Wpis z mikrobloga

Dlaczego osobie cierpiącej na bardzo mocne, silne migreny, której nie pomagają żadne tryptany, ketonale, paracetamole itd itp nie przepisze się jakichś leków opioidowych, jak choćby taki tramadol czy oksykodon? Pytam z czystej ciekawości, bo nie wiem i ciężko znaleźć coś na ten temat

#migrena #medycyna #leki
  • 16
@ZdenerwowanyPajonk Po pierwsze to "kretynie" możesz mówić do kolegów, ewentualnie ojca
Po drugie - Nie wszyscy mają migrene 7 dni w tygodniu
Po trzecie - Do tryptanów również przyzwyczaja się organizm
Po czwarte - Tryptany również otępiają

Trochę kultury
@azokk: migrena to skutek nieprawidłowej diety, syfu który jest zawarty w spożywanych przez ludzkość pokarmach, kiedyś o migrenie rzadko kto słyszał, a dzisiaj jest to plaga

wiele osób z migreną ma tak naprawdę problem z ilością spożywanego cukru i dodatków spożywczych, wywołujących podwyższone ciśnienie w obrębie różnych, często naprawdę małych skupiskach naczyń, ponadto wiele substancji wywołuje bolesne lub mniej bolesne skurcze mięśni

rzadko kiedy ból jakiejkolwiek części ciała powstaje znikąd, ale
@azokk: „Routine use of opioids for migraine treatment often leads to more frequent and severe headaches, and detoxifying from opioid dependency isn’t always enough to undo that damage. For many patients, overuse of opioids can trigger the transition from episodic migraine to chronic migraine. That’s why it is crucial to ensure that both simple analgesics and triptans are contraindicated before considering prescribing an opioid medication. These acute medications treat the source
@azokk: to szkoda, że przestałeś czytać bo mogłeś się trochę ciekawych rzeczy dowiedzieć i być może wyleczyć ludzi z tych durnych przypadłości

pewnie jesteś przyszłym lekarzem, wcale bym się nie zdziwiła

tacy mądralińscy studenci, którym kazano iść na medycyne, bo dobrze się zarabia, później kończą np. przepisując biednym dzieciom leki sterydowe albo antybiotyki niszczące im życie

ale w sumie tacy lekarze mają później swoją przychodnię, BMKę 3.0 więc w sumie po
@ZdenerwowanyPajonk Źle uważasz, jestem prostym człowiekiem i chciałem się po prostu czegoś dowiedzieć.

Ale widzę, że musisz być bardzo lubiana w towarzystwie z twoim obrażaniem, brakiem kultury, ocenianiem z góry i wymądrzaniem się.

Ktoś się chyba na medycynę nie dostał
I boli

Widzę wiedzę masz większą i lepsza niż 3 neurologów z jakimi miałem do czynienia

Uważasz, że masz prawo decydować do kogo mówić kretynie
Zgadzam się
Ale ja mam prawo uważać
@azokk: medycyna mnie interesuje, ale nie wiążę i nigdy nie wiązałam z nią przyszłości - nie miałabym nawet sumienia tak okłamywać ludzi albo oglądać ich ból

Widzę wiedzę masz większą i lepsza niż 3 neurologów z jakimi miałem do czynienia


dziękuję, również pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@azokk: Proponuję zmienić lekarza :) Zapytaj się o Poltram Combo - to jest tramadol + paracetamol. Powinno podziałać. Jeżeli będzie za słabe wówczas zapytaj się o sam Tramal albo Poltram w kroplach.
Jeżeli i to nie podziała to pozostaje Oxy. Jednak w normalnej przychodni ci go nie wypiszą. Będzie trzeba się udać do poradni leczenia bólu.