Wpis z mikrobloga

La Gazzetta dello Sport poinformowała, że właściciele Interu oraz Milanu doszli do porozumienia w sprawie budowy nowego, wspólnego obiektu piłkarskiego.

"Stare" San Siro ma zostać zburzone, a zastąpi je nowy obiekt, którego projekt pojawi się niedługo w Radzie Miejskiej Mediolanu. Nowy stadion będzie znacząco różnił się od swojego poprzednika. Przede wszystkim ilość miejsc zostanie zmniejszona do 60.000.

Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądało rozgrywanie meczów w czasie budowy nowego obiektu.


Z jednej strony fajnie - bo własny, (mimo, że współdzielony) to olbrzymi plus i możliwość chociaż trochę podgonienia Juve. Z drugiej strony tylko 60 tys. to bardzo mało, Inter nawet w chudych i gównianych latach ma najwyższą średnią kibiców w lidze. Dla Interu idealny byłby stadion podobny do tego Atletico, tam jest chyba 68 tys. z możliwością rozbudowy. Dla mnie jako kibica z Polski to w ogóle słabo, bo na te lepsze mecze dostać bilet będzie na pewno ciężko i do tego drogo. Z punktu finansowego kluby na tym nie stracą, bo mniej miejsc ale droższe bilety - to dla klubu zawsze plus. Więc wielkość stadionu to zdecydowanie minus.

Do tego info o wyburzeniu GM to jest dramat. Ten stadion jest jednym z 5 chyba najbardziej ikonicznych stadionów świata a na miejscu miałby być parking nowego stadionu czy coś podobnego. To jest prawie jak bezczeszczenie historii. To będzie znak, że pieniądze wygrały już z futbolem i nie ma miejsca na tradycje i romantyzm piłki. Chyba nie chcę takiego świata.

Do tego to mimo, że byłby stadion własny, to byłby współdzielony miedzy klubami. Na pewno w tym wypadku koszta budowy i eksplantacji rozkładałby się na pół ale tak samo byłoby z zyskami praw do nazwy, imprez kulturowych czy marketingu. To już mądre głowy muszą przemyśleć co bardziej by sie opłacało, bo ja nie wiem.

Plusem jest to, że to Mediolan i na 100% nie byłoby takich problemów jak w Rzymie. Czyli jeśli wyjdzie projekt to można się spodziewać kolejnych ruchów w najbliższej przyszłości, anie tak jak Roma czekać 10 lat aby poczekać kolejne lata. Jeśli Chińczycy wezmą się za to ze swoją solidnością i zaangażowaniem to może w 2023/24 kluby będą grać już na nowym stadionie.

Ciężko mi stwierdzić czy nowy stadion w takiej formie jest dobrym rozwiązaniem, zobaczymy jak to będzie się w przyszłości rozwijać.

#acmilan #inter #seriea #pilkanozna #stadiony
Pobierz M.....a - > La Gazzetta dello Sport poinformowała, że właściciele Interu oraz Milanu ...
źródło: comment_oXtHVLYgdQCNa29Sb6srEIy6si86npuU.jpg
  • 3
@Michellaga: Powiem tak. Z punktu widzenia kibica oddalonego o 1500 km od Mediolanu, który będzie na meczu raz na rok albo rzadziej, to się zgadzam. Fajnie by było zachować San Siro, bo historia, sentyment. Fajnie by było mieć duży stadion z dużą ilością wolnych miejsc, jak mi się zachce jechać.

Ale dla klubu to jest BEZ SENSU.

Kwestia wielkości. 60 tys. wystarczy, żeby był to stadion spełniający wszelkie standardy dla najwyższej
@jamtojest: Na pewno kibiców finansowo to zaboli trochę, ceny biletów na nowym stadionie często skoczyło o 200% i więcej %. Ja na mecze Interu latam regularnie od tych 5-6 lat to byłem w stanie się zamknąć w kosztach do 1000 zł. Gdzie bilet w grudniu na Napoli kosztował mnie po 48 jurków za głowę. Teraz do Genui na mecz lecę to bilet 31 jurków. A na nowym stadionie, przy ogromnym hajpie