•  

  #nvidiacwel #amd #pcmasterrace

  https://videocardz.com/newz/nvidia-to-enable-directx-raytracing-dxr-for-pascal-and-volta?fbclid=IwAR1k_Y0XH7WPDvLsPWFjyPERnNxkNTpdaNn2ghyE64aNMJABGQSFFSp9m-A

  XD

  2018: Nie da się robić RT bez dodatkowych rdzeni, kupcie se RTXy

  Crytek wypuszcza demo gdzie odpalają RT na Vedze 56. pikachuface.jpg xD

  2019: Tak naprawdę to się da i w sumie to wam to włączymy, hehe

  •  

   @Khaine: Typowa Nvidia jest typowa xD

  •  

   @Khaine Ciekawe jaka wydajności będzie. Czy te dodatkowe rdzenie RT faktycznie tak zwiększają wydajność w RT jak twierdziła nVidia.

  •  

   @Variv: No Crytek pokazał że ostro da się pojechać na ledwo Vedze 56 jeśli tylko ma się dobre algorytmy.

  •  

   @Variv: No Crytek pokazał że ostro da się pojechać na ledwo Vedze 56 jeśli tylko ma się dobre algorytmy.

   @Khaine U cryteka to jest to jak rozumiem na poziomie silnika a nie samego apki jak u nVidi czy szerzej bibliotek dx12. Więc trochę inne rzeczy bo technologi z cryteka jak rozumiem nie da się łatwo o ile w ogóle przenieść na inny silnik. A rozwiązania w API dx12 mogą działać wszędzie z tego co rozumiem.

   Bardziej mnie ciekawi wydajność w grze z RT np. Na karcie rtx 2070 vs np. 1080ti.

  •  

   @Khaine: gdzie Nvidia pisała, że nie da się włączyć Ray Tracingu na kartach bez rdzeni RT? Czekam na źródło, bo DXR działa na wszystkich kartach (z różnym skutkiem oczywiście)

  •  

   @Khaine: tak samo jarasz się demkiem Cryteka, a widziałeś chociaż jego szczegółowość? :D

   źródło: abload.de

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @Khaine: mam nadzieję, że zamknie to dupy haterom navidi bo stworzyli nową technologię która się przyjęła. Co do twego bólu dupy to karty rtx mają wsparcie sprzętowe do ray tracingu

  •  

   gdzie Nvidia pisała, że nie da się włączyć Ray Tracingu na kartach bez rdzeni RT

   @Resuscytacja: Ja coś pamiętam, tylko nie pamiętam źródła - że ponoć mieliśmy nie być w stanie na obecnym poziomie technologii zrobić RT w real-time bez dodatkowej akceleracji i dlatego potrzebne są te dodatkowe rdzenie ( ͡º ͜ʖ͡º) W końcu do tej pory RT miałeś tylko na RTXach.

   tak samo jarasz się demkiem Cryteka, a widziałeś chociaż jego jakość?

   A widziałeś jakość ray tracingu nVidii? Oczekujesz, że zrobią 100% realistyczny ray tracing na karcie pokroju Vegi 56 (czyli nie najmocniejsza i bez hardwarowego wspomagania) bez pewnych trade-offów upraszczających obliczenia? Z nVidiowego RTX on / RTX off śmieją się do tej pory, bo też "spektakularne" efekty wizualne dawało i jeszcze wymagało dodatkowych rdzeni hardwarowych żeby to w ogóle dało się uruchomić + wpieprzało chyba ze 2/3 FPS tak czy inaczej.

   To że oni wrzucają teraz RT na starsze karty to jest gaszenie pożaru, bo się okazało że ich algorytmy RT są prawdopodobnie gówniane skoro Crytek był w stanie bez hardwarowego wspomagania na mid endowej karcie uzyskać podobne efekty RT (albo może nawet bardziej widoczne) jak nVidia uzyskuje na turbodoładowanych potworach z dodatkowym wspomaganiem sprzętowym.

   Po prostu nVidia nie może dalej ciąć w chuja, że te dodatkowe rdzenie są absolutnie niezbędne aby to działało jakkolwiek znośnie, bo Crytek udowodnił że to nieprawda - co gorsza na konkurencyjnej karcie. Nie mogą teraz powiedzieć "hehe, no na AMD może działa ale u nas potrzebujecie RTXów żeby to tak działało".

  •  
   dob3k

   0

   @Khaine: Nic takiego nie pisala nv. Rdzenie sa dedykowanym rozwiazaniem sprzetowym. Demko crytek jest po pierwsze tylko demkiem a po drugie rozwiazaniem programowym.
   Gdy nv wypuszala rtx-y to rozwiazanie programowe raczkowaly (juz 20 lat). Dopiero ona spopularyzowala i zrobila boom na ray tracing. Teraz microsoft, sony, amd, unity, crytek, unreal - wszyscy chca robic badz robia api programowego ray tracingu. Inaczej mowiac zasluga nv ze w ogole bedziesz mogl zobaczyc ray tracing chocby na karcie amd. I to za pieniadze nvidii.