•  

Szczerze to już wolę żeby dali podwyżki nauczycielom tak jak dali policjantom i górnikom niż wyjebali kolejne miliardy na 500+ ponieważ dający podwyżki przynajmniej dają je ludziom którzy pracują a nie darmo zjadom #p0lka #madki #nauka

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: dzangyl
    •  

@AndyMendy Znam wiele rodzin którym 500+ poprawiło życie. Raz w roku wakacje, angielski itp. Więc nie uważam, że 500+ samo w sobie jest złe. Oczywiście jest mnostwo patologii która ta kasę przepije a dziecko glodne będzie chodzić, ale tym powinien zająć się MOPR czy tam mops i albo bony albo zabrać im i spokój.

•  

@wihajsteer no raz w roku angielski to rzeczywiście znacząca poprawa

•  

@AndyMendy od kiedy rząd daje podwyżki górnikom xD? Górnicy dostają podwyżki od firm, które jak na razie należą do państwa. Już pomijając, że spora część górników pracuje w prywatnych firmach xD

•  

@AndyMendy ja i żona zapierdalamy na etacie, teraz od lipca dostaniemy 500+, a pod koniec roku kolejne 500. Nie wiem co o tym myśleć, czy sie cieszyć czy nie ))¯_(ツ)_/¯

+: SlothPL
    •  

@TypowyAnonIksDe: widzisz co piszesz ? Podwyżki dają firmy które są w rękach rządu czyli kto daje podwyżki jak nie rząd , : D

+: Relkin
    •  

Znam wiele rodzin którym 500+ poprawiło życie. Raz w roku wakacje, angielski itp. Więc nie uważam, że 500+ samo w sobie jest złe.

@wihajsteer: Aha, a czemu te rodziny po prostu nie poszły do jakiegoś Providenta po pożyczki? Też by było na wycieczki i angielski... przez jakiś czas.
      To taka sama sytuacja, pieniądze na 500+ też są z kredytu.

•  

@AndyMendy Widzę. Te firmy nie wypłacają pieniędzy z budżetu państwa tylko swojego. Tak samo jak wszystkie inne płacą podatki (które swoją drogą potrafią wzrosnąć do takiego stopnia, że dobrze prosperujące kopalnie stają na skraju upadku). W przypadku górnictwa sytuacja jest skomplikowana, bo w oczach ludzi "rząd dopłaca", a nikt nie bierze pod uwagę jak mocno takie kopalnie są dojone i ile dorzucają do budżetu państwa. Poza tym w ogóle nie odniosłeś się do tego, że spora część górników pracuje w firmach podwykonawczych, które nie są własnością państwa.

•  

@lewoprawo Chyba lepiej dać polskim rodzinom, pieniądze zostaną w gospodarce, a nie żydostwu w centrum stolicy stawiać muzeum za grube miliony i potem słuchać, że się jest antysemickim narodem. Nie wiem dlaczego wyjechaleś nagle z providentem ale ok.

•  

@AndyMendy: Najlepiej byłoby zabrać górnikom i tą kasą dysponować.

•  

Chyba lepiej dać polskim rodzinom, pieniądze zostaną w gospodarce...

@wihajsteer: XDDDDDD Myślę że rezerwy złota też należy rozdać, w końcu to złoto zostanie w gospodarce. Bo tak to działa, nie?

•  

@venividi Jak widze na co politycy rozpierdalają pieniądze, to serio 500+ jest chyba nie najgłupszym rozwiazaniem. Chyba, że bliżej Ci do żydów bo tam jest pakowane dużo wiecej kasy, ale to spoko bo to nie kaczor, nie?

+: Pegos
    •  

@wihajsteer: tylko 500+ nie miało być wprowadzone po to, aby biednym żyło się lepiej, tylko aby zwiększyć liczbę porodów xD. Czemu mam, do jasnej cholery, płacić na wakacje sąsiada albo angielski dla jego dzieci? Najpierw studiowałem, pracując przy tym, przez co praktycznie 5 lat miałem wycięte z życiorysu. Potem praca i specjalizacja. I teraz zarabiając nieźle, jak na polskie warunki, mam coś oddawać sąsiadowi, który nie ukończył żadnej szkoły i pracuje jako cieć na pół etatu? Epickie, zajebisty kraj. Wcale się nie dziwię, że ambitni ludzie po prostu stąd wyjeżdżają, skoro są traktowani jak bydło do harowania na nieudaczników.

Chyba lepiej dać polskim rodzinom, pieniądze zostaną w gospodarce, a nie żydostwu w centrum stolicy stawiać muzeum za grube miliony i potem słuchać, że się jest antysemickim narodem
      Widać, że nie do końca pojmujesz to, o jakich kwotach się mówi. Wolałbym jebitne muzeum za 100 mln złotych, niż przepierdalanie 20 mld rocznie. W ciągu roku finansowania 500+ moglibyśmy zbudować muzeum w każdym mieście powiatowym.
      Porównałeś miliardy z milionami. W tym kraju nigdy nie będzie lepiej.

•  

@kowallo: cieszyć się ze masz realnie niższe podatki. Wiadomo ze lepiej żeby obniżyć podatki w postaci większej kwoty od podatku lub jakiejkolwiek innej ale mając do wyrobu takie obniżanie podatków dla wybranych(niewykonalnym jest nie zapłacić w vacie i innych podatkach mniej niż 500pln miesięcznie- No chyba ze wegetujesz) a zmniejszanie ulgi na dzieci to tylko debil wybiera drugie rozwiązanie. Można pierdolic ze to na kredyt ale równie dobrze mozna powiedziec ze drogi są na kredyt. Bierzes budżet i wykrawasz dowolne 20mln i masz oszczędności i zerowy deficyt;) i każdy kogo to nie dotyczy może powiedziec „to na kredyt kurła” a im więcej kasy oddamy rodzinom tym lepiej. To one wiedza na co wydać pieniądze i jakie gałęzie gospodarki wspierać.

•  

@wihajsteer: Co Ty z tymi zydami? A no tak, zapomniałem. Największym wrogiem suwerennej i dumnie stojącej na bacznosc Polski jest zydowstwo i Niemcy xd. Przeciwnikiem jestem rozdawania bezmyslnego pieniędzy, a nie PISu, gdyby to robila Unia Polskich Rodzin to tez bym mowil ze to gowniany program.

Argumenty o różnicy kwot i czemu ten program miał służyć a czym jest podał @BoJaProszePaniMamTuPrimasorta

Lykasz polityczną kielbase i sam o tym nie wiesz.

•  

@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta świetny argument, tylko ja jakoś nie odczuwam, żeby ktoś mi coś zabierał. Nawet powodzi mi się lepiej niż te parę lat temu. A co do rodzin z 500+ to nikt nie jest cieciem ani nieukiem, tylko normalne standardowe rodziny, z tych co znam. I tyle im ta kasa pomogła, że źadne wasze pierdolenie nie przekona mnie, że to nie było potrzebne.

•  

@AndyMendy: Problem w tym, że tutaj nie będzie albo albo, ale i i

•  

A co do rodzin z 500+ to nikt nie jest cieciem ani nieukiem, tylko normalne standardowe rodziny, z tych co znam. I tyle im ta kasa pomogła, że źadne wasze pierdolenie nie przekona mnie, że to nie było potrzebne.

@wihajsteer: Po pierwsze - 500+ powinno być przyznawane w formie ulgi podatkowej - byłoby to tańsze w obsłudze i pomoc trafiałaby do rodzin pracujących.
      Po drugie - 500+ powinno trafić tylko do dzieci urodzonych po dacie wprowadzenia programu. Po co sponsorować dzieci, które już żyły przed tym programem? One Nam współczynnika dzietności już nie poprawią.

•  

@wihajsteer: raz w roku wakacje, a ci którzy za to płacą raz w roku mniej wakacje, super!

•  

@wihajsteer: że kurwa co? Dobry program bo mi się zabiera kasę i daje komus innemu? Finansuje komuś kurwa wakacje? Też chciałbym sobie pojechać na wakacje, chciałbym sobie kupić mieszkanie i zrobić dzieciaka, ale kurwa nie bo debil jeden z drugim zaciska mi podatkowa pętle na szyje i wyciąga coraz więcej kasy z kieszeni.

W dupie mam to że ktoś nie potrafi zapewnić dobrobytu swoim dzieciom. Ja chce zapewnić swoim odpowiednie warunki a ludzie tacy jak Ty wola mi zabrać i dać tym którym dziecko "się przytrafiło".

500 plus jest jak najbardziej złym, patologicznym programem. Nie ma zalet których nie da się łatwo obalić.

•  

@Pegos:

cieszyć się ze masz realnie niższe podatki.
      Nie masz żadnych "realnie niższych podatków", bo część Ci zje zwiększona inflacja, część koszty obsługi aparatu administracyjnego do wypłaty świadczeń, część obsługa długu publicznego, który za chwilę trzeba będzie zwiększyć (a co dopiero gdy przyjdzie recesja i wszystko tąpnie). A za chwilę daninka solidarnościowa, czyli większe podatki z kieszeni bogaczy (w Polsce to taki co zarabia powyżej 5000 netto), żeby przelać do kieszeni drugiej i na pozostałe pięćset plusy. Po drodze znowu trwoniąc pieniądze na aparat urzędniczy. "Obniżka podatków" jak się patrzy.

+: 3r3ctor
    •  

Po pierwsze - 500+ powinno być przyznawane w formie ulgi podatkowej - byłoby to tańsze w obsłudze i pomoc trafiałaby do rodzin pracujących.

@mroznykasztan: Uważam podobnie, niestety taki program socjalny nie zdobyłby takiej popularności. Niestety żyjemy w kraju w którym ludzie muszą mieć kasę w łapie żeby odczuć że jest. Ulg nikt nie widzi. Tak samo nikt nie widzi że US co miesiąc zabiera mu 18% wynagrodzenia + składki ZUS. To jest kasa, którą państwo nam zabiera, ale nikt się nie skarży aż tak, bo nie musi jej fizycznie oddać, po prostu dostaje mniej.

+: 3r3ctor