Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#finanse #gielda

Mirki, mam proste pytanie - chcę zainwestować część oszczędności w akcje jednej firmy. Jestem przekonany, że będzie ona rosła. Nie wiem jednak, gdzie warto otworzyć rachunek i analiza tego wymaga dużo czasu, którego nie mam. Jedyne na czym mi zależy to żebym mógł te akcje kupić i spokojnie trzymać do momentu, gdy postanowię o ich sprzedaży.
Czy możecie poradzić coś, w co faktycznie warto wpakować pieniądze i nie zeżre mi dużo na prowizjach?
Myślałem o Aliorze i BOŚ Banku. Tyle, że w BOŚ nie mam nic obecnie. W Aliorze myślałem o otwarciu nowego ROR, ale tam sprawa się trochę rozbija o brak dostępu do rynków zagranicznych w rachunku maklerskim (teraz chcę zainwestować w firmę polską, ale nie wykluczam potem wyjścia naprzeciw paru firmom z Zachodu).

I przy okazji - czy macie do polecenia dobre książki o giełdzie dla początkujących?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Boś spoko, mbank spoko. Dostęp do rynków zagranicznych jest i tu i tu, ale jakbyś chciał się brać na poważnie za zagraniczne to lepiej założyć rachunek za granicą, np w Interactive Brokers, bo prowizje będą dużo mniejsze niż u nas. Ma to sens jak chcesz być aktywnym inwestorem. Jak kupić i trzymać raz na kika miesięcy lub lat, to może wtedy nie warto zachodu. W przypadku akcji zagranicznych warto się