Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! Do karty GTX 1060 6gb mam podłączone dwa monitory: jeden kablem DisplayPort a drugi HDMI. W sytuacji gdy jako "główny" monitor ustawiony jest ten pod HDMI to na tym drugim przy przewijaniu stron w przeglądarce występuję rwanie ekranu, brak płynności, po angielsku najlepiej chyba to oddaję słowo Stuttering. Sytuacja wygląda jeszcze gorzej kiedy jako "główny" jest ustawiony Monitor DisplayPort, wtedy na tym HDMI ekran nie dość że nie jest płynny to jeszcze laguje i działa jakby w spowolnionym tempie. Zauważyłem również spadek wydajności w grach, nawet na "głównym" monitorze. Gdy podłączony jest tylko jeden monitor, wszystko działa dobrze. Próbowałem już wielu rzeczy: instalowania nowych sterowników, powrót do starych, usunięcie i reinstalację i nic to nie daję. Na Necie nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania i w pewnym sensie ludzi którzy mają podobny problem bo większość z nich ma problemy z połączeniem monitorów 144hz i 60hz (u mnie jeden ma 75hz, drugi 60hz). Moje monitory: LG 24MP59G-P, Samsung LS24F350FHUXEN.
#monitory #komputery #pcmasterrace
  • 21
@MarmurowaKapibara: jak na drugim nie grasz to podepnij pod zintegrowaną kartę ten drugi monitor, w biosie jest odpowiednia opcja aby to umożliwić. Sam tak mam że 75hz wpięte jest w 1060 a drugi monitor do płyty głównej, działa to bez problemowo.
@xReapeR: sprawdzałem u siebie (u mnie wygląda to inaczej z racji na inną płyte główną) i nawet jak mam enabled to nie działa monitor podpięty pod płyte główną xD (widać musze poszukać na necie co z tym zrobić). A jak podpiąłeś oba monitory do karty graficznej (widze że też masz gtx 1060) to miałeś problemy takie jak ja skoro teraz używasz do tego integry?
@xReapeR: szczerze mówiąc to za dużo ten obrazek mi nie mówi :P. No właśnie wszędzie na necie piszą, że większa ilość monitorów podpiętych do karty graficznej nie ma prawie żadnego wpływu na wydajność (w moim przypadku niestety jest inaczej). Nie próbowałeś w ogóle podpinać dwóch monitorów do karty graficznej? Może byś sprawdził dla testu jak to działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MarmurowaKapibara: nie mam nic super wymagającego aktualnie zainstalowane ale w Apex Legends dalej mam 75fps stałe, w CS ostatnio było 300 teraz 260, nie wiem czy to nie kwestia ostatnich aktualizacji. Czy nie obciąża to nie wiem szczerze, ja często na jednym gram na drugim jakiś twitch/youtube lub stream piłkarski
@xReapeR: te FPS w grach które podałeś to z tej konfiguracji której obecnie używasz (jeden monitor do karty, drugi do płyty głównej)? Mnie właśnie interesuję jak by to było gdybyś podpiął oba monitory do karty. No nie powiem że jestem lekko zbulwersowany że posiadając mimo wszytko taką kartę nie mogę komfortowo korzystać z 2 monitorów naraz ( ͡° ʖ̯ ͡°) (może mam jakąś wadliwą kartę czy coś).