! he should be in jail also .?
   i BBC o wykorzystywaniu sikhijek przez pakistańczyków:
   https://www.youtube.com/watch?v=7hXTM7ehvtk

  •  

   @empty_silence: Wielkie dzięki, do części z tych mateirałów już dotarłem, częśc mam od Ciebie, to naprawdę super źródło. Muszę jednak znaleźć info o wyrokach jakie w ramach EU się odbywały, ponieważ do wyjaśnienia jest kwestia czy nachodźcy są traktowani inaczej względem prawa jeśli chodzi o tego typu incydenty....a z tym jednak ciężko. Coś się da znaleźć na prawicowych ruskich stronach pisanych po polsku, ale jakby nie do końca tego szukam :(

  •  

   Szukaj o napadach na lekarki i kobiety pracujące w obozach dla uchodźców w Europie. Było kilka takich przypadków, że się bronili tym, że niedawno przyjechali. Natomiast będzie ciężko o jakąś analizę np. prawnika i zestawienie przypadków, gdyż po prostu człowiek się naraża na posądzenie o rasizm, a ludzie z Azji i Afryki wrzeszczą to natychmiast i o wszystko - wystarczy, że babka powie, że nie chce się z nimi umawiać. A to wilczy bilet na zachodzie. Rosja pisać się nie boi, bo zachowanie muzułmanów jest im na rękę, do tego Europa jej nie pozwie.
   Wiem, ze nie na temat, ale...Swego czasu byłam wyłączona z normalnego życia i zawędrowałam na islamskie strony i fora. Warto oglądać te, które sobie tam polecają. Dało mi to mnóstwo amunicji do ręki - oni po prostu mają inną miarę krzywdy. Więc to, co my uznajemy za zbyt łagodny wyrok, oni uznają za krzywdę. Jeśli europejskie państwa nie stawiają ich na uprzywilejowanej pozycji, "to ich krzywdzą". Niestety nie ten komputer, więc nie mam linków, do tego było to z 5 lat temu, do tego część tych stron znikła, skasowała działy polityki lub może są tylko dla zalogowanych.
   Jeśli interesujesz się prawem w tym zakresie, to dobrze jest znać takie strony - tutaj muzułmanie wysyłają pytania do osób duchownych/uczonych w ich własnym prawie. Zmienili tą stronę, bo kiedyś odpowiadający przedstawiali się imieniem i nazwiskiem i zawsze były to osoby z tytułami. Teraz już nie ma kogo pozwać za takie kwiatki, jak zwierzchnictwo prawa islamu nad prawem świeckim państwa goszczącego muzułmanów - Europa. Man-made courts to są świeckie sądy. (These answers are supervised by Shaykh Muhammad Saalih al-Munajjid (may Allah preserve him)
   https://islamqa.info/en/answers/127179/does-the-divorce-issued-by-a-kaafir-judge-or-the-court-in-a-western-country-count-as-talaaq

   If you went to the court that is based on the man-made law of the land and the court obliged your husband to issue a divorce, and he spoke the word of divorce (talaaq) or he wrote it down with the intention of divorce, then it counts as such.

   If he did not utter or write the word of divorce (talaaq) with the intention of divorce, and it was the court that issued a ruling of divorce, then a divorce ordered by a kaafir judge does not count as such.

   The fuqaha’ are unanimously agreed that being Muslim is an essential condition of the judge who judges cases among the Muslims, because serving as a judge is a kind of wilaayah (authority), and there is no wilaayah for a kaafir over a Muslim.
   https://islamqa.info/en/answers/197580/their-father-has-died-and-they-live-in-the-west-where-the-courts-operating-under-man-made-laws-give-the-mother-half-of-the-marital-home-what-is-the-ruling

Gorące dyskusje ostatnie 12h