Wpis z mikrobloga

@gnidex: Według starej rzymskiej zasady wszystko co zostało wybudowane na powierzchni gruntu jest nierozerwalnie związane z jego własnością. Inaczej mówiąc każdy wybudowany obiekt staje się z mocy prawa własnością właściciela działki na której powstał.
@gnidex: aż pokazałam to szefowi (pracuje w biurze projektowym) bo nie mogłam uwierzyć, że te pozwolenia mogły przejść przez urzędy. okazuje się że może, bo teraz nie trzeba okazywać aktu własności działki a wystarczy oświadczenie, że ma się prawo do dysponowania działką. więc gdyby ktoś miał wątpliwości to tak, coś takiego może się zdarzyć XD
aż pokazałam to szefowi (pracuje w biurze projektowym) bo nie mogłam uwierzyć, że te pozwolenia mogły przejść przez urzędy. okazuje się że może, bo teraz nie trzeba okazywać aktu własności działki a wystarczy oświadczenie, że ma się prawo do dysponowania działką. więc gdyby ktoś miał wątpliwości to tak, coś takiego może się zdarzyć XD


@promyczek_94: Ale jakby był wymóg załączenia kopii aktu własności działki to januszeriada by darła #!$%@?, że im
@gnidex @DrogoweSafari @robertx @jack_ @promyczek_94 @spidero @hehenuanek : Tak się składa, że facet ma szansę na wygraną. Art. 231 Kodeksu cywilnego:
§ 1. Samoistny posiadacz gruntu w dobrej wierze, który wzniósł na powierzchni lub pod powierzchnią gruntu budynek lub inne urządzenie o wartości przenoszącej znacznie wartość zajętej na ten cel działki, może żądać, aby właściciel przeniósł na niego własność zajętej działki za odpowiednim wynagrodzeniem.

Oczywiście o ile naprawdę wzniósł budynek nie będąc