Wpis z mikrobloga

6 miesięcy temu pytałem was czy czytacie materiały o programowaniu po polsku. Dzisiaj mogę z radością oznajmić że udało mi się zakończyć tłumaczenie i książka Programowanie Funkcyjne dla Śmiertelników ze Scalaz jest oficjalnie dostępna. Wersje elektroniczne można za darmo znaleźć tutaj. Jest też szasna, że na konferencjach będzie można znaleźć wersje drukowane.

Tłumaczenie jest amatorskie i darmowe, tak samo jak i oryginalna książka, więc wszelka niekonstruktywna krytyka będzie radośnie ignorowana :)

Jeśli jest tutaj ktoś, kto ogarnia proces drukowania książki i byłby w stanie podzielić się wiedzą to będę wdzięczny za kontakt. Chcielibyśmy (ja i sponsor) oszacować ewentualny koszt i logistykę takiej eskapady.

#programowanie #programowaniefunkcyjne #programista15k #ksiazki i troche #rozdajo
  • 5
@Krever: nie widzę oznaczenia typu licencji na twojej stronie produktu w leanpub, myślę, że warto to tam dodać

a poza tym to trzeba pogratulować wytrwałości i doprowadzenia tłumaczenia do końca, także gratulacje i powodzenia!
@aseeon_: Dzięki. Licencja jest na githubie, a nie widzę żeby leanpub wspierał gdzieś natywnie wskazanie licencji, więc tak już chyba musi zostać. Mógłbym dać wzmiankę w opisie ale chyba nie ma to większego sensu.