Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piururo: wydawało mi się że jednym z głównym założeniem komunistycznej gospodarki jest centralnie sterowanie przez państwo. A z tego co wiem to tak jest w Chinach. Nie jestem biegły w temacie dlatego dodałem znak zapytania.
@sudokor: Dostałeś od nich złą odpowiedź. Naoglądali się za dużo Korwina. Kapitalizm w Chinach ma ogromne granice i szczególnie w ostatnich latach jest tłamszony.

2012–present

Under Xi Jinping and his administration, the Communist Party of China has sought to increase its control over state-owned and private enterprises. At least 288 firms have revised their corporate charters to allow the Communist Party greater influence in corporate management, and to reflect the party
@sudokor: Upaństwowieniem jest przejście na własność państwa, które może rozmaicie zorganizować ich zarząd: albo wykonywać go bezpośrednio przez swych funkcjonariuszy, albo wspólnie z czynnikami społecznymi, albo wreszcie powierzając go tym czynnikom z zachowaniem dla siebie najwyższej kontroli i władzy, wypływających z jego suwerenności.

Uspołecznienie jest przejściem narzędzi pracy na własność czynników społecznych, przez które rozumieć można rozmaite grupy, a więc: robotników zatrudnionych w oddzielnych fabrykach, kopalniach, na roli i kolejach żelaznych,