Wpis z mikrobloga

Wg mnie w tym kraju nie ma dobrej edukacji i jak sam się nie nauczysz to nic z tego nie ma.

Ps. Zawsze mnie dziwi że Polacy za granicą są uważani w pracy za jednych z lepszych pracowników posiadających dużą wiedzę przy tak chorym systemie edukacji. I trzeba też pamiętać że te rakingi są "jakoś wyznaczane" i mogą się opierać np o ilość prac naukowych a nie faktycznie przekazywanej wiedzy

@Kaczypawlak:
Tyle że ludzie nie przyszli na studia wczoraj a ciągnie się to za nimi 15 lat. Efekty dzisiejszych zmian w szkolnictwie bedzie widać za 5-15 lat właśnie


@bi-tek: ja kończyłem studia 5 lat temu i z tego co było obowiązkiem na maturze a to co było potrzebne na studiach to w sumie poza chemią to wszystko ze szkoły było do wywalenia, dosłownie zmarnowane lata, nieaktualne materiały i tym podobne. Od kiedy
W każdym kraju po maturze możesz machać łopatą


@MMARS: to po co taki egzamin?

Po studiach też tak może być.


@MMARS: jak skończysz beznadziejne to fakt

Kto mi zabroni zatrudnić się na budowie z tytułem magistra?


@MMARS: no nikt, ale kasa wyrzucona w błoto na te egzaminy i ewentualnie studia, jak ktoś sam płacił to jego sprawa prywatna, gorzej jak za publiczne studiował( ͡° ͜ʖ ͡°
@Kaczypawlak:

jak ktoś sam płacił to jego sprawa prywatna, gorzej jak za publiczne studiował( ͡° ͜ʖ ͡°)


Fajnie byłoby jakby edukacja reagowała na rynek pracy. Niestety w tym temacie jest jeszcze dużo do zrobienia. Mam nawet wrażenie, że nikomu na tym nie zależy.
Fajnie byłoby jakby edukacja reagowała na rynek pracy.


@MMARS: im nie zależy, bo odwalą swoje i mają spokój, inna sprawa ja miałem coś takiego jak informatyka w szkole a to tragedia a nie przedmiot był, podobnie podstawy przedsiębiorczości, oni nie ogarniają w ogóle o czym mają ludzi uczyć

Niestety w tym temacie jest jeszcze dużo do zrobienia


@MMARS: no właśnie nic nie robią, tylko pudrują, aby nauczyciele mieli pracę i