•  

  36779 + 307 + 7 = 37093

  świętowanie urodzin Pana Metaxy, czyli może do Wrocławia uda się dojechać za trzecim razem

  jak co roku @metaxy z okazji swoich urodzin planuje jakąś większą wyprawę - w tym roku wybór padł na Wrocław, co bardzo mi odpowiadało bo jeszcze nie miałem okazji być we Wrocławiu rowerem, a dodatkowo ciekawszy kierunek niż kolejna wizyta w Warszawie.

  Start około 2 w nocy, by dojechać na miejsce spotkania z @sim_co w Konstantynowie. Dalej jedziemy krajówkami najpierw do Pabianic, a później do Łasku. Jedzie się całkiem przyjemnie, bo jest dosyć ciepło, wiatr wieje delikatnie w twarz, ale nie przeszkadza tak bardzo i dodatkowo ruch jest znikomy. Szybka przerwa na toaletę na stacji BP w Łasku i odbijamy w kierunku miejsca zbiórki z Krakowem i Warszawą w Działoszynie. Trasa trochę kluczy co by zebrać brakujące gminy do #zaliczgmine i pozbierać trochę kilometrów co by nie było trzeba dokręcać do #300km później we Wrocławiu.

  Wjeżdżamy w okolice dorzecza Grabi i Widawki i temperatura zaczyna odczuwalnie spadać. Niestety czym dalej jedziemy jest coraz gorzej bo dodatkowo pojawia się mgła. W pewnym momencie temperatura osiąga -6 stopni, a my średnio byliśmy przygotowani na takie temperatury co skutki brakiem czucia w nodze i rękach z zimna. Dodatkowo trafiamy na strasznie dziurawy fragment drogi który nas dobija. Na szczęście dłuższa przerwa na kawę na stacji w Osjakowie pozwala się trochę odmrozić i przeczekać najzimniejszą porę. Ruszamy wzdłuż Warty na północ do Krzeczowa w którym odbijamy na Pajęczno w którym odbieramy @edicsson.

  No i w Pajęcznie okazuje się, że ekipa warszawska: @rdza i @theDOG mają solidne opóźnienie i dotarcie do Wrocławia na pociąg o 18 będzie graniczyło z cudem. Już w trójkę robi krótki postój na stacji benzynowej i nawiązujemy kontakt z ekipą krakowską. Co by nie stać bez sensu na stacji postanawiamy wyjechać w ich kierunku do Działoszyna i spotykamy się z nimi w okolicach Orlenu w Działoszynie na którym był wyznaczony pierwotnie punkt zbiórki. Po krótkim postoju pada decyzja, żeby wyjechać po Warszawiaków, więc znowu kierujemy się do Pajęczna w którym w końcu udaje się nam skompletować pełną ekipę - 13 osobową w składzie: solenizant @metaxy, @Mortal84, @bynon, @edicsson, @rdza, @theDOG, @sim_co + parę osób spoza mirko. I jedziemy znowu na Orlen do Działoszyna na przerwę na jedzenie - mina obsługi stacji bezcenna ;) Niestety w tym momencie mamy ponad 2 godziny opóźnienia i na dojechanie do Wrocławia o czasie nie ma już szansy, więc pozostaje opcja złapania pociągu w Oleśnicy.

  Z początku tempo jest całkiem niezłe, ale niestety w okolicach Załęcza @bynon łapie drugą tego dnia gumę, a gdy znowu ruszamy okazuje się, że ekipa warszawska zmęczona próbą nadrobienia opóźnienia zaczyna tracić dystans do grupy. Z czasem jest coraz słabiej i przechwyt pociągu nawet w Oleśnicy zaczyna stawać się zagrożony, a dodatkowo zaczyna się pojawiać ryzyko opóźnienia na późniejsze pociągi do Krakowa i Katowic. Następuję więc podział na dwie grupy: nocującą i wracająca pociągami.

  Tempo zaczyna być coraz wyższe, momentami niestety zbyt wysokie na moje możliwości, a dodatkowo pojawia się ból pleców co na niezbyt dobrych drogach skutkuje tym, że zaczynam mieć problemy z utrzymaniem tempa. Na szczęście krótkie przerwy na szybkie zakupy trochę pomagają, ale niestety tylko na krótki czas. Kawałek przed Namysłowem kolejnego kapcia łapie tym razem @sim_co i powstaje kolejne opóźnienie. Gdy znowu ruszmy chłopaki postanawiają to nadrobić i niestety już całkowicie odpadam i przed samym Namysłowem odpadam od grupy. Z @sim_co postanawiam się zatem odłączyć by nie opóźniać ekipy, a dodatkowo i tak byśmy niedługo odbijali na Oleśnicę. Więc żegnamy się i dalej już tylko w dwójkę zmierzamy w kierunku pociągu zdecydowanie spokojniejszym tempem.

  Później w Oleśnicy trochę pobłądziliśmy i dodatkowo przy nawracaniu na DDR-ce zaliczam glebę - nie wypiąłem się z zatrzasków. Dawno mi się to nie zdarzyło, ale obyło się bez strat materialnych - ucierpiało trochę biodro i duma. Nie zatrzymujemy się już nigdzie z zamiarem zjedzenia czegoś i zrobieniem zakupów na dworcu, ale Oleśnica Rataje okazuje się nie dworcem, a zwykłym przystankiem, gdzie jedynym budynkiem jest wiata. Ale nie chce nam się już nigdzie ruszać, szczególnie, że czasu do pociągu nie pozostaje dużo.

  Powrót pociągiem na szczęście już bez problemów i chwilę po 22 melduję się w domu.
  To był dobry dzień, udało się zaliczyć pierwsze w tym roku #300km, udało się ponownie spotkać ze znajomymi i poznać nowe osoby, wpadło 20 gmin do #zaliczgmine. Oby więcej takich wyjazdów, ale chyba nie będzie z tym problemów bo jest dopiero kwiecień. Pozostaje tylko niedosyt, że po raz drugi nie udało się dojechać do Wrocławia, ale może do trzech razy sztuka;)

  I szczególne podziękowania dla @sim_co za towarzystwo i za koło na ostatnich kilometrach :D

  Do zobaczenia znowu!

  #rowerowyrownik #rowerowalodz #ruszlodz #wykoptribanclub #100km #200km #300km (nr 1)

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: mix mini.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Czarnobyl od hbo jak na razie 10/10

  Niby człowiek wiedział ale ten serial pokazuje skale zagrożenia jakie serwuje nam skażenie. Już nie jestem takim optymistą elektrowni jądrowej, z jednej strony dla nas wygoda i mnóstwo energii ale jak jebnie np. z powodu wojny czy coś to możemy zniszczyć świat w jakim żyjemy. Na pewno po serialu podrążę temat jak wyglądają dzisiaj zabezpieczenia i działania w wypadku takiej awarii.

  co do heheszków to jest to chyba najbardziej sympatyczny obraz górników jaki przedstawiono w filmie :P

  #czarnobyl #hbogo #seriale
  pokaż całość

  odpowiedzi (51)

 • avatar

  Z dziewczynami z #tinder rozmawia się jak z jakimiś zaprogramowanymi robotami. Ciągle piszą to samo i ograniczają sie tylko do reakcji.
  -hej,
  -hahah nie,
  -haha tak,
  -może,
  -nie wiem,
  -aha,
  To ich najczęstszy repertuar. Jak dziewczyna napisze pełne zdanie, to oznacza, że jej zależy i poświęciła dużo pamięci RAM. No i proces przetwarzania danych, zbierania informacji i formowania odpowiedzi trwa zwykle od kilku godzin do kilku dni.

  #przegryw #zalesie #logikarozowychpaskow #p0lka #oswoadczenie #takaprawda
  pokaż całość

  odpowiedzi (18)

 • avatar

  - Ale pięknie pachnie, Maciek co gotujesz?
  - Wodę
  - Ale się zrobiła świąteczna atmosfera, u nas na wigilii zawsze była woda, ojciec już dwa dni wcześniej zbierał śnieg do miednicy. Czego dodałeś?
  - Soli
  - Aaa soli
  - Ale klasyka, ale podjemy
  - Kolego nikt nie powiedział, że się z tobą podzielę, a już na pewno nie ja
  - Oj tam Maciuś poczęstujemy go, starczy dla wszystkich.
  - Heniu tobie też nie dam
  - Patrzcie go jaki żydek nagotował pyszności smaka narobił i co. A udław się tą zupa chytrusie. Zobaczmy co jutro powiesz jak będę babkę piaskowa robił.
  - Ściemniać trzeba umieć, skąd weźmiesz piach na skalistej planecie?
  pokaż całość

  odpowiedzi (7)