•  

7 kolejek do końca i doszliśmy do sytuacji w której 3 zespół od 6 dzielą ledwie 3 punkty, w zasadzie ciężko przewidzieć kto skończy ostatecznie na jakiej pozycji.

Arsenal, 63 punkty: faworyt na papierze, najłatwiejszy terminarz z całej szóstki, nie wątpię też, że wygrają oba mecze u siebie, ale to też żadna niespodzianka skoro zeszły sezon zakończyli z 47, a poprzedni z 45 oczkami na Emirates:
    - z ciekawych starć wyjazdy z Leicester, Evertonem, Watford i Wilkami wszystkie zespoły walczące o udział w lidze Europy i są to też niestety wyjazdy, 5 ostatnich 7 spotkań będzie rozgrywanych poza Londynem
    - w ostatniej kolejce wyjazd z być może wciąż walczącym o utrzymanie Burnley, ale to się okaże, ale myślę, że do tego czasu Cardiff poleci
    - Kanonierzy wygrali zaledwie 2 spotkania spośród ostatnich 11 na wyjazdach(Huddersfield i Blackpool)
    - myślę, że strata punktów z Wilkami i jednym z dwójki Watdord/Leicester realna co dałoby im na koniec 79 punktów

Tottenham, 61 punktów:
    - wyjazd z City, nie wierzę w ich wygraną
    - kiepska forma ogólnie, nawet nie chodzi o wyjazdy
    - 5 z 7 ostatnich spotkań zagrają w końcu u siebie, terminarz raczej łatwy, może Crystal Palace lub Everton stawią im jakiś opór, ale cudów bym się nie spodziewał, spora szansa zakończenie sezonu z 79 oczkami

United, 61 punktów:
    - mają mecze u siebie z City i Chelsea, jeden po drugim
    - wyjazd z Wilkami, Evertonem, Watford oraz West Ham u siebie, cała czwórka bije się wciąż o LE
    - maszyna Ole wygląda, że zaczęła trochę zwalniać co pewnie też się wiąże z dużą intensywnością jaką wkładają na meczach i treningach
    - potencjalnie 78-80 punktów

Chelsea, 60 punktów, w kiepska gra i forma, w weekend nie przegrali spotkania tylko dzięki brakowi VAR w Premier League, a co za tym idzie błędnym decyzjom sędziego, zespół z najmniejszymi szansami na finisz w top4, ale za to mają szansę wygrać LE:
    - wyjazd na Anfield, ale zawsze stamtąd wywożą punkty, myślę, że tym razem nie będzie inaczej
    - wyjazd z United, mecz za 6 punktów z bezpośrednim rywalem do top4
    - mecze u siebie z Watford i West Hamem oba na chwilę obecną wciąż walczące o LE

#premierleague #top4battle #pilkanozna #arsenal #chelsea #united

źródło: liga.jpg

•  

@Pustulka:
      1. City
      2. Liverpool
      3. Tottenham
      4. Arsenal
      5. MU
      6. Chelsea

Choć tego Tottenhamu to nie jestem pewien, bo grają z: City, Brighton, West Hamem. Bournemouth i Evertonem, Huddersfield, Crystal Place . Z City w plecy - z Evertonem też. Z WHU remis, a z Wisienkami i Mewami 6 punktów. Huddersfield wygrana, a z CP to różnie może być
      Arsenal takiego łatwego terminarza nie ma: Wilki, Leicester i Burnley na wyjeździe. Przecież u siebie The Clarets odpalali już Tottenham czy Wolves. Arsenal gra jeszcze z Watford i Evertonem.

•  

@Pustulka:
      Obstawiam
      3. United
      4. Arsenal (huehue)
      5. Chelsea
      6. Spurs

•  

@Pustulka: Obstawiam
      3. Arsenal
      4. United
      5. Chelsea