Wpis z mikrobloga

@Szaku69 A nawet mi nie mów... widziałem w zeszłym roku chłopaka z 18 lat który do plecaka lądował wszystkie szczupaki na zywca. Takie po 30cm do 40.... smutno mi
@Exymus w katowickim wprowadzony jest zakaz spiningu do maja na wodach stojących m. in. że względu na takie sytuacje. Ogólnie sporo gatunków w tym czasie się trze i można np. leszcza za grzbiet wytargać, a szczupłe do tego aktywnie bronią "gniazd". Kłusole z legalnymi papierami jechali na tym koniku, aż ktoś nie wytrzymał. Sam lubiłem wiosną pochodzić z paproszkiem ale rozumiem intencje wprowadzenia zakazu. Jak "śląskie kormorany" nie potrafią korzystać z wody
@Exymus: Domyślam, ale to czasami działa, zaufaj mi :) ja rok temu jak byłem ze znajomymi na ognisku, zobaczyłem ze jakis dziad z synem czy tam wnukiem schowali szczupaka niewymiarowego złapanego na grunt - wybrałem 2 najwiekszych znajomych i poszliśmy z nimi pogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie do zadnej przemocy nie doszło ale szybko się zwijali z miejscówki
@vectoreast myślę że odpowiedzialność zbiorowa nie jest najlepszy sposobem karania klusownikow...
Zakaz spinningu to nie tylko zakaz łowienia szczupaka sandacza czy suma. To też zakaz łowienia kleni jazi brzan boleni czy okoni. Wiem że okresy ochronne wiem wiem. Jednak myślę że nikt mi nie zarzuci celowego łowienia szczupaków na wędkę do 7 gram. Plecionke 0.08 I stalke... Tak stalke 0.1 do 2kg żeby nie kolczykowac szczupaczkow