Wpis z mikrobloga

Rozdawnictwa naszego socjalistycznego PRLPiS ciąg dalszy, tym razem Bydło+, Kaczyński deklaruje: "Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej". W grudniu pogłowie bydła liczyło 6 183,3 tys. sztuk, czyli rząd musi znaleźć oszczędności w wysokości prawie 31 mld złotych na samo bydło. A co z tucznikami? W czerwcu 2018 jego liczbę oszacowano na 11, 8 mln sztuk, czyli dodatkowe prawie 12 mld złotych... Zgadnijcie czyje to będą oszczędności...

Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Jaroslaw-Kaczynski-500-plus-na-kazda-krowe-i-100-zl-na-tucznika

#polityka #finanse #wies #bydlo #bekazpisu #prlbis
Pobierz xandra - Rozdawnictwa naszego socjalistycznego PRLPiS ciąg dalszy, tym razem Bydło+, ...
źródło: comment_Vj3LPTZzdwuMt4zaBvaCwWW8viDbRQXl.jpg
  • 10
@xandra: Teraz prawnicy powinni zażądać interwencyjnego skupu porad prawnych (Porada+), właściciele samochodów dopłat do paliwa (Benzyna+) a w sumie to się nie szczypmy - każdemu według potrzeb ustalonych indywidualnie (Potrzeba+). Nie tylko zrobić gromadkę dzieci, kupić krowę i wegetować - bo niedługo będzie wegetacja niezależnie od tego, gdzie się pracuje (Inflacja+) bo przecież nie zapiszę się do PZP... znaczy do PiS
@xandra: Swoją drogą ta sytuacja ładnie pokazuje pewną niespójność. Z jednej strony oburzanie się, że PiS nam zabierze miliardy i da na bydło. Z drugiej strony kiedy jest info, że to jednak UE zabierze i da na bydło to już dokładnie takiego samego oburzenia nie ma, ciekawe. Czyżby nie chodziło więc o sam fakt dania na bydło tylko o znalezienie czegokolwiek czy można by było dowalić przeciwnikom?
@rafxyz44 UE nie ma
@ja_kasztan: W takim razie strasznie biedna musi być ta Francja skoro UE przyjmuje przepisy, które zmniejszą konkurencyjność Polski (o co lobbowała głównie Francja) w praktycznie jedynej branży, w której Polska była najlepsza i czerpała z niej spore korzyści, oczywiście mowa o transporcie.
@ja_kasztan: Napisałem głównie Francja. Ogólnie było to korzystne dla każdego bardziej rozwiniętego kraju, a niekorzystne dla każdego mniej rozwiniętego jak Polska. Więc średnio to się zgadza z tą tezą o wyrównywaniu poziomu życia.