•  

Jak to możliwe, że Michalkiewicz nagle udaje biednego dziadzia bez grosza przy duszy?

Na swojej stronie otrzymuje regularnie dość wysokie datki i na przykład w takim styczniu wyniosły one ponad 13 tysięcy złotych.

http://www.michalkiewicz.pl/wplaty.php#lista_wplat

Na co przeznacza te pieniądze, że obecnie nie ma na wynajęcie mieszkania?

Zresztą te wszystkie regularne dotacje na stronę wyglądającą jakby zatrzymała się w poprzednim wieku wydają się mi podejrzane.

#michalkiewicz #neuropa #korwin #bekazprawakow #4konserwy #polityka

•  

@Clefairy: Przecież nie jest głupi i widzi, że kuce są naiwne i wierza we wszystko co powie. Wykorzystuje więc ten fakt jak każdy cwaniak/oszust.

•  

@Clefairy: przecież jeszcze zarabia za artykuły i felietony w serwisach www i prasie papierowej

•  

@Clefairy: po prostu ma mózg. Gdybym był na jego miejscu też bym kosił hajs na prawactwu i rynkotardach.

•  

@Clefairy: większość fanów tego dziadzia jakich spotkałem na wykopie bezmyślnie przyjmuje to co on powie za prawdę i reaguje agresja na jakakolwiek krytykę. Grzech takiego fanatycznego audytorium nie wykorzystać

•  

@Clefairy: a no i jeszcze sprzedaje książki

•  

@Clefairy: tak działa wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Clefairy co cię to tak interesuje ile ma pieniędzy? Z kieszeni ci ich nie wyciąga przecież bo żadne publiczne instytucje go nie dofinansowują.

•  

@deteriorated: mnie po prostu dziwi, że koleś zarabiający lekko 20 tysięcy+ miesięcznie musi żebrać w internecie i udawać dziada.

Przy takich dochodach bez problemu wynająłby inne mieszkanie w centrum warszawy, a jeśli rzeczywiście ma silną potrzebę pozostać w swoim obecnym mieszkaniu to niech któreś z jego trójki dzieci je wykupi poprzez kredyt, który on spłaci.

To co odpierdziela Stasiu to zwykłe ruchanie ludzi na hajs.

+: urs6, Yasgood +10 innych
    •  

@Clefairy nie żebra tylko prosi czytelników i oglądających jego kanał ZA DARMO o pomoc na utrzymanie mieszkania z którego pisze i nagrywa. Coś za te dobrowolne wpłaty otrzymujemy czyli zajebisty content. Aura tego mieszkania musi być znakomita.

•  

@Clefairy: Dostał za darmo to rozpierdolił bo nie szanuje pieniądza, beneficjent jeden

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@Clefairy: @chanelzeg: @JakovKarnic:

Wy nie możecie tego wybaczyć, że Michalkiewicz ogłosił zbiórkę i ludzie wpłacali pieniądze?

Musicie nakręcać te spirale wzajemnej adoracji i przekonywania się, że ci co wpłacali to głupi, a ten co mu wpłacali to oszust?

•  

@Metzger3: o Michałkiewiczu, bo nazwaniu ofiary księdza k*rwą, mam tylko jedno zdanie.
      A z jego wyznawców cisnę bekę, bo trzeba być upośledzonym, żeby go popierać.

•  

@JakovKarnic: Którzy to wyznawcy Michalkiewicza? Gdzie nazwał ofiarę księdza kurwą? A dlaczego osoba np. popierająca Michalkiewicza w kwestii penalizacja homoseksualizmu jest nie właściwa i Braun nie miał racji? W ogóle co masz na myśli popierać Michalkiewicza? Znaczy się we wszystkim się z nim zgadzać?

Ja wpłaciłem Michalkiewiczowi na zbiórkę pieniądze, no tę na mieszkanie i często słucham jego wykładów, wywiadów, felietonów i jakoś nigdy by mi do głowy nie przyszło, żeby go popierać we wszystkim o czym on mówi. Właściwie, to właśnie u Michalkiewicza nigdy nie czułem takiej dziwnej ciągoty do tworzenia sobie jakieś sekty. Jest bardzo umiarkowanym człowiekiem, którego tacy jak ty nienawidzą, bo mówi otwarcie o swoich poglądach na tematy, które TACY JAK TY chcą zakazać w ogóle omawiać.

•  

Musicie nakręcać te spirale wzajemnej adoracji i przekonywania się, że ci co wpłacali to głupi, a ten co mu wpłacali to oszust?

@Metzger3: Każdy mu może wpłacać ile chce, nie jestem temu przeciwny bo to nie moje pieniądze. Uważam jedynie tych ludzi, którzy wierzą, że osoba zarabiająca 15-30k miesięcznie nie ma na najem za idiotę/debila.

•  

@chanelzeg: Ale mu chodziło o mieszkanie w którym mieszkał. Twierdził, że postawioną mu warunek, że ALBO WYKUPI MIESZKANIE albo MA SIĘ WYPROWADZIĆ.

Nigdzie nie powiedział, że go nie stać na wynajem. Powiedział, że go nie stać na WYKUP.

Odróżniasz te rzeczy?

•  

@Metzger3: brzydzę się tobą, bo bronisz tej kreatury. I mi nie przeszkadza rozmowa czy to odszkodowanie jest słuszne czy nie, ale porównywanie ofiary do kurwy jest obrzydliwe i powoduje, że ten człowiek jest dla mnie żywym śmieciem.

źródło: youtube.com

•  

@JakovKarnic: Weź głęboki wdech i wydech. Sięgnij po tabletki, które ci poleconą, odpocznij trochę i odpowiedz na pytanie:

W którym dokładnie momencie porównał ofiarę do kurwy?

No pokaż mi, bo dobrze znam te wideo.

Najlepiej zacytuj zdanie i wskaż czas na wideo w którym ta wypowiedz jest.

•  

@Metzger3: Nie musi mieszkać w tym mieszkaniu i go wykupować, rozumiesz to? Może zwyczajnie sobie wynająć inne, przeznacząjąc na to niwielki ułamek dochodu. Ale woli dać apel do idiotów no wie, że ci mu dają te pieniądze. Sam bym wykorzystał takich idiotów i ja mu się nie dziwie, że tak robi. Śmieje się tylko z tych co mu wpłącają i tyle. troche też zazdroszcze mu zaradności.

•  

@Metzger3: "Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie"

i wskaż czas na wideo

@Metzger3: nie będę tego czegoś oglądał. Dopiero co jadłem, nie chcę się zrzygać.

nie stać na WYKUP

@Metzger3: niech wyjdzie na ulicę. Może znajdzie jakiegoś zboka, który da mu pieniądze jak spódniczkę podciągnie.

•  

@JakovKarnic: powiedział tytan intelektu

+: Radeg90
    •  

@JakovKarnic: No to masz tutaj cały fragment, bo bawisz się w wyrywanie z kontekstu zdania.

Tło
      Ksiądz molestował przez lata dziewczynę. Ani szkoła, ani rodzice nie zauważyli nic dziwnego, sama ofiarę nikogo nie poinformowała. Gdy sprawa W KOŃCU wyszła na jaw, ksiądz został wyrzucony z zakonu Chrystusowców. Sąd wydał wyrok. 1 Milion złotych i dożywotnia renta 800 złotych. Kto ma płacić? ZAKON CHRYSTUSOWCÓW. Wędkarz by zgwałcił, to też ma płacić koło wędkarskie?

"Skutki społeczne tego wyroku są bardzo daleko idące, jestem pewien, że teraz panienki jedna przez drugą, na wyścigi będą sobie przypominać, bo dotychczas tylko celebrytki sobie przypominały, jak były molestowane. Ale tutaj chodziło o pozycje towarzyską w środowisku. Jak któraś nie była molestowana, najlepiej przez księdza ale w ostateczności przez wuja, no to, mogła się pokazać na oczy w towarzystwie. A jak któraś nie była molestowana, to oczywiście wiocha i tak dalej obciach całkowity.
      No ale tutaj nie o prestiż chodzi, chodzi o pieniądze. Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie.

Co się działo na świecie wtedy? Nie byliśmy po masach fałszywych oskarżeń o molestowanie? Czyli istniały osoby, które fałszywie oskarżały osoby o molestowanie w celu uzyskania odszkodowania. W Polce też by się znalazły. Tym bardziej, że nie trzeba mieć dowodów, wystarczy pojęczeć w telewizji i nikt nie śmie OD OFIARY wymagać DOWODÓW.

I o kim mowa w tym fragmencie?

Miliona złotych to taka panienka jedna z drugą przez całe życie może nie zarobić, a tutaj za jednego sztosa. No to żadne k*rwy nie są tak wynagradzane na całym świecie.

O tych panienkach co w stanach zjednoczonych fałszywie oskarżały mężczyzn o molestowanie, żeby ZDOBYĆ KASĘ. Co u nas takiego materiału nie ma? Która się nie skusi, jak będzie mogła 1 milion złotych zarobić i 800 renty?

Nie wiesz o co chodzi?
      https://www.wykop.pl/link/4133581/plaga-falszywych-oskarzen-mezczyzn-o-gwalt-i-molestowanie/

O #metoo słyszałeś?

•  

@chanelzeg: Ale chce i widzowie mu pomogą wykupić te mieszkanie. A jedynymi którzy mają z tym problem, to są nienawistnicy, co najchętniej utopiliby Michalkiewicza w łyżce wody. A jak tak, to i tych co pomagają mu, wpłacają pieniądze na wykup mieszkania też pewnie by utopili.

Ci sami co tak ostentacyjnie wycierają sobie mordę hasełkami wzywającymi do zakazania mowy nienawiści.

•  

@Clefairy naucz się słuchać ze zrozumieniem. Nigdzie nie powiedział że nie ma kasy wynająć, tylko że wolałby wykupić mieszkanie w którym jest. Ma 72 lata, niedawno miał poważne problemy ze zdrowiem, przeprowadzka pewnie dla niego to niepotrzebny klopot, skromnie i uczciwie poprosił o pomoc i masz z tym problem. Uważasz że w jego wieku chce kase na dziwki i koks?

•  

@Clefairy: ogólnie ziomeczki korwina robią kasę na dzieciach. Jakbyś miał okazję żeby ktoś ci za kupił mieszkanie to być nie skorzystał?

•  

@Metzger3:
      Od paru dni widuję twoje komentarze pod równymi znaleziskami i wpisami na mirko broniące tego człowieka. Musisz mieć niezły ból dupy. A moze to ty nim jesteś ?
      ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      Ale do rzeczy:
      czy gdyby taki Zandberg albo Biedroń kojarzeni raczej z lewicą (dla większości prawicy po prostu z socjalizmem) zrobiliby dokładnie to co pan Michalkiewicz to broniłbyś ich czy raczej się nabijał, że "socjaliści" wyciągają łapy po cudze pieniądze? Nie oszukujmy się, znam odpowiedź.
      ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @Mr_kolek:

•  

@nie_tak_szybko: Przecież dostają kasę na działalność polityczną. I to od WSZYSTKICH, czy go wspierają czy go nie wspierają.

•  

@Clefairy: wiecie, że są idioci wykopujący go na główną XD

+: abaac
    •  

@su1ik: Póki co są idioci zakopujący by nie wszedł na główną. Bo uroili sobie, że ofiarę gwałtu księdza nazwał kurwą. Jakby to był jedyny powód i jakby wcześniej nie zakopywali znalezisk z nim.

Ogólnie ludzie którzy takimi niskimi chwytami próbują uzasadniać swój radykalizm, nie tylko są idiotami ale i łajdakami.

•  

@Clefairy: Jak to jak. Sam Michałkiewicz mawia, jak dają, to tylko głupi by nie wziął ;]

•  

@Clefairy: SM ma dwa bardzo ciekawe obszary groupies - kuców z racji UPRowskiej przeszłości i stare baby z powodu audycji w radio maryja.

•  

@Clefairy: pan Staszek to jest geniusz , jeszcze że ludzie mu płacą , to jego antyfani łapią o to ogromny bul dupy i cały czas coś o nim piszą i robią mu darmową reklamę

•  

@Clefairy: na stronie podaje mbank a na youtube santander ciekawe ile ma tych kont jescze

•  

@Clefairy: Nie zapominaj, że razwiedka zabiera spora część z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Metzger3 czlowieku ale skończ pierdolić. Pan M. nie dość, że jest manipulantem, to w dodatku ma sporo źródeł dochodu i wciskanie ludziom bajek o jego biednym stanie konta jest żenujące. Wykłada na dwóch uczelniach, otrzymuje regularnie pieniądze od widzów i czytelnikow, pisuje do gazet i czasopism (no chyba nie wierzysz, że za darmo XD) i sprzedaje książki. I nagle, w wieku 71 lat, w okresie długiej fali popularności nie stać go na mieszkanie? Jesteś chyba naiwnym kretynem, serio. Choć oczywiście wszystko jest możliwe i pan M. nie ma żadnych oszczędności, bo wszystko wydaje na dawanie w palnik.

•  

@niewiadowo: Znowu to samo tylko w inny sposób. Jeżeli w twoich urojeniach tak to wygląda, to słuchaj już za sam fakt, że w ten sposób sobie pozwalasz odzywać się do mnie, najlepiej będzie cie zostawić z tym co tam sobie wykułeś.

Ale fajnie byłoby jakbyś tak wyszedł z siebie, spojrzał tak na to co robisz i wypisujesz zewnątrz. Wtedy zauważysz, że masz pretensje do osób z którymi się nie zgadzasz, których nie lubisz, których ideologie najpewniej uważasz za wrogą twojej, że wpłacili swoje pieniądze na rzecz wykupu mieszkania publicysty, którego no nienawidzisz!

I teraz magiczna sztuczka. Masz ciągoty do dyktowania innym co maja robić, a czego nie mają oraz ogromne zainteresowanie kto ile zarabia, ile ma, na co wydaje, skąd ma.
      No socjalistyczna duszenka jesteś.

•  

@Metzger3 Z czym do ludzi? Może z tym, że ktoś najprawdopodobniej żeruje na czyjejś naiwności, jest hipokrytą i zaprzeczeniem głoszonych przez siebie tez? Przecież te wszystkie kłamstwa Michalkiewicza były objechane na tym portalu wiele razy, ale skoro chcesz biedakowi przelewać hajzy i go bronić to elo

•  

@niewiadowo: Które kłamstwa Michalkiewicza? Co uznajesz za "objechanie"? Wypisywanie komentarzy, w których kłamie się że Michalkiewicz powiedział o "ofiarze gwałtu, że jest kurwą" i że każdy ma moralny obowiązek nie słuchania, nie oglądania i unikania jego publicystyki? Bo tylko tyle widziałem z tych "objechań" plus zakop jako spam/informacja nieprawdziwa/nie nadaje się od szkodników z kolorowymi avatarami.

•  

@Metzger3 jeśli twierdzisz, że sensem wypowiedzi Michalkiewicza nie było nazwanie ofiary wielokrotnego gwałtu kurwą, to masz problem z samodzielnym myśleniem. Może sam stań z boku i oceń jakiej postaci bronisz.

•  

@niewiadowo: Ujmę to tak. Fale oburzenia przygłupów i mas debili, co się oburzyły słowami Michalkiewicza traktuje gorzej niż szczekanie psa sąsiada. Czyli jako fale dźwiękowe, których słuchanie sprawia mi dyskomfort.

Jeżeli białorycerzu z czapką sędziowska uważasz, że Michalkiewicz obraził ofiarę gwałtów. To co mi tutaj gdakasz? Po co latają tutaj pierze i pióra, po co trzepiesz skrzydłami i strugasz kogucika?

Rusz dupę i idź do "obrażonej" ofiary gwałtu, daj jej kasę, porozmawiaj z nią i niech założy sprawę Michalkiewiczowi, zamiast bawić się w robienie czarnego PRu Michalkiewiczowi i kadzeniem morałów jego sympatykom.

Ty i tobie podobni trolle walczące z Michalkiewiczem, przypominacie mi w swojej bezczelności i nagabywaniu Światków Jehowach. Dasz te minimum uwagi, chwile porozmawiasz i już jesteś skazany na ich pytania i próby przekonania do swoich poglądów.

•  

@Metzger3 XD nie ma dla Ciebie ratunku, oblężona twierdza ma się świetnie.

•  

@niewiadowo: Wytłumacz mi jakie myśli ci się głowie lęgły, że rzuciłeś w tekst o oblężonej twierdzy? Co chciałeś tym przekazać?
      Rozumiesz co stoi za tym terminem? Jakie zagrożenie by na mnie spadło, gdybym przestał słuchać wypowiedzi Michalkiewicza?
      A może problem w tym, że jak drzesz ryja "HERETYK" to ja zadaje pytania, zamiast biec po drzewo i ogień?

Albo chcesz mi powiedzieć, że to ty tutaj bawisz się w oblężoną twierdze i jak solidarnie nie rzucę kamieniem w Michalkiewicza, to faszyzm zapanuje i Adolf Hitler zmartwychwstanie? A preludium do tego piekła, ma być nie wyrażanie zgorszenia przypisywanym Michalkiewiczowi słowom, o tym że nazwał ofiarę gwałtu kurwą?

•  

@Metzger3 chyba jest odwrotnie, jak Stasiu drze ryja to ty lecisz po drewno. Jak Stasiu chce piniondze za las, to przelewasz, a jak obrażają Stasia, to go bronisz w ciemno, nawet jak nazywa ofiarę gwałtu kurwą, a w dodatku traktuje molestowanie seksualne jako igraszkę i drwi z młodego wieku ofiary. Jeśli ktoś taki jest twoim idolem to osuń konto.

•  

@JakovKarnic: @kurczok: Ale wiecie że w jego nazwisku nie ma Ł?

•  

@niewiadowo: Wciąż gdakanie i stawianie siebie w pozycji autorytetu moralnego. Wciąż podtrzymywanie w przekazie informacji, że Stasiek obraża ofiarę gwałtu, wciąż odcinanie się od poprzedniej rozmowy i od nowa rozbudzanie potrzeby poruszenia kwestii, które już były omówione. Ty nawet się nie "pierdolisz" w ceremoniały, na chama marnujesz mój czas.

Dalsza rozmowa z Tobą nie ma sensu.

Pół roku minęło od wypowiedzi Michalkiewicza, z tego co mi wiadomo ani mu sprawy nie założoną, ani nie zrobioną nic konkretnego. Jedynie przygłupy co prawili morały, żeby Staśka nie słuchać, zmienili powody które podają by go nie słuchać.

•  

@Metzger3 powody są te same od dawna, mania antysemityzmu, spisków (czego on sam nie ukrywa), manipulacji, kłamstw, wyolbrzymień, pominięć. Zarzucasz mi brak konkretów, a sam łykasz wszystko co Stasiu powie.

•  

@niewiadowo: Dobra rzucasz oskarżenia. W takim razie przedstaw mi dowody świadczące o:

- manipulacji.
      - kłamstwach
      - wyolbrzymieniach
      - pominięć

Mania antysemityzmu? Bo się żydom nie kłania? Bo nie wyznaje szabasgojskiej wiary, że o żydach albo dobrze albo wcale? A dlaczego mamy brudów żydów nie wywlekać, co oni gorsi są, że nie zasługują by ktoś im pokazał jak np. morderstwami na zlecenie w ramach objętych stanowisk budowali PRL?

•  

@bastek66: Wyjebane mam, co ten tępak z okrągłym ryjem ma w nazwisku

•  

@Metzger3 wystarczy jeden temat: globalne ocieplenie. Stasiu to taki wujek co zna się na wszystkim. Ubiera to w ładne słowa, a pelikany takie jak ty smarują potem pod jego videoblogi. Kolejny przykład: teoria spiskowa o stronnictwach w polsce. Ktoś tam kiedyś coś powiedział, razwiedka, niebiescy i zieloni i ot, można z tego wysnuć podstawę dla wszystkiego, co się dzieje w Polsce. Od okrągłego stołu po lgbt w szkole. Cała bajka o "nieistniejącym WSI" - żadnych dowodów, same domysły. Szlachta żydowska i 447 - same domysły, żadnych dowodów. Sądownictwo - tu kompletny odlot, niby prawnik a pierdoli od rzeczy, aż w uszach huczy. A ty jak tam? Dalej wierzysz w "ulubioną teorię spiskową", reset resetu, konferencje w Davos i inne bzdury niemające pokrycia w faktach?

•  

@niewiadowo: póki co to twoja odpowiedz jest tak ogólna, tak wyzbyta wszelkiej formy dowodu, że aż się pokuszę by ciebie nazwać wujkiem co pierdoli i uważa, że się zna na wszystkim.
      Teoria stronnictw tylko przez kompletnego ignoranta i głąba żyjącego w bańce może być odrzucona. Sprawdziła się przy PO, sprawdziła się przy PIS. Co się stało jak PO rządziła? Tylko określenie "niemieckie stronnictwo" w pełni oddaje, to co się działo. Podobnie jak PIS rządzi, no stronnictwo amerykańsko-żydowskie w pełni. Polityka kompletnego postawienia na USA, skłócenie się ze wszystkimi, którzy są skłóceni z USA. Uległość w stosunku do ambasador USA, organizowanie konferencji przeciw IRANOWI! Za własne pieniądze, do tego znoszenie obrażania przez gości. No nie masz pojęcia o czym mówisz.
      Cała bajka o "nieistniejącym WSI?

To ty myślisz co się stało z ludźmi co w PRLu rządzili we wszelakich służbach, instytucjach, tworzyli politykę, społeczną psychikę i no wszystko. Co w 1989 mieli po 90 lat i wszyscy umarli?
      WSI istniało do 2006 roku!
      Ostatnio generał Dukaczewski był na protestach KODU, wiesz co się zaczęło dziać? Wszyscy zaczęli się zachowywać jakby sam kierownik przyszedł na zmianę w fabryce, jeden nawet położył się na ziemi i udawał martwego.
      https://www.wykop.pl/link/3509899/juz-wiadomo-kto-udawal-nieprzytomnego-i-trafil-do-spotu-po-wideo/

Co ustawa 447 nie jest faktem? Nie istnieje? Ostatnio nie poganiał nas Mike Pompeo, żebyśmy załatwili kompleksowe ustawodawstwo rozwiązujące problem roszczeń żydowskich? Skąd te wypowiedzi Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych Izraela nacechowane wrogością do Polski?

Reprezentujesz ZERO, NIC wiedzy a bierzesz się za opinie i nawet stawiasz się w pozycji, tego bardziej poinformowanego. Brzydzę się tobą, marnujesz tylko mój czas. W sumie co ci zależy i tak konto sobie nowe mozesz utworzyć i znowu ten sam temat poruszać, aż już NIKT nie będzie miał ochoty odpowiadać i wtedy będzie sukces, bo się udało obrzydzić.
      Co raz wałkowany ten sam temat i popularyzowane przez te same osoby, no bo jak to oni po tygodniu już zapomnieli. A najlepsze, że ANI JEDNEJ WYPOWIEDZI nie dałeś, gdzie coś pominął, coś przeinaczył nic ZERO. Jedynie ciąg słów, który można przedstawić tak:

"o to be, o w to to ja nie wierze, więc głupie, a tutaj to ten głupi dziadyga nie wie co mówi, a dlaczego tak uważam, bo tak, he he"

•  

@Metzger3 sam posługujesz się ogółami i na żaden temat, o którym napisałem, nie odpowiedziałeś konkretem. Temat globalnego ocieplenia zgrabnie ominąłęś, bo wiesz, że mam rację xD WSI nie istnieje od 13 lat i jeśli twierdzisz, że to jakiś gabinet cieni a dukaczewski jest szarą eminencją, to dlaczego jeszcze nie zawinęło go ABW? A gdzie P O T Ę Ż N Y żyd, który zabrał jakąś kamienicę w Polsce w oparciu o ustawę 447? Oczywiście żadnych dowodów, ale jak chodzi o ofiarę wielokrotnego gwałtu, to wymagasz ode mnie, żeby ktoś pozwał Stasia, bo inaczej sprawy nie ma XD jesteś tak samo zakłamany jak Twój guru, tylko on w przeciwieństwie do Ciebie ma trochę oleju w głowie, bo zarabia na takich jak tobie ograniczonych foliarzach ciężkie hajsy. Jesteś zwykłym frajerem.

•  

@niewiadowo: No pewnie, ty zarzucasz a ja mam udowadniać, że się mylisz. To ty masz zapierdalać teraz i zaprezentować kompleksową analizę i wykazać, że Michalkiewicz się myli nie ja. Chłopcze.

Dziwnym trafem, spośród setek, jak nie tysięcy tych autorytetów medialnych co wielokrotnie pierdoli głupy, akurat Stasiek ci tak przeszkadza. Bo miał racje, że żydzi kombinowali jak z nas wydusić kasę z mienia bez spadkowego.

A gdzie P O T Ę Ż N Y żyd, który zabrał jakąś kamienicę w Polsce w oparciu o ustawę 447

O teraz to pokazałeś klasę jakim ignorantem jesteś i DEBILEM - nie obrażam cie tylko stwierdzam fakt.

Czym jest ustawa 447?

Ustawa (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST) nakłada na Departament Stanu wymóg sporządzenia w ciągu 18 miesięcy raportu dotyczącego stanu realizacji przez poszczególne kraje obowiązku zwrotu mienia żydowskiego i monitorowania informacji w tym zakresie. Wcześniej ustawę o identycznym brzmieniu przyjął Senat. Chodzi o realizację Deklaracji Terezińskiej. Ten przyjęty w 2009 roku przez 46 państw (w tym Polskę – w imieniu RP podpis złożył Władysław Bartoszewski, ówczesny sekretarz stanu w KPRP) dokument nie ma formalnej mocy prawnej. To niezobowiązujące wezwanie do – tam gdzie to możliwe – zajęcia się prywatnymi roszczeniami ofiar Holokaustu i restytucji ich mienia.
      Ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu oraz wspierania ich poprzez swoje kanały dyplomatyczne w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. Prawnicy przewidują, że może to być forma nacisku ze strony Stanów Zjednoczonych na Polskę i narzędzie wykorzystywane do zagwarantowania spadkobiercom mieszkających w Polsce Żydow zwrotu ich majątków, utraconych na skutek II wojny światowej.

A TERAZ ODPOWIEDZMY NA TWOJE PYTANIE.

Dlaczego? Bo jesteśmy w trakcie tworzenia warunków prawnych, do TEGO by nie potężny żyd, tylko ORGANIZACJE ŻYDOWSKIE odebrały mienie bez spadkowe państwu i same je posiadały. Czyli KONIEC z prawem, gdzie jak nie ma spadkobiercy to państwo jest spadkobiercą.

A skąd państwo weźmie 320 mld $? Trzeba będzie dać w nieruchomościach. Kim będą organizacje żydowskie, posiadające w Polsce majątek 320 mld $? Będą najbardziej wpływową grupą społeczną w Polsce, czyli SZLACHTĄ JEROZOLIMSKĄ.

To pokazuje jakim ty jesteś niedoinformowanym głupcem. Nawet NIE WIESZ takich rzeczy. To jak ja bym się zabrał za krytykę występu mistrzostw świata w balecie i nie wiedział nic o balecie a nagabywałbym, że występ jednej z drużyny to jakiś obciach i no żal. A kibice, no dajcie spokój foliarze.

•  

@Metzger3 Poproszę numer druku sejmowego ustawy, o której mówisz. Po drugie, dobrych i sensownych publicystów jest w Polsce bardzo niewielu, za to wielu jest wyznawców takich, którzy na krytykę odpowiadają płytką analizą, wpojoną jak mantrę przez swoich idoli.

•  

@niewiadowo: https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447/text

Tu po polsku.

http://www.polishclub.org/2017/12/30/ustawa-447-senatu-usa-sprawa-odszkodowan-dla-grupy-zydowskiej/

Zwróć uwagę na to:

(3) in the case of heirless property, the provision of
      property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
      support Holocaust education, and for other purposes;

Przeczytaj też Deklaracja Terezińska.

Do tego już w 1996 roku były sygnały, że coś się szykuje.

Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.
      Israel Singer (ur. 1942) – amerykański prawnik i działacz społeczny pochodzenia żydowskiego, sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów w latach 1986–2001.
      https://pl.wikiquote.org/wiki/Israel_Singer

•  

@Metzger3 ale typie, poproszę tekst polskiej ustawy, co ty mi tu z kongresem wyjeżdżasz XD po drugie, skąd wzięła się kwota 1 biliona złotych i na jakiej podstawie ją oszacowano (vide najnowszy tekst Stasia) ? Po trzecie, w którym zapisie tego aktu prawnego masz podstawę do naruszenia zasad spadkobrania z polskiego kc?

•  

@niewiadowo: A bawisz się w jednego z tych, co myśli że prawo międzynarodowe nas uchroni tak? Znasz historie nacisków USA na Szwajcarię? Orientujesz się w ostatnich wydarzeniach? Uznanie Jerozolimy za stolice Izraela było zgodne z prawem międzynarodowym przez USA? Czy stolica tam się teraz znajduje? Czy w tym tygodniu Wzgórza Golan nie zostały anektowane przez Izrael za aprobato USA?

(3) in the case of heirless property, the provision of
      property or compensation to assist needy Holocaust survivors, to
      support Holocaust education, and for other purposes;

TUTAJ!! TU

Zwróć uwagę jakie to jest piękne. Mienie bez spadkowe ma pójść na rzecz pomocy ofiarom holokaustu, w celu pomocy edukowania o Holokauście i - UWAGA - NA INNE CELE. Czyli na wszystko, co sobie zapragną :)

Skąd kwota? wyciekła. Według źródła pochodzi z pisma od Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego do Ministerstwa Finansów. PIS nic kompletnie nie mówi, zero. Jedynie rzucili, że mamy podpisaną umowę PRL-USA, gdzie USA się zobowiązało OBYWATELOM USA wypłacić odszkodowania, a nie ŻYDOM Z CAŁEGO ŚWIATA. Tym samym Premier Morawiecki nie wie co gada albo wie i celową tworzy iluzje, jakby problemu nie było. Lub nie rozumie, że USA nie wspiera żydów amerykańskich, tylko ŚWIATOWĄ ORGANIZACJE, zrzeszającą przecież żydów z całego świata, w tym z IZRAELA :)

•  

@Metzger3 Wynika z tego, że z jednej strony Michalkiewicz twierdzi, że państwo polskie (jakikolwiek rząd) jest skłonne spełnić roszczenia na wysokość biliona złotych, bo USA tak kce, ale jednocześnie jakikolwiek rząd nie zrezygnuje z 500+, bo byłoby to polityczne samobójstwo. Logiczne, świetne i wspaniałe.

Jakie to źródła, o których wspominasz? Poprzednia wersja mówiła o 300 milionach, spora różnica ;). A między PRL a USA została zawarta tzw. umowa indemnizacyjna, na MSZ jest wykaz nieruchomości, za które wypłacono odszkodowania, albo które podlegały zwrotowi.

•  

@niewiadowo: No była nawet mowa o 230 mld. Israel Singer w 1996 roku domagał się 65 mld dolarów. Jak widać kwota rośnie.
      Tu jest w miarę dobry artykuł o tym jak się temat rozwijał.
      https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/holokaust-reprywatyzacja-odszkodowania,227,0,2396387.html

•  

@Metzger3 czyli dalej zero konkretów, a ustawa 447 to nic nie znaczący straszak dla szurów...

•  

@niewiadowo: Ty to jesteś jednych z tych, dopiero jak im się jebnie 10kg młotem w głowę, to uwierzą że takie uderzenie będzie boleć?

Jak chcesz, nie ma potrzeby żeby wszyscy uznawali, że to jest zagrożenie i akt bandytyzmu w białych rękawiczkach.

Nikt przecież nie powiedział, że nie można wszystkiego dementować i utrzymywać zdania, że będąc w Afryce jest się w Europie. Ogólnie w tej materii jest masa przykładów, gdzie np. pajace rzucające szurami gdzie popadnie, robiące wariatów ze wszystkich, twierdzą że facet który każe siebie uznawać za kobietę, jest kobietą w ich rozumowaniu. Ale mniejsza.

Ustawa 447 strażak, sekretarz stanu USA Mike Pompeo pogania nas w tej sprawie, też pewnie żeby nas jeszcze bardziej postraszyć. No tak. Bo jakiś internauta z kontem od 4 dni tak powiedział, wirtuoz polityki międzynarodowej, co o teorii stronnictw nic nie wie ale ją olewa moczem i wierzy w autentyczność prawa międzynarodowego, jako nieugiętego prawa. Mimo, że jeszcze w tym tygodniu był przykład fasadowości tego prawa :)

•  

@Metzger3 możesz podać przykład fasadowości prawa międzynarodowego? Od kiedy staż na wykopie świadczy o poprawnej argumentacji? Skąd wiesz, że nic nie wiem o teorii stronnictw? Po prostu ją odrzucam jako wyolbrzymioną. I odpowiedz proszę na pytanie - dlaczego z jednej strony Michalkiewicz twierdzi, że istnieje uzasadnione ryzyko zapłaty na rzecz niewiadomo kogo astronomiczne kwoty, a jednocześnie, że rezygnacja z 500+ byłaby nie do przyjęcia w polskim społeczeństwie, gdyż uznana byłaby za jakąś kradzież na Polakach? Wytłumacz mi proszę tę oczywistą sprzeczność w poglądach Stasia, Panie specjalisto od prawa międzynarodowego.

•  

@niewiadowo:

że rezygnacja z 500+ byłaby nie do przyjęcia w polskim społeczeństwie, gdyż uznana byłaby za jakąś kradzież na Polakach?
      Bo powiedzmy sobie szczerze, jak już PIS uruchomił te szatańsko machinę rozdawnictwa i tępy, głupi lud dostał 500+ i SIĘ UZALEŻNIŁ OD NIEGO, JAK NARKOMAN, to nie ma opcji by teraz bez zmiany ustroju na niedemokratyczny to wyjebać. Nikt nie zagłosuje na partie, która będzie za zniesieniem tego szarlataństwa. Będą głosowali przeciw. A nawet jak wygra partia, która oszuka wyborców i zniesie, to fala protestów raz dwa zwinie ten rząd.

No co wierzysz, że się da wygrać wybory z hasłem likwidacji 500+?

Socjalizm to rak, to okradanie społeczeństwa i przekupywanie ich własnymi pieniędzmi, o wiele mniejszymi. Do tego świetny nawóz do rozrostu biurokracji i posadek dla tych partyjnych działaczy.

A dlaczego istnieje? No bo od kiedy USA, nasz NAJWAŻNIEJSZY SOJUSZNIK stał się stroną w sporze Polacy-Żydzi, no sprawa nie wygląda ciekawie dla nas. Spójrz co robi USA, obecny prezydent jest najbardziej proizrealskim prezydentem USA. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wzgorza-golan-krytyka-usa-za-uznanie-zwierzchnosci-izraela,921733.html
      Do tego USA wie, że PIS boi się Ruskich, boi się kary od Niemiec za wyjście z ich wpływów, więc USA ma nas w szachu. No jak powiedzą nam, że albo dajecie ickom albo koniec miłej atmosfery i zwijamy bazy, to co będzie? PISowi rozleci się cała polityka zagraniczna, bo utracimy protektora i tym samym politykę wewnętrzna.
      Rosyjski i Niemieckie służby, znowu będą sobie hulać po naszym kraju. Nasza niezwyciężona armia i służby specjalne zostaną rozgonione jak dzieci.

możesz podać przykład fasadowości prawa międzynarodowego?
      Sprzed paru dni.

Decyzja Trumpa została skrytykowana również przez państwa Zachodu. Ministerstwo spraw zagranicznych Kanady opublikowało w poniedziałek komunikat, że Kanada podtrzymuje swoje wieloletnie stanowisko i nie uznaje trwałej kontroli Izraela nad Wzgórzami Golan. "Zgodnie z prawem międzynarodowym, Kanada nie uznaje trwałej kontroli Izraela nad Wzgórzami Golan" - napisano. Jak podkreślono w komunikacie Ottawy, "dokonana siłą aneksja terytorium jest zabroniona przez prawo międzynarodowe", a "każda deklaracja o jednostronnej zmianie granicy podważa fundamenty (...) porządku międzynarodowego".
      https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wzgorza-golan-krytyka-usa-za-uznanie-zwierzchnosci-izraela,921733.html

Źródło dobrane pod Ciebie.

•  

@Metzger3 Skąd wnosisz, że oglądam tvn? Jednak jesteś w mocno oblężonej twierdzy, nawet sobie z tego nie zdajesz sprawy. Dalej mi nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego jakikolwiek polski rząd miałby wydawać w obce ręce majątek o gigantycznej wartości, skoro ten sam rząd jest obsrany przed zabraniem ludziom pincet plus? Inaczej, czy jakikolwiek rząd poradziłby sobie z reakcją społeczną na takie zdarzenie? Na pewno nie.

Polecam Ci lekturę rezolucji nt. Wzgórz Golan i ich statusu prawnego, może dowiesz się czegoś nowego i zaczniesz pisać swoje myśli, a nie kalki że Stasia. Elo