Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do tych Mirunków, które oglądały #dearwhitepeople na #netflix. Trafiłam na ten serial przypadkiem, gdyż był w sugerowanych po obejrzeniu świetnego: Turn up Charlie.

Obejrzałam pierwszy odcinek. Dostałam instant raka z przerzutami. Teraz już wiem, czemu mówią, że Netflix jest lewacki. Oprócz tego serialu, była jeszcze masa innych temu podobnych. Do tego najnowsza Sabrina z hejtem skierowanym w stronę mężczyzn. I wszędzie wciskają LGBT, tak jakby ich procentowy udział w społeczeństwie, wynosił przynajmniej 30-50%. Nie jestem homofobem, ale uważam, że to ostre przegięcie i jest robione na siłę. To samo tyczy się czarnych. Zawsze są biedni i uciskani. Mają gorszy start. Muszą mieć parytety na uczelniach i w firmach, bo bez tego ich tam nie przyjmą. Zdaje się, że to jest samozaoranie, a niewolnictwo było jakieś 150 lat temu. Biali z kolei, to wioskowe głupki, prymitywy, rasiści, lub "typical bullies".

Do meritum zatem: oglądać to gówno dalej, czy sobie darować? Opinie w necie są podzielone. Zdaję sobie sprawę, że jest to satyra. Dla mnie, póki co, niesmaczna i nieśmieszna.

#pytanie #kiciochpyta #ogladajzwykopem #seriale
Pobierz
źródło: comment_Qf415Eg0jTf1Slw0z1kEniYjjGrnepGj.jpg
  • 9
Zdaje się, że to jest samozaoranie, a niewolnictwo było jakieś 150 lat temu


@julianna_cebulanna: czarni inżynierowie i czarne inżynierki, wybitne matematyczki, pracujący przy programie kosmicznym NASA w latach 60', mieli swoje stołówki i ubikacje, i zakaz wstępu do części dla białych

młody prawnik niedługo po studiach, ubrany w garnitur, Barack Obama, gdy zatrzymywał taksówkę w Chicago, czasem nie zostawał zabierany, gdy kierowca podjeżdżał i widział że to stoi czarny

żyją jeszcze
Pobierz
źródło: comment_Gm4rdQBIIuNIFiNga6mBgkaQIDoVeLLb.jpg
@spere I dlatego potrzebują parytetów w 21 wieku? Nie myl niewolnictwa z segregacją rasową. Po drugie, aktualnie większość ludzi ma #!$%@? na kolor skóry, a murzyni są najbardziej rasistowską grupą. Ruchy typu BLM tylko podsycają podziały. Wg nich, nie ma czegoś takiego, jak rasizm w stronę białych. Tylko w stronę czarnych. A co z żółtymi? Czy oni także są rasistami? Czy istnieje rasizm skierowany w ich stronę? Jaki sens ma produkowanie takich
@spere: i w związku z tym cały zachód kultywuje kult biednych czarnych i innych lgbtwtf obrzygujac nas poczuciem winy.
A ci wspaniali uciskani ludzie jakoś nie skorzystali z okazji wywalczonej w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, zamiast tego widzimy patologie i czarne statystyki z USA.
Nie myl niewolnictwa z segregacją rasową.


@julianna_cebulanna: ja nie mylę, ale takie stwierdzenia że niewolnictwo to było 150 lat temu brzmią, jakby już potem było wszystko ładnie elegancko, równość i sprawiedliwość. A nie było.

Po drugie, aktualnie większość ludzi ma #!$%@? na kolor skóry,


większość wykopków nie ma #!$%@?
portal Wykop.pl jest jednym z najbardziej rasistowskich miejsc w polskim internecie,
swoją drogą to dziwaczny paradoks, bo praktycznie w białej Polsce nie