Wpis z mikrobloga

Gdzie w Szczecinie znajdę zegarmistrza, który dobrze dorobi mi dziurkę w pasku zegarka? Dziurka w kształcie okrągłym. Potrzebuje dorobić ją pomiędzy dwoma dziurkami (o ile jest to możliwe - chciałbym żeby ocenił a nie zrobił ot tak).
#szczecin #zegarki
  • 27
@SilentSan: taki mały tip. Nie rób dodatkowej dziurki miedzy dwoma już istniejącymi. Pasek się bardzo zużywa w miejscu zapięcia. Po niedługim czasie będziesz miał jedną wielką dziurkę z trzech dziurek. Pomysl nad innym typem paska może. Perlon?? Mesh?? Coś co można dowolnie dopasowywać bez takich drastycznych ingerencji ;-)
@SilentSan: niekoniecznie jest Ci potrzebny zegarmistrz, ze skórzanym paskiem możesz spróbować pójść do kaletnika a z metalowym do złotnika. W każdym razie dobrego i taniego zegarmistrza znajdziesz min. na "rynku pogodno".
@SilentSan: nie bój się perlonów i nato, wyglądają naprawdę świetnie. Sam w żaden sposób ich nie uznawałem jeszcze miesiąc temu, dziś nawet garniturowego Orienta noszę na ładnym beżowo-granatowym nato za 2 dolce z aliexpress, a w kolekcji mam już z 20 pasków. W Twoim przypadku szczególnie perlon będzie idealny z uwagi na możliwość ustawienia praktycznie dowolnego miejsca zapięcia.
@SilentSan może kup sobie motylkowe zapięcie na aliexpress? Dodaje ono trochę obwodu, więc pasek może się zacząć lepiej trzymać na łapie. U mnie problem jest taki, że rano pasek się super trzyma, a wieczorem lata po łapie trochę. Megairytujące, więc jedzie do mnie motylek, raz, że pasek dlużej pożyje, a dwa, że może się będzie lepiej trzymał :p
@Pantokrator: Mam takie zamknięcie w aktualnym zegarku. Problem w tym, że mam chuda rękę i mój rozmiar znajduje się między 2/3 'kropką'.
@whst: @Pumpkinn: Wrócę do domu to zobaczę czy uda mi się coś dobrać. Przyznam, że jestem zielony w temacie i nie wiem nawet na jakie wymiary zwrócić uwagę przy doborze, aby pasował do zegarka i miał odpowiednie pasowanie na moją rękę
@SilentSan Wymiary najlepiej sprawdz w specyfikacji zegarka
Ewentualnie zabierz go do jakiegoś fachowca zeby pozwolił ci przymierzyć kilka różnych pasków
W ostateczności mozesz zawsze zamówić customowy pasek (kiedys ktos wrzucał tutaj zdjecia takich)ale nie wydaje mi sie ze bedzie to konieczne ( )
@SilentSan: szerokość paska "między uszami" lub "lug width" dla twojego zegarka to 22 mm i tym się kieruj przy doborze. Zegarek ma również 14,1mm grubości tak więc nie martw się za bardzo grubością paska. Ta tarcza jest granatowa prawda?? Proszę tutaj klasa pasek dla Ciebie

https://www.bartonwatchbands.com/collections/alligator-grain-leather-watch-bands/products/navy-blue-alligator-grain-leather
AllieCaulfield - @SilentSan: szerokość paska "między uszami" lub "lug width" dla twoj...

źródło: comment_GNsl8GOWIbMLgAIY9x81ZKlzB2bbpqtH.jpg

Pobierz
@SilentSan Duzo zależy od stylu branzolety
Osobiście wydaje mi sie ze Oster moze za bardzo wizualnie pogrubic zegarek ale za to mesh albo jubile moze pasować ))¯_(ツ)_/¯
Ciężko powiedziec jak bedzie leżeć na tym konkretnym modelu ale poszukam podobnych kreacji