Wpis z mikrobloga

Falafele z piekarnika, które nie są suche jak wióry - możliwe to? Ma ktoś przepis na takie? Pytam, bo robiłam w życiu tylko raz i jak smaczne, tak suche do granic możliwości wyszły :C
Czy smażone na patelni na niewielkiej ilości tłuszczu jak kotlety też dadzą radę?
#gotujzwykopem #wegetarianizm #weganizm
  • 11
Tylko jaki ma wtedy sens unikanie patelni? :)


@Mirkosoft: to zależy ile tego tłuszczu. Ja w głębokim, nie usmażę, nie ma takiej opcji, bo nie lubię tego robić + to byłoby dla mnie za dużo + nie mam tyle tłuszczu, bo nie smażę zbyt wiele. Zastanawiam się czy jajko mogłoby coś zmienić na plus, wege i tak nie jestem.
@matra: termoobieg i testowanie różnego czasu pieczenia. Robiłem ostatnio z tego przepisu i chociaż piekłem tylko 25 min to były odrobinę zbyt suche.

Następnym razem będę próbował piec tyle ile zaleca w Air Fryer (w końcu to działa na zasadzie termoobiegu) czyli tylko 20 min i w trochę niższej temperaturze.
@matra Zależy też od kształtu, jeśli robisz kuliste, to na smażenie faktycznie zejdzie sporo tłuszczu. Ja robię takie a'la małe mielone, wtedy są w sam raz na suchość.