Wpis z mikrobloga

Muszę kupić 4 letnie opony do Fiata Pandy. Jak sama nazwa auta wskazuje, do jeźdżenia po mieście i wsiach - żadne autostrady ;)

Nie wiem jak do tego podejść. Opory toczenia, przyczepność do mokrej nawierzchni czy głośnosć przy wszystkich modelach zbliżona, jak nie taka sama. Liczy się marka? Czy patrzeć po cenie? Jak z żywotnością?
Przedstawiam 5 modeli. Będę wdzięczny za pomoc :)

Powertrace 455 zł

Minerva 459 zł

SummerStar 505 zł

Dębica Passio 524 zł

Barum Brillantis 552 zł

Różnica 100 zł pomiędzy najtańszą, a najdroższą wersją. Które wziać?

#opony #motoryzacja #moto
  • 20
pierwsze dwa to chinole, trzeci to tani wytwór grupy continental (albo jakiejs innej wielkiej, juz nie pamietam)
Wzialbym debice passio 2.
@xud9: miałeś chinskie, ze piszesz iż słabej jakosci?
Ja juz przejeżdizłem 3 rózne komplety i stwierdzam, ze sa porównywalne, do uropejskich opon klasy kormorana czy debicy.
Zdecydowanie nie jest to cos, czego nalezy sie bac, ze wybuchnie, czy nas zabije.
Ot bez rewelacji, ale jednak opona.
Miałem chinskie torque (zajebiste wręcz, hamują na mokrym jak jakies premium), sunny (takie sobie, ale zdecydownaie bez tragedii) i teraz mam ling longi i oceniam je podobnie jak sunny.
Chińskie mam wraqzenie mają wieksza wyttrzymałosc na ścieranie niz europejskie.

Oprócz doswiadczenia świadcza o tym tez parametry na oponie, tzw treadwear (na kazdej letniej to pisze, ale niestety zaden sklep czy sprzedawca nie daje tego w opisie przedmiotu, dopiero jak kupisz, to zobaczysz
@nunu85: ciekawa propozycja, ale tam jest napisane, że rok produkcji do 24 miesięcy czyli może być nawet 2017 tutaj
mam za 416 zł komplet z 2018 - co prawda podobno z Chin ale parametry takie same jak Twoja propozycja. Myślisz. że warto dokładać 25% do Nexen?
@odishewo: wziałbym jednak te nexeny. MImo, ze 90 zł droższe. Nawet jakby przyszły z 2017, to nic złego przeciez z tego nei wynika. Jak trzymane w magazynie w cieniu, to sie kilkukrotnie wolniej starzeją.
Wybór miedzy nexenem a tym powertracem, to mozna porównac do wyboru miedzy seiczento a jakims powiedzy passatem.
Serio, dorzuć te niecała stówke.

Te parametry europejskie, to zadne akredytowane laboratorium nie przyznaje.
Producent sam deklaruje, ze przeprowadził testy
@adnim: nie mam porównania do innych opon, na pewno są użytkownicy co mają większą wiedzę na ten temat i są bardziej kompetentni niż ja, a napisać że są czarne i jeżdżą to bez sensu :P