Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
Szybki strzał w ISS, miałem około minutę na rozstawienie statywu, ustawienie ostrości jedynie w wizjerze i ustawienie parametrów. No i zapomniałem wyłączyć stabilizację przez co obraz jest poruszony na początku ekspozycji :( Ale test obiektywu udany :D canon 450d + sigma 18-125, 18mm f3.8, ISO 100, coś około 10s naświetlania
#astrofoto #astrofotografia #astronomia #kosmos #fotografia
Pobierz
źródło: comment_O63q3OO8d8mX2vcLlpNhOWbgDeXfcZAp.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wężyk spustowy a dokładniej pilot w którym można ustawić dowolne czasy i sekwencje fotografowania lub laptop podłączony do aparatu i ustawiam dowolne czasy przez program APT. Tego drugiego używam zwykle do ustawiania ostrości i kadrowania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spiritus: można sprawdzić na heavens above, tam wyświetla przeloty stacji dla Twojej lokalizacji i pokazuje przez które sektory nieba będzie leciała. Ja osobiście używam sky safari na telefon, dzięki niemu dostaje powiadomienie o przelocie stacji. Ale pamiętam że są jeszcze inne apki, bezpłatne na telefon:ISS tracker itp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@papaj_21_37: tak, podczas jaśniejszych przelotów takich jak wczoraj jest bardzo jasnym punktem, wygląda jak bardzo wolno lecący meteoryt, w najjaśniejszym momencie ustępuje jasnością na nocnym niebie jedynie księżycowi i Wenus :)