Wpis z mikrobloga

Polećcie, proszę, pożyteczne apki na telefon z Androidem. Chodzi mi o soft, który prawdopodobnie nie znajduje się na branżowych listach „najważniejszych aplikacji na smartfona”, ale który sobie cenicie i często używacie. Dziedzina dowolna, może odkryję coś fajnego.

Pyta osoba, która właśnie kupiła swój pierwszy (!) smartfon. Przez wiele lat broniłem się przed tym wynalazkiem rękami i nogami, bo nie chciałem mieć internetu w kieszeni, a poza tym przerażał mnie widok autobusowych zombie przesuwających bezmyślnie palcem po ekranie. No ale tu Revolut, tam rowery miejskie, tu Uber, tam jakaś apka do win, i okazuje się, że człowiek bez smartfonu nie ma dostępu do coraz większej ilości usprawnień życiowych. Złamałem się.

#kiciochpyta #smartfon #android
  • 7
@eagleworm

Podstawy

Uber, uber eats, bolt

Aplikacja do obliczania działań matematycznych (pokazuje rozwiązania etc)

photomath (polecam w #!$%@?)

Jak jeździsz autem to yanosik

Czasami trzeba zrobić zdjęcie dokumentu więc polecam smart doc scanner lub cam scanner
@eagleworm
Smart Kit 360 (zbiór wielu narzędzi, takich jak latarka, poziomica, prędkościomierz, kalkulator, przeglądarka plików, itp. w jednej apce)

MX Player - najlepszy odtwarzacz wideo

Google Pay - do płacenia przez NFC i przechowywania kart lojalnościowych

mObywatel - przyda się jak nie masz portfela a ktoś cię chce wylegitymować ( ͡º ͜ʖ͡º)

Google Authenticator - zamiast kodów SMS

JakDojade - rozkłady jazdy i bilety komunikacji miejskiej

Aplikacja