•  

Mam nadzieje, ze nauczyciele dostaną 1000 złotych podwyżki. Przecież to takie racjonalne, ze wszyscy nagle dostaną dodatkowe pieniądze. Ogólnie jest to grupa zawodowa, która doskonale się wywiązuje ze swoich obowiązków. Podam kilka przykładów. Podobno już skończyło się to, ze Pani nauczyciel kazała czytać książkę na lekcji a sama robiła co chciała otóż nie. Przykład świeży z wczoraj, kuzyn 14 lvl opowiadał, ze pani wyszła sobie na korytarz i głośno rozmawiała z kolezanka na jakieś gownotematy a im kazała czytać. Potem weszła do klasy i zaczęła robic imbe dlaczego było tak głośno, ze słyszała za drzwiami. Później pytała z tej książki i wstawiała jedynki. Wiec nic się nie zmieniło.Sąsiadka mówiła, która ma dwa gowniaki, ze pół ferii rozwiązuje z nimi zadania bo tyle maja pozadawane bo nauczycielka się nie wyrobi z programem i to mamy musza rozwiązywać zadania z dziećmi. Absurd. Już nie mówiąc o moich czasach w szkole. Nauczyciel wfu, który ma tak ciężka prace. Biegajcie 5 kółek dookoła boiska skipping a skipping b dobra, rzuca piłkę i mówi grajcie. Te mityczne wywiadówki, które są 2 albo 3 w roku. Przerąbane przyjść na dwie godziny do roboty. Dyskoteki szkolne na których nauczyciele piją kawkę. Przerwy między lekcjami. Tak maja dyżury, ale to rotacyjnie. Większość pije kawę w pokoju nauczyciela. Ferie wolne, wakacje wolne, przysługuje roczny albo dwu roczny urlop zdrowotny, dzień nauczyciela, i inne święta okolicznościowe, oczywiście długie weekendy zawsze wolne, weekendy zawsze wolne. No, ale narzekanie. Dobra ja bym nie poszedł do tej roboty bo nie płaca dobrze, ale danie każdemu po 1000zl nie rozwiąże problemu. Trzeba zmienić ten system żeby ludzie chcieli tam pracować a nie uczył nas najgorszy odpad z uczelni, który nie potrafi niczego. 1000zl tego nie zmieni. #nauczyciele #bekazpisu #bekazlewactwa #rozdawnictwo #socjalizm #szkola #studbaza

•  

@x-ray zajmij się prowadzeniem lekcji a nie na wykopie siedzisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Leonard000 ja się z tobą zgadzam. Jedyne co się im należy to batem po plecach i do kamieniolomu. Wtedy by zobaczyli co to praca i przestali narzekać.

•  

@J-Roc: proponuje wnieść na 4 piętro 1500 kg betonu to zobaczą co to praca xd

•  

Trzeba zmienić ten system żeby ludzie chcieli tam pracować a nie uczył nas najgorszy odpad z uczelni, który nie potrafi niczego.

@Leonard000: Ale przecież ludzie chcą pracować jako nauczyciele ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rokrocznie jest cała masa chętnych. Myk tylko polega na kłamaniu, że jest tak ciężko i zarabiają grosze, wolnego nie mają i praca w ciężkich warunkach. Górnicy też płaczą,że deputat to przecież groszowe sprawy, trzynastka i czernastka się im należy, bo to normalne. I tak dalej...

•  

Te mityczne wywiadówki, które są 2 albo 3 w roku.

@Leonard000: nie wiem do jakiej Ty szkoly chodziles ale ja mialam wywiadowki co miesiac

Dyskoteki szkolne na których nauczyciele piją kawkę.

@Leonard000: a co by tam nie robili, musza tam byc zamiast spedzac czas tak jak chca rzekomo po godzinach pracy

przysługuje roczny albo dwu roczny urlop zdrowotn

@Leonard000: roczny

Trzeba zmienić ten system żeby ludzie chcieli tam pracować a nie uczył nas najgorszy odpad z uczelni, który nie potrafi niczego. 1000zl tego nie zmieni.

@Leonard000: czyli problemu malych zarobkow nie zmieni podniesienie pensji? xD tez bym dawala z siebie minimum za takie pieniadze

•  

@Leonard000: wow dzięki za twój rzeczowy i poparty źródłami wywód oraz dowód anegdotyczny - gdybym tylko przeczytał to wcześniej to zrozumiałbym jakimi nierobami są nauczyciele, powinni cię wydrukować w jakimś piśmie

Tak swoją drogą co porabiasz w życiu? Jesteś nauczycielem albo kształcisz się w tym kierunku? Bo jeśli nie to wychodzi na to że przegrałeś życie

•  

W punkt

Dyskoteki szkolne na których nauczyciele piją kawkę

@Leonard000: i nie tylko kawkę

•  

@DulGukat: zgadza się, pamietam w gimbazie jak nauczyciel od chemii przyjechał autem a rano autobusikiem do szkoły a samochód stał na parkingu cała noc.

•  

@Leonard000: ale ty wiesz że może i mają całe wakacje wolne ale nie mogą wziąć płatnego urlopu w czasie roku szkolnego? Zostaje im tylko L4 i bezpłatny plus w te wakacje muszą być do pełnej dyspozycji dyrektora palcówki? Więc ten argument jest kompletnie z dupy wzięty.

•  

przenoszenie obiektów

Wtedy dopiero dowiedzą się co to prawdziwa praca!

•  

Tak swoją drogą co porabiasz w życiu? Jesteś nauczycielem albo kształcisz się w tym kierunku? Bo jeśli nie to wychodzi na to że przegrałeś życie

@powaznyczlowiek: nie lubię się opierdalac za słabe pieniądze, dlatego nie jestem nauczycielem.

•  

@Leonard000: a prawda jak zwykle leży gdzieś po środku

•  

@Leonard000

Jaką kurwa kawkę?

U nas w ogólniaku jak było andrzeja tośmy wuefistów wynosili ze szkoły na pakę dostawczaka, żeby odespali "zmęczenie"

•  

@Leonard000: Pracuje w budżetówce więc wiem jak jest :D
      Weźmy nauczycieli.
      Ilu prawdziwych nauczycielów z pasją zmieni zawód bo im się to nie opłaca? Ile nauczycieli przestanie się starać za takie pieniądze? Potem Ci nauczyciele mający swoją robotę w dupię psują 30 dzieci potem te dzieci rosną i olewają naukę i są gównem na rynku pracy, gówno się robi, 0 technologii i dalej klepiemy gówna dla hansa czy składamy gówna dla majfrenda.
      Przez całą swoją edukację miałem może 8 nauczycieli sensownych na ilu z 50?
      Jaka płaca taka praca.
      Kocham ten argument "jak ci się nie podoba praca to se zmień"
      Ok pewno to ma sens w większości zawodów jednak ktoś MUSI uczyć dzieci, ktoś musi pracować na policji, ktoś musi obsługiwać ruch kolejowy.
      Jak mały odsetek osób będzie pracować tam i się starać za takie pieniądze ? Większość z tych ważnych zawodów po prostu to odjebie i pójdzie do domu albo do drugiej pracy.
      No więc albo stawiamy na ryzyko bezpieczeństwa(kolej)/łapówkarstwo(policja)/bylejakość(urzędy/szkoła)/chujowe wykształcenie (szkoła)/ niemiła obsługa (wszystko xD)
      albo dajemy realne podwyżki :)

•  

@Leonard000: Masz rację, należy im nawet obniżyć pensję, wtedy będą się bardziej przykładać do roboty a prawdziwi fachowcy przyjdą uczyć do szkół.

•  

@Niebadzlosiem już nie pierdol, że mają tak źle. Popracują 20h w tygodniu, czyli w sumie pół etatu XD i 3,5k na rękę wezmą.

•  

@J-Roc: Akurat w nauczycielach nie siedzę :P Mam ciotkę ale ona od 10 lat na emeryturze ;P
      Orientuje się w policj, straży pożarnej i kolei.
      I to jest dramat kurwa xD
      Ogarnias bezpieczeństwo wielu ludzi a dostajesz 2200 xD

•  

Przykład z mojego otoczenia: wszystkie osoby z mojej klasy, które były piątkowe i serio inteligentne poszły na polibudy, studia medyczne lub archeologię. Przeciętne normiki poszły na studia nauczycielskie. Po tym jakie głupoty piszą na Facebooku, nie rozumieją RODO czy łykają zarzutki jak pelikany nie wróżę dzieciom, które będą nauczać nic dobrego. Jaka praca taka płaca.

•  

@Pawu1on: nie, dam tym którzy się spisują dobrze. Wymyślić jakiś system który premiuje dobrych nauczycieli a nie najebanego pana od wf i starającego się pana od fizyki tak samo

•  

@Niebadzlosiem zmień pracę, weź kredyt ))¯_(ツ)/¯ ja tego kurwa nie rozumię. Wszystkim źle, ale pracy nie zmienią. Czyli w sumie im nie jest tak źle ))¯_(ツ)

•  

@J-Roc: Ok zmienię pracę i co to da ?
      Ktoś inny przyjzie na moje miejsce i myślisz że będzie dbał o bezpieczeństwo oddawąl się pracy czy po prostu się starał za taką kasę xD?
      Niemożliwe, to jst isosta problemu.

•  

Trzeba zmienić ten system żeby ludzie chcieli tam pracować a nie uczył nas najgorszy odpad z uczelni, który nie potrafi niczego. 1000zl tego nie zmieni.

@Leonard000: Taka prawda.
      Reszta to jakieś gówno anegdotki.

•  

@Niebadzlosiem tylko o to chodzi, że tej pracy nie zmieniają, bo dobrze wiedzą że za takie opierdalanie się nigdzie nie dostaną więcej. Polskie szkolnictwo to jest największy rak jaki może być, ale im się należy bo uczą młodzież przepisywać tekst z książki do zeszytu hurrr durrr

•  

@niepodszywamsiepodbiauka: kto był w szkole państwowej a większość chodziła to wie jaka tam panuje patologia. Anegdotki tylko pokazuja w skali makro problem, który jest dużo większy.

•  

@Leonard000 jak w dorosłym życiu, wszystko musisz robić sam.

•  

@J-Roc: Szkolnictwo to ważny składnik naszej przyszłości.
      Więcej kasy -> lepsi nauczyciele -> lepsze staranie -> lepsi uczniowie. Proste nie ;d?
      Mało kasy- > gówno belfry-> gówno nauka -> pora na csa xD
      Jak miałem ciekawie prowadzone zajęcia to się o wiele więcej nauczyłem. I polubiłem te przedmioty.
      A po co się mają starać za taką kasę? Wypruwałbyś sobie flaki za 2500zł ?
      2 491 PLN - za stroną https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-nauczyciel
      Btw i tak zarabiaja więcej niż kolejarze czy policjanci czy strażacy xD

+: xuxana
    •  

@J-Roc: Sam się zastanów założmy że lubisz uczyć, czujesz powołanie.
      Poszedłbyś jako nauczyciel do pracy za 2500 zł ? Ja nie xD

•  

@Niebadzlosiem a myślisz że jak będą mieć 5k to sie będą starać? Otóż kurwa nie, bo nikt tego nie sprawdza ani nie normuje. Patologia jak jest tak i będzie, i zarobki tego nie zmienią. To jest wszystko do poprawy, zaczynając od podstaw

•  

@J-Roc: Dobra zarobki skłonią ludzi którzy chcą pracować w danych zawodach o pójscie tam.
      Najlepiej dać podwyżki i dać jakiś organ kontrolujący czy dana szkoła/posterunek/sekcja kolejowa/oddział strażacki/szpital działa dobrze.
      Np w formie ankiet o danych nauczycielach - dzieci + rodzice na każdej wywiadówce anonimowo opisują + ocena od 1/10 i jak wyjdzie że się nie stara, 0 dykcji uciąc premię jak to nie pomoże to wywalić i przyjąć lepszą kadrę a lepsza kadra będzie bo kasa kusi.
      Przykład na kolei robisz jako dyżurny ruchu - najwyższe stanowisko odpowiadasz za kurwa wszystko xD
      ludzi w torach, urządzenia, nastawniczych/zwrotniczych z nastawni obok, pociągi warte kupe kasy by nie wjechały sobie w dupsko, pilnuijesz dokumentacji czasów, w chuj obowiązków, w chuj rzeczy które pójdą nie tak i zarabiasz 2700 xD Do tego masz 1.5 %premii rosnącej co roku. Czyli ciulnia. Dlatego sporo osób robi na 2 prace.
      Kolega kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°) robi w budowlance, wraca kompletnie zjebany i pracuje jako dyżurny całą noc padając na ryj.
      Ryzyko wypadku w chuj większe. A po co ? ano zarobić trzeba.
      Inni koledzy kolegów, remontówki - też zjebani przychodzą.
      Praca odpowiedzialna ale trzeba kombinować by zarobić.

•  

A u mnie w techbazie sporo nauczycieli ukończyło tą szkołę i tam wróciło. Dosłownie sam najgorszy sort który nie potrafił wykorzystać wiedzy do znalezienia pracy.

Jeden ziomek z tamtego kurwidołka(chyba inną szkołę skończył ale jak się dowiedzieliśmy kiedyś na praktykach gdzie spotkaliśmy typka co się z nim uczył był gnębiony całą szkołę i studia) nie robił nic innego tylko wyśmiewał się z uczniów i dosłownie niczego nas nie nauczył. Czasem włączył film Zelenta na YT

A na koniec wisienka czyli "jesteśmy przeladowani pracą nawet w domu"
      Sprawdzianów to u nas było od chuja. Ale te z września potrafili oddać w grudniu/styczniu i w tydzień do końca półrocza trzeba było wszystko poprawić albo zapraszamy na poprawę półrocza/roku

Dlatego uważam że jak chcą 1000zl to ok, ale jak mają przynajmniej 5 albo nawet 10 lat doświadczenia w zawodzie którego chcą uczyć.

+: Dutch
    •  

@J-Roc: A za naszą zachodnią granicą:
      Dyżurni ruchu pełnią kluczową funkcję w transporcie kolejowym, kierują oni bowiem nastawniami i odpowiadają za cały ruch kolejowy. To właśnie oni dbają o to, by nie doszło do jakiejkolwiek kolizji. Za tak odpowiedzialną pracę otrzymują około od 33 do 50 tys. euro rocznie. MINIMALNIE 2,75 k euro na miesiąc.

•  

@Niebadzlosiem na kolei się nie znam, więc się nie wypowiem. Ale w kwestii nauczycieli to bym jebał prądem, bo ta patologia tam trwa od lat, i nic się nie zmienia, mimo podwyżek. Prawda jest taka, że zarabiają najwięcej, a robią najmniej. Przeciętny pracownik fizyczny pracuje min. 40h w tyg. A nauczyciel połowę z tego, a zarabia 2 razy więcej, i gdzie tu sprawiedliwość?

•  

@Leonard000 To brak wykształcenia a nie praca. Zapierdalanie fizyczne o niczym innym nie świadczy.

•  

A to nie jest trochę tak, ze skoro nauczyciele są słabi to powinno się zaproponować lepsze warunki pracy, żeby bardziej wykwalifikowani i inteligentniejsi ludzie chcieli się tym zajmować?

•  

@Leonard000 wyrzucić z roboty tych którzy się nie nadają. Ich godziny dać ludziom którzy nadają się do tej roboty. Mniejsza liczba nauczycieli =możliwość pensji dla pozostałych. Wprowadzić testy psychologiczne dla nauczycieli. Oceniać ich głównie pod kątem tego jakimi są pedagogami a nie pod kątem wiedzy. Co z tego, że ktoś ma doktorat jak nie umie przekazać tej wiedzy. Tak samo co z tego, że ktoś ma szkolenia z dupy, dyplomowanego itp jak na lekcji wymięka. Oceniać nauczycieli pod względem postępu uczniów, a nie stricte wyników. Mniej się narobi nauczyciel dobrej klasy niż pato klasy w gimbazie (w licbazie to jeszcze inna para kaloszy) wprowadzić stricte podział z testami psychologicznymi na nauczycieli: do dzieci małych, typowych gimbów, kujono gimbów, pato gimbów, do licbazy i do kujono licbazy. Proste. Dawanie podwyżek od tak nic nie zmieni. Najpierw trzeba zmienić system.

•  

@Leonard000 nauczyciel ma 1.5miesiaca wakacji a nie 2.5 ale zgadzam się z twoim postem

•  

@MangoZjem mnie najbardziej rozwala argument że muszą zabierać robotę do domu. Przecież są przerwy między lekcjami na których mogą to robić. W ciągu dnia jak taki nauczyciel siedzi od 7 do 15 to spokojnie wychodzi godzina przerwy (odejmując 15 min ustowowej przerwy od pracy i dyżuru). Możesz mi to wyjaśnić?

•  

@uriel_ck na przerwach nauczyciel dyżuruje na korytarzu. Nie da się wtedy sprawdzać kartkówek. Ogarnięty nauczyciel da radę nie zabierać pracy do domu jak ma np sprawdzian lub okienko.

•  

@szynszyla2018 jeden nauczyciel nie ma dyżuru przez cały dzień tylko rotacyjnie.
      "Ogarnięty nauczyciel da radę nie zabierać pracy do domu" przepraszam bardzo, ale jak pracownik jest nie ogarnięty to czyja wina? Pracodawcy? Pracodawca ma dać podwyżkę pracownikowi który nie ogarnia?

•  

@Raadzio75: > @Leonard000 nauczyciel ma 1.5miesiaca wakacji a nie 2.5 ale zgadzam się z twoim postem

no to liczymy same dni pon-pt (bez weekendów)
      50 dni wakacji - 5-6 w czerwcu i średnio 44 w lipcu i sierpniu
      10 dni ferie zimowe
      4-5 dni pomiędzy Świetami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem
      3 dni dodatkowe w okolicy Świąt Wielkiej Nocy
      nie liczę dni szkoły, dni nauczyciela, dni dziecka i innych podobnych przy których część nauczycieli pracuje, a część ma wolne (nie wiem jak to jest rozliczane)

razem średnio 67.5 dni (pon-pt) co po przeliczeniu (i dodaniu weekendów) daje dokładnie 13.5 tygodnia, a to daje około 3.1 miesiąca.

tak, dyrektor ma prawo - w uzasadnionych okolicznościach - wezwać nauczyciela na maksymalnie 7 dni. Nawet jeżeli to zrobi, to wyjdzie więcej około 2.75 miesiąca, a już na pewno nie 1.5 miesiąca, o których pisałeś. źródło

dla porównania
      w ramach prawa pracy jest aktualnie 26 dni wolnych (do niedawna jeszcze było 21/26 w zależności od stażu pracy / skończonej szkoły).
      26 dni daje 36.4 dnia z weekendami co daje około 1.2 miesiąca.

przysługuje roczny albo dwu roczny urlop zdrowotny

@Leonard000: roczny

@MangoZjem:
      po pierwsze nie roczny, tylko rok + odebranie urlopu, czyli rok i 3 miesiące, kończysz pracę pod koniec czerwca, wracasz w listopadzie.

po drugie nie urlop tylko 3 urlopy, czyli łącznie prawie 4 lata płatnego urlopu (zdaje się, że bez dodatków uznaniowych, ale na logikę ciężko, żeby był dodatek za zaangażowanie za oglądanie telewizji w domu)

pierwszy urlop przysługuje po 7 latach pracy,
      każdy następny musi być poprzedzony przynajmniej rokiem pracy (nie można wziąć 3 na raz).
      i tajemnicą poliszynela jest, że niby potrzeba papier od lekarza, ale taki papier otrzymuje się dokładnie tak samo jak papier od lekarza przy wyrabianiu prawa jazdy. Oczywiście złe stosunki z dyrektorem mogą prowadzić do tego, że urlop taki ciężko dostać, ale podobnie jest w każdej branży i złymi stosunkami z szefem.

----
      pytanie retoryczne:
      dlaczego w tych wątkach o nauczycielach zawsze wszyscy, którzy chcą być "po stronie nauczycieli" bardzo mocno mijają się z prawdą?

----
      uważam, że dobrych nauczycieli powinno się dobrze wynagradzać, słabych nie powinno być w ogóle. Jak tego dokonać - nie wiem - nie ja jestem ministrem.
      a nauczycielem bym nie chciał być z wielu powodów.

•  

@Leonard000: czyli problemu malych zarobkow nie zmieni podniesienie pensji? xD tez bym dawala z siebie minimum za takie pieniadze

@MangoZjem: I to jest problem. Jeśli się zgadzasz pracować za jakiekolwiek pieniądze, to powinnaś dawać z siebie wszystko. Nie podobają się pieniądze, idź gdzie indziej. W ogóle nie wiem jak można mówić, że nauczyciele źle zarabiają? Sam szukam nauczycieli za spore pieniądze i jakoś kurwa znaleźć nikogo konkretnego nie mogę.

•  

@Leonard000 2,5k jako nauczyciel to nie zarobek dlatego jest słaby poziom bo nauczycielom sie nie chce. Zwolnia ich to luz pójdzie sobie na sprzątaczkę za 1,8k żadna różnica jescze jak nauczyciel matematyki czy angielskiego to weźmie 4 osoby na korki i połowe pensji ma. Myślę że jakby nauczyciele zarabiali 4k to i poziom by się podniósł. Dolicz sobie ile nauczycielom zajmuje sprawdzanie kartkówek czy sprawdzianów. W niektórych szkołach jak nauczyciel ma 300 uczniów to żeby każdemu sprawdzić sprawdzian to trochę zajmuje. Dodatkowo żeby przygotować się do lekcji np wydrukować zadania czy po prostu zaplanować co robić to trochę zajmuje. Doliczyć czas który jest potrzebny na sprawdzanie sprawdzianów czy te dyskoteki wywiadówki i oczywiście mnóstwo szkoleń i zebrań to wyjdzie mniej więcej tyle ile każdy pracuje. Według mnie nauczyciel WFu powinien mniej zarabiać (ale minimum 3k) niż najcyzi dla polskiego czy Matematyki oraz nauczyciel liceum więcej od nauczycielki podstawówki tego samego przedmiotu.

•  

@J-Roc jeśli zarabia 2 razy więcej to chyba nie wiesz jaka jest pensja nauczyciela. 2k na start nawet nie dają

•  

@kowad mowie o samych wakacjach bez ferii

•  

@Leonard000 sprywatyzować szkoły, wprowadzić dla rodziców bon oświatowy przez pierwszych kilka lat, a potem i z nich zrezygnować, obniżyć podatki

•  

@Leonard000: teraz to i tak niczego nie zmieni, bo po podwyżce po prostu zostaną te same stare baby tylko z 1000 więcej w kieszeni. Większy hajs + większa kontrola nauczycieli, jak ktoś się nie sprawdza to wypierdolić a nie wielke żale, że Pani Grażynka to już w tej szkole 20 lat uczy polaka i jak to tak. To samo tyczy się innych jednostek budżetowych, jak chociażby policja, gdzie większość najniższych stanowisk obsadzają debile/patusy/ludzie bez pomysłu na siebie. No i ci ludzie noszą przy sobie broń i mają nad nami "władzę".
      btw, wszystkie akcje ze szkoły, które opisałeś to 100% prawda. W mojej podstawówce/gimbazie/liceum większosć nauczycieli miala totalnie wywalone, więc to ich pierdolenie jak im źle zawsze wkładam między bajki. I każdy kto miał styczność z publiczną edukacją też to przyzna, o ile sam nie jest nauczycielem albo ma w rodzinie takiego.

•  

@Raadzio75: dalej będzie więcej niż 1.5 miesiąca (a dokładnie 2 miesiące bez 2-3 dni), nawet licząc, że dyrektor będzie chciał nauczyciela na pełne 7 dni. ;)

•  

@uriel_ck ja już napisałam wyżej co o tym sądzę.

•  

@uriel_ck: no to powodzenia w sprawdzaniu tych prac w ciagu tych 10min gdzie jakies 4 poswiecasz na dotarcie do pokoju nauczycielskiego/klasy z minute na rozstawienei i zostaje Ci 5min realnego sprawdzania na przerwe pod warunkiem, ze nie masz dyzuru. chyba wydajniejsze jest sprawdzenie wszystkiego hurtem

po pierwsze nie roczny, tylko rok + odebranie urlopu, czyli rok i 3 miesiące, kończysz pracę pod koniec czerwca, wracasz w listopadzie.

@kowad: zaprzeczylam tylko temu ze to nie jest dwuletni urlop

po drugie nie urlop tylko 3 urlopy, czyli łącznie prawie 4 lata płatnego urlopu (zdaje się, że bez dodatków uznaniowych, ale na logikę ciężko, żeby był dodatek za zaangażowanie za oglądanie telewizji w domu)

@kowad: pod warunkiem ze lekarz i dyrektor Ci wydadza zgode a z tym tez roznie bywa.

ale taki papier otrzymuje się dokładnie tak samo jak papier od lekarza przy wyrabianiu prawa jazdy.

@kowad: co to znaczy? ze placisz ustawowo 200zl czy co? jak trafisz na sluzbiste to Ci nie da tego papieru (i slusznie jesli nie ma wskazan do skorzystania z tego urlopu). Porownanie do prawka jest durne bo wymagania lekarskie na prawka sa niewielkie i o ile masz wszystkie konczyny sprawne i nie jestes niewidomy to papier dostaniesz. no ale jesli nie to ¯\_(ツ)_/¯

•  

@MangoZjem: no właśnie o to chodzi, że na "roczny lub dwuletni" piszesz, że roczny a nie wspomnisz już, że 3 razy rok i rok + odebranie urlopu. To co prawda nie jest kłamstwo, ale baaaardzo duże niedopowiedzenie, oczywiście przypadkowe jak sądzę.

nie, ustawowo nie płacisz, ale proszę Cię... nie oszukujmy się, jak dobrze poszukasz to nawet znajdziesz w google lekarzy, którzy się reklamują, że wystawiają takie zaświadczenia, podobnie zresztą jak L4. Jak pójdziesz do takiego lekarza to raczej nie będzie służbistą ;)

•  

. nie oszukujmy się, jak dobrze poszukasz to nawet znajdziesz w google lekarzy, którzy się reklamują, że wystawiają takie zaświadczenia

@kowad: no niezbyt:

Orzeczenie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia może wystawić wyłącznie lekarz jednostki medycyny pracy, z którą szkoła ma umowę.
      to nie moze byc dowolny lekarz. zreszta to jest patologia po drugiej stronie i tak tez nie powinno byc i temu przeciwna jestem. fajnie, ze nauczyciele maja taka mozliwosc ale nie powinno byc to naduzywane

•  

@Leonard000: z wieloma rzeczami sie nie zgodze, ale ze uczy odpad to jednak musze sie zgodzic, przynbajmniej tak widzialem u mnie na roku lata temu
      dziewczyny na informatyce i ekonomii (robilem 2 kierunki), takie jedne ze slabszych co to nie umialy w it nic a nic robily wszystkie dodatkowe kursy pedagogiczne by zostac nauczycielkami informatyki
      jak jedna miala sprawdzic kabel sieciowy w kompie to wyciagnela kabel od monitora...
      i nie, to nie bait... z ekonomii bylo podobnie, te najmniej ambitne robily te kursy by isc uczyc do liceum ekomnomicznego

ehh

•  

@Leonard000: Długie weekendy zawsze wolne, wakacje zawsze wolne xD
      Nie. Może jeden długi weekend w roku wolny, bo są dyżury jak rodzice chcą dzieciaka zostawić w szkole to mają takie prawo i nauczyciele muszą go pilnować.
      W wakacje jakieś konferencje są i nie wiadomo kiedy dokładnie, więc trzeba być cały sierpień "w gotowości" czyli nie możesz nigdzie wyjechać.

•  

@MinnieMouse0: wszystkie weekendy wolne. Bzdury to są co piszesz. Nikt dzieci nie zostawia na długie weekendy w szkołach. Jakie konferencje xd wszystko wiadomo co kiedy jest. Ma ponad dwa miechy wakacji biedaczek ma dwie konferencje w sierpniu jak on pogodzi wakacje z konferencjami straszne. Ludzie pracują w normalnych prywatnych formacjom często musza brać urlop we wrześniu bonpracuja w specyficznych branżach i nie narzekają. Tylko nauczyciele ciagle maja przejebane. Na resztę bzdurnych wypowiedzi nawet sie odpowiadać nie chce xd

•  

@Leonard000: No a nauczyciel nie może wziąć urlopu we wrześniu nawet jeśli chce, bo po prostu nie ma takiej możliwości.
      Reszta twoich argumentów to obrażanie mnie i "a gówno wiesz, moja prawda jest najmojsza". Gratuluję.

źródło: i.imgur.com

•  

@MinnieMouse0: bzdury wypisujesz. Koniec wypowiedzi nie był do ciebie skierowany tylko do innych osób, które mnie wolały. Pokaz gdzie cie obraziłem a później wklejaj te swoje memiki. Bo z dupy to ja se tez mogę coś wkleić. Tak nie może wziąć we wrześniu. Za to ma wolne weekendy majowe, piątek po Bożym ciele przedłużone weekendy świąteczne. Jak coś tylko wypada w czwartek to piątek z automatu wolny. 90 procent ludzi jeździ na wakacje w wakacje bo wtedy między innymi dzieci maja wolne wiec nie pierdziel już głupot jak to nauczyciel nie może na ferie jechać. No i oczywiście może sobie jechać na 2 tygodnie na narty w ferie. Przekichane maja ci nauczyciele. Już nie mówiąc ile godzin w tygodniu de facto pracuja. Efektywność pracy marna. Ktoś tu pisał, ze maja 15 minut przerwy i tyle. Tylko, ze notorycznie spóźniają się na lekcje 5-10 minut często dluzej. Rzadko który nauczyciel jest na czas. Taka lekcja de facto trwa 35 do maks 40 minut. Wystarczy to wszystko policzyć i masz obraz naszych belfrów

•  

90 procent ludzi jeździ na wakacje w wakacje bo wtedy między innymi dzieci maja wolne wiec nie pierdziel już głupot jak to nauczyciel nie może na ferie jechać.

@Leonard000: czesc ludzi wlasnie z tego samego powodu wyjazdow w wakacje. bo jest tłoczno - i co ma taki nauczyciel bez dzieci zrobic?

Zreszta rozpierdala mnie wasza hipokryzja. Kazdy hejtuje nauczycieli ze chca podwyzek a przeciez maja tyle przywilejow i tak im dobrze, ale jak pada pytanie dlaczego w takim razie sam nei zostaniesz nauczycielem to w odpowiedzi jest chujowa pensja xD i nagle gadka o przywilejach znika xD

•  

to nie moze byc dowolny lekarz

@MangoZjem: ok, nie wiedzialem

•  

@paranormalny

@J-Roc jeśli zarabia 2 razy więcej to chyba nie wiesz jaka jest pensja nauczyciela. 2k na start nawet nie dają

Jak za takie opierdalanie to i tak za dużo ))¯_(ツ)_/¯

•  

Dlaczego zawsze w komentarzach jest taki hejt na nauczycieli wfu? Czy ludzie nie rozumieja, ze jest to jeden z najwazniejszych przedmiotow?

•  

@Leonard000:

Przykład świeży z wczoraj, kuzyn 14 lvl opowiadał

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić kuzyna na sejmową komisję edukacji. Będziemy mieli informacje na temat stanu polskiego szkolnictwa od naprawdę kompetentnej osoby.

•  

@segment: no bo ja nie wiem jak to wyglądało? Pogaduszki za drzwiami z innymi nauczycielkami a ty czytaj książkę. Zajebisty system edukacji, nic tylko pogratulowac. Po co tem nauczyciel rzucić dzieciom książkę na jedno wyjdzie

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Leonard000:

Czyli stwierdziłeś, że cała populacja nauczycieli jest beznadziejna na podstawie jakiejś jednej anegdotki.

Czyli do jakiego wniosku dochodzimy? Ustanówmy płacę nauczyciela jako śmiesznie niską żeby się upewnić, że jeśli nawet teraz są jacyś słabi nauczyciele to za jakiś czas będą sami beznadziejni, bo nikt nie będzie się pchał do pracy za grosze? To jest rozwiązanie?