•  

  bądź Krzysztofem Hołowczycem
  wychowaj córki na typowe roszczeniowe #p0lki
  pochwal się tym w wywiadzie
  ???

  #p0lka #rozowepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

  •  

   @kwasnydeszcz: raczej są przyzwyczajone do luksusu jakie dał im ojciec - do pewnego standardu życia. Teraz tego samego oczekują od partnera.

  •  

   @kwasnydeszcz: Z tym monsterkiem wyglada jak 30 year boomer

  •  

   @kwasnydeszcz: nie każdy facet to celebryta/hołowczyc i pewnie o to chodzi autorowi.

  •  

   @kwasnydeszcz Nie wygląda mi to na chwalenie się xD

  •  

   @kwasnydeszcz: cóż, chujowe wzorce musiały skądś zaciągnąć, ciekawe skąd...

  •  

   @kwasnydeszcz nie dość, że puste łby, to na dodatek paskudne z ryja.

  •  

   @malypirat: racja, ale gość którego stać na luksus raczej wybrał by sobie coś lepszego niż laskę która wygląda na typowa Julkę z dyskoteki albo taką z twarzą babci w wieku 20paru lat.

  •  

   @kwasnydeszcz: przynajmniej chłopaka stać na refleksje, to już dużo

  •  

   @kwasnydeszcz: Dzisiejsze kobiety to raczej produkt popkultury niż wychowania rodziców. Rodzina ma ograniczony wpływ na wychowanie dzieci. Zresztą ostatnio w modzie jest liberalizm, więc nawet nie jest w dobrym smaku sugerowanie dziecku jakichś staroświeckich wartości, liczy się tylko indywidualna samorealizacja, a jak tylko się okazuje że partner nie spełnia oczekiwań wyniesionych z instragrama to rozwód. Także Hołowczycowi należy się raczej szacunek za mówienie prawdy, a nie potępienie za to że jego córki są takie jak circa about 90% obecnych Polek.

  •  

   @przegryw_przegryw: ''partner nie spełnia oczekiwań wyniesionych z instragrama'' hehe XD

  •  

   @kwasnydeszcz: ale one są brzydkie xD mogą nie sprostać standardom takiego księcia z bajki.

  •  

   @kwasnydeszcz: tak wyglądają te kocice czekające na księcia z bajki

   źródło: i.wpimg.pl

  •  

   @kwasnydeszcz: to co, dalej utrzymuje swoją 33-letnią córkę? XD
   Jeśli tak to nawet mi go nie żal XD

  •  

   @kwasnydeszcz: skoro tak to najrozsądniejszą rzeczą jaką może zrobić to wyjebać te dwie lambadziary na zbity pysk i niech radą sobie same. Szybko zejdą na ziemię

  •  

   @kwasnydeszcz mimo że niejestem homo to wolałbym wyruchać Krzyśka niż je.

  •  

   @europa: wtedy zostaną gwiazdami telewizji śniadaniowych gdzie będą opowiadać o tym jakiego mają ojca tyrana

  •  

   Zresztą ostatnio w modzie jest liberalizm, więc nawet nie jest w dobrym smaku sugerowanie dziecku jakichś staroświeckich wartości,
   @przegryw_przegryw: Do tego momentu się zgadzam. Później zaczynasz używać pojęć których chyba nie rozumiesz.

   Zakładając w ogóle że ten wywiad z pudelka jest prawdziwy, to że córki są rozpieszczone czy mają nierealistyczne wymagania nie ma nic wspólnego z liberalizmem. A tym bardziej "staroświeckimi wartościami". Każdy z nas ma swoją naturę, różne skłonności których nie mają inni, i jeśli chcesz zrobić coś ciekawego w życiu albo być wzorem dla dzieci to musisz to wykorzystać. Stać się osobą indywidualną, a nie czyjąś marną kopią. Problem polega na tym, że zamiast promować to żeby dziewczyny od dziecka próbowały różnych rzeczy i poznawały swoje mocne i słabe strony, sprawdzały jak dla innych ludzi mogą najlepiej tworzyć jakąś wartość, to w social media promuje się narcyzm, egoizm i nierealistyczne oczekiwania wobec świata. Nie zgadzam się że liberalizm ma tu coś do rzeczy bo w PRL ludzie bywali jeszcze gorsi niż są obecnie.

  •  

   @kwasnydeszcz: Przecież pudelek systematycznie zmyśla wypowiedzi celebrytów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @kwasnydeszcz solidny trapik

   . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

   źródło: 1553421790404.jpg

  •  

   @kwasnydeszcz: ale to chyba do rzęs, że szczerze opowiada o swojej rodzinie?

  •  

   ale to chyba do rzęs, że szczerze opowiada o swojej rodzinie?

   @breskali: eee nie rozumiem cię? jak dla mnie trochę nie na miejscu takie wyznania. już pomijając teksty o księżniczkach to jego najstarsza córka mogłaby sobie nie życzyć, żeby jej ojciec mówi w jakimś szmatławcu, że się rozwiodła, bo to jej prywatna sprawa XD

  •  

   Czyli Hołowczyc jeździł po rajdach, przywoził piniążki i miał w dupie swoją rodzinę, pewnie jego żona to taka sama #p0lka jak córki, swoją nieobecność wynagradzał luksusami i wychował pasożyty, które oczekują księcia z bajki

  •  

   > to że córki są rozpieszczone czy mają nierealistyczne wymagania nie ma nic wspólnego z liberalizmem
   > Każdy z nas ma swoją naturę, różne skłonności których nie mają inni, i jeśli chcesz zrobić coś ciekawego w życiu albo być wzorem dla dzieci to musisz to wykorzystać. [...] Stać się osobą indywidualną, a nie czyjąś marną kopią.


   @przesympatyczny_pan: Światopogląd liberalny zakłada właśnie, że każdy jest wyjątkowy, unikatowy, ma potencjał do osiągnięcia wyjątkowych rzeczy itd. Nie ma bardziej narcystycznej perspektywy. Jeśli wychodzisz z założenia o swojej wyjątkowości to chcesz mieć też wyjątkowe życie, wyjątkowego partnera itd. Wszystko koncentruje się tu na JA. Problem jest tylko taki, że to wszystko jest ufundowane na kłamstwie - przyroda nie rozdaje urody, sprawności czy inteligencji po równo. Jednym daje bardzo mało, drugim daje bardzo dużo, a większości ludzi daje bardzo przeciętnie. Liberalizm jednak przez swoją wizję antropologiczną człowieka wmawia tym przeciętnym, że też są wyjątkowi. I ci przeciętni ludzie nagle zaczynają mieć wyjątkowe oczekiwania. Córki Hołowczyca chciałyby mieć właśnie cytując Ciebie ciekawe życie.

  •  

   @kwasnydeszcz
   @rales tak na pierwszy rzut oka to jeszcze troche beda musialy na tego ksiecia poczekac XD

  •  

   @przegryw_przegryw: kurwa jaki dzban. liberalizm to wolnosc wyboru i pogladow. WOLNOSC, a nie promowany w dzisiejszych czasach w tv narcyzm, egoizm i konsumpcjonizm, bo o tych rzeczach piszesz, i mylisz je z liberalizmem.

  •  

   pochwal się tym w wywiadzie
   @kwasnydeszcz: Jak wyżej zauważono, to wygląda bardziej na żalenie niż chwalenie się. xD

  •  

   kurwa jaki dzban. liberalizm to wolnosc wyboru i pogladow. WOLNOSC, a nie promowany w dzisiejszych czasach w tv narcyzm, egoizm i konsumpcjonizm, bo o tych rzeczach piszesz, i mylisz je z liberalizmem.

   @tyqp: Dziękuję, że w swej łasce z Gór Parnasu spoglądawszy iluminujesz swoją mądrością na moją skromną osobę. Któż inny wytłumaczyłby takim prostym ludziom jak ja skomplikowane meandry filozofii politycznej. Pozostanę jednak przy swoim zdaniu nt liberalizmu. Pozdrawiam.

   +: Zozlik
  •  

   @przegryw_przegryw: dodaj jeszcze cos o bezstresowym wychowaniu i dopelnisz obrazu jaki mam na twoj temat

  •  

   dodaj jeszcze cos o bezstresowym wychowaniu i dopelnisz obrazu jaki mam na twoj temat
   @tyqp: proszę bardzo:
   Appendix 1: Coś o bezstresowym wychowaniu.
   Czuj się wolnym do posiadania dowolnej opinii na mój temat. Pozdrawiam.

  •  

   @przegryw_przegryw: dziekuje bardzo. pozdrawiam

  •  

   @przegryw_przegryw: o czym ty mówisz, jaki liberalizm, jaka popkultura. Jeśli w pewnym wieku nie nauczysz dziecka obierać ziemniaków i prac swoich gaci to w wieku dorosłym będzie mu ciężko się tego nauczyć. To się tyczy chłopców i dziewczynek, rodzice maja ogromny wpływ na dzieci na początku wychowania. Liberalizm nie ma z tym nic wspólnego xD a raczej jeśli ktoś ma poglądy liberalne to musi mieć na uwadze wychowanie swoich dzieci w taki sposób aby w przyszłości były samodzielne.

  •  

   Światopogląd liberalny zakłada właśnie, że każdy jest wyjątkowy, unikatowy, ma potencjał do osiągnięcia wyjątkowych rzeczy itd. Nie ma bardziej narcystycznej perspektywy

   @przegryw_przegryw: Absolutne kłamstwo. Narcyzm to bezkrytyczny stosunek wobec własnej osoby. Potrzeba bycia podziwianym, brak empatii, niezdolność do przyjęcia perspektywy innych osób. Stoi to w jaskrawym kontraście z tym co opisałeś wyżej jako liberalizm (oczywiście nawet nie jest to prawda). Tymczasem rzeczywistość jest taka, że każdy jest niepowtarzalny tak bardzo, że w sądzie można cię skazać za hipotetyczne przestępstwo jeśli zostawisz na miejscu zbrodni odcisk palca lub swój włos. Do tego, oprócz jedynego w swoim rodzaju DNA masz unikalny, niepowtarzalny w skali świata, zestaw doświadczeń i wynikającej z twojej wiedzy i umiejętności. Czy jesteś w stanie temu zaprzeczyć?

   Potencjał do osiągnięcia wyjątkowych rzeczy nie stanowi założenia liberalizmu więc jest to kolejne kłamstwo.

   Jeśli wychodzisz z założenia o swojej wyjątkowości to chcesz mieć też wyjątkowe życie, wyjątkowego partnera itd. Wszystko koncentruje się tu na JA

   Jeśli wychodzisz z założenia o swojej niepowtarzalności - i jest to oparte na faktach z którymi nie sposób się kłócić - to musisz też dostrzec niepowtarzalność innych ludzi. Dlatego obojętnie na kogo się zdecydujesz jako na partnera - będzie on inny od wszystkich pozostałych ludzi.

   I nie wszystko w życiu koncentruje się na JA, a tylko pewna część. Nic dziwnego skoro jesteś jednostką autonomiczną i musisz w pierwszej kolejności zadbać o siebie. Twoją odpowiedzialnością w życiu najpierw jesteś ty, później twoja rodzina, później twoje społeczeństwo. Jeśli na skutek jakiejś ideologii (np tej którą prezentujesz) zachwiejesz tą równowagę i postawisz np. rodzinę nad siebie samego, to może się okazać, że poświęcisz siebie dla swoich dzieci i zaniedbasz się do tego stopnia że stracisz zdrowie, dzieci stracą rodzica, a społeczeństwo produktywnego obywatela.

   Problem jest tylko taki, że to wszystko jest ufundowane na kłamstwie - przyroda nie rozdaje urody, sprawności czy inteligencji po równo. Jednym daje bardzo mało, drugim daje bardzo dużo, a większości ludzi daje bardzo przeciętnie.

   Dlatego jakość społeczeństwa ocenia się po tym jak traktują słabszych i tych którym się nie powiodło w życiu. I gdzie tutaj kłamstwo poza tymi które wytknąłem u ciebie? Kto w tym przypadku okłamuje kogo i w jaki sposób?

   Liberalizm jednak przez swoją wizję antropologiczną człowieka wmawia tym przeciętnym, że też są wyjątkowi. I ci przeciętni ludzie nagle zaczynają mieć wyjątkowe oczekiwania.

   Każdy jest jedyny w swoim rodzaju. To nie jest moja opinia, tylko to jest fakt naukowy. Każdy powinien mieć też jedyne w swoim rodzaju plany życiowe i oczekiwania, co nie znaczy że mają być nierealistyczne.

   Córki Hołowczyca chciałyby mieć właśnie cytując Ciebie ciekawe życie.

   Kolejne kłamstwo. Córki Hołowczyca (jego zdaniem) "szukają księcia z bajki - każdej się wydaje, że facet będzie miał wszystko i będzie super". Poznanie kogoś niepowtarzalnego z własnymi unikalnymi doświadczeniami i możliwościami nie znaczy że ten ktoś ma wszystko i jest super.

   Podsumowując - bierzesz zjawisko social media w których dzieci oglądają 24h najbardziej kolorowe wyrywki życia innych ludzi tworząc nierealistyczne oczekiwania, i mieszasz to z liberalizmem. Obwiniasz liberalizm za to co branża mediów i social mediów robi młodym ludziom z głowy. Liberalizm działa bo po prostu pozwala realizować jedną z najbardziej podstawowych potrzeb homo sapiens : potrzebę do autonomii i decydowania o samym sobie.

   Na koniec daję piosenkę która najlepiej wyraża jak bardzo ludzie tego potrzebują.

   źródło: youtube.com

  •  

   bądź Krzysztofem Hołowczycem
   wychowaj córki


   @kwasnydeszcz: Na zachodzie, to kobiety mają większy wpływ na dzieci, więc to madka wychowała na typową roszczeniową p0lke. Zresztą, to wasza wina, że faceci są tacy jacy są, bo sobie ich tak wychowywacie xD

  •  

   @kwasnydeszcz: Szczery chłop. To sie chwali

  •  

   @kwasnydeszcz: kurwa o ile ojciec przystojny to córeczka z mordą po nim to niewypał

  •  

   Źródło, źródło, jakie to źródło?

  •  

   @przesympatyczny_pan: Oczywiście, najłatwiej atakować jest coś czego ktoś inny nie napisał. Mój komentarz:

   przyroda nie rozdaje urody, sprawności czy inteligencji po równo. Jednym daje bardzo mało, drugim daje bardzo dużo, a większości ludzi daje bardzo przeciętnie
   nigdzie nie kwestionuje biologicznej unikatowości ludzkiego genomu. Komentarz odnosił się do tego, że w rozkładzie normalnym badającym średnią z jakiejś cechy przeciętnie ludzie znajdują się w okolicach środka krzywej dzwonowej.

   Jeśli na skutek jakiejś ideologii (np tej którą prezentujesz) zachwiejesz tą równowagę i postawisz np. rodzinę nad siebie samego, to może się okazać, że poświęcisz siebie dla swoich dzieci.
   Może to będzie zaskoczenie dla Ciebie, ale na tym właśnie polega rodzina. To jest chyba oczywiste, że decydując się na posiadanie dzieci zmniejszasz pulę dostępnego czasu i środków na własną samorealizację. A życie czasami bywa różne - żona może ciężko zachorować, i pytanie co zrobi taki liberał, dla którego życiowym celem jest osiągnięcie samorealizacji?

   @michal__q:

   o czym ty mówisz, jaki liberalizm, jaka popkultura. Jeśli w pewnym wieku nie nauczysz dziecka obierać ziemniaków i prac swoich gaci to w wieku dorosłym będzie mu ciężko się tego nauczyć
   Po pierwsze, nie mówię, a piszę. Po drugie wydaje mi się, że w dyskusji panuje duży chaos semantyczny. Pojęcie liberalizmu zmieniało swoje znaczenie co najmniej dwukrotnie względem liberalizmu klasycznego. Wyjaśniając, ja przez liberalizm rozumiem jego współczesną definicję, która jest reprezentowana przez pokolenie rewolucji kontrkulturowej 68' roku. Co do nauki dzieci obierania ziemniaków, prania gaci itd. jakkolwiek doceniam twoje konserwatywne/tradycjonalistyczne podejście, to obawiam się, że współcześni liberałowie oskarżyli by Cię o osobowość autorytarną.

  •  

   @kwasnydeszcz każda bogata laska jaką poznałem taka jest.

  •  

   @kwasnydeszcz chciałbym pójść na jedną-dwie randki z którąś z nich ale tylko po to, żeby móc poznać Hołowczyca ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   Pociskanie córkom Hołowczyca (które nie są osobami publicznymi) przez niektóre osoby w tym wątku jest niesmaczne. Tym bardziej, że wyglądają jak normalne kobiety.

  •  

   tak wyglądają te kocice

   @rales: Szału nie ma.

  •  

   @kwasnydeszcz: no i dobrze że ostrzega innych przed nimi, chwała mu za to.

  •  

   @Amerykanski-Naukowiec: Szczeka została ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @copychef Pociskanie? Gdzie? Nie ujmując,ale słowa Krzyśka w cholerę dobrze oddaja obraz rzeczywistości.

   "Życie to nie bajka,
   nie po drapie Cię po jajkach"

  •  

   @kwasnydeszcz z wyglądu przeciętne więc tylko ich umiejętności/zalety mogą coś znaczyć

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @rales ta z lewej wygląda trochę jak nadąsany Tede

  •  

   @rales: o ja prdl to im powodzenia życzę :)

  •  

   Po pierwsze, nie mówię, a piszę. Po drugie wydaje mi się, że w dyskusji panuje duży chaos semantyczny. Pojęcie liberalizmu zmieniało swoje znaczenie co najmniej dwukrotnie względem liberalizmu klasycznego. Wyjaśniając, ja przez liberalizm rozumiem jego współczesną definicję, która jest reprezentowana przez pokolenie rewolucji kontrkulturowej 68' roku. Co do nauki dzieci obierania ziemniaków, prania gaci itd. jakkolwiek doceniam twoje konserwatywne/tradycjonalistyczne podejście, to obawiam się, że współcześni liberałowie oskarżyli by Cię o osobowość autorytarną.

   @przegryw_przegryw: "obieranie ziemniaków i pranie gaci" to taki skrót myślowy a chodzi głównie o samodzielność w zrobieniu sobie posiłku, zarobieniu pieniędzy, ogarnięciu swojego miejsca do życia i nie chodzi tu o tradycjonalistyczne/konserwatywne podejście tylko o naukę podstawowych umiejętności. To jak z nauką mówienia czy chodzenia. Jak uczysz dziecko chodzić to ktokolwiek oskarży Cię o osobowość autorytarną?

  •  

   Komentarz odnosił się do tego, że w rozkładzie normalnym badającym średnią z jakiejś cechy przeciętnie ludzie znajdują się w okolicach środka krzywej dzwonowej.
   @przegryw_przegryw: Cały czas mam wrażenie że rzucasz hasłami bo dla osób bez wykształcenia brzmią mądrze i mają zamaskować to że nie rozumiesz tego tematu. Gdyby iść twoim trybem rozumowania i próbować skwantyfikować cechy człowieka to i tak ludzie składają się całego szeregu cech. Więc prawdopodobieństwo warunkowe że jakaś osoba w każdym z wymiarów będzie blisko dominanty jest bardzo, bardzo niskie. Ale tak jak wspomniałem nie ma to sensu. Albowiem z istotami żyjącymi jest tak, że można np. kota zmierzyć i zważyć - i te miary to rzetelna informacja - ale ani długość ani waga nie są w stanie zobrazować kociej natury. Psychologiczne i socjologiczne cechy również da się kwantyfikować i również możemy być pewni że nic z tych miar nie będzie wynikać - są to informacje niemal bezużyteczne i nie opisują natury rzeczy w systemach złożonych.

   Może to będzie zaskoczenie dla Ciebie, ale na tym właśnie polega rodzina. To jest chyba oczywiste, że decydując się na posiadanie dzieci zmniejszasz pulę dostępnego czasu i środków na własną samorealizację. A życie czasami bywa różne - żona może ciężko zachorować, i pytanie co zrobi taki liberał, dla którego życiowym celem jest osiągnięcie samorealizacji?
   Nie, rodzina na tym nie polega. Najpierw twoją odpowiedzialnością jesteś ty sam. Dopiero kiedy zadbasz o samego siebie - i nauczysz się dbać - wtedy jesteś godny i gotowy na to żeby rodzinę założyć. Inaczej czeka cię dużo niepotrzebnego cierpienia, i co gorsza, twoją rodzinę również. Nie zakładasz rodziny kiedy nie potrafisz się sam zaopiekować sobą i nie masz środków wystarczających na jej utrzymanie.

   Odnośnie tego przykładu to zadajesz mi bardzo mgliste pytanie. Jeśli zachoruje twoja żona to nikt nie może cię zmusić do tego żebyś się nią opiekował - to musi być twój wybór i twoja decyzja, i nie ma ona zbyt wiele wspólnego z liberalizmem. Wolny wybór założenia rodziny daje prawa ale też obowiązki. I skoro zdecydowałeś się wziąć odpowiedzialność za swoją rodzinę, to niczyja choroba cię z tego obowiązku nie zwalnia przecież. Na chorą żonę poświęcasz ten czas i energię która została ci po zapewnieniu sobie samemu przetrwania, bo ty sam jesteś dla siebie najważniejszą odpowiedzialnością. Co twojej chorej żonie po tym że tak się będziesz dla niej poświęcał że zagłodzisz się na śmierć albo stracisz źródło utrzymania? Wracając do twojego pytania co zrobi liberał dla którego celem jest osiągnięcie samorealizacji, to odpowiedź jest prosta. Jeśli samorealizacja zawodowa (a nie np jako ojciec lub członek lokalnej społeczności) jest dla niego najważniejsza, to prawdopodobnie nie założy rodziny jak przez setki lat robili ludzie o takich priorytetach : większość kleru, myśliciele, naukowcy, odkrywcy lądów, czy nawet politycy (jak choćby Dmowski).

  •  

   Z tym monsterkiem wyglada jak 30 year boomer

   @Eugeniusz_Zua: