Wpis z mikrobloga

Hej zapraszam Was do wykopywania znaleziska #TrashChallenge, gdzie znajduje się małe wyzwanie dla zarządzających Wypokiem, do przeczytania wpisu poniżej oraz włączenia się w akcję!

Widząc popularność akcji #trashchallenge za granicą, wspólnie z moim różowym paskiem postanowiliśmy spróbować zaszczepić tę akcję również u nas :) Dużo podróżujemy i widzimy, że w krajach, które są na wyższym poziomie rozwoju, śmieci jest mniej, jest tam też dużo większa świadomość ekologiczna. W Polsce pod tym kątem w ciągu ostatnich lat wiele zmieniło się na plus, nadal jednak w wielu miejscach znajdziemy dużo śmieci, dalej istnieje też społeczne przyzwolenie na śmiecenie (na szczęście już w coraz mniejszej liczbie grup społecznych).

Postanowiliśmy się wybrać do szczególnego dla nas miejsca, rezerwatu Kadzielnia w #kielce. To tutaj prawie 3 lata temu oświadczyłem się Kasi, a miejsce to uważamy za jedno z najciekawszych w naszej okolicy. Niestety, Kadzielnia jest dość zaśmiecona, głównie przez ludzi, którzy wybierają się tam wypić na łonie natury piwo czy jakiś mocniejszy trunek.

Cała akcja ze zbieraniem śmieci zajęła nam lekko ponad godzinę, łącznie zebraliśmy cztery 60-litrowe worki, w których dominowało szkło oraz plastik.

Aby akcja nabrała trochę rozpędu, postanowiliśmy wprowadzić do niej element nominacji :) Każdy z uczestników nominuje 3 kolejne osoby.

Nasz wybór padł na:
- Mateusza @mateoaka
- Vonskiego, z którym robiliśmy film ProjektLunik
- Huberta, mojego kolegę ze szkoły, który jest społecznikiem oraz lokalnym patriotą
- naszych ziomków z Arkonsoftu, jedynej firmy IT w #staszow. Nie wiem kto z nich dokładnie ma tu konto, ale jest to na pewno @m4yu
- Powercanvas, partnera naszej ostatniej wyprawy w 100 dni dookoła Europy, producenta radosnych kolorowych koszulek oraz grupy młodych, aktywnych osób, którym na pewno środowisko w jakim żyją nie jest obce :)
- Wykop.pl - mam nadzieję, że do akcji włączy się też najlepszy serwis ze śmiesznymi obrazkami i nie tylko :) wołam @moderacja, @a__s, @m__b - liczę, że dacie dobry przykład i zachęcicie również innych użytkowników do takich akcji!

Aby wziąć udział w akcji nie trzeba wcale dostać wyzwania :) Zachęcam więc również wszystkich Was do tego, aby znaleźć w swojej okolicy miejsce, które wymaga posprzątania i opublikować na mirkoblogu czy na innym z używanych przez Was mediów społecznościowych zdjęcia "przed" i "po" oraz hasztagu #trashchallenge i nominacji dla trzech kolejnych osób.

Mam nadzieję, że akcja Wam się spodoba i rozejdzie się w Polsce trochę szerzej niż obecnie, zwracając uwagę na problem śmieci i śmiecenia. Jeśli dzięki akcji chociażby 100 osób następnym razem przed wyrzuceniem butelki czy opakowania po chipsach zastanowi się nad tym to już będzie sukces :)

_____________________
Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania i są na mojej liście podróżniczej. Jeśli chcesz być dopisany do listy zaplusuj stosowny post poniżej, jeśli chcesz być z niej wypisany również zaplusuj odpowiedni post. Dziękuję!
MG78 - Hej zapraszam Was do wykopywania znaleziska #TrashChallenge, gdzie znajduje si...

źródło: comment_7shV7aQPlKd2FabC4MhJ8bNiB64E6RTr.jpg

Pobierz
  • 60