•  

Czy to prawda, że firma Code & Pepper jest seksistowska i uzależnia specjalne benefity od płci pracownika? #oszukujo #afera #programista15k #rozowepaski #niebieskiepaski

• poprzednie komentarze (81)

•  

@Hannahalla: pisałam wyżej...to jest dyskryminacja pozytywna

•  

@Ravill: potrzebny nam Mirek który pójdzie tam, nagra rozmowę i powie że jest kobietą

•  

@norepinefryna: Ale wiesz że facet nie dostaje kasy za tą samą pracę. bo facet i kobieta praktczynie NIGDY nie robią tej samej pracy. Popracuj w kadrach i zobacz kto ile bierze wolnego, kto ile nadgodzin, kto jakie ma doświadczenie i szybko zrozumiesz czemu faceci nie zarabiają więcej, wręcz zarabiają statystycznie ZA MAŁO względem tego co robią w takich krajach jak Polska gdzie praktycznie nie ma różnic płac mimo że uczciwie być powinna. Życie nie jest równe i sprawiedliwe i faceci nie są kobietami i w drugą stronę. Dam głowę że kobieta robiąca dokładnie tyle co facet, pracująca tyle samo i tak samo dobrze będzie też zarabiać jak facet i w drugą stronę. Ba! Jestem pewien że tak jest - a wiesz czemu? Bo gdyby było inaczej KAŻDY KAPITALISTA, każda osoba chcąca wiecej zarabiąc zatrudniałaby tylko kobiety skoro robią to samo a taniej. jednak MAGIC! Tak nie jest. Pomyśl nad tym.

•  

@Ravill: I ten wieczny foch o to, że ktoś nazwał Cię seniorką i zasugerował, że jesteś stara

XDDDDD

•  

@norepinefryna: Zjawisko o którym mówisz w Polsce nie występuje (ale występuje np. w Japonii). Ogłoszenie z wpisu OPa dyskryminuje, wręcz odbieram to jakby ktoś stwierdził u kobiet ułomność.
      Jestem za równouprawnieniem a nie przywilejami, nie szanuję dzbanów z Code & Pepper.

•  

@diamentovva: Aha, czyli mnie pozytywnie możecie dyskryminować a siebie już nie, bo jak widać jestem mniej wartym człowiekiem od ciebie? W ogóle dla kogo to jest pozytywne? Tylko dla kobiet, a co z facetami? Nie liczą się?

•  

@Hannahalla: a co ci przeszkadza że firma sfinansuje dziewczynom szkolenia?

•  

@bohme: jak jestes cipa ale ze masz cipe to cie ciagna na sile w gore

•  

@Hannahalla: Ja też uważam, że to jest dyskryminacja, odniosłam się tylko do komentarzy w których ludzie sugerują, że kobiety w IT to prawie jak świnka morska - ani świnka, ani morska. Ostatnio widziałam tu nawet screena ogłoszenia, że praca przy sadzeniu drzewek czy czegoś tam innego - i była stawka dla faceta która była większa - sama komentowałam, że może facet ma więcej obowiązków w tej samej pracy, np ma dużo dźwigania - nie jestem jakąś jebniętą feministką, ale jak ktoś płacze, że dyskryminacja i jednocześnie sam dyskryminuje bo ujmuje komuś kompetencji tylko ze względu na płeć to coś mi się tu nie zgadza. Też nie szanuję tych ludzi bo z jakiej paki ktoś ma mieć więcej wolnego tylko dlatego, że jest babą?

•  

@Ravill: 16-21k to przedział wynagrodzenia netto czy co?

•  

@KKK1337: o hui.
      A: To miało być tak ...
      B: Nie to miało być inaczej ...
      C: I tak zrobię to po swojemu (foch)

+: KKK1337
    •  

@diamentovva: Firma powinna finansować WSZYSTKIM szkolenia, bez podkreślania płci.

•  

Code & Pepper

@Ravill: Zamiast brandzlować się pod tematami macie chłopaki zgłaszać wraz z scrennami
      https://warszawa.pip.gov.pl/pl/

•  

@Hannahalla: na szczęście nie ty o tym decydujesz

•  

@Loloman: jak wyżej, nie jestem żadną feminazistką, ale czasem spotykam się z poparciem tezy, że baba powinna zarabiać mniej bo nigdy nie będzie tak wydajna jak facet, bo okres, ciąża, humorki itd. Mało to takich komentarzy na wykopie? I to jest imo dyskryminacja, TAK JAK dawanie babie wolnego dnia bo jest babą. Odniosłam się tylko do tego, że jak ktoś nie popiera rozwiązania jakie pokazuje ta firma to ma rację, ale nie powinien też popierać dyskryminacji negatywnej typu "baba i tak nic nie umie bo to baba".

•  

@diamentovva: Z czystej ciekawości, dlaczego uważasz, że faceci nie powinni mieć finansowanych szkoleń?

•  

@diamentovva: Na nieszczęście ty nie masz RiGCzu

•  

@norepinefryna: pokaż mi zawód w którym mężczyzna i kobieta pracują tyle samo godzin, robią to samo, i mają te same warunki umowy, jest to legalna praca i jakimś cudem wbrew prawu mężczyzna zarabia więcej niż kobieta

•  

@revon: pokaż mi gdzie tak napisałam?

•  

Wielki kwik bo dodatkowy dzień w miesiącu (zgadzam się, że to jest niesprawiedliwe) ale szkoda, że nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę, wtedy jest przyklaskiwanie, bo "baba i tak chuja umie"

@norepinefryna: Tyle że to co piszesz to bzdury. Pay gap w zasadzie jest mitem. Wie to każdy kto czytał analizy zarobków np. z UK(oni mają fajnie to opracowane polecam). Nawet prymitywne metody eurostatu z resztą pokazują że w Polsce masz 6% różnicy na tym samym stanowisku(mówię prymitywne bo nie uwzględnia to czasu pracy itp.). Jeden najlepszych wyników w europie. Dlaczego? Ponieważ u nas jest mniej popularna praca na 3/4 etatu wśród kobiet. Pamiętajmy też że faceci biorą więcej nadgodzin. Do tego tylko około 16% kobiet negocjuje swoją płacę. Ja ostatnio miałem propozycję pracy i się nie zgodziłem na proponowaną kwotę i zaproponowałem własną i mam lepszy hajs. I to częściej robią mężczyźni niż kobiety.

Szkoda że ci krzyczący najwięcej o pay gap nie zadają sobie trudu czytania analiz tylko pierd*** głupoty.

•  

@diamentovva: Ależ proszę bardzo

@diamentovva: Firma powinna finansować WSZYSTKIM szkolenia, bez podkreślania płci.
      @Hannahalla: na szczęście nie ty o tym decydujesz

Jak inaczej można to odebrać?

•  

@revon: kto ci broni założyć firmę w której będziesz finansował szkolenia mężczyznom?

•  

@norepinefryna: Co jest złego w tym aby kobieta na danym stanowisku zarabiała mniej niż mężczyzna? Tak samo w drugą stronę, co jest złego w tym aby to mężczyzna mniej zarabiał? Moim zdaniem nic. A to, że statystycznie to kobiety mniej zarabiają to może wynikać jak napisałaś z możliwości zajścia w ciążę czy choćby umiejętności i chęci negocjowania wyższej stawki.

•  

@diamentovva: To nie jest odpowiedź na moje pytanie.

•  

@CukrowyWykop: Podałam przykład sytuacji w której najczęściej nie ma płaczu, czyli wtedy kiedy facet jest traktowany lepiej - ostatnio była tu pokazana sytuacja (kilka tyg temu) że było ogłoszenie o pracę do sadzenia sadzonek pod las, stawka dla faceta była wyższa. Ja wyszłam z wnioskiem, że facet pewnie ma większe obowiązki, więcej nosi, np sadzonek właśnie czy worków z ziemią- i że moim zdaniem stąd większa kasa. A większość komentarzy to było "i prawidłowo, bo facet jest wydajniejszym pracownikiem niż baba" - na jakiej podstawie ludzie mogą tak sądzić? To tez jest dyskryminacja ze względu na płeć. Dlatego odniosłam się do tego, że skoro faceci płaczą o ten wolny dzień (co jest niesprawiedliwe i napisałam to już chyba 2 razy) to nie powinni też popierać takiego głupiego gadania, że facet jest lepszym pracownikiem bo ma kutasa.

•  

@norepinefryna: Szanowałem Cię po tym wpisie o facetach na mirko, ale teraz straciłem całkowicie wiarę w twoj rozum. Kobiety zarabiają mniej robiąc to samo? To czemu nie zatrudnia się samych kobiet, skoro są tańsze? Bo może jest drugie dno ich "zarabiania mniej za tę samą pracę"? Nie odpowiem Ci na to pytani, ale jak masz otwarty umysł, a nie zakuty feminizmem łeb (bez obrazy), to dowiesz się czegoś więcej w temacie, zamiast, sorry, ale pieprzyć głupoty o zarobkach kobiet.

•  

a jakiej podstawie ludzie mogą tak sądzić? To tez jest dyskryminacja ze względu na płeć

@norepinefryna: jeb***, rozciągasz na pojecie "ludzi" paru kolesi z wypoku? xD Serio chcesz ze mną rozmawiać o frustratach z wykopu i to ma być twój przykład na dyskryminację płacową? Dokumentów o których mówiłem pewnie nie czytałaś?

+: Stitch
    •  

@revon: to jest odpowiedź na twoje pytanie ale widocznie jesteś za mało inteligentny żeby to dostrzec

•  

@ludwikVwazon: Dobrze, zgodzę się, ale płacenie komuś z gory mniej tylko dlatego, że jest facetem/kobietą i tylko na tej podstawie (a nie na podstawie doświadczenia, umiejętności) jest tak samo zjebane.

•  

@diamentovva: nie ma czegoś takiego jak dyskryminacja pozytywna. Jest po prostu DYSKRYMINACJA NIEZALEŻNIE 9D PŁCI.

•  

facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę

@norepinefryna: już dawno się okazało, że to kobiety mają wyższe wynagrodzenia za tę samą pracę.

•  

@norepinefryna: powinny być takie same stawki wynagrodzenia w tym ogłoszeniu, te komentarze wiadomo były złośliwe i dyskryminujące

•  

Wsparcie ekspeckie dla seniora wtf

•  

@diamentovva: XXI wiek, a niektórzy dalej piszą o jakiejś dyskryminacji pozytywnej. Coś takiego nie istnieje, jest tylko i wyłącznie dyskryminacja.
      Natomiast w tym przypadku podejrzewam, że po prostu potrzebna do zespołu jest kobieta i tak ustawione jest ogłoszenie żeby ją pozyskać. Brzmi chwytliwie, ale z dyskryminacją ma niewiele wspólnego.

•  

@KrakowiaczekMaly: Jakbyś się minimalnie wysilił to przeczytałbyś inne moje komentarze w których tłumaczę o co mi chodzi, ale skoro uważasz, że sprzeciwiając się temu wolnemu dniu dla kobiet jest feministką to gratuluję.

•  

@norepinefryna: pierwszy link z google

"Jak podaje "New York Times", Google uruchomił niedawno program, który miał sprawdzić, czy kobiety w firmie nie są dyskryminowane pod względem płac. Ale wyniki badania okazały się zaskakujące - to mężczyźni byli niedopłacani za wykonywanie tej samej pracy.

W efekcie w 2018 r. Google wypłacił 9,7 mln dol. zadośćuczynienia 10 677 osobom - głównie mężczyznom."

•  

@diamentovva: To jest Twoje zdanie, na które pozwolę sobie zareagować "XD"

Jak dla mnie po prostu nie jesteś w stanie logicznie tego uargumentować i teraz odbijasz piłeczkę, próbując obrażać drugiego rozmówcę jednocześnie unikając konkretnej odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@CukrowyWykop: ja pierdole, czlowieku, ja nigdzie nie napisałam, że kobieta zarabia mniej chlip chlip tylko podałam przykład, że jak chodzi o dyskryminację kobiet to jest tutaj mniejsze oburzenie niż jak chodzi o dyskryminację mężczyzn. Podaję przykład - był wpis gdzie chodziło o to, że baba mniej zarabia - było w większości potakiwanie i przyznawanie racji, że tak powinno być. Jest wpis że kobieta ma większe przywileje - to jest jedna wielka awantura. Ja nie mówię o jakichś dokumentach, statystykach i innych tylko o porównaniu zachowania komentujących na wykopie. Plus wkurwia mnie, że wszędzie trzeba pisać, że oczywiście nie mam na myśli każdego jednego użytkownika wykopu, bo to jest raczej powinno być logiczne.

•  

@norepinefryna: podaj mi jeden przykład jakiekolwiek stanowiska pracy w Polsce w którym mężczyzna dostaje większa stawkę godzinowa niż kobieta a osobiście (w miare moich możliwości prawnych) złoże zawiadomienie do PIPu. Bo nie wiem czy wiesz ale w Polsce nie można płacić komuś więcej na tym samym stanowisku ze względu na płeć, wzrost, cokolwiek. Słowo klucz: stanowisko.

Wage gap to największa bzdura świata w która uwierzyli miliony

•  

@norepinefryna:

Ostatnio widziałam tu nawet screena ogłoszenia, że praca przy sadzeniu drzewek czy czegoś tam innego - i była stawka dla faceta która była większa
      Pracowałem. Mogę ci powiedzieć, że kiedy ja robiłem trzy rajki, kobieta robiła pół jednej rajki. Wynagrodzenie było to samo, a normy wyrabiać musieliśmy. Kobiety to był rak w tej pracy, spowalniały zespół i trzeba było im cały czas pomagać

•  

@diamentovva: dając jednej płci benefity, których nie ma druga z płci dyskryminujemy tę drugą. To nie jest nic pozytywnego

•  

@norepinefryna za jaką tą samą prace faceci dostają więcej od kobiet? przecież gdyby kobietom się płaciło mniej jak facetom to januszexy tylko je by zatrudniały byleby zaoszczędzić, a jakoś nie widać nigdzie tego zjawiska

•  

@KKK1337: Aż się dziwię że nikt tego nie dodał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Ravill: Polecam wystawic stosowna opinie na fb, moze wlasciciele zczaja sie ze cos nie halo, link tutaj: https://www.facebook.com/pg/codeandpepper/reviews/?ref=page_internal

•  

Żadna ogarnięta baba nie zgodziłaby się na, takie dyskryminowanie

@czar_Pekla: ogarnieta wlasnie by skorzystala

•  

@Ogau: Powtarzam - ja porównuję reakcję wykopu (tak, niektórych użytkowników, bo to chyba nie jest do końca oczywiste) na sytuacje kiedy to facet jest opłacany wyżej, i na sytuację kiedy to kobieta ma przywileje. Jakiekolwiek przywileje (wolne dni, więcej kasy) spowodowane tylko posiadaniem cipy czy kutasa to dla mnie chora sprawa. Tyle. Jeśli faceci byli gorzej opłacani niż kobiety to się im należało to wyrównanie, więc popieram.

•  

Ja nie mówię o jakichś dokumentach, statystykach i innych tylko o porównaniu zachowania komentujących na wykopie. Plus wkurwia mnie,

@norepinefryna: Kurła przejmować tym co się piszą na wypoku?

@diamentovva

Jest obecne w prawie międzynarodowym co nie zmienia że jest kuriozalne. Pozytywna dyskryminacja? Sam termin to jakiś oksymoron. Jak już pokazał ci ktoś wyżej. Użycie tego super terminu spowodowało dyskryminację mężczyzn w google. xD Top Kek. Kolejny przykład RPA. Uwielbiają to tamtejsze władze aby upokarzać białych(chociaż ci są mniejszością xD).

•  

@CukrowyWykop: jesteśmy na wypoku, więc skomentowałam sytuację z poziomu wypoku.

•  

@mersi: @Szalom: Powtarzam jeszcze raz- mówię o reakcji wykopu na to kiedy facet jest dyskryminowany, i kiedy kobieta jest dyskryminowana. : "Podaję przykład - był wpis gdzie chodziło o to, że baba mniej zarabia - było w większości potakiwanie i przyznawanie racji, że tak powinno być. Jest wpis że kobieta ma większe przywileje - to jest jedna wielka awantura. Ja nie mówię o jakichś dokumentach, statystykach i innych tylko o porównaniu zachowania komentujących na wykopie."

•  

@Ravill: Dziwią mnie kobiety, które przyklaskują takim pomysłom. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakieś kursy programowania od podstaw dedykowane kobietom, bo może niektóre panie czują się na takim kursie lepiej albo metody prowadzenia zajęć są dla nich przystępniejsze. Natomiast oferowanie komuś pracy (i to osobie doświadczonej - senior developerowi) i specjalnych benefitów ze względu na płeć jest kuriozalne. To jest traktowanie kobiety jak kogoś głupszego, kto nie poradziłby sobie w normalnej rekrutacji. Do tego te benefity są też same w sobie śmieszne. Finansowanie szkoleń w dobrych firmach informatycznych to jest norma. Dodatkowy dzień wolny? Zawsze można się dogadać albo wziąć bezpłatny urlop, jeśli to dla kogoś aż tak istotne. No i jeszcze benefit w postaci "wsparcia eksperckiego" dla seniora. xD

•  

@Rozbojnik_Alibaba: No a ja pracowałam w robocie na produkcji gdzie facet pracujący koło mnie robił wszystko 2 razy wolniej ode mnie - czy na tej podstawie mam prawo sądzić, że faceci powinni zarabiać mniej w tej robocie tylko dlatego, że są facetami? Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem pracownika ze względu na płeć - ani nie uważam, że mi się należy więcej bo mam cipę, ani nie uważam, że ktoś powinien zarabiać więcej tylko, naprawdę tylko przez to, że ma kutasa.

•  

@KrakowiaczekMaly a moze to wlasnie sie dzieje? Moze tego typu ogloszenia pojawiajace sie, ze przyjma tylko kobiety, lub preferuja kobiety to po to wlasnie aby wdrozyc kadre, ktora bedzie bardziej ulegla, nie bedzie wolala o podwyzki i bedzie mozna im placic mniej? XD

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@norepinefryna: miej trochę rozumu i nie porównuj ogłoszeń o pracę gdzie w jednym liczy się siła i sprawność fizyczna do ogłoszenia gdzie liczy się wiedza. Według polskiego prawa pracy facet może dzwigać max 30kg, a kobieta max 12kg, zajebista równość i równouprawnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stąd różnice w stawkach na etatach gdzie liczy się siła fizyczna.

•  

@KarPaKo: nie, ogarnięta i rzeczowa kobieta będzie chciała dostawać wynagrodzenie i benefity zgodne z jakością pracy, bo to jej pozwoli rozwijać karierę zawodową. I będzie to dla niej konkretną motywacją, a nie przywilejem.

•  

@Cerberon: Miej trochę godności i czytaj ze zrozumieniem. Opisuję tylko i wyłącznie reakcję wykopu na dwie analogiczne sprawy - kiedy facet jest dyskryminowany i kiedy kobieta jest dyskryminowana. Zdecydowanie więcej głosów "za" widziałam w momencie kiedy to facet miał zaproponowaną większą stawkę przy ogłoszeniu o pracę, co ja skomentowałam słowami "pewnie ma większy zakres obowiązków, więcej dźwiga itd" - ale sporo osób popierało, bo przecież "baba jest mniej wydajna"- co jest dyskryminacją.Tak samo jak dyskryminacją jest dzień wolny ze względu na to, że jest się kobietą. Różnica w ilości kg wynika z warunków fizycznych, i tu już możesz winić nie wiem, Boga czy w kogo wierzysz, że stworzył kobietę jako osobę o mniejszej masie mięśniowej i automatycznie mniejszej sile.

•  

@czar_Pekla: moze 20 procent kobiet tak reszta korzysta i traktuje to jako przywilej już nie wspomnę o dniach kobiet w firmach w polsce gdzie kobiety sa dyskryminowane na kazdym kroku i wiecej

•  

"baba jest mniej wydajna"

@norepinefryna: to zalezy na jakim stanowisku i zalezy od osoby

•  

@KarPaKo: facet może być tak samo mało wydajny jak baba, to jest imo loteria. Dokładnie, zależy od osoby. Od osoby, a nie od płci xD

+: agaja
    •  

Od kilku minut czuję się 120% kobietą! Moje wymiary (2x2x2), pysk trolla i broda jaskiniowca są kobiece! I nie mówcie mi, że nie, bo hurr-durr-dyskryminacja-kobiet!

•  

@norepinefryna: to ze „baba jest mniej wydajna” jak to sama ujęłaś jest prawda i sama się z tym zgadzasz wiec to nie jest dyskryminacja

•  

@dnasstorm netto na B2B, zostaje 19% podatku i ZUS

•  

@Cerberon: gdzie ja napisałam, że się z tym zgadzam? xDDD czytanie ze zrozumieniem pls

•  

@norepinefryna: sama napisałaś, że kobieta ma gorsze warunki fizyczne

•  

@Cerberon: czy to, że kobieta ma mniejszą masę mięśniową jest synonimem słów "kobieta będzie na pewno gorszym pracownikiem bo ma mniej mięśni"? lol

+: agaja
    •  

@KarPaKo: widzę, że wkraczamy tu w typowe pierdololo. W moich firmach Dzień Chłopaka był tak samo celebrowany (dyskryminowany (✌ ゚ ∀ ゚)☞) jak Dzień Kobiet.

I bierzesz procenty z dupy, nie dogadamy się. Tylko żeby mieć coś pod swoją tezę, a kompletnie nie rozumiesz różnic w podejściu do kwestii równorzędnej motywacji pozapłacowej.

Nauczcie się wreszcie, że stereotypy są krzywdzące są dla obu stron, a o świecie nie decyduje moje przekonanie, tylko są badania i analizy. A teraz podaj mi źródło swoich 20 procent :) Dane pt. "moje wudzimisię i obserwacje" to za mało.

•  

"baba jest mniej wydajna"- co jest dyskryminacją.Tak samo jak dyskryminacją jest dzień wolny ze względu na to, że jest się kobietą. Różnica w ilości kg wynika z warunków fizycznych, i tu już możesz winić nie wiem, Boga czy w kogo wierzysz, że stworzył kobietę jako osobę o mniejszej masie mięśniowej i automatycznie mniejszej sile.

@norepinefryna: sama sie zaorałaś dziewczyno i stwierdziłaś kobieta jest słabsza fizycznie więc w pracy fizycznej jest mniej wydajna. dlaczego więc za miałaby dostawać za pracę takie same pieniądze? jakoś nie wyobrażam sobie kobiety pracującej jako dostawca cementu w Leroy Merlin #pdk ale Ty mi zaraz powiesz że to jest dyskryminacja xD

•  

to powinno być: seniorka, ruba deweloperka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@simperium: gruba* ziomuś

•  

@murinius: Zaorałam się? Od kiedy stwierdzenie faktu, że kobieta ma mniejszą masę mięśniową to jest oranie się? To jest fakt. My mówimy o dyskryminacji ze względu na płeć a nie ze względy na warunki fizyczne więc naucz się rozróżniać te da pojęcia.

•  

@Cerberon: Nigdzie kurwa nie napisałam,że kobieta jest gorszym pracownikiem, napisałam że kobieta ma mniej mięśni niż facet co jest spowodowane fizjologią, nauczcie się czytać to co faktycznie ktoś do was pisze, a nie dopowiadać sobie jakieś swoje wyobrażenia.

•  

@norepinefryna: nie dość ze jesteś słabsza fizycznie to i głupsza XD JAK MASZ MNIEJ SIŁY TO Z AUTOMATU JESTEŚ GORSZYM PRACOWNIKIEM FIZYCZNYM. Naprawdę już prościej się tego nie da napisać

•  

Jeżeli to prywatna firma to nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za, bo to mega wolność jak na polskie warunki.

@Marek1991: No nie bardzo. Zdaje się przepisy zakazują dyskryminowacji ze względu na płeć przy ustalaniu warunków pracy. Ta sama płaca za tą samą pracę.

•  

@Ravill: Przecież to forma reklamy. Odrobina psychologii reklamy i już się człowiek gubi...

•  

@Cerberon za to ty jesteś silniejszy i mądrzejszy, jesteś kurwa kimś kwiii jeszcze naucz się czytać ze zrozumieniem i w ogóle będziesz wzorem xD

•  

account manager

@mirasKo-Kalwario: faktycznie, to szefowa opiekunów klienta, która wystąpiła w reklamie

i w sumie w ogłoszeniu biorą też facetów (nie ma nic że tylko kobiety), a dodatkowo b2b więc też możesz wynegocjować dodatkowy dzień wolny w miesiącu:
      https://codeandpepper.com/jobs-ruby-developer-cracow/

a i proces rekrutacji mają niezły: https://medium.com/smart-pension-technology/hiring-developers-at-smart-pension-ee9baa38e87

+: stokujo
    •  

@norepinefryna: w przeciwieństwie do ciebie potrafię czytać ze zrozumieniem

•  

@diamentovva: poczytaj sobie trochę o dyskryminacji pozytywnej i o problemach jakie generuje, zwalczanie wykluczenia zawodowego parytetami to dolewanie oliwy do ognia.
      Promować powinno się kompetencje pracownika a nie jego płeć, pochodzenie etniczne, religię czy orientację seksualną.

•  

@Ravill: jakis link do tego jest? bo bez linka to wyglada na niezlego bejta

•  

@Cerberon szkoda, że tego nie pokazałeś w takim razie no ale trudno :)

•  

@Mario7400: no i tego nie powinno być. Przedsiębiorca powinien mieć wolną rękę przy ustalaniu wynagrodzeń pracowników.

•  

z takiej że komuna się skończyła i prywatne firmy mogą zatrudniać kogo chcą?

@diamentovva: Chyba się mylisz.

•  

i w sumie w ogłoszeniu biorą też facetów (nie ma nic że tylko kobiety), a dodatkowo b2b więc też możesz wynegocjować dodatkowy dzień wolny w miesiącu:

@vucko: jasne, że tak. Nikt nie jest na tyle szalony żeby nie rekrutować devów tylko dlatego, że nie zgadza się płeć

•  

Wielki kwik bo dodatkowy dzień w miesiącu (zgadzam się, że to jest niesprawiedliwe) ale szkoda, że nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę, wtedy jest przyklaskiwanie, bo "baba i tak chuja umie" xD

@norepinefryna: No ale to trzeba by wykazać, że to była taka sama praca. Google próbowało i sobie strzeliło w stopę. Pracodawca szybko by zwietrzył, że zatrudniając kobiety za taką samą pracę miałby mniejsze koszty płac i zatrudniłby same kobiety.

•  

@Mario7400: Tłumaczyłam w komentarzach już o co mi chodziło (o reakcję na wykopie na dyskryminację kobiet, i reakcję na dyskryminację mężczyzn, analogiczne sytuacje tutaj i reakcje na obydwie sprawy) ale i tak szanuję, że nie zacząłeś komentarza od bluzgów :)

•  

a co ci przeszkadza że firma sfinansuje dziewczynom szkolenia?

@diamentovva: Nie finansuje szkolenia facetom przez to dyskryminuje ich w kwestii rozwoju zawodowego.

+: Falcon
    •  

@Ravill: code & pepper?

Koduj i pieprz?

Fajna nazwa xD

•  

na szczęście nie ty o tym decydujesz

@diamentovva: Ale co szczęśliwego jest w tym, że firma nie wprowadzi zasady ze wszyscy będę mieli finansowane szkolenia, tylko będzie dyskryminować mężczyzn w dostępie do szkoleń?

•  

@stokujo: Wyjścia są dwa:
      1. Zarzutka(nie ma linka do insta)
      2. Oficjalne ogłoszenia na pracuj czy noflu są wrzucane zgodnie z prawem ale za pomocą insta próbują obejść prawo.

•  

No tak... Baba z 3 letnim doswiadczeniem odpowiedzialna za dzial "opiekuna klienta", ktora ma "odpowiadac' za programistki i nie majaca w tym temacie zadnego pojecia... No kurla... To jebnie i to w pierwszym tygodniu...¯\_(ツ)_/¯(-‸ლ)(╯°□°)╯︵ ┻━┻ #logikarozowychpaskow #p0lka

+: v-tec
    •  

Dlatego odniosłam się do tego, że skoro faceci płaczą o ten wolny dzień (co jest niesprawiedliwe i napisałam to już chyba 2 razy) to nie powinni też popierać takiego głupiego gadania, że facet jest lepszym pracownikiem bo ma kutasa.

@norepinefryna: Chyba nikt takiego argumentu nie używał. A komentarze, że facet jest wydajniejszy od baby w dyskusji o pracy fizycznej w ogrodnictwie/leśnictwie , jest w sumie spostrzeżeniem identycznym z twoim, bo każdy facet wie to co ty musiałaś napisać, czyli że facet więcej tych sadzonek i worków przeniesie i więcej dołków wykopie. I wcale ich nie będzie kopał kutasem.

•  

@norepinefryna: ale ty wiesz ze jezeli kobieta dostaje mniej kasy od faceta na tym samym stanowisku to wina pracodawcy a nie tego faceta, nie? Mysle ze dodatkowy dzien wolny dla kobiet i inne (jakiekolwiek) benefity biorace sie z plci jest seksistowskie i zle.

•  

@PaulStanley: kodowanie przy kuchence xD

•  

@stokujo: Ja tam jestem prosty człowiek. Jak ktoś pisze: "Dla dziewczyn mamy specjalne benefity:..." to uważam że to co tam wymienione to są specjalne benefity dla dziewczyn. W tym szkolenia.

•  

@Wooferek: Pisałam o tym w innych komentarzach. Nie wiem skąd pomysł, że to może być wina faceta???

Ja też uważam, że to jest dyskryminacja

Jeśli faceci byli gorzej opłacani niż kobiety to się im należało to wyrównanie, więc popieram.

> Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem pracownika ze względu na płeć

Cytaty z moich komentarzy bo nie chce mi się powtarzać.

•  

@Mario7400: ta, tak to wygląda, więc się nie dziwię. Taki tam wiesz, marketing ;)

•  

@Ravill: Szczerze mówiąc to ten jeden dzień jest sensowny. Wiadomo, że część kobiet nie ma problemu z miesiączką, a część umiera i indywidualnie nie da się dopasować, więc ten jeden dzień to dobry kompromis. Mam nawracające zapalenie oskrzeli, więc trochę rozumiem sytuację.

•  

@terrancee: ty się nie śmiej, u mnie w #studbaza napisalam programy na zaliczenie i dzialaly, na 5.0 a i na 5 z gwiazdką nawet, ale jak sie mnie zapytasz w jakim jezyku to ci powiem że

A ja wiem? Nie wiem, nie powiem panu

•  

Wielki kwik bo dodatkowy dzień w miesiącu (zgadzam się, że to jest niesprawiedliwe) ale szkoda, że nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę,

@norepinefryna: Chyba chodzi o to, że oferta pracy wyklucza osoby ze względu na płeć, co jest nielegalne. Dokładnie na tej samej zasadzie jak nie wolno ci zrobić stanowiska tylko dla Niemców i walnąć ogłoszenia pt. Żydzi nie są mile widziani. Nie wiem czy pojmujesz, że taka dyskryminacja to nie tylko czystej wody idiotyzm, ale też absolutnie odrażająca praktyka.

Wykop jest niestety pełen mizoginów, nie dziwi więc że mogą pojawić się fanfary gdy ktoś robi krzywdę kobiecie. To osobny problem. Nie wspominałaś o tym wprost, ale na wszelki przypadek dodam też poniższe:

Generalnie wage gap to mit. Ostatnio były dwa newsy z audytów, jeden w stacji TV inny z Google, w obydwu przypadkach problem niższego wynagradzania dotykał mężczyzn a nie kobiet. Ekonomiści są też zgodni - wage gap to naiwny mit.

Dziwią mnie kobiety, które przyklaskują takim pomysłom. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć jakieś kursy programowania od podstaw dedykowane kobietom, bo może niektóre panie czują się na takim kursie lepiej albo metody prowadzenia zajęć są dla nich przystępniejsze.

@Shanny: Ja bym patrzył na takie kursy podejrzliwie, zresztą jak na wszystkie te "bootcampy" - każdy nie mający do nich dostępu będzie się zastanawiał, czemu tak.. i pierwszy domysł "bo poziom słaby i bały się wyśmiania", niestety. Tak też chyba jest notabene.
      W ogóle kurs programowania to jakiś oksymoron, to jest zabawa na 10 lat nauki, nie na kurs...

•  

@Mario7400: Zakładanie z góry, że kobieta poradzi sobie gorzej przy pracy w sadzeniu w ogrodzie bo jest kobietą jest dyskryminacją, czy Ci się to podoba czy nie. Chyba, że facet ma większy zakres obowiązków w takiej pracy to słusznie należy mu się większa płaca. Nikt takich argumentów nie używał? Było pełno glosów poparcia, że kobieta słusznie dostaje mniej kasy za tę pracę, a nikt się nie interesował czy ma mniej obowiązków czy nie. Poparcie bo w końcu kobieta. Nie chce mi się już na ten temat serio dyskutować, dyskryminowanie jest chujowe w obie strony, ja jedyne co tu chciałam pokazać to właśnie to, że jak już się oburzamy na dyskryminację mężczyzn to tak samo powinniśmy się oburzać na dyskryminację kobiet,a nie że jedno jest cacy a drugie be.

•  

@PaulStanley: musiały być w brajlu xd

•  

@terrancee: po angielsku były ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@norepinefryna: nie ma czegoś takiego jak więcej kasy za tą samą pracę. Nie ma czegoś takiego jak dwóch identyczych developerów robiących to samo.

+: Dutch
    •  

@Falcon: Porównywałam reakcję wykopu na analogiczne sytuacje, tylko w stosunku do innych płci. Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem, napisałam już chyba z 10 komentarzy na ten temat a ludzie nadal mnie wołają i wyzywają od feministek. Faktycznie trzeba pisać jak krowie na rowie na następny raz, i jeszcze podkreślać, że nie, nie mam na myśli wszystkich użytkowników portalu. I też już ktoś przytoczył mi argument z Google, i ja jestem za tym, że jak wyszlo, że faceci są gorzej opłacani za tę samą pracę to jak najbardziej popieram, że należy się im wyrównanie (i chyba je dostali z tego co ktoś wklejał).

•  

Wyjścia są dwa:
      1. Zarzutka(nie ma linka do insta)

@CukrowyWykop: daje 99.99%

•  

@norepinefryna: 38 dni w roku wolnego, no kurła mała różnica rzeczywiście xD

•  

@Ravill: ja bym na miejscu #rozowepaski poczuł się urażony tym ciągłym popychaniem kobiet gdzie tylko się da. "Kursy dla kobiet", "dziewczyny na politechniki", "dziewczyny do it", "dziewczyny tu, albo tam", jakieś parytety itp. itd. Wygląda to tak jakby kobiety miały być jakieś upośledzone i nie potrafiły same zadbać o swoją przyszłość xD i trzeba je na siłę gdzieś popychać jak małe zagubione dzieci? Serio?
      Przecież kobiety osiągają swoje sukcesy tak jak same chcą, od dziesiątek lat są np. lekarzami, czy naukowcami, nawet noblistki się trafiały. Jak któraś chciała coś osiągnąć to to zrobiła, czyli dokładnie tak jak jakiś facet ¯\_(ツ)_/¯ a to, że może być ich mniej w jakiejś branży to co z tego? Może coś akurat kobiet nie interesuje i statystycznie jest ich mniej? Nikt nigdzie drzwi przed nimi nie zamyka, no może poza jakimiś krajami arabskimi.
      Kompletnie nie rozumiem w czym jest problem.

•  

@nickznaleziony: kurwa, ile razy mam pisać, że ja NIE POPIERAM TEGO DNIA WOLNEGO I PISALAM NA TEN TEMAT CHYBA 10 KOMENTARZY a jedyne co pokazywałam swoim komentarzem to różnica w reakcji wykopków na dyskryminację kobiet, a dyskryminację mężczyzn!!!!1111

•  

wsparcie eksperckie dla seniora? ostro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Zakładanie z góry, że kobieta poradzi sobie gorzej przy pracy w sadzeniu w ogrodzie bo jest kobietą jest dyskryminacją, czy Ci się to podoba czy nie

@norepinefryna: Jeśli chodzi o to, że stereotypowo ludzie (tu głównie faceci) uważają, że w ciężkiej pracy fizycznej faceci są wydajniejsi niż kobiety, no to można próbować ten szkodliwy mit obalić. Pewne panie postanowiły to zrobić na przykładzie lodówki, którą we cztery wniosły po schodach. I (załóżmy) stówkę, którą by zarobiło dwóch facetów mogłyby sobie podzielić na 4.
      Oczywiście są prace w których kobiety są z reguły wydajniejsze czy po prostu lepsze od facetów.
      A wracając do kwestii formalnych warunków zatrudnienia, to żeby były różnice w stawce (przy tych sadzonkach), musiałoby być zróżnicowanie zakresu obowiązków. Albo różne normy do wyrobienia. Bez tego to zapis o różnych stawkach na tym samym stanowisku byłby nielegalny. Tak samo nielegalne są moim zdaniem benefity będące "pozytywną dyskryminacją"

•  

@wypok_smieszne_obrazki: Mnie też takie popychanie dziwi, plus się ostatnio zastanawiałam czy jest jakiś sektor pracy w którym tak samo są aktywizowani mężczyźni, nic mi nie przyszło do głowy, bo nawet jak np wśród zawodu pielęgniarz nie ma czegoś takiego, że jest jakieś zachęcanie żeby robili to faceci chociaż mało facetów to robi

•  

@Ravill: już się nie mogę doczekać parytetów w programowaniu: throw new RuntimeException("Domyśl się!");

•  

@norepinefryna: Spoko. Wykop, wykopem - gdyby to ogłoszenie było skierowane do mężczyzn, to pewnie już byś to widziała w TV.

•  

@Ravill: Ta firma prowadzi zapewne politykę dyskryminującą.

•  

wyłączyli ocenianie firmy na fb, moderatorka nie nadążała usuwać komentarzy, robi się ciekawie ;-)

źródło: koderki.PNG

•  

@nickznaleziony @Mario7400 @Falcon

Nie dyskutujcie z ta norepinoferyna bo to #p0lka cholerna,ona ma jakieś chore myslenie

+: groob
    •  

W ogóle kurs programowania to jakiś oksymoron, to jest zabawa na 10 lat nauki, nie na kurs...

@Falcon: No właśnie. To często jest zabawa od gimnazjum czy liceum. Zanim komputery trafiły pod strzechy to udział kobiet w IT był większy. I kobiety i mężczyźni szli na informatykę jak na budownictwo, mechaniczno energetyczny czy inne dziedziny, których nie dało się poćwiczyć wcześniej w domu. A nawet chętniej wybierały informatykę, bo nie kojarzyła się z przemysłem ciężkim. Raczej tak jak na biotechnologię, ochronę środowiska, czy chemię. A teraz każdy ma od dzieciństwa komputer i liczba kobiet na studiach IT wynosi 13%. Po kilkudziesięciu latach walki z dyskryminacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Cholerne code & pepper dyskryminuje facetów ja pierdole to jakaś patologia

•  

@diamentovva: oczywiście, że mogą zatrudniać kogo chcą.Tylko niech:
      -baby przestana pierdolić o dyskryminacji bo za mało kobiet " w zawodzie" i mają utrudniony start
      -pedały przestaną zmuszać przedsiebiorców i zwykłych ludzi do działania wbrew ich woli.Do tego niech przestaną gderać o jakiejś nierówności gdy ktoś im odmawia lub sie nie zgadza z nimi
      itd,
      Mam wrażenie, że to działa tylko w jedną stronę.

•  

@Ravill:

gorliwa
      Nadgorliwość gorsza od faszyzmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@norepinefryna: dlaczego się mężczyzn nie zachęca to nie do końca wiem, być może dlatego, że społeczeństwo ogólnie ma ich w dupie ¯\_(ツ)_/¯ dyskryminacja np. w sądach rodzinnych, czy w kwestii przemocy domowej (hehe baba cię bije?) itp. (nie tylko w tym kraju)
      Chociaż ten brak zachęcania jest akurat zdrowy, bo jaki w tym sens? Jak nie chce to niech daną ścieżką nie idzie. Od zachęcania, czy jakiejkolwiek formy doradztwa to każdy człowiek może się oprzeć np. na swoich najbliższych, albo znajomych, bo to oni znają tę osobę osobiście i na tej podstawie lepiej mogą doradzić, po co robić to na poziomie instytucji, czy nawet polityki? Nie widzę sensu.
      Przez te akcje dla kobiet niektórzy mogą serio pomyśleć, że one są jakieś głupsze xD a przecież to nieprawda. Może statystycznie większość z nich ma nieco inne cele w życiu i co innego je interesuje i tyle. Zdziwiłem się kiedyś jak mi koleżanka powiedziała, że jakiś prowadzący na uczelni nie lubi dziewczyn i się ich czepia o cokolwiek, bo uważa, że się nie nadają (kierunek elektronika). Tak jakby mało było facetów z tego samego kierunku, którzy nic nie kumali xD Niby wykształcony doktor a jednak dzban ¯\_(ツ)_/¯

•  

@wypok_smieszne_obrazki daj spokój jej nie przemowisz do rozsądku ona wie lepiej

•  

Nie dyskutujcie z ta norepinoferyna bo to #p0lka cholerna,ona ma jakieś chore myslenie

@typbezoszczednosci95: Przesadzasz. Ztriggerowała się niektórymi wypowiedziami, których podstawowym przekazem jest, że baby są głupie.

•  

@Hannahalla: no to ktos tu robi kurwe z logiki bo lewactwo wszytko uznaje za "dyskryminacje" i drze morde

•  

@shekerama: Ruby to Ruby, ja tam wolę Pythona

•  

@typbezoszczednosci95: I ty się dziwisz, że dodałam cię na czarną? Skoro mnie jawnie obrażasz? Właśnie dlatego tam jesteś i będziesz. Elo

•  

@norepinefryna gdzie ja cie niby obrażam do jasnej cholery?!

•  

@typbezoszczednosci95: XD co? nie zauważyłem byśmy mieli odmienne zdanie, Może nie umiem precyzyjnie wyrazić myśli.

•  

@wypok_smieszne_obrazki nie wiem nie czytałem tylko widziałem że jej odpowiedziales,z nią się nie da dyskutować normalnej

•  

Porównywałam reakcję wykopu na analogiczne sytuacje, tylko w stosunku do innych płci. Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem, napisałam już chyba z 10 komentarzy na ten temat a ludzie nadal mnie wołają i wyzywają od feministek.

@norepinefryna: Wykop musi jakoś zaadresować swoją mizoginię. Nie wiem jak, ale myślę, że fajnie by było rozpocząć powoli dyskusję...

@typbezoszczednosci95: Dzięki, że uprzedziłeś, bo byłem przekonany że Kanadyjka.

Zanim komputery trafiły pod strzechy to udział kobiet w IT był większy. I kobiety i mężczyźni szli na informatykę jak na budownictwo, mechaniczno energetyczny czy inne dziedziny, których nie dało się poćwiczyć wcześniej w domu. A nawet chętniej wybierały informatykę, bo nie kojarzyła się z przemysłem ciężkim. Raczej tak jak na biotechnologię, ochronę środowiska, czy chemię. A teraz każdy ma od dzieciństwa komputer i liczba kobiet na studiach IT wynosi 13%. Po kilkudziesięciu latach walki z dyskryminacją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mario7400: To jest ciekawe zjawisko. Bardzo pod włos feministycznej bajki o "stuleciach dyskryminacji" i tłumaczeń, że potrzeba 100 pokoleń aby kobiety przekonały się do czegoś, do czego nie miały dostępu ich pra pra pra .. prababacie ¯\_(ツ)_/¯ przy czym nawet głupi im od razu wytknie, że to bzdura, bo np. na medycynę wdarły się jak tsunami, jak tylko mogły, obecnie stanowią bodaj większość studentów medycyny, correct me if I'm wrong. I super notabene, bo mają do tego naturalne predyspozycje i interesuje je to. Są też mierzalnie lepsze. Ale z IT to już argument poroniony, bo raz że dziedzina nowa, dwa że u początków kobiety były jak najbardziej obecne, a trzy że nawet jak im płacą żeby programowały, to ledwo drgnie.

I wytłumacz tym oszołomom, że może one po prostu nie chcą?

•  

@wypok_smieszne_obrazki: Zgodzę się, problem właśnie np. w sądach rodzinnych z przykładowo biciem to jest dla mnie niezrozumiałe... Tak samo jak ciągle panuje przekonanie, że dziecko zawsze trafi pod opiekę matki, jakakolwiek zła by nie była, i jakkolwiek ojciec by się nie starał jest na starcie przegrany, bo to facet i robi się z niego jakiegoś niepełnosprawnego głupka, który nie będzie się umiał zająć dzieckiem. Też mi się wydaje, że takie aktywizowanie jest bez sensu. Jedyny logiczny argument to w sumie może to, że skoro firma sama zachęca do pracy kobiety, to one się przełamią i więcej kobiet które by chciały np. programować będzie taką pracę podejmować, skoro już nawet pracodawca zachęca do tego. Tak czy siak ten wolny dzień jest totalną dyskryminacją. A uprzedzenia są wszędzie, niestety właśnie bardzo często też u wykształconych ludzi, z wydawać by się mogło otwartym umysłem.

•  

@typbezoszczednosci95: Ty serio jesteś taki głupi czy udajesz? Nazywanie mnie "cholerną p0lką" i w innych komentarzach jeszcze inne epitety to dla ciebie nie jest obrażanie? Jaja sobie robisz? Ze mną można dyskutować na różne tematy, jak widać koledze @wypok_smieszne_obrazki odpisałam normalnie, bo też się do mnie normalnie zwraca - nie bluzga do mnie na wstępie. Więc daruj sobie bo nie mam humoru na trollowanie/głupotę faktyczną.

•  

@norepinefryna odbanuj mnie to cie przeprosze.i pogadamy normalnie

+: Akselix
    •  

@norepinefryna Podaj przykład takiej pracy gdzie zatrudnia się mężczyzn i kobiety na TE SAME stanowisko, gdzie robią dokładnie TO SAMO w pracy a mężczyzna zarabia więcej. Z chęcią się dowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Alvarez108:
      Nie chce mi się serio klepać kolejny raz tego samego, więc wrzucę cytaty komentarzy które pisałam wyżej

Porównywałam reakcję wykopu na analogiczne sytuacje, tylko w stosunku do innych płci. Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem, napisałam już chyba z 10 komentarzy na ten temat

Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem pracownika ze względu na płeć

Podaję przykład - był wpis gdzie chodziło o to, że baba mniej zarabia - było w większości potakiwanie i przyznawanie racji, że tak powinno być. Jest wpis że kobieta ma większe przywileje - to jest jedna wielka awantura. Ja nie mówię o jakichś dokumentach, statystykach i innych tylko o porównaniu zachowania komentujących na wykopie.

•  

@Alvarez108: *to samo stanowisko (╯︵╰,). Czemu wszyscy wszędzie piszą TE, kiedy powinno być TO?

•  

@norepinefryna: bardzo często widzę, że jakiś facet pcha wózek z dzieckiem, np. rano wsiada do autobusu, może do żłobka wiezie. Poza tym to dobrze, że dziecko ma z ojcem kontakt większy niż tylko wieczorem, gdy z pracy wróci. Po drugie jeśli kobieta też pracuje no to chyba oczywiste, że przecież nie będzie się sama zajmowała dziećmi i domem po pracy.

skoro firma sama zachęca do pracy kobiety, to one się przełamią i więcej kobiet które by chciały np. programować będzie taką pracę podejmować

No cóż, to dalej dyskryminacja ¯\_(ツ)_/¯ facet też może się wahać, bo np. nie czuje się na siłach i nie może się przełamać, bo dopiero zaczyna karierę itp. Mężczyzna to nie jest jakiś inny gatunek człowieka, tak samo się boi, jest niepewny, ma lęki (no każdy z ludzi jest trochę inny)
      a kobiety jak chcą to programują. Akurat u mnie w zespole jest taka chyba już po 40-stce, jakieś 10 lat temu prowadziła zajęcia na uczelni. Jak widać już wcześniej się dało.
      Takie zachęcanie akurat kobiet wywołuje u mnie poczucie traktowania ich jak jakieś nieporadne istoty :D i że pracodawca chce ich więcej bo liczy bardziej na to, że zwiększy dzięki nim produktywność męskich pracowników ¯\_(ツ)_/¯ może przesadzam, ale można to tak odebrać.

@typbezoszczednosci95: nie oczekuj szacunku i zrozumienia od swojego rozmówcy jeśli sam jesteś do tej drugiej osoby nastawiony negatywnie, nawet jeśli w czymś się nie zgadzacie.

•  

Jedyny logiczny argument to w sumie może to, że skoro firma sama zachęca do pracy kobiety, to one się przełamią i więcej kobiet które by chciały np. programować będzie taką pracę podejmować, skoro już nawet pracodawca zachęca do tego.

@norepinefryna: Tu mi się nasuwają dwa spostrzeżenia.
      1. Być może to nie firmy zachęcają, tylko do firm IT trafia sporo kobiet na stanowiska związane z HR czy z zarządzaniem i one czują misję zwiększenia udziału kobiet także na stanowiskach "produkcyjnych". bo taki trend. Jakiś czas temu była taka analiza czołówki sektora IT i wprawdzie chwalono, że ogólnie udział kobiet jest duży, ale na stanowiskach stricte IT było tylko jakieś (OIDP) 10% kobiet. No i oczywiście komentarz, że nawet w takich nowoczesnych technologiach szefowie firm kierują się średniowiecznymi stereotypami. Ale jak zrobić żeby było więcej? Jak taki FB czy Google będzie chciał zatrudnić setkę najlepszych programistów i sięgnie po czołówkę Top Coder to ile tam twoim zdaniem będzie kobiet w tej setce? IMHO kilka procent. Gdyby chcieli zatrudnić 50:50 to musieliby wziąć 50 facetów z czołówki listy i 50 kobiet z grupy powiedzmy TOP 1000. Która firma chciałaby brać gorszych jakościowo pracowników w sytuacji gdy musi płacić im tyle samo co tym najlepszym.
      2. Przełamywanie się do IT nie może następować koło dwudziestki pod wpływem zachęcających ofert pracy. Chce się konkurować z facetami, trzeba zacząć wtedy gdy oni, czyli w wieku 12-14 lat. Oczywiście nie wszyscy tak zaczynają, ale wśród tych z czołówki to jest chyba jest dość powszechne. Pytanie czemu dziewczynki nie chcą w tym wieku siedzieć przy komputerze i pisać w c?

•  

@wypok_smieszne_obrazki: Oczywiście, i bardzo dobrze, że ojciec przestaje być osobą którą dziecko widuje tylko wieczorem przed spaniem. Chodziło mi bardziej o to, że to też przykład dyskryminacji, kiedy mężczyzna z góry jest przegrany w sprawie o opiekę nad dzieckiem bo na bank dziecko będzie miało lepiej z matką. Dziecko będzie miało lepiej z tym rodzicem który bardziej się o nie troszczy, niekoniecznie to będzie matka zawsze.
      Da się bez takiego zachęcania, oczywiście. Jak ktoś chce pracować to nie będzie potrzebował jakiegoś zachęcania i innych profitów żeby tylko poszedł do pracy. Jakby się tak głębiej zastanowić to sensu w takiej aktywizacji większego nie ma. To chyba tylko taki zabieg żeby pokazać kobietom, że też się nadają (tym co się wahają, bo te które są pewne swoich umiejętności raczej o tym wiedzą, że dadzą radę). Ale masz oczywiście rację, że facet może mieć takie obawy (że się nie nadaje). Tu wszystko się kręci wokół płci dalej, bo facet wie że inni faceci pracują i ewentualne odrzucenie na stanowisko pracy spowoduje, że porażkę weźmie osobiście, a nie, że "to dlatego, że jestem facetem". A dużo kobiet lubi to tak tłumaczyć - nie wzięli mnie bo jestem kobietą.

•  

@norepinefryna A wpis to sobie mógł być, znając uprzywilejowanie kobiet we współczesnym zachodnim świecie sprawa pewnie od razu została rozwiązana i pracodawca z pewnością został ukarany, natomiast na częstą dyskryminację mężczyzn żadne instytucje nie reagują i nie zareagują, właśnie dlatego są jedne wielkie awantury przez zniewagę wobec mężczyzn

•  

@jack_: w mojej poprzedniej firmie mieliśmy jedną fabrykę w Maroko i tam kobiety miały wolne z okazji okresu co miesiąc. Plus przerwa w produkcji na modły w pokojach specjalnie do tego przygotowanych. Normalnie iks kurwa de.

•  

@Alvarez108: Nie wiem jak sprawa się skończyła, to była oferta pracy gdzie było tylko napisane gdzie będzie praca, i stawka - kobiety mniej, faceci więcej. Wątpię, że coś się w temacie działo bo to było ogłoszenie na FB, no chyba że się ktoś uparł i to gdzieś zgłosił. Nawet wtedy pisałam, że może facet ma więcej obowiązków w tej pracy i stąd ta różnica. A dużo osób sądziło, że " bardzo dobrze, babie się należy mniej nawet jak robi to samo" więc zwróciłam uwagę na ten problem w tym momencie, kiedy to z kolei babie ktoś daje przywileje ze względu na bycie babą. Tak samo niesprawiedliwe, nieważne w kierunku jakiej płci skierowane jest dyskryminowanie. Ja też nie popieram tego co ta firma odwala. Tak samo jak nie lubię gdy w pracy palacze mają płacone kiedy palą, a ja w tym czasie zapierdalam, tak samo nie czułabym się dobrze gdybym miała mieć wolne dzień więcej, a faceci by w tym samym czasie pracowali i wszyscy dostalibyśmy ten sam hajs.

•  

@Mario7400: Bardzo możliwe, że to idzie od HR, plus teraz jest jednak moda na równouprawnienie, ale jak w każdej dziedzinie zdarzają się fanatycy - tak i tutaj da się spotkać. Nie wiem czy to jest kwestia konkurencji, może większość pracodawców nie ma nic złego na myśli zachęcając kobiety do pracy w IT. Może większość chce pokazać, że jak coś to też mogą tu pracować. Prawda jest taka, że mała ilość kobiet IT bierze się trochę z tego, że jednak teraz są jeszcze na rynku pracy pokolenia które były wychowywane na zasadzie "chłopczyk to ma lubić matmę, a dziewczynka to może lubić polski" i często nawet w czasie swojej edukacji spotykałam się z takim generalizowaniem, jak np. przy tablicy koledze nie szło z zadaniem na matmie, że "no przecież facet jesteś to liczyć na pewno umiesz". Wydaje mi się, że ta aktywizacja może być próbą zerwania ze stereotypami. No tylko właśnie brakuje tu tego, że faceci są zachęcani do stanowisk typowo kobiecych, wtedy by się to zgadzało, że to walka ze stereotypami z obydwóch stron. Jeśli chodzi o stanowisko gdzie to facet ma fory bo jest facetem to jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że w świecie makijażu facet często robi furorę - znajomy się tym zajmuje i mówił, że jak poszedł na rozmowę o pracę do Sephory czy innego Douglasa to ponoć szefowa była zachwycona, że facet ogarnia taki "babski świat".

•  

@KKK1337: Czyli jedna z tych trzech? ;-)

•  

@Ravill: idiotka taka elokwentna i wykształcona a nie wie dlaczego tak mało kobiet siedzi w IT. Nie napisze bo panie mogą poczuć się obrażone także tego... pracy fizycznej tam nie ma tylko wygodna w biurze

•  

@norepinefryna Muszę przyznać że tu się zgadzamy

•  

@Ravill: pracuje jako kto? Head of account management? to się kurwa Key Account manager nazywa albo babka sobie coś wymyśliła bo jest zwykła babką z HR

•  

@Ravill: Już miałem wyśmiać, że wykopki znowu stulejarskie oburzenie kręcą, ale z tym dodatkowym dniem wolnym dla kobiet to naprawdę ją popierdoliło.

•  

@norepinefryna: pokaz mi kobietę i mężczyznę, pokaz mi skany ich identycznych umów różniących się tylko kwotą na korzyść mężczyzny. A może prościej: przestań pierdolic już te farmazony?

•  

@Amerykanski-Naukowiec: kurwa mać, kolejny oświecony, pisalam już 100 razy co miałam na myśli, nie chce mi się kolejny raz tłumaczyć.
      https://www.wykop.pl/wpis/39938051/czy-to-prawda-ze-firma-code-amp-pepper-jest-seksis/#comment-140512587

•  

Prawda jest taka, że mała ilość kobiet IT bierze się trochę z tego, że jednak teraz są jeszcze na rynku pracy pokolenia które były wychowywane na zasadzie "chłopczyk to ma lubić matmę, a dziewczynka to może lubić polski"

@norepinefryna: Nie zgodzę się z tobą. Ja chodziłem do LO w głębokim PRLu i zajęcia z informatyki były prowadzone przez programistkę z zakładu przemysłowego, która uczyła nas na tablicy Algola 68. Raz mieliśmy wycieczkę do jej miejsca pracy to zobaczyliśmy komputer :) I to było normalne, że programistkami są kobiety. Było ich chyba więcej niż 30%. A co do podziału na matematykę i polski. Generalnie chłopcy szli do zawodówek i techników więc w LO nawet w klasach matematycznych było dużo dziewcząt. I nauczycielami matematyki też były kobiety. Nie widziałem takiej presji ze strony rodziców czy nauczycieli, że chłopcy do matematyki, a dziewczynki do polskiego. Chłopcy do nauki zawodu żeby w wieku 19 lat móc utrzymać rodzinę, a dziewczynki mogą sobie studiować bo to i tak nieprzydatne w życiu.
      Proporcje płci wśród programistów moim zdaniem pogorszyły się po upowszechnieniu się komputerów w domu. I po uzyskaniu większego zakresu swobód. Każdy wybiera taką ścieżkę zainteresowań, a później "kariery" jaka mu bardziej odpowiada. Z jakichś przyczyn dziewczynki nie interesują się komputerami od strony grzebania w rejestrach, plikach konfiguracyjnych, czy później programowania. Nie uważają tego za ciekawe i raczej nie podziwiają zbytnio chłopców, którzy tym się zajmują. Gdy później zostaną zachęcone przez reklamy z uczelni czy przez działaczki równościowe to już są o kilka lat z tyłu w tej dziedzinie w porównaniu do mężczyzn.

No tylko właśnie brakuje tu tego, że faceci są zachęcani do stanowisk typowo kobiecych, wtedy by się to zgadzało, że to walka ze stereotypami z obydwóch stron.
      Nie przyjmuję tej koncepcji walki ze stereotypami. Uważam że to jest jakaś walka z chochołem tworzonym przez środowiska "równościowe" czy feministyczne. Nie wierzę w skuteczność tego, bo nie wierzę, że różnice w wyborze zawodów są wynikiem stereotypów. Nie będzie mi to jednak przeszkadzać jeśli ta "walka ze stereotypami" będzie się ograniczać do promowania poprzez akcje informacyjne, finansowania przez jakieś organizacje działań mających popularyzować programowanie wśród dziewczynek jak typu kursy programowania, obozy. Ale uważam za szkodliwe i dyskryminacyjne działania przymuszające np pracodawców czy uczelnie do parytetów płci.

•  

Ale mnie wkurwia ten korporacyjny nowobełkot w nazwie stanowisk... Nawet w UK tak nikt tego nie nazywa.

•  

@Ravill: senior i "wsparcie eskperckie" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Czy może ktoś potwierdzić, że firma Code & Pepper jest seksistowska i uzależnia specjalne benefity od płci pracownika?

•  

@norepinefryna: a nie uważasz za cyt "jebaną hipokryzję" walkę z dyskryminacją za pomocą dyskryminacji? bo jak to nie jest jebana hipokryzja, to nie wiem co jest.

•  

@Ravill: anno domini 2019, wykopki odkrywają że życie nie jest sprawiedliwe
      oh no :(

•  

@vincvincenty: pokaż mi w którym miejscu napisalam, że walka dyskryminacją za pomocą dyskryminacji to coś co popieram.
      Czy ja piszę jakoś po chińsku, że ludzie mi wmawiają, że coś powiedziałam, a nie napisałam nic takiego i wcale tak nie uważam?

•  

@norepinefryna nie napisałem że popierasz. weź głęboki wdech. napisałaś, że afera o ten przypadek i potakiwanie jak kobieta zarabia mniej, to jebana hipokryzja. zapytałem, czy nie uważasz że zwalczanie dyskryminacji dyskryminacją to właśnie jest jebana hipokryzja. odpowiesz?

•  

@vincvincenty: Więc powtarzam jeszcze raz, że napisalam chyba z 15 komentarzy w których piszę na różne sposoby, że dyskryminacja płci, zarówno mężczyzn jak i kobiet jest chujowa i słaba. I że nie popieram żadnej z nich. Zarówno tej która daje mi więcej benefitów jako kobiecie, jak i tej która dyskryminuje mnie ze względu na to, że jestem kobietą. Tak, uważam, że zwalczanie dyskryminacji dyskryminacją to jebana hipokryzja i nie popieram tego co ta firma robi. Pisałam o tym w wielu moich poprzednich komentarzach. Naprawdę wielu

Też nie szanuję tych ludzi bo z jakiej paki ktoś ma mieć więcej wolnego tylko dlatego, że jest babą?

Dobrze, zgodzę się, ale płacenie komuś z gory mniej tylko dlatego, że jest facetem/kobietą i tylko na tej podstawie (a nie na podstawie doświadczenia, umiejętności) jest tak samo zjebane.

Jeśli faceci byli gorzej opłacani niż kobiety to się im należało to wyrównanie, więc popieram.

Ja nie jestem za żadnym faworyzowaniem pracownika ze względu na płeć

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

ak taki FB czy Google będzie chciał zatrudnić setkę najlepszych programistów i sięgnie po czołówkę Top Coder to ile tam twoim zdaniem będzie kobiet w tej setce? IMHO kilka procent. Gdyby chcieli zatrudnić 50:50 to musieliby wziąć 50 facetów z czołówki listy i 50 kobiet z grupy powiedzmy TOP 1000. Która firma chciałaby brać gorszych jakościowo pracowników w sytuacji gdy musi płacić im tyle samo co tym najlepszym.

@Mario7400: Google robi to. Na to zwrócił uwagę james dommroe i został zwolniony czyli poprzeczka niżej dla kobiet, z resztą mają o to więcej procesów niż jeden. Dyskryminacja mężczyzn sięgnęła takich rozmiarów że new york times analizując ich płace stwierdził że google dyskryminuje meżczyzn. Do tego wy serio myślicie że google,fb czy intel zatrunida tylko top coder? Większość ludzi kodujących dla intela czy takie googla to klepacze. chyba nigdy w korpo nie pracowałeś. Drobny procent z Top ma nadawać ton a reszta jak w fabryce ma wyklepać.

•  

@Ravill: a więc firma Code and Pepper jest seksistowska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Drobny procent z Top ma nadawać ton a reszta jak w fabryce ma wyklepać.

@CukrowyWykop: Jednak trudniej się załapać do Google niż do Comarchu.

•  

@Mario7400: wiadomo, marka, testy itd. Ale nikt nie zatrudni samych macherów pokroju torvaldsa czy innego stoustrupa bo ich tylu nie ma.

•  

że nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę

@norepinefryna: Ale żeby nawet twierdzić, że 2 osoby mogą robić "tą samą pracę" to przede wszystkim trzeba być skończonym idiotą. Bo nigdy nie jest tak, że 2 osoby są takie same. To tak samo jakby bredzić, że 2 pisarzy dostało różne tantiemy za napisanie "tej samej książki" :D

•  

@norepinefryna: byłem dzisiaj w galerii handlowej, dziewczyny sprzedawczynie miały dostawę, dużo cięzkich kartonów - "zawołaj chłopaków to zaniosą na sklep" ;)

Także taka równa praca i płaca.

•  

@juesend_ej: chyba do końca życia będę dostawać powiadomienia do komentarzy o podobnej treści. Porównałam reakcję wykopu na wiadomość że kobieta zarabia mniej na tym samym stanowisku (był ostatnio tu screen z ogłoszenia o pracę, podane tylko stanowisko i stawka- dla faceta więcej a dla kobiety mniej) do reakcji w której to facet jest dyskryminowany. Reszty mi się nie chce niestety powtarzać. https://www.wykop.pl/wpis/39938051/czy-to-prawda-ze-firma-code-amp-pepper-jest-seksis/#comment-140512587

•  

@Ravill może nie chce z incelami pracować (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) pomijając to, że płeć wyznanie czy posiadanie dzieci nie powinno mieć wpływu na zarobki i szeroko pojętą pracę.

•  

@norepinefryna czego wymagasz od wykopu to portal dla wściekłych inceli szkoda nerwów

•  

W ogóle to sobie wyobrażacie zespół dużego projektu złożony tylko z kobiet?

@KKK1337: TAK!

źródło: img1.dmty.pl

•  

@Ravill: a teraz wyobraź sobie reklamę w drugą stronę - szukamy WYŁĄCZNIE facetów. Nie masz żony ani dzieci? To plus!

•  

@Ravill: żadna profesjonalistka nie pójdzie do takiej firmy

•  

@norepinefryna: Nigdzie facet nie dostaje więcej kasy za tą samą pracę, bo to się po prostu nie opłaca. No i jest nielegalne, taki szczegół.

•  

@Ravill: Jak mnie denerwują te angielskie nazwy stanowisk

•  

@SamiS tłumaczyłam już 20 razy o co mi chodziło, jak jesteś ciekawy to poszukaj w komentarzach wyżej bo ja już szczerze nie mam siły pisać do każdego to samo i każdemu z osobna tłumaczyć.

•  

@norepinefryna: może czas popracować nad sztuką wyrażania myśli skoro nikt nie zrozumiał o co Ci chodziło?

•  

chyba do końca życia będę dostawać powiadomienia do komentarzy o podobnej treści.

@norepinefryna: Cóż, Polacy to niezbyt mądry naród... ale raczej nikt nie jest takim debilem żeby stwierdzić jak jakiś bolszewicki aparatczyk, że jak ktoś ma łopatę albo klawiaturę to robi "tą samą pracę" jak inny człowiek który ma łopatę albo klawiaturę. Gdyby kobiety zarabiały mniej za to samo to firmy zatrudniałyby same kobiety. Niestety tak się składa że nie masz racji bo fakt zarabiają mniej ale za gorszą pracę, bo kobiety do skomplikowanej i wymagającej pracy raczej się nie nadają.

No chyba, że chcą zrezygnować z rodziny i posiadania dzieci oraz wyrabiają nadgodziny. Wtedy zarabiają tyle samo bo wszędzie obowiązuje zasada pareto. Ogólnie ciekawa różnica poglądów bo ja uważam że firmy mogą sobie zatrudniać kogo chcą (także tylko kobiety, skoro gorzej zarabiają to jak najbardziej uzasadnione) a ty masz ten bolszewicki pogląd, że wszystko jest dyskryminacją. To nie jest żadna dyskryminacja tylko racjonalne działanie. Nikt za darmo nie będzie ponosił ryzyka i inwestował w kogoś kto w każdej chwili może zachorować na 9 miesięcy a później zwinąć się na roczny urlop. A jak już wróci z tego urlopu do kompetytywnej branży to gdzie jest? No jest w DUPIE!

Sorry, jak chcesz to możesz spróbować wydymać swoich klientów i na nich koszty przerzucić. Jednak ludzie nie są idiotami jeśli chodzi o wydawanie własnych pieniędzy i skoro myślisz, że to takie moralne i fajne... to sama se płać za cudze ciąże ;) Tak trochę kiepsko samemu płacić za to, że Karynka chce mieć prawo do tego żeby sobie wyciąć 2 lata z życiorysu ale i przywilej żeby zarabiać tak jak ktoś kto tego nie robi, prawda?

•  

@Ravill a na co ten specjalny dzień wolny?

•  

@SamiS to nie kwestia wyrażania myśli, jak napisze precyzyjniej o co chodzi to się zawsze znajdzie ktoś, kto się przypierdoli

•  

@norepinefryna: pewnie masz rację, miłego dnia :)

•  

@juesend_ej: @norepinefryna: i wszyscy inni ( ͡° ͜ʖ ͡°) akurat @juesend_ej MA RACJĘ. Pracuję w IT, na applach jebie się docker. Co robi developer? Naprawia, czy to sam czy stack overflow, czy podpyta kogos. To samo wydarzyło się u dziewczyny. Co robi? NAPIERDALA NA SLACKU "KTO MI POMOŻE Z DOCKEREM". Pomoże czyli usiądzie i zrobi to, co robi u siebie i wymaga takiej samej pracy jaką musiałaby włożyć dziewczyna. Aaa i właśnie - nigdy nie przyjdzie pomóc dziewczyna dziewczynie.

•  

@diamentovva: nie jest ci wstyd robić z siebie idiotkę ?

•  

nikt tak nie krzyczy jak to facet dostaje więcej kasy za tę samą pracę

@norepinefryna: nie za tą samą xD

•  

@norepinefryna nie "bo jest babą", tylko tak to wygląda statystycznie. Jak jakaś kobieta pracuje jak facet, to super i zapewne zarabia tyle, co facet. Ale statystycznie pracują mniej, a zarabiają tak samo.

•  

@norepinefryna: no i? Statystycznie kobiety, jako ogół powinny mniej zarabiać, tobie takie stwierdzenie z jakiegoś powodu zalatuje dyskryminacją, ale wynika to z faktu, że nie interpretujesz prawidłowo przekazu.

•  

@Pantokrator pokaż mi gdzie za tę samą kasę kobieta pracuje mniej. Bo jakoś się nie spotkałam z taką sytuacją, wrzucił ktoś wyżej przykład z Google, i tam faceci dostali wyrównanie jak się okazało, że zarabiają mniej. Dyskryminacja dla mnie jest wtedy kiedy za tę samą pracę i obowiązki kobiecie (lub mężczyźnie) proponuje się mniej. W ogóle człowieka zarobki uzależniać od płci to dla mnie dyskryminacja.

•  

@norepinefryna: kobiety statystycznie kilka razy więcej czasu spędzają na chorobowym, do tego mają w tym samym wieku mniejsze realne doświadczenie, bo spędzają po parę lat na macierzyńskim, biorą co chwila opiekę nad dzieckiem. Więc tak - pracują mniej, za tę samą kasę.

Gorące dyskusje ostatnie 12h