Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki,
Na majówkę wybieram się w nasze piękne Tatry, a dokładniej mówiąc mam w planie zdobyć takie szczyty jak: Giewont, Kasprowy Wierch, Trzydniowiański Wierch czy Gęsią Szyję.
Żaden ze mnie znawca w temacie pieszych wędrówek po górach i chciałbym zaczerpnąć rady od osób bardziej doświadczonych w sprawie wyposażenia.
Co na pewno muszę ze sobą zabrać ?
Co ze śniegiem w wyższych partiach, przydadzą się na przykład raki ?

#tatry #gory
  • 7
@Auer_: To jest straszne jak ludzie idą w góry! Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia! Ja wchodziłem w zeszłym roku na Giewont, lipiec, skwar, wszyscy w krótkich spodenkach, japonki, klapki, małe dzieci - koszmar! Ja jedyny byłem przygotowany: dwa czekany, raki, profesjonalna odzież, specjalistyczny mocno spłaszczony namiot (żeby opierał się wiatrom), butle z tlenem - najgorsze były te ich drwiące spojrzenia ignorantów. A przecież to GÓRY i wszystko może się zmienić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Auer_: na te szczyty raki to za dużo, ale różna może być pogoda więc weź raczki na wszelki wypadek. Śniegu już powinno być niewiele, ale zapewne będzie, twardy i zamrożony, lub mokry o konsystencji sorbetu.
Weź czapkę, rękawiczki, kilka par grubych skarpet, kijki trekingowe i termos oraz mapę, zainstaluj aplikacje TOPRu Emergency Call.
@Auer_: Byc moze bedzie trzeba raki. Majowka to jeszcze niemal pewny snieg na szczytach, choc jego ilosc ciezko przewidziec.
Ale w razie czego raki mozesz wypozyczyc w Kuzniacach za 20-25 zl.
Trzeba odserwowac pogode i biezace warunki. W gorach ciezko przewidziec pogoda na lare dni w porzod, a co dopiero na za ponad miesiac.
@Auer_: Różnie może być. Ostatnia majówka była pod znakiem słońca i po stronie Słowackiej na dole w krótkich spodenkach i rękawku xD
Z reguły do poziomu lasu już jest bez śniegu, powyżej śnieg. W tym roku może i będzie jeszcze ponad metr.

Jak poprzednik pisał, raczki, kijki. Z ubrań standard w stosunku do prognozowanej temperatury. Ale na szczytach polar i kurtka się przydadzą.
Jakiej byś membrany nie miał, w majówkowa chlapę
@Auer_: nie bierz kijków jeżeli nie masz z nimi doświadczenia, będą Ci przeszkadzać, porządne buty + wypożycz raki, termos z kaw a + jakieś słodycze batony czy co tam lubisz, coś przeciwdeszczowego, pamiętajcie o jednej latarce na dwie osoby- wiem ze nie planujecie wracać po ciemku ale tego się nigdy nie planuje.
@Auer_: raki na wszelki wypadek tak, w tym roku było dużo śniegu. Myślę jednak, że zostaną w plecaku, ale lepiej brać. Ostrzegam: jest niesamowicie dużo ludzi, do tego dużo nieobeznanych. Ogólnie jeden z moich ulubionych okresów na wycieczki, jeżeli chodzi o warunki, ale Ci ludzie... Tutaj jeszcze widzę, że obrałeś sobie najpopularniejsze kierunki jak Giewont czy Kasprowy. Może Tobie ten harmider ludzkich głosów nie będzie przeszkadzał. Pozdrawiam