•  

planuję pod koniec roku/poczatek przyszłego wziąć auto z salonu, kompakta jakiegoś.

Forsą nie sram więc audi, mercedes itp. odpadają. Póki co do gustu przypadł mi Leon do ~90 tys. lub nawet ibiza do ~80. Są jacyś konkurenci tych aut, w tym segmencie i w tych cenach? Oczywiście nie mówię o gołych wersjach tylko doposażonych odpowiednio.

Skonfigurowałem mazdę 3 i się popukałem w czoło. Silnik muł a poniżej 100k zejść ciężko.

Mam serdecznie dość 15 letnich marek premium więc nawet nie piszcie ( ̄෴ ̄)
    #samochody

+: Brunner
    •  

@szejk_wojak: Ta nowa hatchback skoda? (nie rapid) zapomniałem nazwy, Focus z eco boostem, jakiś hyundai i40, nowa kia ceed ?

•  

@szejk_wojak: jakiegoś roadsterka np mazda

•  

@szejk_wojak: Sprawdź Megane, Astrę, Focusa, Ceeda.

•  

Mam serdecznie dość 15 letnich marek premium więc nawet nie piszcie ( ̄෴ ̄)

@szejk_wojak: Może 14 letnie auto premium teraz? :P

•  

@wojna: toć napisałem że mazda 3 ma trochę pojebane ceny i trochę za słabe osiągi. Poza tym mazda 3 to nie roadster.

@ykuleczka: skoda fuj. VW fuj. Oczywiscie wiem że to wszystko i tak jeden chuj razem z Seatem ale te dwie marki tego koncernu mnie po prostu odrzucają. Seat kojarzy mi się odrobinę z AR które mam obecnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@szejk_wojak: ale mx5 już tak i mozna wyrwać w przystępnej cenie.

•  

@szejk_wojak: moze jakas kia albo hyundai?

+: MiQ27, solek
    •  

@szejk_wojak: a może zamiast z salonu to jakieś 5 letnie wyszarpać + wymiana tego co tam trzeba?

No jakaś yariska

•  

@szejk_wojak: nie kupuj nowego. Kup doposazone polroczne lub roczne. Ja wlasnkr sprzedalem swoje kupione 2 laya temu w salonie... nigdy wiecej nie kupie nowego auta

•  

@KosmicznyPolityk: nie nie. Jebać używki. zmęczony jestem przekopywaniem się przez ogłoszenia i użeraniem z januszami. Chcę mieć auto nawet niższej klasy ale dopasowane od siebie i skonfigurowane pod własne potrzeby z gwarancją. 5 latek i tak będzie kosztował kilkadziesiąt k a do tego już trzeba się będzie przy nim zakręcić bo może zacznie się coś pieprzyć.

@oink_oink: chcę nowe albo np. z wyprzedaży rocznika (jedyny możliwy kompromis). Interesuje mnie leasing więc najprościej jest nowe. Poza tym chcę sobie dobrać opcje jakie mnie interesują. Czemu się zraziłeś salonem?

+: Brunner
    •  

@k__d: @ykuleczka: ta skoda nawet ładna im wyszła po tych wszystkich pokrakach pokroju fabii. Po skonfigurowaniu cena wyszła akceptowalna. Tylko ten jebany kurczak w emblemacie (╯°□°)╯︵ ┻━┻

•  

@mateusz-bogacki: mam teraz taka 1.4 turbo 150km kombi. kosztowala 120 tys , i w sumie nie jest zlem jedyne czego brakuje to aktywny tempomat , pozatym jest okejka.

•  

@szejk_wojak: Ogarnij się, nie chcesz premium marki, a przeszkadza Ci logo skody?
      Btw. brałbym nowego focusa (bardzo ładny) z tym silnikiem 1.5 ecoboost 150km (jak dobrze pamiętam)

•  

@szejk_wojak: jak kupowalem auto z salonu nowke, to myslalem ze klient nasz pan i takie tam i ze wszystko z szacunkiem bedzie i ze salon jest niezawodny, ap otem s ie okazuje ze duzo pomylek narobili i ksoztowalo mnie to troche nerwow. Dwa, auto nie jest warte tych pieniedyz jak sie okazuje po paru miesiacach auto juz stracilo duzo na wartosci. Jak sprzedawalem po prawie 2 latach (bez 1 miesiaca, 39k km przebieg), to po prostu az zal mi dupsko sciskal jak do mnie dzwonili i jakie mi kwoty proponowali. auto kupione za 29k Eur, a salon mi zaoferowal jak mu chcialem odsprzedac 22.5k Eur. Prywatna oferta max byla 24k. Po prostu to nie jest tego warte. Najlepiej kupic auto roczne . Jest na gwarancji ciagle, i ten co sprzedaje zawsze spusci cene zbey dobrze sprzedac. Jesli auto bierzesz w leasing to zupelnie inna bajka, wyjebongo, wyjebane jajca generalnie.. Teraz auto mam w leasingu, i mam w nie wyjebane totalnie.

•  

@szejk_wojak zastanów się nad kupnem wersji demo. Możesz zaoszczędzić dużo kasy i mieć lepsze wyposażenie, silnik a taką samą gwarancję itd. Wprawdzie szczegóły zależą już od salonu ale generalnie jest podobnie wszędzie. Powodzenia :)

•  

@szejk_wojak: no ja bym w tej kasie rwał wyprzedażowe schodzące egzemplarze aurisa w hybrydzie, ale rozumiem że to auto nie każdym przypada do gustu

•  

skoda fuj. VW fuj

@szejk_wojak: ale leon to już ok? XD bk

•  

@Jestem_Tutaj: jakbyś doczytał mojego posta do końca to byś zrozumiał. I tak, leon już ok. Coś jeszcze?

•  

@szejk_wojak: kurde. Myślałem, ze to @lakukaracza_: i dziwił mnie brak patusiarskich komentarzy typu: „niech żona Ci dorobi do klasy premium”

•  

@oink_oink: Ale czego nie jest warte?
      Czyli samochód "stracił" Ci niby 17,5% przez 2 lata i uważasz, że to jest jakoś cholernie dużo? Całkowicie normalne przecież jest to, że sprzedajesz samochód trochę taniej.
      Też wolałbym leasing, ale tak strasznie to nie wygląda jak opisałeś.

pokaż spoiler Chyba, że naprawdę w kość Ci dał porządnie salon.

•  

@dianabol: inaczej. Ja bym po prostu kupil (jesli auto nie w leasing) auto polroczne, i nie mowil zenie mam kasy. Bo auto polroczne bedzie juz o te 4-6tys tansze p. A roczne bedzie juz 10 tys tansze. I nic zlego w tym autcie nie bedzie bo jest roczne. NIZ kupowac auto z salonu bez TYCH FAJNYCH OPCJI bo nie mialem 10 k.ja myslalem ze to jakis prestiz i fajowa sprawa kupic auto z salonu, ale to nic z tych rzeczy. Tylko i wylacznie jak ktos ma kase i nie musi jej liczyc to okejka.

•  

Seat kojarzy mi się odrobinę z AR które mam obecnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@szejk_wojak: Co to AR?

nie kupuj nowego. Kup doposazone polroczne lub roczne.

@oink_oink: A nie wydaje ci się to trochę dziwne ,że ktoś sprzedaje pół roczny samochód??Oczywiście czasem są jakieś sytuację które do tego zmuszają ale nie są raczej częste.

•  

@szejk_wojak: Bardzo pozytywnie wypada Kia Ceed (Proceed) - świetne wnętrze, dobry stosunek ceny do jakości, Mazda 3 jest droga ale wnętrze jest lepiej wykończone niż w BMW.. Wszelkie Seaty i inne VW są obecnie bardzo słabej jakości i są bardzo nijakie..Skoda Scala jest klasę niżej niż Golf czy Leon.. Astra może być ciekawą opcją gdyż jest produkowana w PL przez co jest tańsza w serwisie ale też emocji raczej nie dostarczy. Zobacz też nową Fiestę ST, coś z Citroena albo weź Tipo w topowej wersji

•  

@Brunner: no nie. Ja swoj sprzedalem bo dostalem sluzbowy.

•  

@rdkk: obecnie padło na focusa. Skonfigurowałem go i za 100k mam bardzo przyjemne auto z jakimiś bajerami nawet.

Ogólnie mam kilka marek które - często z irracjonalnych i niewytłumaczalnych podowodow - lubię, kilka za którymi średnio przepadam i kilka których nie lubię. Forda lubię, Seata na ogogl też. Skody i VW nie xD Francuzy są w grupie niewzbudzajacych u mnie żadnych emocji chociaż nowy 508 daje radę.

Faktycznie jeszcze przyjrzę się Tipo ale ich osiągi to padaka. Podobnie jak Mazdy zresztą (bulisz 110k i masz 10.2 do setki xD)

Lubię też Włochów ale polityka FCA jest dla mnie niewytłumaczalna i wyboru niestety u nich nie ma.

•  

@szejk_wojak: Po targach w poznaniu mam bardzo pozytywne odczucia co do nowych Kii, Proceed czy Stinger wypadają świetnie w porównaniu do konkurencji. Na Fordzie bardzo się zawiodłem swojego czasu - są wychwalane za dobre prowadzenie czego nie mogę potwierdzić i bardzo oszczędzają na wykończeniu. Jaki silnik wybrałeś do Focusa? Automat czy manual? Mazda będzie fajną opcją jak spadną cła i wprowadzą skyactive X lub wersję 2,5 która jest dostępna w USA.. FCA jest niestety trochę do tyłu z wypuszczaniem nowych modeli, np. nowa Giulietta powinna wyjść jakieś 2 lata temu..

•  

nowa Giulietta powinna wyjść jakieś 2 lata temu..

@rdkk: Tymczasem w Genewie pokazali.. nowe lakiery do obecnej wersji xD Jeżeli nowa julka będzie wyglądała jak poniżej to będzie rozpierdalacz i brałbym w ciemno ale coś się obawiam że cena będzie na poziomie Mazdy 3 albo i wyższa..

źródło: autocentrum.pl

•  

@szejk_wojak: Myślę że będzie bardziej w stylu konceptu Tonale, obawiam się też tego że cena pójdzie mocno do góry ale zobaczymy, póki co nie wiadomo kiedy się pojawi, pewnie priorytetowo będą cisnąć SUV-y różnych rozmiarów

•  

Jak sprzedawalem po prawie 2 latach (bez 1 miesiaca, 39k km przebieg)
      auto kupione za 29k Eur, a salon mi zaoferowal jak mu chcialem odsprzedac 22.5k Eur. Prywatna oferta max byla 24k.

@oink_oink: to źle? ile byś chciał żeby Ci płacili za samochód którym jeździłeś 2 lata?