Wpis z mikrobloga

Motoryzacyjne Mirki!

Bardzo poważnie się zastanawiam nad kupnem Focusa w linku poniżej.
Co myślicie o silniku 1.0 Ecoboost 100KM w Ford Focus Mk3? Przejechałem się dzisiaj tym autem i byłem mega zaskoczony dynamicznością auta oraz cichą pracą. Może ktoś z was ma większe doświadczenie z tymi silnikami i byłbym wdzięczny za komentarz

Średnie spalanie w komputerze było 7.2l/100km.

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focus-1-0ecoboost-100km-trend-1wlasciciel-salon-pl-serwis-aso-fv23-ID6BHsOP.html#6de07583de

#kupautozmikro #motoryzacja #ford #focus #kiciochpyta
  • 12
@SuperMaslo: Auto jest poleasingowe. Miałeś kiedyś służbowe auto? Albo znasz kogoś, kto takie ma? Zobacz w jaki sposób się je traktuje. Silnik ma turbinę, która w zimę trzeba rozgrzać, by go nie piłować. Latem zaś fajnie nieco wystudzić. Myślisz, że ktoś się tym przejmował? Sam focus po FL jest ładny, silnik nie jest awaryjny - zdecydowanie fajniejszy 1.0 125km. Ten egzemplarz ma też jedynie 5 biegów, na trasie może być to
@madrzew: @Pangia: @Vinczi: dzięki za odpowiedź, auto jest poleasingowe co ma swoje wady i zalety, a w zasadzie jedną zaletę czyli potwierdzony przebieg i historie serwisową, natomiast nie jestem typem co piłuje auto i mało latam po trasach, więc myślę że jestem w stanie utrzymać to auto. Wiecie może ile kosztowałaby ewentualna regeneracja turbiny, bądź wtrysków zakładając że żywotność to ~200k?
@SuperMaslo: turbinki tylko mało trwałe tak silnik spoko, nawet podatny na chip tuning jak by Ci mocy brakowało. Cena całkiem ciekawa, pewnie dlatego że 1.0 i ludzie się boją, diesle widać po 40k ten sam rocznik i przebieg.