Wpis z mikrobloga

@3mpty: wiec tak:
- Epic w 40% nalezy do chinczykow
- brak jakiejkolwiek funkcjonalnosci tego store/launchera
- bylo info o tym, ze Epic Game Store czyta pliki Steama z zapisanymi informacjami odnosnie ostatnio granych gier, zapisanych kontrolerow itd. bez wiedzy uzytkownika
- ludzie chca miec jedna/dwie platformy do posiadania/kupowania gier (przewaznie Steam+GOG)
- roczna eksluzywnosc na tytuly
@cabeiu: Jakie ma to znaczenie ile procent mają udziałowcy z Chin? Myślisz że to automatycznie daje prawo do robienia co sobie chcą?
Do do czytania zostało wyjaśnione. Doczytaj.
Ludzie? Za wszystkich mówisz? Skoro tak to dlaczego na rynku jest już z 9 launcherów a Mirko dostało sraczki dopiero jak pojawił się Epic?
Do tej pory ludziom nie przeszkadzalo mieć wielu a teraz już tak?
Co z tego ze tytuły na wylacznosc?
@TrueGrey: Chce Battlefield 5 na gog-u!... a nie czekaj. Nie da sie :/ Gdzie hejt na EA lub GOG?
Chce jakies stare gierki z GOG na ubiplay... eeee tez sie nie da :/
Chce by audi wydalo nowe bmw m3! Chce zeby coca cola zrobila pepsi.
Masz konkurujace ze soba platformy. Rozne gry sa na roznych platformach. To czyni je unikalnymi. Tobie jako konsumentowi koncowemu zalezy (a wlasciwie powinno zalezec) na
@dob3k: jakich #!$%@? normalnych praktyk sprzedazowych?
Wiele gier na Kickstarterze czy ogolnie mialo juz swoje strony na Steamie, byly juz preordery, a tu nagle miesiac/dwa tygodnie przed premiera sie okazuje ze "a #!$%@?, idziemy do Epic". To nie jest normalne. No i jak na Kickstarterze obiecywali klucze do GOG/Steam, nagle stwierdzaja ze realizuja je w formie klucza Epic, i po ROCZNYM okresie eksluzywnosci mozesz otrzymac obiecany klucz do GOGa/Steam.
Rozne gry
@dob3k:

Chce Battlefield 5 na gog-u!... a nie czekaj. Nie da sie :/ Gdzie hejt na EA lub GOG?

Chce jakies stare gierki z GOG na ubiplay... eeee tez sie nie da :/


Pytanie jest, czy nie ma ich tam, dlatego, że sklep ich nie chce u siebie wystawiać czy ktoś mu zabrania. Jeśli jest to decyzja sklepu, to nie można mieć do nikogo zarzutu, jeśli ktoś blokuje sprzedaż gier (tym
@cabeiu: Jak pieknie podsumowales steama. Taki swiety xD

to jest zdrowe podejscie

Przypomniec Ci jak steam doszedl do tego by teraz jako monopolista moc "oferowac" takie zdrowe podejscie?
Epic jest maly i gra tak jak powinien by zyskac rynek. Nie ma w tym nic dziwnego. Za to TY nie tracisz nic. Mozesz kupic gre na epic i w nia grac. Nikt Cie nie odcina od tej gry. To TY sie uparles
@TrueGrey: Za steamem stoi wielkosc i popularnosc. Tego sie nie zyskuje przez noc. Kiedy startowal byl jedynym sklepem cyfrowym i mogl rosnac bez konkurencji. Teraz zdominowal rynek bo nie bylo zadnych alternatyw. Dlatego sklepy jak UBI, Origin, Blizzard czy nawet GOG moga sie tylko ukrywac za wlasnymi tytulami ktorymi nie chca sie z nim dzielic - bo steam zdominowal rynek i ma pozycje monopolisty. Moze sobie dyktowac warunki co zreszta robi,
To TY sie uparles ze kupisz ja tylko jak bedzie na steamie.


@dob3k: ja mam #!$%@? gdzie bedzie, moze byc wszedzie byle nie na Epicu. Tyle dla mnie to znaczy.

Epic jest maly i gra tak jak powinien by zyskac rynek.

Gra tak jak powinien?
Mysle ze powinien grac zupelnie inaczej. Powinien grac tak, by klient CHCIAL go wybrac, a nie byl do tego zmuszony.
Czy to przez wsparcie techniczne, przez
@dob3k: Przeciętnego konsumenta nie obchodzi, że firma (Epic Store "mała firma z kapitałem" XD), próbuje sobie wygryźć kawałek tortu, konsumenta obchodzi by dostać jak najtaniej, to co chce i w taki sposób jaki chce.

Bedac mala firma z kapitalem jak chcesz walczyc z takim goliatem? Dajac lepsze warunki wydawcom.


Skoro stać ich na tyle niższą marże, to czemu nie obniżą cen samych gier, to chyba najprostsza metoda do przyciągnięcia klienta?

Jak
@cabeiu:

moze byc wszedzie byle nie na Epicu


Na zlosc mamie odmorze sobie uszy. Nie zaloze czapki bo nie!

Czy to przez wsparcie techniczne

A co zle ma?

przez fajna polityke refundow

Taka sama jak na steam

czy przez nizsze ceny

Ma narazie w USA mysle ze przyjdzie czas na reszte.

by ta aplikacja oferowala cokolwiek, jak na razie funkcji prawie nie ma

Bardzo szybko nadrabia i co chwila dodaja funkcje
@TrueGrey:

Nie mówię, że nie jest to stosowane, mówię tylko, że nie ma to na celu wygody/dobra konsumenta

Zdobedziesz wydawcow to zdobedziesz popularnosc - Gaben 2005 koloryzowane

Jesli sądzisz ze dla wydawcow, producentow, sklepow dobro klienta jest priorytetem to chyba za dlugo nie chodzisz po tym swiecie.
Serio myslisz, ze to Epic żąda wyłączności? Wydawcy chca jak nawiekszy procent zarobic przez pierwszy rok, a pozniej juz z obcieciem wiekszej prowizji isc w tlumy i wydac na steam.


@dob3k: jakiekolwiek pytania do ludzi zwiazanymi z developmentem/marketingiem gier ktore przeszly na Epic zwiazane z eksluzywnoscia konczyly sie odpowiedzia: "nie mozemy rozmawiac o umowie z Epic".

Przypadek ze WSZYSTKIE gry maja ten czas akurat na rok, zamiast np. 3/6/9 miesiecy? Ani
@dob3k: Jestem tego świadom, ale to nie znaczy, że mam się na to godzić czy pochwalać, dlatego też krytykuję takie praktyki, nie wiem czego tutaj nie rozumiesz.

chyba za dlugo nie chodzisz po tym swiecie


Zdziwiłbyś się : )
Ludzie dają się ruchać na gry EA na originie kolejny rok z rzędu nabijając im kabzę, później ci sami psioczą na epic store nie potrafiąc podać dobrego powodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cabeiu: To juz sfera gdyban, oskarzen i pomowien. To jednak nie powod by dąsać sie na sklep, ze probuje sie rozwinac czy wydawcow, ze nie wybrali waszego ulubionego sklepu.
@TrueGrey: Nie rozumiem oskarzen pod adresem Epic i peanow na czesc Gabena.
Nie rozumiem dlaczego nie kojarzycie faktow i nie pamietacie jak i dlaczego Gaben byl w stanie wynegocjowac na poczatku steama nizsze ceny u wydawcow do swojego sklepu i dlaczego