Wpis z mikrobloga

Mirki, gdzie mogę zgłosić naruszenie miru domowego? Trzeba iść w tej sprawie do prawnika, na policję?
Właściciel pod moją nieobecność wszedł do mieszkania, mimo że poinformowałem go, że mu nie pozwalam.
Chodzi o to, że chciałem aby zabrał sofę z mieszkaniia, bo kupiłem swoją. A ten #januszbiznesu wyniósł jeszcze fotel, bo znalazł chętnego na zestaw...
Wracam z pracy, a tu takie coś... Obowiązuje nas umowa najmu okazjonalnego.
#prawo #wynajem
  • 5
@WujekGraczyk: Aha, czyli polskie prawo przewiduje takie akcje? Wiesz, że właściciel nie ma prawa odciąć mediów nawet jeśli mu nie płacisz. A tu wejście do mieszkania, mimo że przestrzegam umowy, która obowiązuje chyba dla 2 stron?
W dodatku to mieszkanie i tak prawie nie było wyposażone, praktycznie wszystko musiałem kupić.
Aha, czyli polskie prawo przewiduje takie akcje? Wiesz, że właściciel nie ma prawa odciąć mediów nawet jeśli mu nie płacisz. A tu wejście do mieszkania, mimo że przestrzegam umowy, która obowiązuje chyba dla 2 stron?


@danio_96: niestety prawo jest strasznie słabe i jak widzisz obie strony dostają po głowie :> co do policji - nie bronię ich ale postaw się w sytuacji policjanta: przychodzi do mieszkania i najemca mówi "tu w