•  

Mija w właśnie 20 lat od tragicznego jak się okazuje w skutkach bombardowania Jugosławii przez NATO.

Bombardowania Sojuszu Północnoatlantyckiego rozpoczęły się 24 marca 1999 r., a w Brukseli operację tę nazwano „Unijną Mocą”.

Wojsko Stanów Zjednoczonych jak się okazuje zrzuciło na kraj południowych Słowian ogromną ilość tzw. "brudnych bomb" to znaczy pocisków wzbogaconych o materiały promieniotwórcze. Na zdjęciu przykładowe 3 "brudne bomby" ze zubożonym uranem, odpadem z amerykańskiej elektrowni jądrowej.

Chociaż w siedzibie NATO zapewniano, że zadają ciosy tylko na cele wojskowe, to samoloty wykorzystywały bomby kasetowe i pociski zawierające materiały radioaktywne, szczególnie niebezpieczne dla ludzi. W pociski z radioaktywnym uranem wyposażone były amerykańskie samoloty szturmowe A-10. Jednocześnie ich lotnictwo nieustannie wykorzystywało bomby kasetowe, które dają podwyższony efekt niszczący podczas wykorzystywania materiałów rozszczepialnych przeciwko sile żywej. Samoloty USA celowo bombardowały podstacje transformatorowe, podczas niszczenia których uwalnia się środek chemiczny „perylen” – potencjalny czynnik rakotwórczy.

Przez 78 dni na słowiańską ludność zrzucono 15 ton zubożonego uranu. Serbski instytut naukowy ogłosił, że zubożonego uranu, który został zrzucony na kraje bałkańskie podczas operacji NATO, wystarczyłoby do stworzenia 170 bomb z Hiroszimy.

Wśród najbardziej rozpowszechnionych konsekwencji użycia tej broni są choroby tarczycy, nowotwór i mutacje płodu podczas ciąży. U coraz większej ilości dzieci w rejonie diagnozuje się raka, najczęściej wśród dzieci, których rodzice urodzili się około 1990 roku. Brytyjski fizyk Keith Baverstock wykazał, że użyty uran będzie mieć katastroficzne skutki dla ludności - ostro wzrośnie ilość chorób nowotworowych.

Naukowcy potwierdzili, że ze względu na przenoszenie cząstek radioaktywnych w powietrzu konsekwencje użycia brudnych bomb mogą się ujawnić w odległości tysięcy kilometrów od miejsc bombardowania. Skutków radioaktywnego bombardowania Jugosławii doznali też Włosi, 50 żołnierzy mających kontakt z amerykańską radioaktywną substancją zmarło po powrocie do domu w wyniku białaczki. Ogólny wzrost zachorowań na raka w całej Europie wiąże się z amerykańskimi bombami zrzuconymi w 1999 roku.

#slowianie #jugoslawia #nato #wojna #fotohistoria #rocznica #bron #usarmy #usa #wojsko #ciekawostki #historia #zbrodnia #historiaslowian #gruparatowaniapoziomu #kosowo #serbia #czarnogora #ludobojstwo #europa #nowotwory #qualitycontent

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (29)

#policja #prawo
    Wow mircy, 1.5 roku temu zgłaszałem kradzież roweru, w piątek przypadkiem znalazłem go na allegro na aukcji w lomabrdzie 100km stad, poszedłem na komendę, wyjaśniłem sytuację i dzisiaj dostałem wiadomość, że rower został przejęty i zabezpieczony i czeka na mnie na odbiór (ʘ‿ʘ)
    Dziekuję Pan Policjant, czuję dobrze obywatel (。◕‿‿◕。)

odpowiedzi (17)

To co sie dzieje obecnie z #pogoda w #rolnictwo to jest tragedia... zapamiętajcie obecne ceny warzyw, bo w tym sezonie jak nie przyjdzie przynajmniej tydzień ciągłych opadów na terenie całego kraju to ceny beda tylko rosły...
    Szlag mnie trafia jak czytam te wywody ćwiercmózgów tu na mirko że "jak to kurla śnieg w zimie????" Albo " po co ten deszcz? Kiedy przestanie padać bo mam przez to depresje??"
    Zmiany klimatu sa tu i teraz... dzieje sie to szybciej niż naukowcy przewidywali...
    Nigdy nie bylo takiej suszy na wiosne, mamy juz burze piaskowe i pyłowe bo jest tak sucho... u mnie w lubelskim ostatni porzadny deszcz (powyzej 15mm) był w styczniu!!!
    Zmiany klimatu nie oznaczają tego że "hehe mati bedziemy mandarynki w ogródku uprawiac a nie tam jablka" oznacza to bardziej pustynnienie naszego kraju który ma małe zasoby wody, a rządzacy mają to gdzieś...
    Możecie sobie heheszkować, ze sprowadzimy itp itd. Tylko pytanie skąd? Z południa europy gdzie sa powodzie i gradobicia jakich jeszcze w historii nie było? Czy z chin albo indii gdzie ludzie mnożą sie jak mrówki i potrzebują coraz wiecej jedzenia?
    Przemyślcie to i jesli sytuacja sie nie poprawi to przypomnijcie sobie to co napisałem jak przyjda zbiory...
    #klimat #polska #susza #jedzenie #zywnosc
    pokaż całość

odpowiedzi (113)