•  

No jaja jak berety !
    Wróciłam właśnie od optometryka. @KanJowalski - tak tato, już byłam więc czytaj :D.

Wcześniej miałam plusy... a teraz mam minusy. No zonk :D. Do 1,5 metra widzę jak "żyleta" jak to Pan oznajmił, ale potem jest gorzej no i dlatego ponoć tak narzekałam na komputer/telefon/książkę, bo wzrok bardzo się męczył z bliska też. Mówię Wam... chodźcie na badania wzroku, bo nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jak nie widzicie. U mnie było bardzo podobnie. Jak popatrzyłam przez okno w okularach to normalnie świat w HD, a jak gość mi je zdjął to byłam w szoku jak gorszy obraz widzę na co dzień. A to nie jest duża wada, bo 0,75 na jednym i drugim, ale odczuwalnie jest masakra wg mnie.
    No i jak wcześniej nosiłam tylko do komputera/czytania itd tak teraz mam nosić na zewnątrz i do kompa itp, w pomieszczeniach nie muszę. To ciekawe. No i też kwestia kropli do oczu, bo mam strasznie wysuszone i przekrwione i zalecił mi krople na przykład starazolin tylko nie te czerwone, tylko niebieskie, bo te czerwone mimo, że są na zaczerwienienia to i tak bardziej wysuszają (może to się komuś przyda). No i powiedział, że jak przyjdę do pracy o 8 to o 11 mam już zakropić oczy i tak co 2h.

Kolejna rzecz z tej wizyty, mega zabawna :D. Pamiętacie jak wstawiłam na wykop fotkę mojej "menelskiej" stylówki? No to dzisiaj moja stylówka przebiła wszystko, bo zaczynam z Panem dobierać oprawki i on podaje mi różne, zakładam raz takie raz inne...i tak nagle zerkam na cenę - "Te oprawki tylko 180zł kosztują?". Pan miał ewidentny moment zawahania...zrobił pauzę...i pyta "a można wiedzieć jaki ma Pani budżet?", na co ja "No nie wiem.. myślałam, że to tak bardziej w stronę...tysiąca?". Na co on nic po sobie nie dał poznać, poza bardzo delikatnym wybałuszeniem oczu "Ah rozumiem, to dość spory budżet" :D:D:D. No tak mi się śmiać chciało :D. Ja naprawdę wyglądam menelsko :D. No w każdym razie w końcu zaczął mi pokazywać jakieś lepsze oprawki, bo faktycznie chciałam sobie kupić raz a porządnie. No i myślę, że wybrałam fajne. Jak chcecie wiedzieć jakie to dajcie znać, to pokażę Wam we wtorek jak je odbiorę. Nie znam się generalnie na firmach, ale spodobały mi się jakieś takie z Vouge'a, nie wiem czy to dobre czy nie dobre (dajcie znać :)), ale mi się bardzo spodobały, bo były takie "inne".

W ogóle gość już potem jak wyczuł, że przyszłam z gotówką to zaczął mi proponować lepsze antyrefleksy (ciekawe czy by mi to wcześniej proponował, bo w sumie to trochę smutno że nie proponuje, bo ludzie mogą nie wiedzieć, no ja nie wiedziałam czym się różnią jedne od drugich) no ale w sumie sobie pomyślałam, że jak faktycznie kupuję porządne okulary no to chcę też porządnie szkła. No i wybrałam nie szklane tylko z tworzywa, bo chciałam żeby były lekkie.

No to tak tyle chyba, może też to się komuś przyda :). Miłego dnia Wam życzę! :)

#okulary #okularyboners #truestory #coolstory

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Miruny, potrzebuję programu na windowsa, który będzie nagrywał kamerką z laptopa w taki sposób jak wideorejestratory samochodowe, albo robil zdjęcia np co sekundę. Wystarczy, żeby nagrywał 30 min dziennie, jak wychodzę pod prysznic.
    Wiem jak to brzmi, ale współlokatorka mi wchodzi do pokoju jak jestem pod prysznicem i prawdopodobnie kradnie kasę z portfela. Chce ją przyłapać, żeby mieć twardy dowód, a lapek jest zawsze otwarty i widzi caly pokój.

Macie jakies fajne pod ręką?

#windows #programy #komputery #pytanie
    pokaż całość

odpowiedzi (200)

Wypierdalać mnie stąd xD

odpowiedzi (14)

strajk upadł, ustawą zamknęli gęby wszystkim 'małorobom', fajnie nie?

No to piękne świadectwo rodacy pokazali włodarzom. Mogą nas ruchać w dupę bez miłości i nikt z tym nic nie zrobi. Wystarczy poczekać, zainwestować trochę w propagandę, a ludzie sami się sobie do gardeł rzucą. Divide et impera, klasyk. Trochę jak w tym żarcie o piekle i diabłach - Polaków nie trzeba pilnować, sami się nawzajem na dno ściągają.

Z tego miejsca życzę powodzenia wszystkim następnym, którzy niezadowoleni ze swoich zarobków zapragną strajkować. Jestem przekonany, że wywalczą swoje ;)

#starjk #strajknauczycieli
    pokaż całość

odpowiedzi (344)