Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków podróżujących międzynarodowo z #flixbus, jak często kierowcy sprawdzają wam zgodność nazwisk na bilecie z dowodem/paszportem? Mam bilet osoby, która jednak ze mną nie pojedzie, więc chciałabym wziąć ze sobą kogoś innego. Jest szansa, że nikt nie będzie sprawdzał nazwisk? Ewentualnie, jak kierowca jednak sprawdzi nazwiska i będzie niezgodność, czy bezpośrednio przed samym odjazdem można jeszcze kupić bilet w apce? Czy są jakieś ograniczenia czasowe?
#podrozujzwykopem #podroze #flixbus
  • 11
@Ominika: Zdarzyło mi się raz. Kierowca też straszył, że może na trasie wpaść kontrola i dowalić za coś takiego opłatę dodatkową (chyba z 80 euro). Często chcą żeby pokazać dowód, ale to tylko na wypadek kontroli policji. Na jakiej trasie jedziesz? Bo też wiele od tego zależy
@Tr8025: Krk - Bratysława. A jedna kontrola na ile przejazdów Ci się trafiła?
Edit: A, dobrze zrozumiałam, że jechałeś z nie swoim biletem? ( ͡º ͜ʖ͡º) Czy tak po prostu kierowca straszył, prewencyjnie?
@Ominika: Ostatnio jak wracaliśmy z Budapesztu to pierwszy raz mi się zdarzyło że sprawdzali dowody, ale na nazwiska chyba nie patrzyli bo jeden kumpel jechał na nie swoim bilecie i nic się kierowca nie odezwał...

Ale mogło mieć na to wpływ to że rozmawiał w międzyczasie przez telefon ( )
@Tubylec14: Sprawdzanie dowodów ostatnio jest częste. Na trasach do Berlina i Wiednia praktycznie zawsze proszą o dowód, ale tylko żeby zobaczyć czy masz i nie będzie przypału jak policja skontroluje autokar ;)
@Ominika: Często podróżuje na trasach międzynarodowych i prawie zawsze przed wejściem do autokaru kierowca sprawdza dokument tożsamości z biletem. Jeśli jedzie inna osoba, niż ta, na którą jest wystawiony bilet - najprościej jest zmieć dane osobowe podróżnego i po kłopocie.
@Ominika: Ok. Rozumię. To już zależy od konkretnego kierowcy i jego podejścia. Ostatnio jak był ten zamach w Utrechcie to na pierwszym parkingu w Niemczech policja każdego wylegitymowała (sprawdzali tylko dokumenty).Za zgodność danych osobowych z biletem odpowiada kierowca. Może się udać, ale nie koniecznie musi. Nie wiem jak jest teraz, ale ja jakiś czas temu zmienilem nazwisko współpasażera za free. Tyle że było to poprzez flixbus.de
@Ominika: Dla potomnych, gdyby ktoś kiedyś szukał odpowiedzi na to pytanie: ani w jedną, ani w drugą stronę nie sprawdzali. Nie interesowało ich żadne nazwisko, na spokojnie mogłam dać do zeskanowania bilet kolegi, nikt by nie reagował. Wpieprzyłam się też niechcący w kolejkę do Budapesztu i też nie obchodziło ich nazwisko, tylko że nr linii na bilecie się nie zgadza XD jedyne pytanie jakie usłyszałam to "Czy posiadasz dowód?" skierowane do