Wpis z mikrobloga

Jak ktos mi powie ze karty pokoparkowe nie roznia sie wcale od kart casualowo uzytkowanych to wysmieje go.

Kilka godzin pracy czyszczenia sciagania oleju z karty i mozna za niedlugo zakladac nowe thermopady od Geil 12KW/m. Karta to EVGA 1080ti ftw3 pokoparkowa.

Po rozebraniu karty na czesci pierwsze byla sodoma i gomora. Karta w kwestii wydajnosci cieplnej nie miala na czym polegac na zaawansowanym konstrukcyjnie radiatorze. Pasta ktora kruszyla sie pod paznokciem i cala przepocona karta od dzialania 24/7 zalana olejem ze spoiw i padow termoprzewodzacych. Doczyscic to bylo nie lada sztuką.

Dobrze ze mam caly litr isopropylenu w zapasie procz malych buteleczek

#mining #pcmasterrace #serwispc
Shewie - Jak ktos mi powie ze karty pokoparkowe nie roznia sie wcale od kart casualow...

źródło: comment_MTztzWmjYrYlnW03JblTScUZHwPV9jcj.jpg

Pobierz
  • 23
via Android
  • 0
@m00n widziec a rozebrac i zobaczyc z czym ma sie do czynienia to dwie rozne sprawy...totalnie. Twoje argumenty do mnie nie przemowia bo rozebralem karte i widze z czym mialem do czynienia. I nie mowie tutaj o kurzu ktorego na karcie praktycznie nie bylo.
@Shewie: W starych dobrych czasach gdzie btc kopało się jeszcze na GPU, kupowałem takie karty jak radeon 5870 czy 6950 które przeżyły pewnie kilka pokoleń kopaczy i u mnie też kopały i sprzedawałem je jeszcze dalej i reklamacji nie było, ale nie użyłbym tego jako dowodu, że karty pokoparkowe nie mają ryzyka zepsucia. Wnioski można wyciągać różne, pcozynając od warunków pracy poprzez konkretny model karty ale na pewno nie tak daleko
via Android
  • 1
@guex no to prawda, lepiej sie spi majac pelna gwarancje sklepowa. Czasami jednak warto jednak nie myslec tylko portfelem. Zobacze po zlozeniu na nowych komponentach (pasta i pady) o ile zmieni sie wydajnosc cieplna karty w porownaniu do tego co bylo po sciagnieciu z koparki i przedmuchaniu.
@Shewie @m00n: Ostatnio czyściłem gtx 1050ti który siedzi w kompie różowego. No było mniej więcej jak to co opisałeś. Karta ma może troszkę ponad rok. Tylko no właśnie wsadzona jest w jakąś tanią obudowę bez żadnych filtrów, kurzu zbiera strasznie do środka. A odkurzane jest może raz na 4 miesiące.

Nie ma znaczenia co to za karta, ważne gdzie siedzi.