Wpis z mikrobloga

mirki, czy miał ktoś kiedyś problem z SMSami, taki że do odbiorcy dochodzi wiadomość sklejona z dwóch innych? początek jest taki jaki napisałem, ale druga połowa jest nadpisana jakąś starą wiadomością. Dzieje się to przy dłuższych SMSach (choć wcale nie tak długich, moze ze 100 znaków). Nie mogę znaleźć nic o takich przypadkach, albo trafić w odpowiednie słowa klucze by to wygooglować
#android #orange #xiaomi
  • 6
@Faley: błąd androida u odbiorcy, smsy dłuższe niż 1 skleja z dwóch różnych z historii, jest apka która to naprawia nazywa się Orphaned Texts zrobiona przez Polaka ale trzeba jej szukać apk w necie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prawdziwek: ok, spróbuję z tą apka. jak nie to sprawdzę jeszcze wymianę karty SIM na nową (wątek z komentarza @PaulStone miał takie propozycje).
najgorzej że i karta i telefon nowe, używane od tego samego dnia przez co ciężko stwierdzić mi co może być dokładna przyczyną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Faley: ale to u odbiorcy jest problem zwykle, nie u ciebie...
Więc to odbiorca powinien ją zainstalować (a najlepiej wymienić telefon bo ma stary gniot). Wymiana karty sim nic nie da, bo jest to błąd architektury systemowej androida. Za Chiny nie pamiętam w której wersji to poprawiono, ale dość dawno temu.