Wpis z mikrobloga

#fotografia
Upgrade z A6000, brać A6500 czy A7 III?

Głównie pod foto, jakbym brał A6500 to na początek zostawiłbym sobie kit + 50mm 1.8 OSS + dokupił Sigmę 30mm f1.4, jeżeli A7 III to dobieram kita + FE 50 mm f1.8 (z planem by później zamienić to na 55mm 1.8 Zeiss). Chciałbym również potem dorzucić do tego jakieś tele.

Za A6500 przemawia rozmiar, dostępność i cena szkieł, oczywiście i tak duży upgrade w stosunku do A6000, np. więcej punktów AF. Dodatkowo sklep PlayMemories, z którego aplikacji korzystałem, np. timelapse i touchless shutter.

Za to A7 III oferuje oczywiście o wiele lepszy obrazek, pełną klatkę i idącą za tą super jakość nawet na bardzo dużym ISO (więc można dobrać ciemniejsze tele taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), ale na pewno cena fajnych szkieł boli, dlatego na początek w miarę budżetowo a potem się pomyśli.

Zastanawiam się, czy A7 III to nie jest za mocny sprzęt i czy nie będzie się marnował bez szkieł za 3k.
  • 13
@epi: Też troszkę powodem do wątpienia w A7 III jest cena, czasami zdarzają mi się wypady na miasto na robienie zdjęć, wracam wieczorami, takiego A6000 chowam pod kurtkę i nie widać, a zostać skrojonym z 9 tysięcy boli bardziej niż z 5. Troszkę #!$%@? argument, ale parę tygodni temu znajomego napadli i poszedł sprzęt za ładną sumkę i w sumie mam teraz obawy na tym punkcie, choć nigdy mi się tak
@Tfor: zawsze możesz wsadzić do plecaka ;)
zresztą to już chyba nie te czasy, żeby się obawiać skrojenia na ulicy ;)

ale fakt, a7 jest FF, więc będzie potrzebować nowych obiektywów do niego, a te najtańsze nie są ;)
@Tfor: Taka jest przewaga FF, Sony robi ciekawe puszki, ale szkla sa bardzo drogie. Teraz jest juz sporo bezlustrzanek, mozesz poczekac, zakladam ze ceny powinny spadac, Nikon, Canon, Panasonic, kazdy juz ma.
Chociaz dobre szklo bedzie drozsze, APS-C ma rozbudzic chec na wiecej a FF doic :)
@Tfor: imo przejscie z a6000 na a6500 jest bez sensu. Az takiej roznicy nie zauwazysz w dynamic range jak ci sie wydaje bo to chyba nawet ten sam sensor. Po prostu jak masz za malo swiatla to masz za malo swiatla i tyle fizyka ktorej nie przeskoczysz. Mozesz co najwyzej kupic jakas puszke ze stabilizacja matrycy to przy dluzszych czasach naswietlania powinno byc troche lepiej.
@TurboDynamo: No i np. A6500 ma stabilizację... A na FF będę miał lepszą wydajność w słabym świetle, bo pełna klatka + dobry obraz nawet na bardzo wysokim ISO, gdzie na A6000 szumi już od 800.
@Tfor: to jak ja bym juz MUSIAL zmieniac to bym zmienil na pelna klatke bo ten a6500 nie bedzie sie az tak znaczaco roznil od a6000. Na pewno ulepszyli tam ilosc klatek na jednej baterii i ta stabilizacja. Czy to wystarczy zeby doplacac do nowego body? Nie wydaje mi sie.
Co do tego szumienia to na pewno bedzie lepiej ale nie spodziewaj sie niewiadomo czego - niedoswietlone zdjecie to niedoswietlone zdjecie.
@TurboDynamo: No myślałem też o przejściu na Canona/Nikona, ale nie wiem... Fajnie mi się użytkuje A6000, miałem też w rekach inne modele bezlusterkowców od Sony (A6300 / A7) i fajnie mi się klikało. Może się jeszcze nad tym zastanowię, po prostu chciałbym wejść nieco wyżej (choć nawet żaden pros here, po prostu spodobało mi się i wciągnęło pstrykanie) i w sumie takie A7 III to sprzęt na lata, spokojnie taka puszka
@Tfor: jesli jestes w bezlustrach - to nie polecam luster bo tylko bedziesz sie #!$%@?. Ja w nich siedze bo po 1 mam juz swoja szklarnie a po 2 bardzo lubie ta technologie (mam np pentaxa z lat 70-80 i przesiadka na niego polegala tylko na zmianie aparatu, reszta jest taka sama). Ja bym bral ten a7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TurboDynamo: Niby Nikon i Canon też mają bezlustra, ale na tym polu Sony chyba lepsze. No raczej tak zrobię i A7 będzie, ale to do kwietnia chcę wybrać i kupić to jeszcze nieco czasu. Po prostu nie chcę też marnować tego body, bo z początku nie będę miał do niego top szkieł za 4k, chociaż widziałem w Internecie, że FE 50 1.8 Sony na A7 III wypada dużo lepiej niż na
@Tfor: Kup sobie A7III i używaj szkieł, których używałeś razem z A6000. Szkła pod APSC pasują pod pełną klatkę i normalnie działają. A jak już się dorobisz to kup sobie FE Tamrona 28-75mm.