•  

Aborcja to ucieczka od odpowiedzialności. Wszystkie tak histerycznie popierające ją kobiety oszukują same siebie, wypierając fakt, że przeprowadzenie aborcji to po prostu zabicie własnego dziecka. Dziecka, które by się urodziło, śmiało, płakało, jadło, piło, poszło do szkoły, wyjechało na studia, poznało chłopaka/dziewczynę i założyło własną rodzinę. A tak po prostu go nie ma. Zostało zamordowane na zlecenie własnej matki wtedy, kiedy nie mogło jeszcze się bronić. I przerażające jest to, że to właśnie kobiety domagają się prawa do aborcji na życzenie.

Większość tych kobiet, które tak histerycznie bronią aborcji i twierdzą, że płód to nie człowiek, same jej dokonały i teraz zachodzi u nich element wyparcia. To jak u złodzieja który przyłapany na gorącym uczynku twierdzi, że kradzież to nic takiego, zresztą i tak wszyscy kradną.

I te same kobiety często pochylają się nad losem kurczaczka czy świnki na farmie albo dzika w lesie czy karpia w stawie, a przy tym bezwzględnie zamordowały(by) własne dziecko.

Change my mind

pokaż spoiler #bekazlewactwa #bekazpodludzi #lewackalogika #4konserwy #aborcja #oswiadczenie

• poprzednie komentarze (49)

•  

Albo po prostu by, za przeproszeniem, zdechło w męczarniach bez połowy mózgu.

@RandomowyMetal: po opisie z góry chyba nie chodziło o aborcje dzieci terminalnie chorych. "Dziecka, które by się urodziło, śmiało, płakało, jadło, piło, poszło do szkoły, wyjechało na studia, poznało chłopaka/dziewczynę i założyło własną rodzinę"

•  

@PanFizyk nie, aborcja to nie ucieczka od odpowiedzialnosci tylko jedna z możliwych konsekwencji ciąży.
      Nie ma nic bezwzględnego w zabiciu plodu, ktory nie czuje, nigdy nie czul, nie ma swiadomosci i jej nie miał.

Nigdy nie dokonalam aborcji, jestem zwolennikiem dostępności aborcji na życzenie .

•  

@PanFizyk: uwielbiam jak tacy ignoranci chłopi się wypowiadają na tematy, które ich nigdy nie będą dotyczyć xD pamiętaj żeby sobie nie walić tylko bo to prawie że życie poczęte jest przecież. Zbrodniarzu, Bóg powiedział, żeby nie marnować nasienia.

•  

@PanFizyk tylko to dziecko, trzeba się nim dobrze opiekować by się śmiało, trzeba rozumieć potrzeby by nie płakało, trzeba karmić by jadło, poświęcać czas by dobrze radzilo sobie w szkole. Nie każdy nadaje się na rodziców, jest wiele ludzi nawet tutaj którzy woleli by się nigdy nie urodzić, a swoje dorosłe życie spędzają obwiniajac rodziców i leczenie psychiatryczne. Dziecko tworzy się z połączenia komórek tak samo jak wszystko inne, nie ma powodu by uważać to za człowieka jeśli nim jeszcze nie jest. Kobiety podczas okresu samoczynnie wydalają komórki jajowe i czasami są one nawet zaplodnione i nikt o tym nie wie. To też morderstwo?

•  

@RustyJames: Jak ktoś twierdzi, że się nie nadaje na rodziców to niech przejdzie sterylizację. Nienarodzone dziecko jest człowiekiem, w każdym cywilizowanym kraju ten "zlepek tkanek" ma podstawowe prawa jak choćby prawo dziedziczenia.

@Soojin21: Czyli o prawach dziecka powinny decydować dzieci, a o prawach zwierząt zwierzęta?

•  

@PanFizyk kobiety mają więcej rozumu niż dzieci i zwierzęta

•  

@PanFizyk: nie masz dzieci co? Może żona albo siostra? Taka wizja: brutalny gwałt na jednej z nich, ledwo przeżyła, dochodzi do siebie i okazuje się, że jest w ciąży. Powiedzmy, że to twoja żona. Wychowasz jak swoje czy zaproponujesz aborcję? Tak wiem, to kolejny kawałek tortu, niewielki, wiec nie bierzesz pod uwagę...

•  

@Soojin21: Dobrze, może źle się wyraziłem. Dlaczego o podatkach płaconych przez korporacje nie decydują właściciele korporacji? Przecież wielki przedsiębiorca ma więcej rozumu niż kawiorowy socjalista, miłośnik sojowych latte. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@RandomowyMetal: Zobacz sobie w staty aborcji. Upośledzone dziecko to ułamek.

•  

@PanFizyk na szczęście kobiety,które potrzebują aborcji będą nadal ją robić (w domu czy za granicą) i nie muszą pytać ciebie o zdanie. Zajmij się sobą, a wszystkim to wyjdzie na dobre

•  

@PanFizyk dlaczego ktoś ma psuć swoje zdrowie sterylizacja, bo jest jaka minimalna możliwość zajścia w ciążę? Zresztą to szczególnie młodzi ludzie nie nadają się na rodziców, a później z wiekiem może do tego dojrzeją.

•  

@Wyrelworelowany: Po pierwsze podaruj sobie niemerytoryczne argumenty ad personam. Po drugie: osobiście nie popieram takiej decyzji, ale i nie karałbym szczególnie. Po drugie -- pisałem o aborcji na życzenie, która każdego roku zabija w samej Europie ponad milion nienarodzonych dzieci i jest świadectwem egoizmu matek.

•  

@PanFizyk
      Gdyby sterylizacja w Polsce była legalna to może bym ją sobie zrobiła.
      Ale ludzi z ruchu force-birth chuj obchodzi jak kobieta się z tym czuje, to tylko worek na sperme i inkubator przecież.
      Przerazajace że dla force-birth konserw kobieta traci jakiekolwiek prawa decydowania o sobie kiedy przypadkiem zajdzie w ciążę.

•  

@Soojin21: Po co penalizować kradzież skoro ludzie i tak będą kraść?

•  

@PanFizyk Zlepek komórek to nie dziecko. Masa kobiet więc zabija swoje dzieci, bo przez pierwsze 3 miesiąc ciąży dochodzi bardzo często do poronień. Winna jest matka, bo ma jakieś toksyny w organizmie, źle się odżywiaja czy brakuje jej witamin. Zamykaj je w więzieniach bo zabiły dziecko swoimi czynami.

•  

@PanFizyk kradzież krzywdzi okradzionego. Aborcja nie krzywdzi nikogo,a już na pewno nie ciebie.

I nie zaczynaj gadki o obronie 'życia' zygot, bo to już nudne.

•  

@Soojin21: Taką logiką zabicie podczas snu osoby, która nie posiada rodziny i znajomych równieź nikogo nie krzywdzi.

•  

@PanFizyk a czy wg Ciebie tabletka wczesnoporonna to też aborcja?

•  

@dziaru: Wczesnoporonna -- tak
      "dzień po" -- nie

•  

@PanFizyk ciekawa logika. Typowa jak na konserwy,czyli żadna. Jeśli nie widzisz różnicy między kilkutygodniową zygotą, która dosłownie pasożytuje na organizmie matki, potem urodzi się zadając jej kilkunastogoodzinne cierpienie, a następnie matka ta musi dostosować swoje życie pod niego przez przynajmniej 18 lat (bla bla można dać do adopcji. No zajebisty żywot w bidulu), a dorosłym, myślącym człowiekiem to chyba nie mamy o czym dyskutować. Ciąża nie jest łatwa.
      Na wykopie notorycznie wyzywane są samotne matki. Tym sposobem tylko namawia się kobiety do aborcji, bo ucieczka przyszłego ojca to niestety częste zjawisko

•  

@Jagoo to się nie ruchaj. I naucz się czytać ze prezerwatywa nie chroni w 100% przed ciąża. Może to lepiej żeby dziecko nie miało matki debilki

•  

@Soojin21: Ja tylko parafrazuję twoją argumentację. I ja samotnych matek nie wyśmiewam, proszę nie łączyć mnie z ogółem wykopków.

•  

@PanFizyk: nie atakuje Ciebie w żaden sposób, mylisz ad personam do relatywnego podejścia do tematu, w tym przypadku własna perspektywa. OK, aborcja „na życzenie”, jeśli jest przeprowadzona w momencie kompletnego braku cierpienia czy nieświadomości (a niby skąd mamy to wiedzieć - a no wiemy, bo np. nie ma mózgu jeszcze) jest formą skrajnej antykoncepcji i jeśli jest jednorazowa dla mnie problemu nie ma. Zaś za chorobę należałoby uznać i leczyć kolejne przypadki takiego działania. To też nie jest tak jak chyba sobie to wyobrażasz, że kobieta dowiaduje się o ciąży i leci jak na wyrwanie zęba.

•  

@dziaru czyli na podstawie zagnieżdżenia zarodka warunkujesz człowieczeństwo?

•  

@PanFizyk: obecny kompromis w sprawie aborcji jest moim zdaniem wystarczający i zdroworozsądkowy

•  

I te same kobiety często pochylają się nad losem kurczaczka czy świnki na farmie albo dzika w lesie czy karpia w stawie, a przy tym bezwzględnie zamordowały(by) własne dziecko.

@PanFizyk: w sumie to myślę że moralnie gorszym czynem byłoby zabicie świni

+: stara_szafa, strunaa22 +3 innych
    •  

@Soojin21: > Aborcja nie krzywdzi nikogo
      abstrahując już od wszystkich innych Twoich komentarzy, to co w sytuacji, kiedy kobieta zaszła w ciążę i nie chce tego dziecka ale facet, z którym zaszła chce, żeby to dziecko się urodziło i chce się nim zająć? on chyba tez ma coś do powiedzenia, czy już nie za bardzo?

•  

@RandomowyMetal: > Są mutacje, są ciąże usuwane z przyczyn społecznych, są gwałty.
      Autor pisze o aborcji na życzenie w każdej sytuacji- ja jestem przeciwna takiej, uważam że "kompromis" istniejący w kwestii legalnej aborcji jest ok- kobieta MOŻE ale nie MUSI poddać się aborcji w tych trzech konkretnych przypadkach i niech tak zostanie

•  

Stosowanie od antybiotyków to ucieczka od odpowiedzialności.
      Jak się już zachorowało to trzeba to wziąc na klatę.

@Tajch: LOL tylko idiota w tym przypadku może stosować fałszywe porównanie, a cymbały to plusowa XD

+: agaja
    •  

@PanFizyk: więc brat bliźniak który wchłonął brata też jest mordercą i to ze szczególnym okrucieństwem? Co z takim? Od razu do pierdla?

•  

wygodnie jest tak pieprzyć, wiedząc, że nigdy nie będziesz w takiej sytuacji? Pytam bo zazdroszczę

@Soojin21: Dlaczego uważasz, że nie będzie? To, że nie zajdzie w ciąże nie oznacza, że czuje się chociaż trochę mniej odpowiedzialny za dziecko, które może pojawić się na tym świecie.

W takim razie uważacie, że w którym momencie jest granica dla stosowania aborcji na żądanie? 12 tygodni? 20? Czy może do końca ciąży?

Aborcja sama w sobie jest moim zdaniem zła. Problem pojawia się w momencie w którym życie matki jest poważnie zagrożone albo dziecko najprawdopodobniej urodzi się w wysokim stopniu niepełnosprawne i nie przeżyje długo.

•  

@RubinWwa: tu nie chodzi o przyrównywanie, tylko o pieprzenie o "odpowiedzialności". Aborcja to też wzięcie odpowiedzialności.

•  

@PanFizyk: zwalenie konia to utopienie w kiblu setek tysięcy dzieci. Dzieci, które by się urodziły, śmiały, płakały, jadły, piły, poszły do szkoły, wyjechały na studia, poznały chłopaka/dziewczynę i założył własną rodzinę. A tak po prostu ich nie ma. Zostały zamordowane przez niepohamowany popęd własnego ojca wtedy, kiedy nie mogły jeszcze się bronić.

pokaż spoiler Jakie to uczucie być masowym dzieciobójcą koniotrzepie xD

•  

@ZielonekRogacz

Dlaczego uważasz, że nie będzie? To, że nie zajdzie w ciąże

Czyli problem z dostępem do aborcji go nie dotyczy.

W takim razie uważacie, że w którym momencie jest granica dla stosowania aborcji na żądanie? 12 tygodni?

12, bo do tego momentu mamy pewność,że zygota niczego nie czuje i jest to limit w większości państw świata

Aborcja sama w sobie jest moim zdaniem zła.

I możesz mieć to swoje zdanie, a kobiety mogą mieć je w dupie

•  

@PanFizyk Dla mnie to trudny temat. Zgadzam się w dużej części z tym co piszesz, ale nie jestem za zakazaniem aborcji bo sytuacje życiowe są bardzo różne. Jestem zwolennikiem rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji na temat antykoncepcji, po to, aby nie traktowano aborcji jako środka antykoncepcji, a jako absolutną ostateczność.

•  

@brand_new_brain

uważam że "kompromis" istniejący w kwestii legalnej aborcji jest ok

No to sobie uważaj co chcesz, ale prawda jest taka, że nie jest 'ok' bo kobiety nadal są zmuszone do używania tabletek z internetu lub wyjazdu za granice, zamiast bezpiecznie usunąć ciążę w kraju, u normalnego lekarza a nie takiego z podziemia

kobieta MOŻE ale nie MUSI poddać się aborcji w tych trzech konkretnych przypadkach

A kto tu mówi o przymusowej aborcji?

•  

o kurwa uaktywniły się miruny dla których seks to jedynie w celach prokreacji (✌ ゚ ∀ ゚)☞
      @PanFizyk: @Bartholomew:

•  

@RandomowyMetal: akurat operujesz tu jakimś promilem jako czołowym argumentem. Jest to demagogia czyli argument oparty o emocje a nie racjonalne przesłanki.

•  

@Soojin21: > Czyli problem z dostępem do aborcji go nie dotyczy.
      Czyli dotyczy. Nie mów, że to nie jest problem dla mężczyzn, bo to często za ich namową dokonuje się aborcji.

12, bo do tego momentu mamy pewność,że zygota niczego nie czuje i jest to limit w większości państw świata
      Nie mamy żadnej pewności... Żaden zarodek nie rozwija się w identyczny sposób w identycznym czasie.

I możesz mieć to swoje zdanie, a kobiety mogą mieć je w dupie
      Eh, mogą. Usuwać gówniaki na żądanie też mogą. Nie o to się dyskusja rozchodzi, tylko o moralny aspekt.

•  

Większość tych kobiet, które tak histerycznie bronią aborcji i twierdzą, że płód to nie człowiek, same jej dokonały i teraz zachodzi u nich element wyparcia. To jak u złodzieja który przyłapany na gorącym uczynku twierdzi, że kradzież to nic takiego, zresztą i tak wszyscy kradną.

@PanFizyk: Jestem mężczyzną i w pełni popieram prawo do aborcji. Jaka bajeczkę na to wymyślisz?

•  

@PanFizyk: @Tajch: Pisanie to ucieczka od odpowiedzialności. Jak się chce wygłaszać opinie, to trzeba to wziąć na klatę i jak bard ruszyć w teren i przekazywać prawdę ustnie.

•  

kobiety nadal są zmuszone do używania tabletek z internetu lub wyjazdu za granice, zamiast bezpiecznie usunąć ciążę w kraju, u normalnego lekarza a nie takiego z podziemia

@Soojin21: żadna kobieta nie jest zmuszona do używania tabletek z internetu, wyjazdu za granicę albo aborcji "w podziemiu"- mamy XXI wiek i nikt już kuźwa wieszakiem ciąży nie usuwa... jak chce ciążę usunąć to usuwa ją w gabinecie lekarza, który takie praktyki stosuje- nie powiesz mi, że robią to u jakichś znachorów...
      Zadna kobieta nie jest też zmuszona zajść w ciążę- i tu znowu powiem ,że mamy XXI wiek i sposoby antykoncepcji- są tabletki antykoncepcyjne, wkładki domaciczne, żele plemnikobójcze, prezerwatywy i nie wiadomo co jeszcze- zastosować można więcej niż jeden sposób antykoncepcji i prawdopodobieństwo ciąży spada praktycznie do zera. taka moja opinia ale wiem, że i tak Twojego zdania nie zmienię.

•  

@mojwa
      @Soojin21 W którym tygodniu ciąży z zlepka komórek powstaje czlowiek? Nie wiesz? Nic dziwnego, bo nauka nie potrafi tego określić. Dlatego wlasnie rozsądne byłoby nie ryzykowanie ludobójstwem dla wygody (mowie o aborcji na życzenie). Tak, ludobójstwem bo jesli okaże sie za 30 lat, ze to jednak byli ludzie to bedzie oznaczalo ludobojstwo nie niespotykaną skalę, ponieważ wg danych who aborcja to aktualnie 1 przyczyna śmierci na swiecie.

•  

@goparys

W którym tygodniu ciąży z zlepka komórek powstaje czlowiek?
      Nie wiesz? Nic dziwnego, bo nauka nie potrafi tego określić.

A w którym miesiącu życia człowiek staje się dorosły? Nie wiesz? Nic dziwnego bo nauka nie potrafi tego określić. Wiele rzeczy jest umownych, dlatego umownie przyjęliśmy, że człowiek jest 'dorosły' w wieku 18 lat. I dopiero od tego czasu może legalnie głosować, pić alkohol czy prowadzić samochód. Jak taki 18 latek zmienił się od kiedy miał 17 lat i 364dni?

Wiemy też, że 5-latek z pewnością nie jest dorosły i nie pozwalamy mu na te rzeczy. No i tak samo wiemy, że 12 tygodniowa zygota nie odczuwa bólu, bo nie ma układu nerwowego, ani nie jest świadomą istotą.

Dlatego wlasnie rozsądne byłoby nie ryzykowanie ludobójstwem dla wygody (mowie o aborcji na życzenie).

Jaka dla płodu różnica czy usunięto go na życzenie, czy z powodu choroby matki? Najrozsądniej byłoby dać kobietom decyzje i nie robić z nich worka na płód. Bo ciąża nie jest łatwa. Płód dosłownie pasożytuje na matce, a poród jest kilkunastogodzinną katorgą. Jeśli nie oddasz do adopcji to potem trzeba jeszcze podporządkować swoje całe życie przez przynajmniej 18 lat.

•  

Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić obciążenia moralnego jakie musi znieść kobieta, robiąc coś tak potwornego jak stworzenie nowego życia zmuszonego żeby istnieć na tym świecie.

Wiemy że kobieta nie ma 100% kontroli nad ciążą, uważasz że nie powinna mieć prawa do przemyśleń moralnych i słusznej statystycznie decyzji że brak życia jest lepszy niż życie, jeszcze przed jego rozpoczęciem? Kto daje ci prawo do wyższości moralnej w tym względzie?

@Wap30: To niech się wysterylizuje jeśli to tak potworne.

•  

@PanFizyk: ja wychodzę z założenia że to po prostu nie moja sprawa, nie moja odpowiedzialność, nie mój biznes i nie mnie oceniać czyjeś motywację, a mogłyby być najprzeróżniejsze. Nie da się tego ocenić abstrakcyjnie. Ktoś stworzył życie i ktoś może je zakończyć. Wiele aborcji nie popieram i się nimi brzydzę, wciąż - nie czuje się w mocy żeby ich komuś zakazać. Z kolei mnóstwo innych aborcji jestem w sensie zrozumieć, a nawet poprzeć. Nie ma łatwej odpowiedzi. Tak czy inaczej moje stanowisko do aborcji jest tylko i wyłącznie moim stanowiskiem. Jest to zbyt osobista i złożona kwestia żebym poparł zakaz aborcji na życzenie.

•  

Znacząca większość abortowanych dzieci jest zdrowa i nawet nie próbuj z tym dyskutować.

@PanFizyk: dokładnie tak co oznacza, że ogromna część nie jest zdrowa

•  

@Jagoo akurat Twój przykład to 150% ucieka ie od odpowiedzialności xdddd

•  

To niech się wysterylizuje jeśli to tak potworne

@ediz4: żeby sterylizacja kobiet była w Polsce legalna...

•  

@Jagoo tabletka po to nie aborcja... Nie powoduje poronienia tylko nie dopuszcza do zapłodnienia

+: Fennrir
    •  

@PanFizyk: według mnie należy ustalić, w któym momencie tworzy się dusza. Jeżeli jest to faktycznie tuż w momencie przebicia się plemnika do jajnika to owszem - aborcja jest morderstwem. Jeżeli jednak dusza tworzy się dopiero po paru tygodniach to do tego czasu nie jest to morderstwo.

•  

@Soojin21
      Bo nie ma czegos takiego w biologi jak człowiek dorosły. W biologii w kontekście dorastania mozemy co najwyzej określić wiek dojrzewania plciowego i doskonale wiemy kiedy to następuje.
      12 tygodniowy płód jak najbardziej ma juz uklad nerwowy. Co wiecej, moze juz wykonywać pionowe ruchy glowa, ma wyksztalcone serce, uklad krwionosny a nawet jajniki, potrafi ruszać konczynami, marszczyc czolo, uśmiechać sie oraz ssac kciuk.
      Nie wiem kto cie uczył biologi w szkole ale czas się doksztalcic i zrewidować swoje poglądy.

•  

@Tajch: ciąża to choroba?

Chyba czas usunąć konto na tym portalu bo poziom spierdolenia sięga zenitu.

•  

@Jagoo: ale ma rację. W krajach rozwiniętych przede wszystkim powodami są "nie chce dziecka" i szeroko pojete "nie stać mnie" pod którym zaiwera się między innymi "nie chce obniżać swojego poziomu życia". Zresztą zobacz że osoby ubogie właśnie pałaja się dzieciorobstwem.

•  

@PanFizyk: kazdy z nas pragnie wolnosci i swobody, do nich nalezy takze decydowanie o sobie, swoim zdrowiu i zyciu. Aborcja to nie tylko widzi misie ale czasem koniecznosc. Pozostaw to osobom, ktore to dotyczy i nie mieszaj w to sumienia.

•  

niech się wysterylizuje

@ediz4: Czemu miałaby ponosić taki koszt przez odpowiedzialnośc oo którą nigdy nie prosiła? I nie uważasz że to potworne? Warto chwilę o tym pomyśleć, wnioski cię na pewno chociaż trochę zaskoczą

•  

@PanFizyk zwierzęta powoli wymierają. Płodów jest dużo. A będzie jeszcze więcej. Więc nie żal mi czegoś co nie ma jeszcze układu nerwowego, ale szkoda mi zwierząt.

+: Corranh
    •  

Aborcja to ucieczka od odpowiedzialności.

@PanFizyk: tak o ile dziecko nie jest śmiertelnie chore

•  

@Bubka: Pewien wiedeński akwarelista też bardziej żałował zwierząt niż Żydów, Polaków czy innych nacji. Niczym się od niego nie różnisz ty i tobie podobni.

•  

@PanFizyk: Po pierwsze: nie mozesz ustalać, że życie musi mieć dla każdego taką samą wartośc, więc te twoje wyliczanki co to by to dziecko nie robiło gdyby mogło żyć są idiotyczne, zwlaszcza, ze nie uwzgledniają tego jak to dziecko mogłoby cierpiec, po drugie: dzieci powinny być wychowywane przez kochających, zaangazowanych rodziców, jesli ktoś zastanawia się nad aborcją to powinien mieć mozliwosc jej dokonania, bo prawdopodobnie po prostu nie nadaje się na funkcje rodzica. Po trzecie płód to jest człowiek, ale co z tego? W pewnych sytuacjach to nie powinno mieć znaczenia

•  

@PanFizyk zAbIjAnIe LuDzI i ZlEpKóW kOmÓrEk BeZ śWiAdOmOśCi To To SaMo

Taki Wasz obraz

źródło: 1553007470087.jpg

•  

@PanFizyk: nawet mi Cie nie żal, jak smiesz nazywac sie fizykiem, tfu!

•  

Dobry troll, nie powiem. Prawo kobiety do decydowania o własnym życiu jest ważniejsze niż prawo poczętego człowieka do życia. Diluj z tym, ziomus.

•  

@PanFizyk: w sumie nie wiem, czyś troll, czyś nie troll, ale...

Pomijając kwestie etyczne i własnej moralności - bo to nie jest przedmiotem dyskusji - to:
      1) badania prenatalne wykazują duże wady płodu - czy wówczas aborcja również ma być zakazana?
      2) ciąża zagraża życiu matki - czy wówczas aborcja również ma być zakazana?
      3) kobieta została zgwałcona - czy wówczas aborcja również ma być zakazana?

Idąc dalej, jeśli uznać, że zarodek w pierwszej fazie ciąży (do 4 tyg., przed wytworzeniem początków układu nerwowego) jest "dzieckiem" (bo istnieje jakieś niezerowe prawdopodobieństwo, że nastąpi poród), to równie dobrze istnienie plemnika stwarza prawdopodobieństwo urodzenia dziecka - zabrońmy masturbacji.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Soojin21 A najlepiej prowadzić edukację seksualną i w jej ramach uczyć metod skutecznej antykoncepcji, tak, aby niechcianych ciąż było jak najmniej.

•  

@PanFizyk: A ja nie rozumiem, skąd nagle taka duża wartość życia w przypadku płodu (czy też może lepiej: zarodku). Pytam serio. Czemu nieukształtowany zarodek traktuje się z taką wartością? Czy wynika to z tego, że w przypadku nieusunięcia ciąży w przyszłości urodzi się taki sam pełnoprawny człowiek jak my, czy może z tego, że w chwili poczęcia następuje powstanie ludzkiego genomu?

•  

@GrammarNazi

A najlepiej prowadzić edukację seksualną i w jej ramach uczyć metod skutecznej antykoncepcji, tak, aby niechcianych ciąż było jak najmniej.

Nie powiedziałam,że nie. Wiadomo, że w idealnym świecie nikt nie potrzebowałby aborcji, ale niestety nie żyjemy w idealnym świecie

•  

@Rub3n: Porównywanie plemników z zygotą/embrionem. Masz ty rozum i godność człowieka?

Swoją drogą zabawne i straszne, jak ludzie uciekają od odpowiedzialności i są w pełni za aborcją na życzenie jednocześnie kategorycznie wykluczając wstrzemięźliwość od seksu, bo łatwiej sobie wmówić że płód to nie człowiek niż powstrzymać swoje hedonistyczne zapędy. Niektórzy idą krok dalej przyrównując płód do wirusa, który wykańcza organizm matki i w ogóle jest największym złem.

•  

@Soojin21 Ale trzeba ten świat ulepszać i walczyć o edukację seksualną w szkołach. Uważam, że aborcja to powinna być ostateczność. Zgadzam się po części z OPem i uważam, że nazywanie płodu ludzkiego jakoś inaczej, tak aby go odczłowieczyć jest złe, bo prowadzi do tego, że część osób zaczyna traktować aborcję jako nieszkodliwy zabieg i może nawet prowadzić do myślenia "a co tam, najwyżej zrobię aborcję". Uważam, że aborcja powinna być dostępna na życzenie, poprzedzona rozmową z psychologiem, tak jak jest to w innych krajach, bo sytuacji życiowych jest mnóstwo i ostatecznie to kobieta powinna mieć prawo do decyzji. Ale tłumaczenie, że to nic takiego, że do 12 tygodnia to w ogóle spoko, budzi we mnie opór, bo mówimy o ludzkim płodzie i uważam, że o tym temacie nie powinno się mówić tak lekko i udawać, że to najzwyklejszy na świecie zabieg.

•  

Jak się już zachorowało

@Tajch: ciąża to nie choroba

•  

co w sytuacji, kiedy kobieta zaszła w ciążę i nie chce tego dziecka ale facet, z którym zaszła chce, żeby to dziecko się urodziło i chce się nim zająć? on chyba tez ma coś do powiedzenia, czy już nie za bardzo?
      @brand_new_brain: Ale to nie facet będzie miał rozjebany organizm być może nawet do końca życia (zdarzają się takie przypadki), nie on będzie się męczył kilka miesięcy będąc w ciąży. Pomijam już skutki zawodowe nieobecności w pracy przez prawie rok, albo ponad rok.

Ciąża to nie jest takie "hop siup" i nie możesz nikogo zmusić do jej "donoszenia".

•  

@RandomowyMetal: Tja, bo wiekszość aborcji jest własnie z powodów wad genetycznych. Komu chcecie to wmówić.
      Zamiast się pruć po krzakach bez gumy i tabsów niech zainwestują w nie i potem się prują.

•  

@Tajch: To jak już się dziecko narodzi to też można problem rozwiązać i nie trzeba brać odpowiedzialności w analogi do przeziębienia?

•  

@PanFizyk: Najbardziej na temat aborcji szczekają ci, którzy nigdy nie byliby fizycznie w stanie jej zrobić, czyli mężczyźni.

•  

@Chemical_Brother: Z logicznego punktu widzenia zrobic aborcje, to tez wykonac zabieg aborcji - czyli mezczyzni tez fizycznie moga jej dokonac.

•  

@Ojcon To w tej logice jest najbardziej wkurwiające. Wymyślanie głupich wymówek, jak przecież wiadomo, że chodzi o zdjęcie z siebie odpowiedzialności. Najpierw edukacja seksualna, antykoncepcja, a aborcja jako ostateczność, a nie jako "zabieg" traktowany de facto jako późna antykoncepcja. Krzyk o prawo do decydowania o swoim ciele, to niech zdecyduje przed stosunkiem i weźmie tabsy albo każe facetowi założyć gumę. Przecież prezerwatywy mają 98-99% skuteczności, więc jakoś nie chce mi się wierzyć, że każda aborcja to skutek pęknietej gumy, a nie po prostu za dużego ciśnienia w majtach i seksu bez zabezpieczeń.

•  

@mojwa a kiedy płód przestaje być płodem a zaczyna być czlowiekiem?

•  

@Soojin21
      Cytuję "Tematy, które w Polsce są tabu, a nie powinny być:
      -blablabla
      - Przyznanie się do ulegania presji społecznej
      - Przyznanie się do niewiedzy"
      No i jak ci to wychodzi? Przyznasz sie, że nie masz wiedzy z poziomu liceum i przez to uległas presji spolecznej ciemnoty?

•  

@PanFizyk: Czyli jak nie odasz choremu swojej nerki/szpiku/krwi i on umrze do będziesz mordercą? Postulujesz że ludzie przumusową mają poświecać swoje ciało dla innychi i nie mogą o nim decydować?

•  

@goparys brak argumentów: przytaczanie wpisów sprzed tygodni, które nawet nie były jakoś specjalnie zauważone (całe 4 plusy)

Ciemnotą nazywasz stanowisko większości biologów na świecie xD? To twoja chęć kontrolowania ciał kobiet jest tu ciemnotą.
      Znajdź mi źródło (naukowe, nie kościółek), które mówi, że zygota czuje bók i jest myślącą istotą

•  

@RandomowyMetal: czytałeś może co kolega napisał czy tylko cytujesz to co ci wygodnie? OP wyraźnie napisał ze chodzi o aborcje na życzenie zdrowego płoda, nie abordowanie płoda któr po urodzeniu za chwile umrze

•  

@Soojin21
      Zacznij od źródła które uzasadnia informacje którą się osmieszylas mówiąc że 12 tyg płód nie ma układu nerwowego. Plus możesz też dać źródło które mówi że taka istota nie czuje bólu i nie ma świadomości.
      Tak na tobie leży ciężar udowodnienia tego jeśli chcesz podjąć ryzyko zabicia takiej istoty. Bez dowodu robienie tego jest igraniem ze śmiercią. Dosłownie.
      Ślepe powtarzanie czegoś bo jest taka moda, bez myślenia samodzielniego nazywam ciemnotą. Myślę że słusznie.

•  

@Soojin21 Nie ma żadnego dowodu na to, że zygota czuje ból i myśli. Wystarczającym faktem jest to, że ma ludzkie DNA i zestaw genów który determinuje już wiele cech. A decydowanie o swoim ciele można zacząć w momencie jak się idzie do łóżka i użyć prezerwatywę lub jakiegokolwiek innego środka antykoncepcji. Żyjemy w XXI wieku, prezerwatywy można kupić w kiosku, a nadal jest mnóstwo osób które zamiast skupić się na edukacji seksualnej i stosowaniu antykoncepcji woli debatowac nad tym, czy 12 tygodniowy płód to już można usuwać, czy jeszcze nie. Dyskusja od dupy strony, taki sposób walki z niechcianymi ciążami można porównać do walki z alkoholizmem poprzez prohibicje.

•  

@Foton_z_depresja: Bo mam poglądy konserwatywne? Boli was, że ktoś kto myśli zupełnie inaczej od was może mieć wyższe wykształcenie? No bo przecież HueHue gupie prawaki

•  

@PanFizyk Ja mimo, że mam mocno lewicowe poglądy, to uważam, że zdrowy konserwatyzym jest potrzebny. Po to, aby nie zachlysnac się nowoczesnością i przed jakąś zmianą zastanowić się, czy na pewno jest ona dobra i potrzebna. Uważam, że taki racjonalny konserwatyzm (nie na zasadzie "nie bo nie, bo wiara mi zabrania") powinien pełnić w społeczeństwie funkcje zabezpieczającą przed wpadnięciem w pułapki nowoczesności. Żeby nie traktować każdej nowinki huraoptymistycznie, a podejść do niej krytycznie i rozważyć za i przeciw. Niestety taki "zdrowy konserwatyzm" bardzo trudno spotkać i przeważnie konserwy reprezentują sobą brak wiedzy i zabobon.

•  

@maciejze nie wiem co masz na myśli mówiąc czlowiek, więc nie wiem jak odpowiedzieć.

•  

@PanFizyk: dlaczego próbujesz nadać status prawno osobowy czemuś czemu nadawanie go jest mniej logiczne niż nadaniu ich zwierzętom?

•  

@RandomowyMetal: Zdecydowana większość aborcji jest dokonywana z tych "lajstajlowych" przyczyn.
      Przyczyny zdrowotne (matki lub płodu) to 6-7%

źródło: rampages.us

•  

@PanFizyk: chuj mnie twoj "mind" skoro z góry widac ze zadne kontrargumenty nie trafia do ciebie, bo okopales się we wlasnych zerojedynkowych urojeniach

•  

@mojwa to w takim razie po prostu kiedy płód przestaje być płodem?

•  

@PanFizyk:

1) Bogdan Sadowski - Biologiczne podstawy zachowania: https://drive.google.com/open?id=1RP_grOKxdCXkdg4vBgq4PHTsHUIYJKMM

2) James Fix - Neuroanatomia: https://drive.google.com/open?id=19JS0W-XqQvV4Z7tF1BxjDYuqt9j1nTYN

3) Janusz Trempała - Psychologia rozwoju człowieka: https://drive.google.com/open?id=1GhOLOiK_UxiGfcT-QNyrHjRAzz0sC9N-

4) Longstaff - Neurobiologia: https://drive.google.com/open?id=1eC5TVLc7gnxJMt3mD26_34LPb9G7DcjD

5) Netter (z góry przepraszam za jakość) https://drive.google.com/open?id=1foyN0uZKBezRyN-2Y335TfqrWAth86ig

Mogę podesłać jeszcze "Embriologię".

•  

@Jagoo: bo miałaś normalny okres, tabletka po zapobiega zagnieżdżeniu się zarodka, który jest w stadium kilku komórek :P

•  

@PanFizyk:

Ciąża to nie choroba

To prawda. Ale jestem w drugiej ciąży i czuję się, za przeproszeniem, jak chuj w gównie.

•  

wyjechało na studia
      Moi nie chcieli dać na wyjazd. Młodość mi zabrali robaki cebulaki.

•  

@PanFizyk: eee tam. Lepsza aborcja w szybkim stadium niż człowiek który dorasta w społeczeństwie gdzie co trzeci choruje na depresję, 1 mld ludzi żyje w skrajnym ubóstwie, co druga rodzina jest rozbita. Jeśli matka/potencjalni rodzice decydują się na aborcje to z jakiegoś powodu. W większości przypadków prawdopobniej lepiej dla dziecka które miałoby się urodzić wśród dwójki ludzi którzy np się nie kochają, nie stać ich na dziecko i ledwo wiązali koniec z końcem. Nie jest to wszystko takie czarno białe. W mojej opinii? Wyświadczasz dziecku przysługę, ze nie musi egzystować na tym świecie. Czekam na lincz.

•  

@PanFizyk: A potem takie niechciane dziecko ma przejebane w życiu. Jest niekochane, odrzucone. Matka będzie się odizlowywać od niego i cały czas zarzucać mu, że żeby nie ono to jej życie było by inne. Na pewno jakieś problemy ze zdrowiem psychicznym u niego wystąpią. Powodzenia żyć takim życiem, już lepiej w ogóle się nie urodzić.

•  

@PanFizyk Zlepek komórek to nie dziecko. Masa kobiet więc zabija swoje dzieci, bo przez pierwsze 3 miesiąc ciąży dochodzi bardzo często do poronień. Winna jest matka, bo ma jakieś toksyny w organizmie, źle się odżywiaja czy brakuje jej witamin. Zamykaj je w więzieniach bo zabiły dziecko swoimi czynami.

@RustyJames tak samo argumentował Hitler, uważał że Polacy to nie ludzie, że to zlepek komórek więc można ich mordować i gazować w komorach.

•  

@Jagoo: > pękające gumki

xD jak już jakiś cudem to się zdarzy i na dodatek jakimś cudem w dniu płodnym i akurat zajdziesz w ciążę to radzę urodzić to dziecko bo na pewno będzie wyjątkowe.

•  

@Helsantonio_Montes no raczej jak już się urodzisz I nawet wcześniej jak ci się mózg rozwinie to jesteś człowiekiem xd a Hitler chciał zabijać dorosłych ludzi, albo traktować ich jak coś gorszego, jak ty chcesz traktować te kobiety które nie chcą rodzic i mieć dziecka. Pewnie byś je też zamykał w obozach by tylko rodziły te dzieci, a potem wyrzucał na bruk, jak każdy porypany od antyaborcji xd bo chcesz decydować o czyimś ciele i podejmować za kogos decyzję.

•  

@RustyJames: Ty też jesteś zlepkiem komórek

•  

•  

@GrammarNazi: Aborcja to nie jest żadne uniknięcie odpowiedzialności.

•  

@Jagoo Tabletka po nie doprowadza do aborcji, a jedynie nie doprowadza do zapłodnienia

•  

@jPaolo2 No nie, usuwa się ciążę, bo taki ma się kaprys, a nie dlatego, że nie chce się mieć dzieci ))¯_(ツ)_/¯

•  

•  

@GrammarNazi: Jak złamię sobie nogę, bo jeździłem poza wyznaczonym szlakiem, to mam pozostawić ją złamaną, zamiast iść do lekarza, bo "powinienem wziąć odpowiedzialność"? No nie, mam problem to coś z tym robię.
      I nie chodzi mi tu nawet o etyczny aspekt aborcji, po prostu wkurza mnie to rozumowanie jakoby aborcja byłaby "nieodpowiedzialna". To, że jest tańsza i łatwiejsza od wychowywania dziecka przez ~20 lat nie sprawia, że kobieta "unika odpowiedzialności" jadąc na Słowację.

•  

@PanFizyk: unikanie odpowiedzialności jest spoko, szczególnie gdy nikt w związku z tym nie cierpi.

•  

@PanFizyk:

źródło: youtube.com

•  

@PanFizyk: a teraz przestań pisać wysrywy i usuń konto.

•  

@maciejze po urodzeniu, to dosc podstawowa wiedza z biologii

•  

ale bóldupy w komentarzach xDDD popcorn.gif

•  

•  

@Sam_w_domu: rozumiem, że aby być przeciwnikiem maltretowania zwierząt trzeba przygarnąć jakieś ze schroniska. W przeciwnym wypadku nie masz prawa osądzać kogoś kto np. skatował swojego psa.

•  

@stdmat gadamy o katowaniu psow czy aborcji bo sie juz pogubilem.

•  

@jPaolo2: Ciąża to nie uraz ani choroba

@PeterFile: PYSZNY ból dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Amerykanski-Naukowiec: Zabolało widzę xD

@Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: Nienarodzone dziecko w Polsce i w większości cywilizowanych krajów MA osobowość prawną, między innymi może dziedziczyć w taki sam sposób jak narodzone dziecko.

•  

@Sam_w_domu: to się nazywa analogia. Jeśli nie zgadzasz się z powyższym twierdzeniem i jednocześnie nadal uważasz, że na temat aborcji mogą wypowiadać się tylko wybrane osoby to twój światopogląd jest logicznie niespójny.

•  

@jPaolo2 Porownales właśnie ciążę do złamane nogi. Aborcję się robi po to, żeby nie mieć dziecka. A dziecko to odpowiedzialność. Porównanie dałeś kompletnie z dupy, aż nie trudno na takie zdupne porównanie odpisywać.

•  

Aborcja w przypadkach zagrażających życiu matki powinna być dozwolona, decyzja powinna należeć do niej czy chce podjąć ryzyko. W przypadku gdy lekarz twierdzi ze dziecko jest chore nie, czytałem sporo razy o przypadkach w których lekarze nie dawali szans na przeżycie dziecku, które rodziło się całkowicie zdrowe. Ciąża z gwałtu? Ale że co, że to dziecko jest temu winne? Może lepiej zająć się przyczynami, a nie reagować okrucieństwem na okrucieństwo? Aborcja „bo wpadłam” jest dla mnie w ogóle czymś nie do przyjęcia. Naturalną konsekwencją współżycia jest nowe życie, każdy kto decyduje się na seks powinien być świadom potencjalnych konsekwencji. Nie musi chcieć, ale musi wiedzieć ze istnieje taka możliwość. I takiej edukacji seksualnej potrzebujemy w społeczeństwie, edukacji uświadamiającej młodych, wchodzących w okres dojrzewania, co jest pierwotnym celem i nieodłącznym skutkiem współżycia, oraz jak uniknąć niechcianej ciąży. Często przewija się argument „moje ciało mój wybór”. Otóż nie kochana. To nie jest twoje ciało. To jest ciało innego człowieka w twoim ciele. Nie masz żadnego prawa do tego żeby decydować za nie czy powinno żyć. Mogłaś za to zdecydować czy chcesz współżyć czy nie. Nie stać cie na dziecko? Oddaj je do okna życia, będzie miało przynajmniej cień szansy na godne życie, usuwając ciąże nie ma na to żadnej szansy. Ile dzieci adoptowałem? Zero. Nie znaczy to że nie mam prawa się wypowiedzieć. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, ze wolał bym wychować się w domu dziecka, mimo ze być może nie miał bym łatwo to brzmi to lepiej niż śmietnik za szpitalem. Zdaje sobie sprawę ze nikogo tu pewnie nie przekonam, ale nie mogę przejść obojętnie obok takiego wysypiska samozwańczych panów życia i śmierci. Kto waszym zdaniem dał wam prawo do decydowania o tym kto zasługuje na życie, a kto już nie? Bo moim zdaniem nikt, nie macie takiego prawa. A kto mi dał prawo do decydowania o waszym życiu? Tez nikt. Ale ja nie chce o nim decydować. Nie mówię z kim macie uprawiać seks a z kim nie. Chce tylko obronić życie tych którzy sami obronić siebie nie mogą.

•  

@stdmat aborcja nie ma nic wspolnego z katowaniem zwierzat. Udajesz inteligentnego ale mam dla ciebie zla wiadomosc... nie wychodzi.

•  

@PanFizyk: bzdura, jest to dziedziczenie warunkowe, przepisany majątek nie jest własnością poczętego dziecka dopóki to nie urodzi się żywe, to znaczy, że nabywa osobowość prawną, która pozwala mu na posiadanie przepisanego majątku z chwilą narodzin

•  

@PanFizyk: boli mnie świadomość ze takie osoby jak ty mają równe prawo do wypowiedzi. 200 lat wstecz byłbyś pachołkiem chłopa pańszczyźnianego śpiącym na snopie siana

•  

Porownales właśnie ciążę do złamane nogi.
      @GrammarNazi:

Ciąża to nie uraz ani choroba
      @PanFizyk:

I znowu to samo. Wy chyba tylko czekacie na to, żeby złapać za to dyskutanta i móc zignorować clou mojej wypowiedzi. Nie, nie porównałem ich w sensie do wagi problemu, użyłem tylko analogii to wskazania bzdurności jaką jest pisanie o "unikaniu odpowiedzialności".

•  

@jPaolo2 Twoja analogia jest zwyczajnie strasznie głupia.

•  

@Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: Tak, nazywa się to dziedziczenie warunkowe, ale dziecko posiada to prawo jeszcze przed narodzinami

@Amerykanski-Naukowiec: Nie, 200 lat temu byłbym członkiem rodziny oficerskiej, jeśli już tak segregujesz ludzi według pochodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@jPaolo2 I to jest unikanie odpowiedzialności. Kompletnie nie rozumiem czemu masz taki problem żeby nazwać rzecz po imieniu. Porównanie ciąży do złamanej nogi jest najzwyczaniej w świecie głupie. Aborcje robi się w celu usunięcia dziecka/plodu/embrionu, nazwij to sobie jak chcesz, po to, aby nie urodzić dziecka. Konsekwencją seksu bez zabezpieczeń może być dziecko, robi się aborcję po to, aby nie mieć dziecka. I nie rozumiem co złego dla Ciebie jest w fakcie, że jest to uniknięcie odpowiedzialności jaką niosloby posiadanie i koniecznosc wychowania dziecka. No chyba nikt nie robi aborcji dla sportu albo jakiejs chorej satysfakcji.

•  

@jPaolo2: Ciąża nie jest jak złamanie nogi, a aborcja jak jej zagipsowanie. Aborcja jest jak potrącenie kogoś, a następnie ucieczka z miejsca wypadku. To jest ten poziom nieodpowiedzialności.

•  

@Sam_w_domu

aborcja nie ma nic wspolnego z katowaniem dzieci

i jakie to ma znaczenie? Przecież ta analogia nie polega na moralnym porównaniu aborcji z katowaniem psa. Aby prawidłowo oszacować moją inteligencję musiałbyś mieć co najmniej taką samą. Niemożność zrozumienia prostej analogii każe mi wątpić, że takową posiadasz.

•  

@jPaolo2 i dla jasności gdybyś nie widział moich wcześniejszych wpisów. Ja jestem zwolennikiem aborcji na życzenie, bo uważam, że jest zbyt wiele życiowych sytuacji, aby uważać za słuszne odgorny zakaz aborcji. Ale pisanie o aborcji w sposób jakby to był całkowicie nieszkodliwe zabieg i odczlowieczanie ludzkiego płodu jakby to był jakiś chory wyrostek i można go ot tak wyrzucić na śmietnik jest złe i splyca wagę problemu. Po pierwsze edukacja seksualna, edukacja o antykoncepcji po to aby zminimalizować problem niechcianych ciąż . Aborcja powinna być traktowana jako absolutna ostateczność a nie jako jakiś zwyczajny trywialny zabieg i opisywany tak jak Ty to opisujesz i porownujesz do złamanej nogi. Nie trzeba być katolikiem by uważać, że jest to niemoralne i aborcja jest czymś strasznym i ciężkim dla kobiety i nie można pisać o tym w tak płytki i trywialny sposób.

•  

@PanFizyk:

Aborcja to ucieczka od odpowiedzialności.

No i świetnie, co w tym złego? lol

Człowiek ucieka od odpowiedzialności przez całe życie, a bierze ją na siebie w sprzyjających warunkach.

•  

@Amasugiru: Potrąciłem jakąś kobietę na pasach i spierdoliłem stamtąd. No i co w tym złego? Lol.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@PanFizyk: Osobowość fizyczna jest kategorią prawa cywilnego, zatem brak posiadania osobowości fizycznej przez nasciturusa (płód) nie pozbawia go całkowicie ochrony prawnej. Nasciturus może być podmiotem praw i obowiązków warunkowo, które nabywa, jeśli urodzi się żywy. Edit. sprostowanie, we wcześniejszym poście użyłem sformułowania osobowość prawna, co oczywiście nie ma w tym przypadku zastosowania.

•  

@Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: Tak, skopiowałeś fragment artykułu z Wikipedii i mówi on to samo, co ja. Jakbyś poczytał jeszcze trochę, to byś się dowiedział, że nienarodzone dziecko może nawet dostać kuratora! No ale jak to, zlepek komórek ma kuratora?! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@PanFizyk: Błędu potrącenia drugiego człowieka się nie naprawi, można najwyżej zadośćuczynić. Błąd wpadki można naprawić jednym zabiegiem.

+: jPaolo2
    •  

@Koritsu Jeżeli odnosisz się do moich wpisów to czytaj ze zrozumieniem. Skuteczność antykoncepcji (pod warunkiem, że jest odpowiednio stosowana) jest wysoka i sięga 98%, dlatego wątpię, żeby wszystkie przypadki powodów aborcji, to był owoc nieskuteczne antykoncepcji i ten argument jest dla mnie słaby. Mnie irytuje po prostu mówienie że aborcja jest ok, bo to "zabieg usunięcia embrionu" i udawanie, że jest to zupełnie trywialne. A wiem, że aborcja taka nie jest i taka decyzja może powodować problemy psychiczne u kobiety do końca życia. Dlatego jestem za aborcja na życzenie, ale jako ostateczność i świadoma decyzja kobiety, bo takie trywializowanie sprawy może sprawić, że kobieta potraktuje aborcję trywialnie i zrobi coś czego będzie żałowała do końca życia.

•  

@PanFizyk: to znaczy tyle co ja napisałem, dziecko nie jest osobą fizyczną czyli nie posiada praw, a może być jedynie podmiotem praw, ale wiem, że to może być dla ciebie ciężkie do zinterpretowania

•  

@GrammarNazi: W takiej Ameryce przeprowadza się chyba sesje z psychologiem przed aborcją i generalnie to nie jest takie hop siup. Ale jeśli ktoś już sięz decydował na aborcję to raczej wie czego chcesz. Zgodnie ze statystykami więcej kobiet żałuje posiadania dziecka niż przeprowadzenia aborcji.
      Osobiście nie czułabym większej radości i ulgi już po zabiegu. Nienawidzę dzieci, nienawidzę idei ciąży, nienawidzę wszystkiego co jest z tym związane. r/childfree

•  

@Koritsu Tak to powinno wyglądać i chyba w krajach gdzie jest legalna traktuje się ją bardziej serio niż tutaj. Nie podoba mi się po prostu język jakim zwolennicy aborcji się posługują i argumenty jakich używają dla poparcia aborcji. A sprawa jest trudna i nie powinna być traktowana jako "zwykły zabieg" tym bardziej, że kobieta w ciąży przeżywa hormonalną burzę i pod wpływem impulsu może zrobić coś czego będzie żałować. No i wkurza mnie traktowanie tego jak swego rodzaju antykoncepcji. Aborcja tak, ale kurde, no jak widzę jak ktoś pisze o aborcji jak o złamanej nodze, to aż coś się we mnie gotuje.

•  

@Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: Póki co to materia prawna tobie sprawia trudność. Dziecko nie ma zdolności prawnej a nie praw.

•  

@Amasugiru:
      Kolejna, co ciąże porównuje do wyrwania zęba. Morderca też zazwyczaj nie powie, że ofiarę ,,zabił", bo dla niego ofiara wcale nie żyła. Jak widzę zwolennicy aborcji mają ten sam mechanizm wyparcia.

@Koritsu:
      No spoko. Ja na ten przykład nienawidzę długów, nienawidzę idei kredytów, wszystkiego co jest z tym związane i dlatego nie zadłużam się, ale gdyby do tego doszło to bym kredyt sumiennie spłacał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdro i z fartem i życzę więcej radości w smutnym życiu.

•  

@GrammarNazi: Cóż, to dorośli ludzie i mają prawo mieć takie podejście do aborcji. Dla mnie to też, po części, "tylko zabieg" - bo nie czuję nic do zygot, płodów, ani nawet narodzonych dzieci, ale nie optuję za już prawdziwym zabijaniem.
      Wszystko czego chcę to wolność. I możliwość podjęcia wyboru. Mojego wyboru, który nie narusza w żaden sposób wolności wszystkich umoralniających szczekających prawaków, którzy pierwsi by się obsrali gdyby wpadli z panną.

Poza tym, nie mam nic nawet do tych, którzy serio traktują to jako morderstwo. To ich światopogląd, ich decyzja, nie muszą mnie lubić czy popierać. Mają się tylko nie wpierdalać z butami do mojego zdrowia psychicznego i fizycznego, bo szanuję te dwa bardziej niż "potencjalne życie". A unikanie odpowiedzialności nie czyni mnie gorszym człowiekiem. Chyba każdy lubi kiedy w jego życiu nie ma problemów.

•  

@PanFizyk: osoba, która przekazuje spadek ma prawo do przekazania go poczętemu dziecku, ale poczęte dziecko jest tylko podmiotem prawa do dziedziczenia, płód nie jest zdolny do czynności prawnych, a jedynie jest biernym obiektem na którego prawa działają, na dodatek nie jest zdolny do posiadania, co tylko potwierdza to stanowisko

•  

@GrammarNazi: Jak do słupa. :( "Jak śmiesz porównywać", "głupia analogia". Nie o to tu chodzi.
      W sunie mógłbym zastosować waszą (twoją i OPa) taktykę i wytknąć wam przyrównywanie bezmózgiej zygoty do czującej i myślącej ofiary wypadku.

konsekwencją [...] seksu może być dziecko
      Nie. Konsekwencją seksu może być ciąża. Konsekwencją ciąży może być aborcja, poronienie albo poród, a także utrata zdrowia lub nawet życia matki.

•  

@PanFizyk: A z Tobą to nie ma żadnej dyskusji. Kredyt nie rozpierdoli Ci narządów, nie sprawi że cycki ci wypierdoli 2x większe, nie będziesz szczał pod siebie jak się zaśmiejesz albo kichniesz, za kilka lat się skończy, a przy dzisiejszym świecie dzieciak zostaje z tobą i nawet przez całe studia.
      No i nikt cię nie zmusza do brania kredytów, nie możesz go też wziąć przez przypadek, pomimo wszelkich starań aby się tak nie stało.
      Nie wiem po co ja się produkuję nawet.

•  

na dodatek nie jest zdolny do posiadania, co tylko potwierdza to stanowisko

@Jednofazowa_kaczka_wskazujaca: kolejna bzdura. Nie jest zdolny do rozporządzania, a nie posiadania.

•  

@Koritsu Zgadzam się z Tobą w całości. To Twój wybór i powinnaś móc o tym decydować. Ale uważam, że język jakim się posługujemy jest bardzo ważny, tym bardziej w kraju, gdzie aborcja nie jest legalna, a chcielibyśmy, żeby była. Bo ktoś kto jest przeciwnikiem aborcji słysząc takie argumenty, które często są po prostu głupie może się tylko bardziej okopać i bronić przed tym aby dopuścić do legalnej aborcji. I piszę to jako zwolennik aborcji na życzenie.

•  

@jPaolo2 Ale mnie nie musisz przekonywać do aborcji. Ja jestem zwolennikiem aborcji na życzenie i piszę to poraz kolejny. Po prostu piszesz bzdurne analogie i Ci je wytykam.

+: Koritsu
    •  

@GrammarNazi: To dlatego, że za aborcję zabiera się w Polsce głównie ruch feministyczny, który u nas kuleje gorzej niż pies bez czterech łap i jest pełen oszołomów. Jakbyśmy zebrali takich normalnie myślących ludzi jak ja czy Ty to byłoby prościej.

Chociaż konserwy i katotalibany są bardzo mocne w tym kraju. I prędzej atomica tu coś zmieni aniżeli zmieni się myślenie ludzi, musiałyby wymrzeć ze 2 pokolenia jeszcze.

•  

@stdmat: Jest to stan polegający na faktycznym władztwie (jest to możność dysponowania) nad rzeczą. Posiadanie to nie prawo, choć często idzie w parze z jakimś prawem, np. z własnością. Składają się na nie dwa elementy – władanie nad rzeczą i psychiczne nastawienie do władztwa

•  

@Koritsu: Nie denerwuj się tak. Coś ci zryło beret z ciążą, że tak nerwowo podchodzisz do tematu. Pozdrawiam, życzę więcej radości i apeluję o zmianę retoryki, bo już jeden komentarz ci moderacja usunęła.

•  

@PanFizyk: Martwe dzieci nie płaczą. Szach Mat.

•  

@PanFizyk: Spodziewałam się, że mi usuną, bo mnie z równowagi wyprowadzacie tym pierdololo o odpowiedzialności.

A podchodzę nerwowo, bo dla mnie ciąża równa się z samobójstwem. I jest to tak ogromny zamach na moją wolność i zdrowie psychiczne, że czuję się zagrożona.

•  

@Koritsu: Poszukaj sobie psychologa. I nie mówię tego złośliwie, staram się podjąć kulturalną dyskusję, ale taka nerwica to zagrożenie dla twojego zdrowia, na pewno większe niż ciąża.

•  

@PanFizyk: Ja jestem spokojna tak długo jak jestem wolna i do niczego mnie nikt nie zmusza.

•  

@PanFizyk: poza tym, to, że dziecko jest objęte prawem dziedziczenia, nie oznacza, że prawo to wynika ze statusu osobowego zygoty

•  

jest to tak ogromny zamach na moją wolność i zdrowie psychiczne, że czuję się zagrożona.

@Koritsu: pomijając kwestie gwaltu, nikt kobiety na sile nie zapladnia - jakiz to więc zamach?

•  

@agaja: Żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności, powtarzam to jak mantrę. A sterylizacja jest nielegalna.

•  

@agaja Tutaj chodzi o kwestie wpadki pomimo stosowania antykoncepcji.

•  

@Koritsu: jak pisal kolega wyżej - można stosować kilka metod jednocześnie. Poza tym - przy prawidłowym stosowaniu szanse sa minimalne. Niestety czesciej to brak wiedzy/myślenia bądź obu.

Aborcja tez jest nielegalna przecież.
      Moze lepiej postulowac dostęp do tejze? Tu raczej nie będzie dyskusji tych na poziomie człowieczeństwa płodu.

•  

@GrammarNazi: ja wiem. ale odniosłam sie do ciąży jako zamachu, a zamach to raczej rzecz bez udziału zainteresowanego ;)

•  

@agaja: Procenty procentami, a ludzie są tylko ludźmi. Ja się zabezpieczam jak mogę, ale lęk pozostaje i nic na to nie poradzę - bo jeśli już trafię w tego totka to dla mnie koniec. Jeśli to nie jest 100% to jest 0%

Dlatego chciałabym albo jedno albo drugie. Najlepiej oba. Nie wiem dlaczego we wszystkich normalnych krajach sterylizacja jest dostępna (nie licząc ciemnogrodu lekarskiego, który i tak nie chce sterylizować kobiety przed czterdziestką i bez 3 dzieci) a tutaj ani jednego ani drugiego.

•  

@Koritsu: tylko czemu nie jest tak głośno o braku dostępu do sterylizacji, jak o aborcji?

•  

@agaja: Mogę tylko spekulować, bo nie znam konkretnej przyczyny, ale zgaduję, że nie każdy jest na tyle zafiksowany jak taka ja, żeby nie chcieć dzieci absolutnie w ogóle na żadnym etapie swojego życia.
      Że aborcję robi się, bo nie jest się aktualnie gotowym, ale można chcieć w przyszłości, a permanentna sterylizacja nie wchodzi wtedy w grę.

•  

@mojwa czyli dzień przed urodzeniem rozumiem można przeprowadzić aborcję?

•  

@PanFizyk: Argumentacja jedynie przez porównywanie jest co najmniej słaba. Stawiasz kontrast wyrwania zęba z morderstwem, kiedy aborcja nie jest żadnym z nich. Na pewno jest to poważniejsza sprawa, a osoby słabe emocjonalnie mogą popaść w dylematy. Ale nie zmienia to faktu, że jakby nie patrzeć sytuacja jest zerojedynkowa. Chcesz - rodzisz, nie chcesz - aborcja. Nawet jeśli to są tak przyziemne powody jak wygoda to wciąż jest to akceptowalne uciekanie przed odpowiedzialnością. Logika może być po obu stronach a i tak nie przetłumaczysz drugiej stronie, obie strony mają rację i jej nie mają równocześnie. Jedni wolą suchą kalkulację zysków i strat, inni empatię sięgającą jajników kobiety.

•  

@PanFizyk: Jako niebieski pasek masz gowno do gadania co kobieta robi ze swoim cialem. Niewolnictwo sie juz skonczylo.

•  

@Niedobry:

Jako niebieski pasek masz gowno do gadania co kobieta robi ze swoim cialem. Niewolnictwo sie juz skonczylo.

Jako trzeźwy kierowca, lub osoba bez prawka masz gówno do gadania na temat tych którzy jeżdżą pijani, zabijają ludzi i co robią ze swoim samochodem. Niewolnictwo się skończyło.

•  

@daniel42na_ Kobieta aborcja stwarza zagrozenie na drodze? A coz to za pokrecony wymysl?

•  

@maciejze wg mnie tak, ale nie w formie o której myślisz.

•  

@daniel42na_: twoja idiotyczna analogia z wypadkiem samochodowym to też nie argument ¯\_(ツ)_/¯

•  

@PanFizyk: Szanuję za wpis.
      Do tego dochodzi to odwoływanie się i zasłanianie argumentem "tak mówi nauka". Otóż nauka nic nie mówi o tym jakie mamy reguły moralne, czy są one właściwe i jak je stosować. Dzikie plemie może być kanibalami zabijającymi i zjadającymi dorosłe osoby, Chińczycy będą abortować ze względu na płeć a Katolicy nie będą, nawet jeśli w ciąże zajdzie dziewczynka zapłodniona przez księdza-pedofila. Wszystko wynik tego jak pokierujemy i kształtować będziemy naszą kulturę, jakie ideologie będą wokół nas krążyły.

Na przykład u @mojwa czytamy:

nie, aborcja to nie ucieczka od odpowiedzialnosci tylko jedna z możliwych konsekwencji ciąży.
      Nie ma nic bezwzględnego w zabiciu plodu, ktory nie czuje, nigdy nie czul, nie ma swiadomosci i jej nie miał.

Nauka nie ma nic do tego, bo według naukowego punktu widzenia świadomość budzi się w człowieku 18 miesięcy po urodzeniu, zlepkiem komórek bez wolnej woli jesteśmy całe życie a osoby z osobowością wieloraką to może i powinny mieć 3 dowody osobiste. Jeśli chcemy "według nauki" nie krzywdzić osób bo czują ból, to ja rozumiem że 30 letniego chorego na analgezje wrodzoną, można odciąć w każdej chwili?
      Nie. Nauka taka czysto biologiczna nie ma aż tak wiele do naszych moralnych norm i reguł jak może się wydawać.

•  

@jPaolo2: @daniel42na_: @Niedobry: Czyli rozumiem, że jak nie mam dzieci, to nie mam prawa wypowiadać się o edukacji, jak nie mam przedsiębiorstwa, nie mam prawa mówić o prawie podatkowym dla firm, a jak nie jestem nauczycielem to nie mogę negować sensu podwyżek dla nich? Weźcie przedstawcie jakieś konkretne argumenty, bo mówiąc "nie możesz tak mówić bo nie jesteś kobietą" pokazujecie brak jakichkolwiek argumentów. Widzę dupska bolą, że ktoś śmie mieć argumenty przeciwko waszym tezom. A wasz kontrargument to argument z serii "młody żeś jest i gówno się znosz". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@PanFizyk: Tak, i jak nie jesteś księdzem pedofilem, to nie masz prawa wypowiadać się o księżach pedofilach.( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@PanFizyk: Wypowiadac sie masz prawo. I o to prawo bede walczyl. Ale nie masz prawa DECYDOWAC o czyims ciele. Nie swojej firmie itd. Tak dlugo jesli nie naruszaja wolnosci i zdrowia innych ludzi. Czego kurwa nie rozumiesz? Nie odnosze sie do Twojego wieku bo to nie ma znaczenia w dyskusji.

•  

@Niedobry: Ale jak ktoś chce decydować o moim portfelu, proponując jak sojowe dzieci z Razem wyższy podatek dochodowy, to jest dobrze? Bo ja nie widzę różnicy w tych rozumowaniach.

•  

@PanFizyk:Nie jest to tematem ani Twojego posta ani tej dyskusji. Stosujac tanie sztuczki erytrystyczne w dyskusji tez jej nie wygrasz. Podatki sa nieuniknione w nowoczesnym swiecie. Miedzy innymi po to zebys mogl bezpiecznie wypowiadac swoje zdanie.

•  

@Soojin21
      Jak tam, masz już te badania? Czy jednak przyznajesz się do ciemnoty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@goparys

Czy jednak przyznajesz się do ciemnoty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak przyznaje się. Brawo, kompletnie zmieniłeś mój światopogląd. Od dziś uważam, że życie zygoty jest święte i dużo ważniejsze od życia matki. Za aborcje powinna być kara śmierci, ale wcześniej przymusowe zapłodnienie i urodzenie innego dziecka w ramach rekompensaty

+: VCO1
    •  

@Soojin21
      Cieszysz się z bycia ignorantka? Heh i kto tu nie ma argumentów. Komiczne. Mimo tego, że wiesz że argumenty, którymi broniłaś swojego przekonania są bzdurą to nie jesteś w stanie zrewidować swojej opinii.

•  

@Bartholomew Oddychanie to pierdzenie, przecież polega na wydmuchiwaniu gazu otworem ciała.

•  

@PanFizyk: Nie użyłem tego argumentu.

•  

czyli np będąc w skrajnej biedzie, mając wpadkę bo gumka pękła, nie chcąc wychować dziecka jako patologia uczyłam się od odpowiedzialności? Bo wiem że dziecko miało by fatalne życie. I nie odp że nie powinnam uprawiać sexu bo to nie argument. Każdy dorosły ma prawo do tego, a pęknięcie gumki się zdarza

@Jagoo: Gumka nigdy nie powinny być jedynym zabezpieczeniem, tylko rezerwowym. Mam na myśli to, że są inne środki antykoncepcyjne (hormonalne u kobiet, a u mężczyzn obecnie wazektomia), które trzeba stosować zawsze - gumka powinna by środkiem zabezpieczającym nr.2 (hormonalne czasami nie zadziałają, a gdy mężczyzna zdecyduje się na wazektomię, dobrze jest nie złapać jakiegoś syfu ekstra).

•  

@goparys

Cieszysz się z bycia ignorantka? Heh i kto tu nie ma argumentów. Komiczne. Mimo tego, że wiesz że argumenty, którymi broniłaś swojego przekonania są bzdurą to nie jesteś w stanie zrewidować swojej opinii.

Przynałam ci rację, możesz już się zamnkąć. A teraz spadam,idę głosić prawdę o LuDobUjStWie

•  

@PanFizyk: Aborcja na życzenie w dobie coraz lepszej antykoncepcji to przesada, ale z drugiej strony po co zmuszać do odpowiedzialności? Taki człowiek zmuszony do rodzenia niechianego dziecka i tak to źle wychowa, na odpierdol. Na zawsze będzie miał jarzmo niechianego na sobie. Nie chciałbym żyć w świecie gdzie jestem tylko dlatego że nie mogli aborcji zrobić, nawet jeśliby mi tego nie powiedzieli

•  

@Soojin21
      XD
      I pomyśleć, że ludzie pokroju ciebie chcą być poważnie traktowani

•  

@PanFizyk słyszałeś o zdefiniowanych plodach, downach itp?

•  

@daniel42na_ nigdzie nie uzylam argumentu stricte naukowego.

•  

Stosowanie od antybiotyków to ucieczka od odpowiedzialności.

Zrownywanie zycia ludzkiego z wirusami. Brawo.

@RubinWwa: Wracaj do szkoły

•  

@to_juz_przesada: Ty nie masz tam nawet po co wracać, bo i tak by do ciebie nic nie dotarło

•  

@PanFizyk: to proste. Świnka czy kotek juz żyją a płód nie. Nikt nie płacze nad abortowanymi swinkami, pieskami czy milionami ludzkich płodów. Za to płaczem gdy zabito juz narodzone życie ludzkie i zwierzęce.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Czołem, Mirki i Mirabelki!

Jesteśmy Red Dev Studio - niewielkim studiem indie zlokalizowanym w Olsztynie. Kilka dni temu wypuściliśmy naszą pierwszą większą grę - Down to Hell - w Early Access na Steamie. Z tej okazji mamy dla was #rozdajo 3 kluczy na Steam!

Losujemy przez #mirkolos, wystarczy jedynie zostawić plusika, skoro sami jesteśmy zieloni, to zielonki też biorą udział!

Plusować można do 29.04.19 do godziny 12:00, czyli do poniedziałku, niedługo po zakończeniu konkursu ogłosimy wyniki.

Parę słów o naszej grze - jest to klimatyczny slasher 2D z elementami platformowymi, w którym głównym mięsem jest walka z potężnymi bossami. Wyróżnia nas specyficzny styl graficzny oraz wysoki poziom trudności. Jeżeli lubicie wyzwania rodem z Dark Souls, klimat Berserka i muzykę metalową - poczujecie się jak w domu. Podczas walk z bossami będą przygrywać wam zespoły Koronal i Decapitated, a w kolejnych update’ach, w ramach rozwijanego Early Accessu, także inne, bardzo dobrze znane kapele metalowe, o których póki co nie możemy wam powiedzieć ;)

Jesteśmy grupą młodych ludzi obeznanych z rynkiem gier, także cenimy sobie wszystkie uwagi od społeczności. Kupując grę w Early Accessie macie realny wpływ na rozwój produkcji, robimy grę dla graczy, więc naturalnym procesem jest dla nas słuchanie community i wprowadzanie zmian dla nich, w końcu w grach liczy się zabawa.

Zdajemy sobie sprawę, że nie mamy polskiego języka na Steamie i bijemy się w pierś, w związku z tym w najbliższym updejcie, w następnym tygodniu, dodajemy nasz ojczysty; niestety indie gamedev kieruje się prawami: najpierw robimy wszystko co najważniejsze, a potem drugie wszystko co najważniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Early Accessie znajdziecie kompletną pierwszą krainę, w której do pokonania będą fale wrogów, sporo elementów platformowych i 3 walki z bossami. Obecnie na Steamie trwa promocja -10%, a domyślnie cała gra będzie składała się z 5 krain i 20 bossów (ʘ‿ʘ), także oferujemy wam konkretny #cebuladeals.

Oprócz Steama zaistniejemy wkrótce również na Nintendo Switch, nie możemy podać konkretnej daty, ale nie jest to odległa przyszłość.

Obserwujcie nasze tagi #downtohell i #reddevstudio - będziemy informować was na bieżąco o rozwoju gry i kolejnych #rozdajo.

Zapraszamy na naszą stronę na Steam:

https://store.steampowered.com/app/961040/Down_to_Hell/

Oraz na naszego Discorda, na którym kontaktujemy się z fanami o każdej porze dnia i nocy:

https://discord.gg/VS7aBMx

A także na nasze media społecznościowe:

Facebook - https://www.facebook.com/reddevstudio/
    Twitter - https://twitter.com/RedDevStudio1

Do zobaczenia na drodze do piekła!

#rozdajo #gry #metal #decapitated #koronal #mirkolos #pcmasterrace #steam #gamedev #indie #indiegamedev
    pokaż całość

odpowiedzi (68)

• odpowiedzi (32)

Moja spółdzielnia to rak.
    Ogólnie to zgłosiłem kiedyś, że mi domofon nie działa. W sumie jakieś 6 lat temu no i ich trochę poganiałem bo się nie śpieszyli, aż se w końcu odpuściłem.
    No i dzisiaj ktoś dzwoni.
    "ja ze spółdzielni w sprawie domofonu"
    o chuj nareszcie
    bierze, tyka
    "rzeczywiście nie działa, dziękuję"
    i idzie ¯\_(ツ)_/¯
    #heheszki #takbylo #coolstory #poznan
    pokaż całość

odpowiedzi (26)