Wpis z mikrobloga

#tklive #pis #dobrazmiana
A ja się pytam, dlaczego w tak ważnej sprawie jak powołanie jednego z konstytucyjnych organów, TK nie orzekał w pełnym składzie?
Rzeczpospolita jeszcze nie zdążyła skomentować, ale będzie gorąco.
https://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/190329621-Trybunal-Konstytucyjny-Krajowa-Rada-Sadownictwa-powolana-zgodnie-z-prawem.html
Pobierz
źródło: comment_4rscQXralP4clNz3JPEmZypnsfpx3BCa.jpg
  • 12
@pokpok: A sprawdź czy to nadal jest w ustawie. Obowiązek rozpatrywania spraw według kolejności wpływu też wrzucono, żeby uprzykrzyczyć życie Rzeplińskiemu, a potem chyba usunięto z ustawy; TK uznał to także za niekonstytucyjne, ale już kompletnie pogubiłem się w tym które orzeczenia łaskawie nam panujący uznają, a które nie. Liczbę sędziów pełnego składu także sztucznie zwiększono, aby uniemożliwić TK orzekanie w sprawie ustaw PiS-u bez włączenia dublerów. Przed tą nowelizacją pełny
ok. Dajesz przykłady....


@pokpok: Nie mam pod ręką sygnatur, ale choćby 1) orzecznictwo w sprawie BTE 2) w sprawie zwolnienia z tajemnicy zawodowej w postępowaniu karnym radców 3) w sprawie przymusowego wykupu akcji przez większościowego akcjonariusza od mniejszościowego 4) sprawa gdzie uznano, ze poseł głosujący w sprawie badanej ustawy, a który potem został sędzią TK nie ma powodu do wyłączenia (tam akurat o co chodziło miało mniejsze znaczenie) itp. To tak